Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

poruka: 102
|
čitano: 27.545
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom".
16 godina
odjavljen
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

Imat ce se danas sta raditi pod pauzom za rucak

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

 

Jedino kaj ste pod hakiranje win10 ubacili trikove koji pod 1809 više ne rade, npr: mijenjanje transparencije taskbara, vraćanje starog sata/kalendara u taskbar...

No hak za sekunde - radi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 9:24 (xcat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

odlične teme a i naš Berecki...

da su svaki mjesec tako zanimljive teme vjerojatno bih uzeo pretplatu na BUG.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 3
6 godina
protjeran
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Friday kaže...

Imat ce se danas sta raditi pod pauzom za rucak

 ma ajde, crnčiš "tamo gore", nemaš ti pauzu za ručak 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

Dobro štivo za vikend 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
@Friday

Danas? Odakle ti u Irelandu časopis BUG?
Ne znam je li još odštampan.. 🤔
14 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Neuk kaže...
@Friday

Danas? Odakle ti u Irelandu časopis BUG?
Ne znam je li još odštampan.. 🤔

 naravno da jest. Ja ga dobio još prekjučer. Vjerojatno je već dostupno online izdanje pa njega čita. (nisam gledao).

13 godina
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

Taman za uzeti na TISKU  s posla ...

moram priznati da me odavno nije ovako na "prvu" jedna tema broja zainteresirala kao ova....

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
@jozef

A znači postoji i online verzija.. lijepo lijepo 😉
13 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Neuk kaže...
@jozef

A znači postoji i online verzija.. lijepo lijepo 😉

 postoji, al se mora biti pretplatnik...

6 godina
protjeran
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

on ti misli na jogurt verzije koje se meni gade.

nema do mirišljavog papira iz najlona.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

Kad smo već kod kupovine legalnih windowsa 10, npr za firmu. Ima novih laptopa koji se isporučuju samo sa Win 10 Home, a meni treba Win 10 Pro jer podržava HyperV. Da li je moguće kupiti Pro "upgrade" licencu, gdje, pošto? Da li je legalno i priznato ako se kupi za recimo 16 USD na stranici https://www.0n9.com/windows-10-professional-oem-key.html ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Keso kaže...

Kad smo već kod kupovine legalnih windowsa 10, npr za firmu. Ima novih laptopa koji se isporučuju samo sa Win 10 Home, a meni treba Win 10 Pro jer podržava HyperV. Da li je moguće kupiti Pro "upgrade" licencu, gdje, pošto? Da li je legalno i priznato ako se kupi za recimo 16 USD na stranici https://www.0n9.com/windows-10-professional-oem-key.html ?

Ne prizna ti se kupovina i dogradnja na OEM verziju (koja se isključivo koristi kod isporuke novih računala).
Kako god debilno zvuči, inspekcija će ti udariti kaznu za sve što nije kupljeno od prodavača sa ispravnim poreznim brojem (VAT), a iz iskustva znam da NIJEDAN MS retailer NE PRODAJE windowse sa licencom koja nije OEM, za 100kn.

15 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol

Dakle, @Damok, što mi je činiti? Kupit laptop bez OS-a ili s bilo kakvim OS-om i onda kupiti Win10 Pro gdje?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol

Uzmeš laptop koji ima OEM win licencu instaliranu (ali verziju koja ti treba).
Ili uzmeš bez win pa naknadno kupiš u bilo kojem dućanu, Links npr.
Bitno da imaš račun sa poreznim brojem. Iz HR ili iz vana, ali znam da je cijena približno svugdje ista.

16 godina
online
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol

Pogledaj i refurbished licence kod nas pa dobiješ i normalan R1 račun.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Mladen kaže...

Pogledaj i refurbished licence kod nas pa dobiješ i normalan R1 račun.

 

 Može probati pa kasnije javiti ovdje koliko je platio inspekciji i koju je verziju win naknadno uzeo :)

https://pcchip.hr/softver/must-have/windows-10-licenca-za-20kn-na-ebayu-o-cemu-se-radi/

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 13:08 (Damok).
16 godina
online
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Damok kaže...
Mladen kaže...

Pogledaj i refurbished licence kod nas pa dobiješ i normalan R1 račun.

 

 Može probati pa kasnije javiti ovdje koliko je platio inspekciji i koju je verziju win naknadno uzeo :)

https://pcchip.hr/softver/must-have/windows-10-licenca-za-20kn-na-ebayu-o-cemu-se-radi/

Nekad nije zgorega pročitati što točno citiraš :)

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Damok kaže...

Ne prizna ti se kupovina i dogradnja na OEM verziju (koja se isključivo koristi kod isporuke novih računala).
Kako god debilno zvuči, inspekcija će ti udariti kaznu za sve što nije kupljeno od prodavača sa ispravnim poreznim brojem (VAT), a iz iskustva znam da NIJEDAN MS retailer NE PRODAJE windowse sa licencom koja nije OEM, za 100kn.

 javno prozivam moga frenda s fouma @ihush da ti odgovori.... (saš čut)

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol

Uglavnom, moraš biti ovlašteni microsoftov refurbished reseller da možeš koristiti te licence, a kao kupac možeš tu licencu dobiti isključivo uz refurbished računalo.

Dakle inspekcija će te klati i gdje je račun za to refurbished računalo koji si kupio uz tu licencu.

Mislim, nema lakog načina, osim iskeširati >100€ za sasvim prihvatljivu licencu.

16 godina
online
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Damok kaže...

Uglavnom, moraš biti ovlašteni microsoftov refurbished reseller da možeš koristiti te licence, a kao kupac možeš tu licencu dobiti isključivo uz refurbished računalo.

Dakle inspekcija će te klati i gdje je račun za to refurbished računalo koji si kupio uz tu licencu.

Mislim, nema lakog načina, osim iskeširati >100€ za sasvim prihvatljivu licencu.

Ne znam koji je službeni Micorosoftov PR bullshit na tu temu ali nisu više toliko bahati da bi nekom zabranjivali što će napraviti sa svojom imovinom (pa makar ona bila digitalna odnosno u obliku prava).

Jedan od Officea koje sam tako kupio nije prolazio aktivaciju pa su iz Microsofta bez pogovora riješili problem (vjerojatno nisu bili baš ushićeni, ali to je njihov problem :)).

Ima i firmi koje od toga ne rade nikakav problem, npr. sofver za 3D, Cinema4D (Maxon) možeš kupiti stariju verziju, stari vlasnik ju odjavi i prenesu registraciju na tebe i sve ok. Za Windowse, tih par sto Kn možda i nije problem ali kad kupuješ softver od 30-tak kKn onda je zgodno uštedjeti 10-15k ako ti je dovoljna i starija verzija.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Keso kaže...

Dakle, @Damok, što mi je činiti? Kupit laptop bez OS-a ili s bilo kakvim OS-om i onda kupiti Win10 Pro gdje?

 Evo vidi tu: https://support.microsoft.com/hr-hr/help/12384

Nisam vidio koliko košta i da li vrijedi za firme, ali bolje da sam vidiš jer najbolje znaš sto ti treba.

Life is a sexually transmitted disease and there is a 100% mortality rate.
15 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Par 100kn? Najjeftiniji Win 10 Pro je 1750 kn koliko vidim na nabava.net: https://www.nabava.net/search.php?q=Windows+10+pro+licenca
Sve jeftinije je oem, što ne znam je li primjenjivo. Ili refurbished, što sigurno nije primjenjivo.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Keso kaže...
Par 100kn? Najjeftiniji Win 10 Pro je 1750 kn koliko vidim na nabava.net: https://www.nabava.net/search.php?q=Windows+10+pro+licenca
Sve jeftinije je oem, što ne znam je li primjenjivo. Ili refurbished, što sigurno nije primjenjivo.

 

Nije cak ni OEM u dosta slucajeva nego ljudi prodaju svoje MSDN keyeve

Freak Show Inc.
16 godina
online
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Keso kaže...
Par 100kn? Najjeftiniji Win 10 Pro je 1750 kn koliko vidim na nabava.net: https://www.nabava.net/search.php?q=Windows+10+pro+licenca
Sve jeftinije je oem, što ne znam je li primjenjivo. Ili refurbished, što sigurno nije primjenjivo.

Refurbished može biti i OEM i Retail, a i pravi, provjereni refurbished sigurno ne košta 5 ili 10€ kao ovi spomenuti ključevi sa e-Baya (vjerojatno iz nekog "volume" paketa).

Da ne offtopičarimo dalje, samo jedan mail disclaimer ... napisao sam svoje iskustvo sa nekih 20-tak Windows i 10-tak Office licenci sa kojima nisam imao problema, čak ni u komunikaciji sa Microsoftom.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 14:00 (Mladen).
7 godina
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

 

Sve biznismen do biznismena....

 

Malo dosadno pa mlatite ovdje praznu slamu ?

 

Tko od vas diskutanata ima svoju firmu, ili bar da radi na poziciji iz koje su mu vidljivi mjesečni i godišnji troškovi tvrtke ?  Vjerojatno ne, jer tada nebi raspravljali o cjeni licence za operativni sistem. Mjesečni najam ureda ili dobar knjigovodja te svaki mjesec košta više nego ta ta licenca koja se kupi svakih cca 5 godina. Di je trošak industrijske struje, vode, plaće, porezi, bankovne naknade, cjena vozila, goriva, radnih odjela po htz, tečajevi i polaganja obvezna zakonom ( ovisno o broju djelatnika ), liječnički pregledi, kazne... Ili npr ako se firma bavi gradjevinom, znate koliko godina možeš svaki dan kupiti po jedne windowse dok dosegneš cjenu bagera... Ili npr izrada projektne dokumentacije za neki most, prugu, zgradu... košta na milione kn.... i u kontekstu svih troškova koji pogadjaju firmu, vama je bitna cjena winsa koje smiješ koristiti na poslu...  

 

....

 

 

 
13 2 hvala 0
15 godina
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

znači, stolac i bič nisu dovoljni ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Friday kaže...

Imat ce se danas sta raditi pod pauzom za rucak

 E da je na meniju janjetina... 

14 godina
offline
Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrolom

Koristimo Windowse kako Bug zapovijeda.

Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bug vas uči kako imati Windowse 10 pod kontrol
Osobno mi se ove teme o tweakanju Windowsa ne čine primamljivo, ne znam da li je to jer sam prestar ili jer mislim da je to gubitak vremena. Nove verzije Windowsa su sve iritantnije i živcira me da je sve gore i gore, ali opet mi se ne čita traktate o tome kako dobiti nepotrebne efekte.
A misliti da mozes kontrolirati Windowse je iluzija.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice