Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračne lu

poruka: 15
|
čitano: 3.190
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračne lu".
16 godina
odjavljen
offline
Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračne lu

Britanci su apsolutni paranoici kad se radi o sigurnosti na aerodromima. Prosle godine otisao na SQL Days u manchester. Nosio ruksak u kojem je bila rezervna majica i Bug. Cekao ruksak na skeneru dobrih 45 minuta. 2 puta su ga skenirali.

Prosle godine sam sa familijom letio iz Belfasta za Milano. Kraj 6. mjeseca, mi dosli na security i prolazimo kroz skener za ljude. Oni odluce da trebaju pretraziti moju najmladju kci koja ima 4.5 godine. Ona na sebi kratku majicu i tajice - da ima sakriven novcic od 1 centa vidjelo bi se. Al ne - morala je dici ruke da ju pretraze.

Freak Show Inc.
 
2 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračn
Odluka koga se pretražuje je random.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračne lu

mali medo je random....

 

kolega brije glavu, ja sam bosoglav ali imam vijenčić od 3 dlake u 5 redova...

 

njemu svako malo vele da raširi nogice i duboko udahne... uglavnom u 4-5 putovanja koja sam išao s njima, mene su jednom hitili u stranu, njega svaki put...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 9:57 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 1 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračn
Uvijek se izvučeš za dlaku...pardon tri.
14 godina
offline
Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračne lu

pa nećemo cjepidlačit'...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
offline
Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračne lu

AMS ovo koristi vec dugo. Izgleda da Britanija malo kasni :D

 
0 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračn
Pa ne znači da uz random kontrole nema i ciljanih.
Random osigurava to da ne postoje kategorije putnika koje se ne provjeravaju. Time su isključuje ljudski bias prema određenim skupinama.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 11:49 (Visak).
 
0 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračn

Buraz živi i radi u UK, putuje barem 4 puta godišnje avionom i skoro svaki put ga izdvoje jer je visok, ćelav i ima bradu kao Sulejman.

14 godina
offline
Re: Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračn
Stric_Jura kaže...

mali medo je random....

 

kolega brije glavu, ja sam bosoglav ali imam vijenčić od 3 dlake u 5 redova...

 

njemu svako malo vele da raširi nogice i duboko udahne... uglavnom u 4-5 putovanja koja sam išao s njima, mene su jednom hitili u stranu, njega svaki put...

 

Ista stvar sa mnom.

Obrijana glava, random check svaki put do sad.

Gale
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 14:57 (Legasus).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračn
Visak kaže...
Odluka koga se pretražuje je random.

 

Random na koji nacin?? Pa nemaju oni kompjuter koji zapisti kad su odabrali "dobitnika". Prosli smo svih petero i onda su odlucili nju pretraziti iako je bilo apsolutno jasno da nema nista na sebi osim tanke pripijene kratke majice i 3/4 tajica. Doslovce bi se novcic vidio da ga je imala ispod odjece. Dijete od 20 kg.

A ja celav, 100 kg, dvotjedna brada i nikad me nisu pretrazivali. Samo kad zapisti skener.

BTW - u Bratislavi (ili Briselu, ne znam sad) sam vidio do sad najbolju foru - skener zapistao, zenska me zvala na stranu i uzela bris sa ruku i majice i kaze "mozete ici". Ne moras stajati sa strane ko kreten nego ako nesto nadju onda te tek pozovu.

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračne lu

mene samo zanima zašto posudica mora biti manja od 100ml čak i ako nije puna, recimo imaš 1/5 tekučine u boci od 250ml to je manje od 100ml , ali ne boca je veća od 100ml i ne može?!? Koja je tu logika?

Ono ako je to neka ugroza onda možeš s tom 1/5 "koncentrata" proći s bocom od 50 ml  , nakon sigurnosnog pregleda kupiti bocu coca cole i eto ti posuda od pola litre, štoviše uz to dodaš par litara votke iz duty free-a...

 
1 1 hvala 1
6 godina
offline
Re: Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračn
Nebitna je količina vode. Bitan je spremnik.
6 godina
offline
Re: Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračn
Kažeš da rade random pa onda da rade i ciljano što su drugi već rekli, nitko nije rekao da rade samo jedno ili drugo.
14 godina
offline
Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračne lu

Ovaj Petko II je valjda neki klinac na aerodromskom osiguranju, svima daje TD...

 

e jebaj ga dečec, moja ststistika je iz realnog života, nisam to izvuko iz nosa skup sa šmrkljima...

 

postoje društveni stereotipi i ljudi se povode njima - TOČKA.

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Britanija uvodi 3D skeniranje prtljage u zračn
love2ml86 kaže...
Nebitna je količina vode. Bitan je spremnik.

 Pa eto prije pregleda moraš baciti spremnik od coca cole ili vode , a onda ga odmah iza možeš ponovo kupiti na 99% aerodroma...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice