Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom

poruka: 18
|
čitano: 5.516
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom".
Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom

A jesu budale. Pa zna se da se za to koristi text file, nešto ala

 

var file = File.Open("c:\covid19criticaldata.txt");

 

file.WriteString("\n");

file.Flush();

 

var patients = 0;

for (var i=1; i <= file.Lines.Length; i++) {

  patients = patients + 1;

}

 

Console.WriteLine("Dear mr. Johnson, we have " + patients +" reported!");

 

 

// yes, me good programmer

 

 

notepad nema ograničenja u broju redova, tako da ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 16:37 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
9 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom

Britancima je ovo (već!) drugi put da mijenjaju podatke o zaraženima. I svaki puta su broj smanjivali. Slučajno?

Pis on ju :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom

Treba još malo napuhati cijelu stvar oko bolesti koja ima smrtnost manju od 50% sezonske gripe pa eto, sad je netko krivo u excelu pomiješao retke i stupce pa je broj zaraženih ipak veći. Uskoro će i Turci napisati da su krivo okrenuli kalkulator pa je i kod njih broj daleko veći.

 
9 3 hvala 0
15 godina
offline
Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom

-priča je loša, tipično filmsko tumačenje baze podataka ili exelice.. kao hakeri s enterom. Tj nešto takvo bi naš predstavnik vlade vrlo dobro objasnio onim postotcima grešaka hdd-a.. na što bi se ostali diskretno smiuljili u neugodi.

može se dodati da u vozili pogrešnom stranom kao broj supaca-redaka (koji je ograničenje prikaza u tablici za 32bitni office, ali ne ograničenje baze u kojoj su podaci ekšli..) itd.

 

možda nema sličnosti ali meni tako izgleda kao ovo s domom za starije koji posluje 7 godina bez dozvole, ukinuta.. no nitko ne zna i ne kontrolira, dok se nije desio covid19.. ono, treba nam poplava pa će otkriti da u ministarstvu radi netko s lažnom diplomom, da koristi proračunska sredstva za osobne potrebe ili pogoduje na natječajima, odnosno korupciju.. neki potres i sl se mora desiti da se to okrije-slučajno i tad je kriv excell, ne onaj tko to radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 18:57 (ihush).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom

razumijem brexit ali ne i tko ih je uopće i zbog čega prihvatio u eu (kao i za još neke države, uključiv nas). ovo zorno pojašnjava zbog čega toliko uvoze informatičare iz odasvud a naši tamo caruju. nemaju blage veze ni o čemu a i sposobnosti učenja im nisu neke (negdje na razini hrane). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom
Antiseptik kaže...

Britancima je ovo (već!) drugi put da mijenjaju podatke o zaraženima. I svaki puta su broj smanjivali. Slučajno?

Jesi siguran? Znam da je bila revizija umrlih jer su pronađeni slučajevi koje je Covid ubio mehanički u vidu predaje kinetičke energije double-deckera, ali tad nije smanjen broj zaraženih, već umrlih. Sad opet nije smanjen broj zaraženih, već je revizija, nakon ispravne kalkulacije, povećala taj broj.

 

Jedino što se u oba slučaja smanjilo je CFR (prvi put se uz isti broj zaraženih smanjio broj umrlih, a sad se uz isti broj umrlih povećao broj slučajeva).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom
@Ajar

Eh... ne bi vjerovao koliko europska, ali i svjetska ekonomija, ovisi o njima.
svugdje masovno koriste excel tablice.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
13 godina
offline
Re: Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom
Čini se da du laboratoriji slali podatke kao CSV, a ovi ih otvarali Excelom. CSV je vjerojatno trebao biti XML ili JSON, ali su vjerojatno gađali nešto što Excel može otvoriti i eto veselja.
Inače i dosta naših vrlih institucija koristi xls/xslx za dostavu podataka što je još gore i jednako glupo.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom

nije vazno ko glasa vec ko glasove broji. prepravi prema vlastitu nahodjenju.

 

koliko naivan ili glup moras biti da popijes ovakav proser?

boris si barusi glavusu da izgleda smijesno, najmiliji hobi mu je "farbanje malih buseva" - majstori perfektnih i genijalnih spinova, pogotovo potonji!!!

 

jebote govorimo o englezicima, manipulatorima koji nam mrdaju bulje stoljecima

"nije mi na ekranu"

"nema u kompjutoru"

"nije stalo u excel"

 

od ovog cestiti informaticar dobije osip na guzici

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A jesu budale. Pa zna se da se za to koristi text file, nešto ala

 

var file = File.Open("c:\covid19criticaldata.txt");

 

file.WriteString("\n");

file.Flush();

 

var patients = 0;

for (var i=1; i <= file.Lines.Length; i++) {

  patients = patients + 1;

}

 

Console.WriteLine("Dear mr. Johnson, we have " + patients +" reported!");

 

 

// yes, me good programmer

 

 

notepad nema ograničenja u broju redova, tako da ...

 

a od ovakvog koda dobijem zelju da nekom izvucem usi...

 

sto je najgore, svi mi "junior developeri" pisu ovakve grozote.

 

 

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom
#brexel
 
0 0 hvala 0
Re: Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom
nikola kaže...

 

a od ovakvog koda dobijem zelju da nekom izvucem usi...

 

sto je najgore, svi mi "junior developeri" pisu ovakve grozote.

 

 

 

 

mora se od nekuda krenuti. Ne zovu se bez razloga "junior". 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 8:15 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
15 godina
offline
Re: Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A jesu budale. Pa zna se da se za to koristi text file, nešto ala

 

var file = File.Open("c:\covid19criticaldata.txt");

 

file.WriteString("\n");

file.Flush();

 

var patients = 0;

for (var i=1; i <= file.Lines.Length; i++) {

  patients = patients + 1;

}

 

Console.WriteLine("Dear mr. Johnson, we have " + patients +" reported!");

 

 

// yes, me good programmer

 

 

notepad nema ograničenja u broju redova, tako da ...

A u kojem programskom jeziku je ovo pisano?

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
nikola kaže...

 

a od ovakvog koda dobijem zelju da nekom izvucem usi...

 

sto je najgore, svi mi "junior developeri" pisu ovakve grozote.

 

 

 

 

mora se od nekuda krenuti. Ne zovu se bez razloga "junior". 

Mislim pitam gore jer moram Pyton uskoro da učim radi Networkinga, kada se sjetim ispita iz Objektno Orjentisanog Programiranja.. muka mi još i dan danas.

nikola A kako treba?

Re: Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom
Envy kaže...

Mislim pitam gore jer moram Pyton uskoro da učim radi Networkinga, kada se sjetim ispita iz Objektno Orjentisanog Programiranja.. muka mi još i dan danas.

nikola A kako treba?

 

Ako ti python treba čisto radi automatizacije procesa, pisanja raznih helper funkcija isl., tada se ne trebaš brinuti oko objektno orijentirane paradigme, design patterna isl.

 

Kreni učiti osnove, FOR petlje, instanciranje varijabli, arrayevi, čitanje i zapisivanje vrijednosti (input nečega od korisnika/output odgovora na ekranu- ne znam kako je to u pythonu izvedeno), dodavanje librarya i korištenje istih. Mislim da za neke osnove pythona (koji bi trebao biti jako lagan, ali mene kao zadrtom C#-điji ne privlači) ti neće trebati više od nekoliko dana. A nakon toga ako te privlači možeš i nešto više od toga. Ali počinje se stvarno s osnovama. Paralela s crtanjem, ako netko želi naslikati lijepu sliku prvo mora znati osnove crtanja, kompozicije objekata, komplementarnih boja, itd. Ako bi bez toga htio nešto naslikati, to će ispasti strašno frustrirajuće (i nemoguće) za njega a slika će biti bljakić. I tu nažalost završava njegova želja za slikanjem.

 

 

P.S.

moj gornji kod pisan je u ... ajmo to reći C# iako je bezveze iz glave napisan. To je bila samo zajebancija i kod je netočan te u apsolutno svemu pogrešno napisan. Tako da, ako želiš pisati ispravniji kod, samo radi sve suprotno od onog što piše i već će biti bolje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 12:59 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
15 godina
offline
Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom

python je recimo kao nasljednik ms-basica koji je dolazio s dosom.. tj način pisanja-sintaxa kao c dok način rada kao basic-interperter (ne klasičan kompajler) tj ne traži stroge deklaracije-klase tj ono što početnici 'ne trebaju' za početak.. tj idealan 'današnji basic..' za preporuku svima, pa i naprednima tj razlike bitne nema s ostalim jezicima-platformama + nije više msovo nego open pa tako i multiplatformski *nix ili razne online stranice koje nude paralelno prozor unos koda i rezultat bez potrebe da početnik nešto instalira-podešava itd..

-msbasic je bio osnova tj zajednički većini korisnika ako gledamo dominaciju pc-ms-dos-win... pa tako i logičan za škole-početnike, tj zajednički nazivnik, dok u novijim win upravo tu odlično uskače python.

-za naprednije može i visualstudio pod win ili bilo što pod lin, eclipse, nešto.. ili python. Tj danas ništa nije problem pribaviti online, free + brzi interenet, yt-klipovi itd. dok je nekad bio problem pribaviti bilo koji primjer-help .. a ms ima msdn koji je možda prevelik, tj toliko sadržaja da gubi smisao za početnike jer oni jednostavno ne mogu ni 1% sadržaja prolistati kamoli probati-naučiti itd.. i ispadne da je pomoć samo onima koji već nešto znaju i traže sintaxu ili pomoć (ne osnovno učenje-znanje-logiku koje već imaju..)

 

-klasično kao svaki drugi jezik, počinje s hellowordom, fornextima, inputom itd. i ok je baš za školu tj čisti kod-algoritam-logiku, ali za appse je ipak recimo VS ako je cilj '.exe' tj samostalni izvršni program-app. odnosno odgovarajući ide za neku konkretnu namjenu kao gaming, andorid, baze, razno..

 

evo primjera za početnike kojeg možete zaljepiti u drugi link.. i vidjeti rezultat.

 

# Python 3: Fibonacci series up to n
def fib(n):
a, b = 0, 1
while a < n:
print(a, end=' ')
a, b = b, a+b
print()
fib(1000)
**
i taj primjer ću odmah kritizirati.. jer početnik nema intuiciju-znanje tj klasičan basic kod je linearan (pa i brojčane linije koda..) i time 'razumljiviji'.. dok je ovdje početak na kraju.. kao subrutina fib(x) koja pozvia def i koji se tek tad izvršava kao kod do printa, što treba učiti ali na prvu početnik to ne zna i ipak je poželjno da mu netko pokaže-objasni prvih par koraka-pravila..
*
-zgodno što onaj tko već nešto zna u primjeru vidi zgodne fičere, npr a, b = 0, 1 .. tj nabrajanje i definiranje vrijednosti varijablama je možda urednije ili slobodnije nego u klasičnom ali klasični način
a=0
b=1
rade istu stvar, isti rezulat + vjerojatno jasnije početniku .. a možda se varam :)
kao i to da nema oznaku za početak-kraj npr zagrade i sl. tj ima slobodu ali ta sloboda početnicima izgleda nejasno.
pa do whilea već češkaju glavu i nije im jasno kako to radi odnosno tad počnu učiti petlju-uvjete.. a ovo je prvi primjer koji sam kliknuo i kopirao tj meni je čisto ok, no rekao bi da se pola početnika pogubi a tad je smisao primjera promašen, za početnike..
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 13:48 (ihush).
 
2 0 hvala 1
3 godine
odjavljen
offline
Re: Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom
nikola kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A jesu budale. Pa zna se da se za to koristi text file, nešto ala

 

var file = File.Open("c:\covid19criticaldata.txt");

 

file.WriteString("\n");

file.Flush();

 

var patients = 0;

for (var i=1; i <= file.Lines.Length; i++) {

  patients = patients + 1;

}

 

Console.WriteLine("Dear mr. Johnson, we have " + patients +" reported!");

 

 

// yes, me good programmer

 

 

notepad nema ograničenja u broju redova, tako da ...

 

a od ovakvog koda dobijem zelju da nekom izvucem usi...

 

sto je najgore, svi mi "junior developeri" pisu ovakve grozote.

 

 

 

 Onaj tko kritizira mora da da bolju soluciju. Cekam gospodine ekspert da vidimo kako bi ti to napisao. Zoran se barem potrudio u pseudo kodu da napravi bezvezariju. 

13 godina
offline
Re: Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom
ihush kaže...

python je recimo kao nasljednik ms-basica koji je dolazio s dosom.. tj način pisanja-sintaxa kao c dok način rada kao basic-interperter (ne klasičan kompajler) tj ne traži stroge deklaracije-klase tj ono što početnici 'ne trebaju' za početak.. tj idealan 'današnji basic..' za preporuku svima, pa i naprednima tj razlike bitne nema s ostalim jezicima-platformama + nije više msovo nego open pa tako i multiplatformski *nix ili razne online stranice koje nude paralelno prozor unos koda i rezultat bez potrebe da početnik nešto instalira-podešava itd..

-msbasic je bio osnova tj zajednički većini korisnika ako gledamo dominaciju pc-ms-dos-win... pa tako i logičan za škole-početnike, tj zajednički nazivnik, dok u novijim win upravo tu odlično uskače python.

-za naprednije može i visualstudio pod win ili bilo što pod lin, eclipse, nešto.. ili python. Tj danas ništa nije problem pribaviti online, free + brzi interenet, yt-klipovi itd. dok je nekad bio problem pribaviti bilo koji primjer-help .. a ms ima msdn koji je možda prevelik, tj toliko sadržaja da gubi smisao za početnike jer oni jednostavno ne mogu ni 1% sadržaja prolistati kamoli probati-naučiti itd.. i ispadne da je pomoć samo onima koji već nešto znaju i traže sintaxu ili pomoć (ne osnovno učenje-znanje-logiku koje već imaju..)

 

-klasično kao svaki drugi jezik, počinje s hellowordom, fornextima, inputom itd. i ok je baš za školu tj čisti kod-algoritam-logiku, ali za appse je ipak recimo VS ako je cilj '.exe' tj samostalni izvršni program-app. odnosno odgovarajući ide za neku konkretnu namjenu kao gaming, andorid, baze, razno..

 

evo primjera za početnike kojeg možete zaljepiti u drugi link.. i vidjeti rezultat.

 

# Python 3: Fibonacci series up to n
def fib(n):
a, b = 0, 1
while a < n:
print(a, end=' ')
a, b = b, a+b
print()
fib(1000)
**
i taj primjer ću odmah kritizirati.. jer početnik nema intuiciju-znanje tj klasičan basic kod je linearan (pa i brojčane linije koda..) i time 'razumljiviji'.. dok je ovdje početak na kraju.. kao subrutina fib(x) koja pozvia def i koji se tek tad izvršava kao kod do printa, što treba učiti ali na prvu početnik to ne zna i ipak je poželjno da mu netko pokaže-objasni prvih par koraka-pravila..
*
-zgodno što onaj tko već nešto zna u primjeru vidi zgodne fičere, npr a, b = 0, 1 .. tj nabrajanje i definiranje vrijednosti varijablama je možda urednije ili slobodnije nego u klasičnom ali klasični način
a=0
b=1
rade istu stvar, isti rezulat + vjerojatno jasnije početniku .. a možda se varam :)
kao i to da nema oznaku za početak-kraj npr zagrade i sl. tj ima slobodu ali ta sloboda početnicima izgleda nejasno.
pa do whilea već češkaju glavu i nije im jasno kako to radi odnosno tad počnu učiti petlju-uvjete.. a ovo je prvi primjer koji sam kliknuo i kopirao tj meni je čisto ok, no rekao bi da se pola početnika pogubi a tad je smisao primjera promašen, za početnike..

 primjer ne dela :((

15 godina
offline
Re: Britanija krivo brojala zaražene koronavirusom

-loše poravnavanje (uvlačenje) .. slika.

 

ovaj editor to ubije.

+ zgodan primjer kako banalni problemi koji zapravo ne postoje stvore problem a to sve ubija želju početnika tj sve izgleda preteško-problem..

.. tj, kao preglednije-čišće-lakše u odnosu na npr zagrade. Vidiš početak def i kraj koji poziva taj def, to je jedna petlja, level, jedna zagrada ili poravnanje-uvlačenje.

-interna petlja while-do-print je druga petlja.. npr u c-java-html bi to bilo unutar zagrada neovisno kako napišeš, u jedan red ili svako slovo za sebe..

 

-da je prastari dos-basic (i starije) .. tj da ima linijske brojeve i goto, fornext i sl. to bi bilo razumljivije, konkretnije, mada bi radilo istu stvar praktički na isti način. Jednom kad se privikneš, tad je jezik kao promjena auta, sjedneš-voziš..

 

* + i ovaj problem možemo iskoristiti kao primjer, tj što kad se bilo koji problem pojavi iz bilo kojeg razloga.. -> riješiš ga, ne staneš nego tražiš, debugiraš, svaka greška prijavi dovoljno infoa za korak-popravak tj tako se uči, na greškama, svojima tj kako ih ispraviti, kako napraviti nešto što radi i upravo to razlikuje one koji otpradnu ili nastave korak dalje, nije samo za programiranje, za sve čime se netko bavi.

-kad početnik prvi put to napravi sam, tad je prošao prvi prag, najteži tj onaj koji razdvaja-razlučuje kao filter, ostali goto-next, nije za vas..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 10:03 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice