BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćemo za

poruka: 52
|
čitano: 6.430
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćemo za".
7 godina
offline
BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćemo za



Sa čime se ne slažeš u mome komentaru Jakovp  ?

 
1 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćem
Stric_Jura kaže...

Egipat se podigao pred 5500 g. i onda je bio zeleniji nego danas (kad je toplije)....

 

 to se je onda Mojsije bio opekao od sunca kada je sišao sa Sinaja noseći ploču s 10 zapovjedi..

rekli su da mu je glava sva sijala kada je sišao i to su pripisivali božijoj svjetlosti. sad mi je jasnije...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćem
Neuk kaže...



Sa čime se ne slažeš u mome komentaru Jakovp  ?

 očekuješ odgovor ?

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćem
Anđeo bez falinge kaže...

 to se je onda Mojsije bio opekao od sunca kada je sišao sa Sinaja noseći ploču s 10 zapovjedi..

rekli su da mu je glava sva sijala kada je sišao i to su pripisivali božijoj svjetlosti. sad mi je jasnije...

 izgleda da se mnogima tu na forumu obratio gorući grm. a neki se i opekli, jebga. a propos mojsija, toga dana bilo je pretežno oblačno s kraćim sunčanim razdobljima, uz trend pada zračnog tlaka i umjeren sjeverozapadni vjetar (fali izvještaj za pomorce). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćem
Stric_Jura kaže...

Egipat se podigao pred 5500 g. i onda je bio zeleniji nego danas (kad je toplije)....

 

Civilizacija kakvu poznajemo nije počela sa Egiptom, već sa tvz. civilizacijskim kolijevkama (Turska, Irak, Indija i Kina). Najvjerovatnije je postojala jedna i u Južnoj Americi, ali zasad nema dovoljno čvrstih dokaza.

To je sve period Holocensku Temperaturnog Maximuma/Optimuma. Danas nije toplije od tih prošlih toplih perioda. Danas nije toplije, nego što je bilo u Srednjevjekovnom toplom periodu, a di je još Rimski, pa Minojski, itd. Nemaš pojma o čemu pričaš, već ponavljaš praznovjerja koja nemaju veze za ničim. Inače cilo to vrime CO² je stabilan 200/300 ppm, a npr. Sahara je pozelenila nekoliko puta, more je bilo nekoliko metara više, temperature isto tako, pa doša Neoglacijal i temeprature konstantno u padu do kraja Malog ledenog doba.Toliko o CO² koji prati klimatske promjene.

 

Da ne govorim da nas danas ima više od sedam puta više, živimo dvostruko duže i imamo dovoljno hrane i vode za dvostruko veću populaciju, nego u Malom ledenom dobu. Inače resursa NE FALI, već ih ima više nego dovoljno.

fer-de-lance kaže...

Inače, kaj se ozona tiče, trendovi su preočiti, i jasno se vidi kak bi to završilo da nisu uvedene neke regulative.

https://ozonewatch.gsfc.nasa.gov/statistics/annual_data.html

Naravno, sad bu memulica rekao da je to normalni prirodni ciklus ozona i da je to sve normalno i siključivo zbog naglog porasta temperature (koji po njemu ne postoji).

 

(Jeste primjetili jer-jel? , ali logično je, svi znakovi su tu)

Inače sa te stranice imamo ove slike rujan/listopad kad je rupa na vrhuncu.

Vidi se odokativnom metodom da ni freon, ka ni CO² nisu Božje molekule, a ljudi imaju utjecaj na klimu i slične prirodne pojave ka i prdac od ovce. Što je slijedeće ekipa? Prizivanje kiše plesom?

 

 

BTW

kad se neko uvati glagola, gramatike i sličnih pi*darija, onda znamo koliko je sati. Šta je prika ostali smo bez teksta i argumenta, pa se hvataš za slova. Jadno da jadnije ne može bit.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2020 12:27 (memulica).
7 godina
online
Re: BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćem

Ti fakat ne kužiš neke stvari...

Zato s ei uzima maksimum, jer ozonski omotač se mijenja u svakom trenutku, i onda kad vidiš da maksimum površine postaje sve manji od kad su uvedene određene restrikcije - pametnome dosta.

Naravno da bude rupa u nekim dijelovima godine i 10 puta veća nego u drugim, ali kad si maksimu skoro pa prepolovio u kratkom razdoblju koje je puno kraće u odnosu na koliko je trajao nagli porast, onda ti je očito da to nije dijelo "majke prirode".

Ali dobro, tebi je bitno da je istina ono kaj ti kažeš (premda kažeš prvo kaj ti se sprdne), tak da te zaboli...

Evo, u pravu si, najpametniji si čovjek na svijetu, a mi ostali smo debili koji ne može uopće pojmiti tvoj velebni um 

 

A kaj se pravopisa tiče, nije to kaj si ti pretpostavio, nego je žalosno da ljudi danas ne shvaćaju ni elementarne stvari, jezik nam umire, ali nije ni čudo, još te drži mamurluk od kad si bio na cecinom koncertu...

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćemo za

@memeboy

 

civilizacija - civis - lat. grad - podrazumijeva podjelu posla, višak hrane koja se pohranjuje....

 

Gobekli Tepe je najstariji poznati kompleks građevina, star cca 11500 g, znači 7000 g. stariji od Keopsove piramide, ali je samo sačuvana vjerska građevina, daleko je to od gradova - civilizacija, najstarije su cca 3650 g.p.n.e...

 

dakle gradovi su izrasli u doba koje sam napomenuo,  kad se zatopljavalo od zadnjeg ledenog doba.... i bilo je vlažnije i umjerenije temperature...

 

uz to, tvoj engleski naziv Maximum/optimum Temperature je konradiktoran, od kad je maksimum optimum?

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćem
fer-de-lance kaže...

Ti fakat ne kužiš neke stvari....

Ono su ti slike po desetljećima i postavio sam ih (namjerno) proizvoljnim redom. Nema se tu šta kužit ili ne kužit; svako dijete iz vrtića vidi što je na slikama i kuži dobro 'ko tu koga. Ozonska rupa je tamo bila prije satelita i bit će tamo i kad nas ne bude. Sad ti nastavi prizivat CO² sa plesom, jer će inače nebo past na zemlju i tako to. Ajmo brzo, nemaaa se vrimena na bacanje. Rekla Sveta Greta da smo baš najebali. Ajmooo!

 

A kaj se pravopisa tiče, nije to kaj si ti pretpostavio, nego je žalosno da ljudi danas ne shvaćaju ni elementarne stvari, jezik nam umire, ali nije ni čudo, još te drži mamurluk od kad si bio na cecinom koncertu...

Mdaaa pravopis bi ti nama spašavao. Kako si ti doobar, ali ima jedan maleni problemčić. Ja ti ono ne živim u Hlebinama i znam te puško, dok si još pištolj bila.

Stric_Jura kaže...

 

civilizacija - civis - lat. grad - podrazumijeva podjelu posla, višak hrane koja se pohranjuje....

To sve imamo u npr. turskom Çatalhöyüku starom više od 9 milenija ili što reć na Aleppo (Sirija) ili Erbil (Irak) koji su neprekinutih 6 milenija dom ljudima ili prvi grad;sumerski Uruk iz kojega je sve poteklo.

Ljudska civilizacija je nastala/procvjetala u tom najtoplijem periodu/klimatskom optimumu u Holocenu. Za napaćeni narod je dovoljno znati da nam se ne sprema nikakva klimatska kriza/katastrofa, već se (možda) vraćamo na optimalne klimatske uvijete.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
7 godina
online
Re: BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćem
memulica kaže...

1) Ono su ti slike po desetljećima i postavio sam ih (namjerno) proizvoljnim redom. Nema se tu šta kužit ili ne kužit; svako dijete iz vrtića vidi što je na slikama i kuži dobro 'ko tu koga. Ozonska rupa je tamo bila prije satelita i bit će tamo i kad nas ne bude. Sad ti nastavi prizivat CO² sa plesom, jer će inače nebo past na zemlju i tako to. Ajmo brzo, nemaaa se vrimena na bacanje. Rekla Sveta Greta da smo baš najebali. Ajmooo!

 

2) Mdaaa pravopis bi ti nama spašavao. Kako si ti doobar, ali ima jedan maleni problemčić. Ja ti ono ne živim u Hlebinama i znam te puško, dok si još pištolj bila.

3) To sve imamo u npr. turskom Çatalhöyüku starom više od 9 milenija ili što reć na Aleppo (Sirija) ili Erbil (Irak) koji su neprekinutih 6 milenija dom ljudima ili prvi grad;sumerski Uruk iz kojega je sve poteklo.

Ljudska civilizacija je nastala/procvjetala u tom najtoplijem periodu/klimatskom optimumu u Holocenu. Za napaćeni narod je dovoljno znati da nam se ne sprema nikakva klimatska kriza/katastrofa, već se (možda) vraćamo na optimalne klimatske uvijete.

 1) a ja sam lijepo stavio link s brojkama,  a ne tvoje slikice pa onda posložiš kak ti paše...

Vide se trendovi; mala površina, pa naglo porast dok nisu uvedene restrikcije i onda stagnacija rasta, i postepeno smanjenje uz konstantno povećanje broja ljudi i industrije, to svima puno govori osim tebi, ali da, ti sve znaš, svaka čast 

A Gretu ne spominji, sramota da sprdnju rade od autističnog djeteta, i tu se slažem, samo cirkus, ništa više...

2) ne znam ja ništa, ja iz Tomislavgrada 

A vas napušene spliće ionak ne jebe jezik nekaj, ali bar mi ostali držimo neki nivo kulture u državi 

A jezik je još jedina stvar koja nas odvaja od prekodrinske mase, ali tebe to očito ne jebe dok ti MC Stojan roka u golfu duji..

3) kak ti znaš izmislit uzročno-posljedične veze, moj živote...

Da nisi ti onaj Wakefield ili kak se već zove?

 

Inače, znam i ja tebe jako dobro, slika i prilika (samo si ti mršav i imaš prve simptome parkinsona):

 (ti sve znaš, ostali su debili).

Get a life...

Život u maminom podrumu s nepunih 40 godina i drkanje po waifu jastuku dok gledaš hentai ti budu brzo dopizdili 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2020 18:55 (fer-de-lance).
6 godina
neaktivan
offline
BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćemo za

memulica, falični anđel, neuki.., ne nedostaje na ovom forumu sveznalica. Kako bi Gandalf reka, mudre budale. Istina je, klima se drastično pogoršala, a zašto to tvrdin? Ne, ne čitan inače klimatske članke, ne čitan o upozorenjima i apokalipsama. Na čemu onda baziran svoje mišljenje, koje smatran ispravnim? Na tome da san već prije 15-17 godina, kad još nije bilo nikakvog govora o klimi, počeo primijećivat određene promjene, koje su iz godine u godinu postajale učestalije i naglašenije. Prije svega 20 godina klima je bila predvidljiva, a sad je dobrim dijelom nepredvidljiva. Možebitno će za svega 10 godina postat potpuno nepredvidljiva. Pa dajte se osvrnite malo oko sebe, pustite osjetila u okolinu da posluže svrsi, opustite se i postanite intuitivni, bolje ćete opažat i manje propuštat. Okanite se grafova i statistika, zamijenite ih vlastitom mišlju i osjetilima.

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćem
Festus kaže...

memulica, falični anđel, neuki.., ne nedostaje na ovom forumu sveznalica. Kako bi Gandalf reka, mudre budale. Istina je, klima se drastično pogoršala, a zašto to tvrdin? Ne, ne čitan inače klimatske članke, ne čitan o upozorenjima i apokalipsama. Na čemu onda baziran svoje mišljenje, koje smatran ispravnim? Na tome da san već prije 15-17 godina, kad još nije bilo nikakvog govora o klimi, počeo primijećivat određene promjene, koje su iz godine u godinu postajale učestalije i naglašenije. Prije svega 20 godina klima je bila predvidljiva, a sad je dobrim dijelom nepredvidljiva. Možebitno će za svega 10 godina postat potpuno nepredvidljiva. Pa dajte se osvrnite malo oko sebe, pustite osjetila u okolinu da posluže svrsi, opustite se i postanite intuitivni, bolje ćete opažat i manje propuštat. Okanite se grafova i statistika, zamijenite ih vlastitom mišlju i osjetilima.

 

 

Pa isto tako vodeći se isključivo svojim osjetilima mogao bi onda reći da je zemlja ravna jer nikada nisi vidio svojim očima da je okrugla.

 

Svaka čast tebi, ali ne mislim da su moja i tvoja osjetila relevantna.

6 godina
neaktivan
offline
BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćemo za

Krasna ti je analogija; pojava brodova na horizontu? Ponašanje sjena? Lunarna eklipsa? Teleskopi i dalekozori? Pa sve mi je jasno bilo još u djetinjstvu, nema tu nikakvog tabua - očito je.

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćemo za

Neka se jave Kini i Indiji ,eventualno SAD-u jer su najveći proizvođači smeća i uništavači prirode u svijetu. Opća histerija radi uvođenja novog poreza, kako da ne. Činjenica je da je priroda zagađena i šume uništene ali Europljani su najmanje krivi za to (međutim svejedno krivi)

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 14:49 (MasterOdisasteR).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćemo za

Moze mala i neznatna Hrvatska, kao i cijela EU spustit negativni klimatski ucinak na nulu, opet to ne znaci nista jer Kina, Indija, Indokina imaju 10 puta vise stanovnika od cijele EU. I nezaustavljivo gospodarski rastu pri cemu znatno podizu stupanj zagađenja. Afriku i Latinsku Ameriku nisam ni spomenuo, a i oni bi imali sto reci na tu temu.

Hrvatska u svemu tome ne znaci nista. Ono malo teske i zagađivacke industrije je propalo propascom socijalistickog uređenja (kao sto je bio isti slucaj propascu socijalizma od Vladivostoka do Rijeke).

 

Ono sto je sad goruci problem u Hrvatskoj, i ono na sto mozemo utjecati, a to je betonizacija i unistavanje prirodnih bogatstava, ali kod nas to uopce nije tema.

 

Uzmimo Plitvicka jezera za primjer. To je nacionalni park, najstariji i najpoznatiji u Hrvatskoj bla bla to svi znamo.

Logicno tamo je zabranjena novogradnja i smiju se obnavljati samo stari izvorni objekti. I to tako da se nađu ostaci i temelji stare građevine, najcesce skromnih gabarit, cija se toboze obnova trazi, a onda se na tom mjestu pod krinkom obnove tradicionalnog objekta podigne kucetina ili zgradurina. Ali tih ostataka ili temelja nije bilo dovoljno na svim lokacijama gdje se htjelo gradit u NP Plitivicka jezera pa se građevinska mafija dosjetila da jedno te isto staro kamenje odnosno ostatke starih građevina prenosi sa lokacije na lokaciju i tako uvijek iznova prezentira kao da su bas tu pronađeni temelji nekih starih tradicionalnih objekata, kao izgovor za betonizaciju te nove lokacije. Pazite sve to u Plitvicama, unutar parka, i najveca aktivnosti po pitanju divlje gradnje je bila u vrijeme ministrice Mrak Taritas poznate po slucaju Gunja.

 

Ali i danas ta praksa ide dalje i dalje.

 

 

DIVLJA GRADNJA

KAKO JE DRŽAVA KAPITULIRALA U BORBI S DIVLJOM GRADNJOM U NAŠIM NAJVEĆIM PRIRODNIM BISERIMA Zaštićena devastacija zaštićenih krajolika

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/kako-je-drzava-kapitulirala-u-borbi-s-divljom-gradnjom-u-nasim-najvecim-prirodnim-biserima-zasticena-devastacija-zasticenih-krajolika/6647502/

Na Kornatima je inspekcija otkrila čak 350 bespravnih, nelegalnih građevina, što je u tom trenutku činilo oko 45 posto svih objekata u sklopu parka.

 

NP Plitvička jezera, s druge strane, novi je prostorni plan dobio 2014. godine, u mandatu SDP-ove Vlade, ali su ubrzo počele stizati optužbe kako je njime zapravo legalizirana apartmanizacija parka, s obzirom na to da je, od njegova donošenja, unutar granica NP-a izdano 35 dozvola za nove ili dogradnju postojećih objekata.

 

Gradnja apartmana i uriniranje po Plitvicama moraju stati

https://www.vecernji.hr/vijesti/gradnja-apartmana-i-uriniranje-po-plitvicama-moraju-stati-1101274

UNESCO je reagirao na prostorni plan koji dopušta prekomjernu izgradnju na području nacionalnog parka. Neće se odmah dogoditi skidanje s liste svjetske baštine UNESCO-a, nego je prijedlogom odluke pokrenut postupak. UNESCO je zapravo postavio niz zahtjeva kojima Hrvatska mora udovoljiti.

Betonska Opatija

Hoćemo li zbog bogatih turista zaboraviti na građane i uništiti još jedan jadranski biser?
Betonko, naime, satiričke strelice odašilja u nešto konkretnijem smjeru, prema aktualnom opatijskom gradonačelniku Ivi Dujmiću kojeg mnogi ionako zovu malim Bandićem. Ovaj pust simbolizira betonizaciju, pošast koju je pomalo ocvalu “staru damu hrvatskog turizma” zahvatila u razmjerima kakve je malo tko od građana uopće mogao predočiti na temelju suhoparnih dokumenata kao što su prostorni planovi, urbanistički planovi i zloglasne točkaste izmjene.

Robert Kurelić, bivši predsjednik opatijskoga gradskog vijeća, ističe da je to modus operandi investitora - kupovina starih kuća i objekata poput konoba i garaža koje onda, zahvaljujući nedorečenosti propisa, postaju višekatnice.

 

Grad koji zovu biserom Jadrana: Ovako izgledaju posljedice jednog lošeg GUP-a

Inspektori iz Zagreba stigli su u Dubrovnik jer tamo ne postoji nijedan građevinski inspektor. Proveli smo dan s njima u ophodnji u potrazi za onima koji krše pravilnike.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/proveli-smo-dan-s-gradjevinskom-inspekcijom-u-dubrovniku-evo-sto-smo-otkrili---592910.html

 

Građevinski nered u Dubrovniku

A kažu da zakoni vrijede jednako za sve: Investitor gradnjom uništio pomorsko dobro pa nakon kazne - nastavio graditi

 

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/u-dubrovniku-ni-nakon-prijave-nije-rijesen-ozbiljan-slucaj-bespravne-gradnje---586965.html

Platio je kaznu u roku od 15 dana. Trebao je izvršiti sanaciju, no to se nije dogodilo, a u inspekciji nakon što smo im pokazali postojeće stanje kažu da će izaći na teren jer je situacija sada još i gora. Izgleda da zakoni i propisi Republike Hrvatske za neke jednostavno ne vrijede.

 

 

Koliko je zelenih površina u Zagrebu, a koliko u drugim gradovima?

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/dobro-pogledajte-ovaj-graf-podaci-su-nevjerojatni-koliko-je-zelenih-povrsina-u-zagrebu-a-koliko-u-drugim-gradovima-foto-20200208

U Londonu na svakog stanovnika otpada 27 kvadrata javnih zelenih površina, u Amsterdamu 46, a u Beču, gradu koji je uzor zagrebačkom gradonačelniku kada je u pitanju održivo gospodarenje otpadom, čak 120 kvadrata zelenila po glavi stanovnika. Zagreb ima 4 m2 per capita, što je pet puta manje od 20 m2, koje kao donju granicu preporučuje EK. Novi GUP će smanjit ta 4 na još manje...

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
9 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćem
fer-de-lance kaže...

 1) a ja sam lijepo stavio link s brojkama,  a ne tvoje slikice pa onda posložiš kak ti paše...

Vide se trendovi; mala površina, pa naglo porast dok nisu uvedene restrikcije i onda stagnacija rasta, i postepeno smanjenje uz konstantno povećanje broja ljudi i industrije, to svima puno govori osim tebi, ali da, ti sve znaš, svaka čast 

Znaš za onu izreku da jedna slika je jača od tisuću riječi? E pa one slike su baš takve i vrlo zorno pokazuju da je rupa di je i bila. Inače mogu ti ja to i napismeno sa brojkama/slovima pokazat, pa tako 1987. godine (kad je potpisan utješni/niškoristi Montrealski sporazum o zabrani freona) rupa je imala površinu od 19 milijuna km², a 2018. godine gle čuda rupa je još tamo i to od 23 miljuna km². Rekord drži (zasad) 2006. sa rupom od 26 miljuna km². Kaj ono veliš? Postepeno se smanjuje? Mala površina? Trendovi? Di to? Na Marsu!?

fer-de-lance kaže...
2) ne znam ja ništa, ja iz Tomislavgrada 

A vas napušene spliće ionak ne jebe jezik nekaj, ali bar mi ostali držimo neki nivo kulture u državi 

A jezik je još jedina stvar koja nas odvaja od prekodrinske mase, ali tebe to očito ne jebe dok ti MC Stojan roka u golfu duji..

3) kak ti znaš izmislit uzročno-posljedične veze, moj živote...

Da nisi ti onaj Wakefield ili kak se već zove?

 

Inače, znam i ja tebe jako dobro, slika i prilika (samo si ti mršav i imaš prve simptome parkinsona) (ti sve znaš, ostali su debili).

Get a life...

Život u maminom podrumu s nepunih 40 godina i drkanje po waifu jastuku dok gledaš hentai ti budu brzo dopizdili 

 

 Eto vidiš kako je odma lakše kad si se svima nama ode ispovidi uz pregršt 'jakih argumenata' tipa ad hominem i sl. A ne ono lagat sam sebe o gramatici/pravopisu. Ja znam s kim imam posla, ali neka i napaćeni narod vidi tu razinu intelekta. Nikad nisam reka da si ti ili bilo ko debil ili nešto slično i nikad nisam laga sam sebe/druge da znam sve. Diskutiraj normalno/pristojno, ako ne uvik se možeš vratit u Jakovovu ekipu 'Palac Donji'.

Festus kaže...

memulica, falični anđel, neuki.., ne nedostaje na ovom forumu sveznalica. Kako bi Gandalf reka, mudre budale.

 Uvod ti je baš epskih razmjera, pa se evo svi tresemo od takve ljudine sa tako širokim pogledima i punog ljubavi za sve. 

 Pa dajte se osvrnite malo oko sebe, pustite osjetila u okolinu da posluže svrsi, opustite se i postanite intuitivni, bolje ćete opažat i manje propuštat. Okanite se grafova i statistika, zamijenite ih vlastitom mišlju i osjetilima.

The Force is strong with this one

 

 

I ti imaš neki jaki 'feeling za osjećaj' da smo naj*bali !? Ono ništa grafovi, slike, znanstveni članci, mjerenja, nego samo osjećaji za CO² i dobar njuh za klimu. Nego jel i ti isto vidiš CO²? Eto Sveta Greta ga vidi golim okom, pa reci da znam jel si samo vjernik Crkve Presvetlog Zatoplenja ili imam posla sa živim svecem.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 16:59 (memulica).
15 godina
offline
BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćemo za

razumio bih nekako rat za rotkvice, češnjak, ananas, datulje, kokos ili lubenice. i matovilac. ali jabuke?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćem
memulica kaže...

1)Znaš za onu izreku da jedna slika je jača od tisuću riječi? E pa one slike su baš takve i vrlo zorno pokazuju da je rupa di je i bila. Inače mogu ti ja to i napismeno sa brojkama/slovima pokazat, pa tako 1987. godine (kad je potpisan utješni/niškoristi Montrealski sporazum o zabrani freona) rupa je imala površinu od 19 milijuna km², a 2018. godine gle čuda rupa je još tamo i to od 23 miljuna km². Rekord drži (zasad) 2006. sa rupom od 26 miljuna km². Kaj ono veliš? Postepeno se smanjuje? Mala površina? Trendovi? Di to? Na Marsu!?

2) Eto vidiš kako je odma lakše kad si se svima nama ode ispovidi uz pregršt 'jakih argumenata' tipa ad hominem i sl. A ne ono lagat sam sebe o gramatici/pravopisu. Ja znam s kim imam posla, ali neka i napaćeni narod vidi tu razinu intelekta. Nikad nisam reka da si ti ili bilo ko debil ili nešto slično i nikad nisam laga sam sebe/druge da znam sve. Diskutiraj normalno/pristojno, ako ne uvik se možeš vratit u Jakovovu ekipu 'Palac Donji'.

 1) ajde sad to kaj si napisao pročitaj, i ako i dalje ne kužiš ništa bolje onda odi na nekakvo promatranje kod specijalista, jer ili imaš neki oblik trajne štete na mozgu ili si sociopat itd. pa uživaš u takvim sranjima...

2) ne znaš ti s kim imaš posla, ja sam neonacist, serijski silovatelj i ubojica, palitelj crkvi, mrzitelj svega rvačkog itd.

Ali zato jako dobro kužim tko si ti.

Pusa micek 

 

Ajar kaže...

razumio bih nekako rat za rotkvice, češnjak, ananas, datulje, kokos ili lubenice. i matovilac. ali jabuke?! 

 Ja sam u strongholdu uspio uzdržavat cijelu naciju samo sa jabukama 

A uostalom, bolje su od grejpa 

 

Kruha i igala...
6 godina
neaktivan
offline
Re: BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćem
memulica kaže...

 Nego jel i ti isto vidiš CO²? Eto Sveta Greta ga vidi golim okom, pa reci da znam jel si samo vjernik Crkve Presvetlog Zatoplenja ili imam posla sa živim svecem.

 Neda mi se gnjavit s tobom i sličnima tebi. Takve samo pustin da govore, tako mi kažu sve o sebi. Naprosto se ne isplati trudit oko arogantnih egocentrika, koji prirodno ne vide dalje od vlastitog nosa. Glede CO², ne, ne vidim ga golim okom.

15 godina
odjavljen
offline
Re: BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćem
Festus kaže...

... Na tome da san već prije 15-17 godina, kad još nije bilo nikakvog govora o klimi, počeo primijećivat određene promjene, koje su iz godine u godinu postajale učestalije i naglašenije. Prije svega 20 godina klima je bila predvidljiva, a sad je dobrim dijelom nepredvidljiva...

Ja imam 33 godine i kad sam bio dijete, slušao sam roditelje kako žugaju da meteorolozi ne znaju kakvo je jutros bilo vrijeme, a kamo li kakvo će sutra biti. Danas ipak postoje nešto bolji modeli koji pogađaju okvirno trendove i to s popriličnom vjerojatnošću - ako je najavljen proboj hladnog zraka, on se u pravilu i dogodi. Može greška biti koji dan ranije ili kasnije, ali najčešće se pogriješi smjer u kojem će taj proboj krenuti, pa umjesto snijega u Split, hladni val pogodi Francusku i slično.

 

U svoje 33 godine, doživio sam nekoliko snjegova na obali, nekoliko babljih ljeta, nekoliko zima u kojima sam u drugi mjesec šetao u kratkim rukavima. O istim pojavama mi je i djed pričao. Jedina promjena koju primjećujem jest to što me prognoza više dira što sam stariji - kad sam bio dijete, nije me puno pogađalo da li ću se igrati vani ili ću igrati igrice jer je vani kiša. Eventualno bi mi smetala grmljavina jer bi mati iskopčala TV iz struje, snijeg me veselio, a bilo bi mi malo glupo kad bi počela škola prije nego se more ohladi... sad gledam da li ću moći staviti odjeću vani sušiti, da li će mi krupa razbiti auto, da li će sutra biti gužva jer ljudi voze loše gume po lošem asfaltu što je problem kad je kiša.

 

texas.bug kaže...

Ono sto je sad goruci problem u Hrvatskoj, i ono na sto mozemo utjecati, a to je betonizacija i unistavanje prirodnih bogatstava, ali kod nas to uopce nije tema.

Mislim da je ovo najsuvisliji post u ovoj temi. Živimo u državi u kojoj je "normalno" istovariti stari frižider u šumi, ostaviti stari kamion da trune i ispušta hidraulično i motorno ulje u krški teren što će prije dovesti do nestanka pitke vode od svih globalnih zatopljenja ovog svijeta, baciti strvine i klaoničke otpatke u neku jamu (opet kontaminacija pitke vode), ukrasti bakar iz trafostanice na način da ispustiš karcerogeno ulje u krš, a s druge strane nevjerojatnu količinu energije i resursa trošimo na smanjenje CO2 iako globalno u proizvodnji CO2 imamo zanemariv udio, pogotovo što nemamo praktički nikakvu industriju.

 

Jednostavno pratimo trendove umjesto da posložimo vlastite prioritete, a tamo gdje smo i posložili prioritete smo opet napravili glupost.

 

Evo primjerice, otpad. Prije nego se naplaćivalo po količini, plaćao sam, kao samac, 32 kune za dva mjeseca (16 kuna mjesečno). Sad su uveli fiksnu naknadu od 30 kuna mjesečno + po količini, što se opet računa pao glavi kućanstva jer mjerenje ne postoji, a trenutno iznosi 2 kune. To znači da mi je odvoz smeća poskupio 100% pod izlikom razdvajanja. Što sam dobio za tih 100% poskupljenja - par puta godišnje brošuru kako mogu na ove 2 kune ostvariti uštedu ako razdvajam otpad (i to isključivo ako to isto rade i moji susjedi), međutim, da li sam dobio kontejnere za različite vrste otpada u blizini zgrade? Možeš misliti! Da nosim do najbližeg reciklažnog dvorišta, niti bi mi ušteda na one dvije kune pokrila trošak povećanog trošenja cipela, niti bi količina optada koju ja proizvodim, a time i uopće mogu razdvajati, pokrila ekološki otisak proizvodnje novih cipela. Ali, nema veze, plaćam skuplje odvoz, pa valjda lokalno komunalno poduzeće planira Zemlji platiti odštetu za neodgovorno ponašanje i sve će biti u redu.

 

To bi me trebalo potaknuti na razdvajanje? To me može samo demotivirati.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
neaktivan
offline
BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćemo za

Dok Hrvati zucno raspravljaju o freonima i rupi nad antartikom...

 

Kad parcele koje su rezervirane za parkove ili zaštitno zelenilo postanu građevinsko zemljište, cijena raste od 10 do 20 puta. amandmanima u zadnji tren su stranka gradonačelnika Milana Bandića, a u manjoj mjeri i HDZ pokušali prenamijeniti čak 530.000 četvornih metara zelenih, sportsko rekreacijskih i zemljišta za društvenu namjenu u građevinsku.

https://www.24sata.hr/news/cije-su-ovo-livade-bandic-htio-osigurati-milijune-podobnima-675193

 

Bar su u Zagrebu zapiknuli zgrade na svaku zelenu povrsinu koju su mogli, cudi me da jos ima zelenih povrsina koje su neiskoristene.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćemo za

Eto svemir postoji radi jabuka...kad više ne bude jabuka svemir će prestati postojati

 

Our posturings, our imagined self-importance, the delusion that we have some privileged position in the Universe, are challenged by this point of pale light. Our planet is a lonely speck in the great enveloping cosmic dark. In our obscurity, in all this vastness, there is no hint that help will come from elsewhere to save us from ourselves

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 0:53 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: BFS 2020: Zbog klimatskih promjena ratovat ćem
texas.bug kaže...

Dok Hrvati zucno raspravljaju o freonima i rupi nad antartikom...

 

Kad parcele koje su rezervirane za parkove ili zaštitno zelenilo postanu građevinsko zemljište, cijena raste od 10 do 20 puta. amandmanima u zadnji tren su stranka gradonačelnika Milana Bandića, a u manjoj mjeri i HDZ pokušali prenamijeniti čak 530.000 četvornih metara zelenih, sportsko rekreacijskih i zemljišta za društvenu namjenu u građevinsku.

https://www.24sata.hr/news/cije-su-ovo-livade-bandic-htio-osigurati-milijune-podobnima-675193

 

Bar su u Zagrebu zapiknuli zgrade na svaku zelenu povrsinu koju su mogli, cudi me da jos ima zelenih povrsina koje su neiskoristene.

 Nisam podržavatelj bandića, ali protiv rušenja Velesajma i izmještanja hipodroma izvan grada nemam apsolutno ništa. Hipodrom i velesajam su dva ogromna rugla Novog Zagreba, niti jedan grad na svijetu nema hipodrom praktički u centru grada, to ima samo u Zagrebu. A naravno, Velesajam, izbetoniran do zadnjeg pedlja, odjednom predstavlja neprocjenjivu arhitektonsku vrijednost čim se treba graditi nešto drugo.

 

Beograd lagano gradi Beograd na vodi koji sam osobno vidio iz prve ruke i to kad završe će biti fantastično, dok bi Zagreb trebao stajati i čekati da ga investicije zaobiđu. Pored Hipodroma se nalazi Bundek, a na niti 5 minuta bicikliranja postoji ogroman Jarun. Novi Zagreb ima sasvim dovoljno dobru mješavinu zelenih površina i zgrada, a novi kvart, takozvani Manhattan, sa 51% posto površine za rekreaciju i 49% za gradnju bi definitvno bio napredak u odnosu na 100% betonirani Velesajam i hipodrom.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice