Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "tešk

poruka: 28
|
čitano: 8.972
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "tešk".
16 godina
offline
Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "tešk

ovo sa grupiranjem tabova mi izgleda kao kič  

više vremena će korisnik provesti organizirajućio te tabove u gupe nego što će uistinu imati koristi od toga

osim toga, koliko vidim ovo ne smanjuje broje tabovan na traci, već im samo dodaje nekakv border u boji na dnu za vizualno grupiranje i badge za imenovanje

 

tab grouping je Opera imala prije 10-ak godina, sada ga Vivaldi fura... 

al to je doslovno grupiranje i sažimanje tabova.. i dalje više petljanja nego korisit

 

nova Opera odnedavno ima tkz. workspaces... što mi izgleda kao puno bolji koncept nego ova tlaka sa tabovima

nešto kao više virtualnih prozora u jednom jedinom prozoru...maximalno ih je 5 i lako se prebacivat izmedju njih

I'm Afraid of Americans
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 14:30 (noob007).
 
2 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
noob007 kaže...

 

 

nova Opera odnedavno ima tkz. workspaces... što mi izgleda kao puno bolji koncept nego ova tlaka sa tabovima

nešto kao više virtualnih prozora u jednom jedinom prozoru...maximalno ih je 5 i lako se prebacivat izmedju njih

 Otkako su uveli workspace ja sam se preporodio, definitivno odlicna mogucnost dok ovo iako djeluje kao zanimljivo je malo neprakticno ali bolje ista nego nista 

14 godina
neaktivan
offline
Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "tešk

Organiziranje tabova je u nacelu dobra ideja, ali treba bolji UX: npr. povuci misem jedan tab preko drugog i eto ti grupa, automatski dodijeli boju (nesto sto je davno imao IE, svi tabovi otvoreni iz jednog taba imaju istu boju) i sl. 

 

Prekratak je zivot i previse se tabova otvara i zatvara da bi na svakog klikao, trazio po meniju, pa nazivao grupu rucno itd. To treba biti prakticnije i brze

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "tešk

svi oglasi su teški i nepodnošljivi par excellence

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "tešk

Super, mozda prodise Chrome na 32 GB RAMa.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "tešk

Kombinacija pi-hole + uBlock Origin je sredila dosta prometa, ako ovo uhvati još nešto pored ova dva - super.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "tešk

Tako i ja vrtim pi hole + ublock 

A ujedno i vpn da imam i na mobilnim mrezama. Reklame nisam vidio ne sjecam se 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
Ajar kaže...

svi oglasi su teški i nepodnošljivi par excellence

 Marija (24) nalazi se nedaleko od vas. Društvena, zabavna i gola. Pošalji joj poruku!

ukrućena goropadnica
6 godina
protjeran
offline
Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "tešk

Otkadsumakli tabmixPlus s fajrfoksa ja ošo na Krom 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "tešk

Fala dragom bogu da sam se ovog googlovog smeća odavno riješio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "

I koristiš MS-ovo smeće bazirano na istom tom Googleovom smeću, doktore...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 10:09 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
Mary Sue kaže...

 Marija (24) nalazi se nedaleko od vas. Društvena, zabavna i gola. Pošalji joj poruku!

 ne. svi oglasi. marija ni po čemu nije iznimka (osim, možda, po zabavnosti). osim toga, kad bi mlađe bilo slađe, vuk bi prvo pojeo crvenkapicu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 9:19 (Ajar).
13 godina
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
noob007 kaže...

ovo sa grupiranjem tabova mi izgleda kao kič  

više vremena će korisnik provesti organizirajućio te tabove u gupe nego što će uistinu imati koristi od toga

osim toga, koliko vidim ovo ne smanjuje broje tabovan na traci, već im samo dodaje nekakv border u boji na dnu za vizualno grupiranje i badge za imenovanje

 

tab grouping je Opera imala prije 10-ak godina, sada ga Vivaldi fura... 

al to je doslovno grupiranje i sažimanje tabova.. i dalje više petljanja nego korisit

 

nova Opera odnedavno ima tkz. workspaces... što mi izgleda kao puno bolji koncept nego ova tlaka sa tabovima

nešto kao više virtualnih prozora u jednom jedinom prozoru...maximalno ih je 5 i lako se prebacivat izmedju njih

Ja na to ne gledam negativno. Za razliku od Microsofta, Google korisnicima daje izbor. Oni će dodati mogućnost, pa tko će htjeti to može koristiti, tko neće ne mora. 

crazy_luđak kaže...

Organiziranje tabova je u nacelu dobra ideja, ali treba bolji UX: npr. povuci misem jedan tab preko drugog i eto ti grupa, automatski dodijeli boju (nesto sto je davno imao IE, svi tabovi otvoreni iz jednog taba imaju istu boju) i sl. 

 

Prekratak je zivot i previse se tabova otvara i zatvara da bi na svakog klikao, trazio po meniju, pa nazivao grupu rucno itd. To treba biti prakticnije i brze

Mislim da je to grupiranje kartica nekako više namijenjeno poslovnim korisnicima; u jednoj grupi posao, u drugoj grupi obično surfanje. 

O_O_O kaže...

Super, mozda prodise Chrome na 32 GB RAMa.

Firefox, pogotovo od Quantum verzije, često koristi i više RAM-a od Chrome-a, ali na to ne treba gledati negativno. RAM je tu da se koristi, a neiskorišten RAM je bačen novac.

Dr. Zoidberg kaže...

Kombinacija pi-hole + uBlock Origin je sredila dosta prometa, ako ovo uhvati još nešto pored ova dva - super.

Ja bih si napravio Pi-Hole ili AdGuard Home, ali mi se ne da zezati s tim. Isprobao sam NextDNS, ali kod mene doma svi na mobitelima imaju AdGuard, dok se na računalima koristi uBlock Origin + uBlock Extra. 😎

fer-de-lance kaže...

I koristiš MS-ovo smeće bazirano na istom tom Googleovom smeću, doktore...

Svi znamo da je kolega ovdje na forumu dežurni Microsoftovac, pa je takav komentar bilo i za očekivati. Ali da, malo je glupo govoriti da je izvorni program smeće i onda koristiti doslovno isti taj program, ali od drugog proizvođača i za njega govoriti da je on najbolji. Ako je smeće Chrome, smeće je i Edge jer se bazira na njemu, kao i svaki drugi Chromium preglednik. 😉

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 11:36 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
Marko :D kaže...

Ja bih si napravio Pi-Hole ili AdGuard Home, ali mi se ne da zezati s tim. Isprobao sam NextDNS, ali kod mene doma svi na mobitelima imaju AdGuard, dok se na računalima koristi uBlock Origin + uBlock Extra. 😎

 

Moje iskustvo podešavanja pihole-a na raspberryu je vrlo pozitivno.

 

Instalacija raspbiana u headless (bez periferije) modu je jednostavna, a instalacija samo pihole-a još jednostavnija :) 

 

Nakon toga samo dodavanje ip-a u postavke routera za DNS i sve radi ko urica.

 

Pomaže znanje SSH pristupa i linuxa, ali i bez toga ima hrpa detaljnih tutoriala.

15 godina
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
fer-de-lance kaže...

I koristiš MS-ovo smeće bazirano na istom tom Googleovom smeću, doktore...

 

Da koristim i pa šta? Manje zauzeće memorije, meni ne bitno ali vidno to MS smeće je brže od Googleovog smeća. (pola TB imam kao druga samohvala).
Ti? koji si đavo.  Arendelle v.2.0 ili njen muž, ljubavnik ili koji đavo? Ne bitno. 

Marko :D kaže...
* * *

I koristiš MS-ovo smeće bazirano na istom tom Googleovom smeću, doktore...

Svi znamo da je kolega ovdje na forumu dežurni Microsoftovac, pa je takav komentar bilo i za očekivati. * * *

Ako sam nečija dežura onda sam Ciscova dežura, ali domaće tvrtke nemaju para za tako nešto pa je kometar napisan u vjetar.
Što se tiče web browsera imam sve instalirane koje se mogu instalirati na PC (uključujući neke 3rd party tipa Vivaldi i sl.) besplatni su možeš i ti to sam učiniti.Ali da nisam Chrome uključio više od dva mjeseca - istina je - nisam. I ne namjeravam. Koji cinizam- firma koja živi od reklame naravno blokira reklame. Ma daaaaj, koga zavaravaš mene ioli sebe? 

Koja poenta. Nije ovo moj djed je veći od tvoga nego upravo suprotno i moj djed = tvoj djed. Koga briga. Tko mi je najviše para donio. Pa MS da budem iskreno. Tko me je poštenski zeznuo jutros? Pa MS, rekao je da je prvi mjesec gratis a naplatio mi odmah oko 6€ - ne bitno.

Na kraju krajeva šta Chrome dobibva osim reklame u "pišam uz vjetar" kao što su druge vijesti bile tipa "Google promijenio ikonu"? Ništa. Kao što je moj komentar da ne koristim više Google Smeće Chrome kao ni tvoj komentar da sam dežurni MS-ovac. Who cares? 

6 godina
protjeran
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
Envy kaže...

Fala dragom bogu da sam se ovog googlovog smeća odavno riješio.

Kod tvog upisa je jedan osnovni problem.

Ako za neki softver kažeš da je smeće to bi trebalo lijepo obrazložiti, ne moraš kao ihush predetaljno, no barem da napišeš 6/7 osnovnih stvari koje ti smetaju..

 

Evo, otvoreno je 17 tabova, u pozadini rade još dva programa, zauzeće memorije na 26% (16 GB), sve radi fluidno, nema beda a memorija je ddr3 na 1600

 

 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 23:41 (Anđeo bez falinge).
13 godina
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
Anđeo bez falinge kaže...
Envy kaže...

Fala dragom bogu da sam se ovog googlovog smeća odavno riješio.

Kod tvog upisa je jedan osnovni problem.

Ako za neki softver kažeš da je smeće to bi trebalo lijepo obrazložiti, ne moraš kao ihush predetaljno, no barem da napišeš 6/7 osnovnih stvari koje ti smetaju..

 

Evo, otvoreno je 17 tabova, u pozadini rade još dva programa, zauzeće memorije na 26% (16 GB), sve radi fluidno, nema beda a memorija je ddr3 na 1600

Konkretno i mene zanima što to Edge ima i nudi, a Chrome ne. Što se brzine tiče, koju kolega svaki puta spominje, kod mene nema razlike između Edge-a i Chrome-a. Na oba preglednika stranice se učitavaju gotovo istom brzinom jer se za renderiranje stranica koristi isti engine.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 0:27 (Marko :D).
6 godina
protjeran
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
Envy kaže...

Ti? koji si đavo.  Arendelle v.2.0 ili njen muž, ljubavnik ili koji đavo? Ne bitno. 

 Sugar daddy - ako mogu birati!

ukrućena goropadnica
15 godina
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
Anđeo bez falinge kaže...
Envy kaže...

Fala dragom bogu da sam se ovog googlovog smeća odavno riješio.

Kod tvog upisa je jedan osnovni problem.

Ako za neki softver kažeš da je smeće to bi trebalo lijepo obrazložiti, ne moraš kao ihush predetaljno, no barem da napišeš 6/7 osnovnih stvari koje ti smetaju..

 

Evo, otvoreno je 17 tabova, u pozadini rade još dva programa, zauzeće memorije na 26% (16 GB), sve radi fluidno, nema beda a memorija je ddr3 na 1600

 

 

 

 

 

Marko :D kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Envy kaže...

Fala dragom bogu da sam se ovog googlovog smeća odavno riješio.

Kod tvog upisa je jedan osnovni problem.

Ako za neki softver kažeš da je smeće to bi trebalo lijepo obrazložiti, ne moraš kao ihush predetaljno, no barem da napišeš 6/7 osnovnih stvari koje ti smetaju..

 

Evo, otvoreno je 17 tabova, u pozadini rade još dva programa, zauzeće memorije na 26% (16 GB), sve radi fluidno, nema beda a memorija je ddr3 na 1600

Konkretno i mene zanima što to Edge ima i nudi, a Chrome ne. Što se brzine tiče, koju kolega svaki puta spominje, kod mene nema razlike između Edge-a i Chrome-a. Na oba preglednika stranice se učitavaju gotovo istom brzinom jer se za renderiranje stranica koristi isti engine.

 

Pisao sam tamo cijele eseje kada je Edge prestavljen o svim prednostima i manama čak kroz nekoliko sedmica korištenja tako da se ne bi ponavljao.
A kada kažem "smeće" malo je to kao bunt protiv Googla i njegovog "proljetnog čišćenja" gdje mnogi servisi završe na Google groblju.

13 godina
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
Envy kaže...

Pisao sam tamo cijele eseje kada je Edge prestavljen o svim prednostima i manama čak kroz nekoliko sedmica korištenja tako da se ne bi ponavljao.

Može link do tih poruka? Hvala.

Envy kaže...

A kada kažem "smeće" malo je to kao bunt protiv Googla i njegovog "proljetnog čišćenja" gdje mnogi servisi završe na Google groblju.

Ne znam za tebe, ali meni je u potpunosti normalno da kompanija gasi proizvode koji se pretjerano ne koriste kako bi smanjila troškove i fokusirala se na nove, te postojeće proizvode. Moram priznati da zbog inovacije preferiram više Googleove proizvode od Microsoftovih, a i zbog poznatih problema.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 19:43 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
Marko :D kaže...
Envy kaže...

Pisao sam tamo cijele eseje kada je Edge prestavljen o svim prednostima i manama čak kroz nekoliko sedmica korištenja tako da se ne bi ponavljao.

Može link do tih poruka? Hvala.

Envy kaže...

A kada kažem "smeće" malo je to kao bunt protiv Googla i njegovog "proljetnog čišćenja" gdje mnogi servisi završe na Google groblju.

Ne znam za tebe, ali meni je u potpunosti normalno da kompanija gasi proizvode koji se pretjerano ne koriste kako bi smanjila troškove i fokusirala se na nove, te postojeće proizvode. Moram priznati da zbog inovacije preferiram više Googleove proizvode od Microsoftovih, a i zbog poznatih problema.

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/edge-chromium--microsoftova-bijela-zastava/273308.aspx

 

Učestvovao si u threadu sa istim kilometarskim porukama, mada si kasnije malo "zastranio" kao i svi mi kada se neka tema ovdje razvuče.
Inače ja nemam tih problema. Doduše da budem iskren prošli Insider Build nije mi gasio monitore kako sam namjestio na svakih 15 minuta pa sam iste morao ručno (jer PC ne gasim nikada) ali novi Insider Build je stigao 3 dana poslije sada nosi oznaku mn_release.

Šu**ački potez da ugase G+ neću im nikada oprostiti a na same licence potrošili su 500M USD. A i Google baš i nije kao tipična kompanija.

Ali opet ću da probam Google Meets jer je danas Zoom pao a jedno 2000 ljudi su ispaštali zbog toga, eto da ne bude da sam nastran.

13 godina
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "

Dakle, ako sam dobro skužio, jedina prednost Edgea prema tebi je što koristi manje RAM-a. 

 

Ja to konkretno ne vidim kao prednost. To bi prednost bila u prošlom desetljeću, ali danas kada RAM-a imamo i više nego što je potrebno, nema smisla na korištenje gledati negativno.

7 godina
protjeran
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
Marko :D kaže...

prodise Chrome na 32 GB RAMa.

Firefox, pogotovo od Quantum verzije, često koristi i više RAM-a od Chrome-a, ali na to ne treba gledati negativno. RAM je tu da se koristi, a neiskorišten RAM je bačen novac.

 Kad ne mozes sa 16 B GB RAMa otvoriti Photoshop je Chrome sve pojeo, to je definitvno negativno.

6 godina
protjeran
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
O_O_O kaže...

 Kad ne mozes sa 16 B GB RAMa otvoriti Photoshop je Chrome sve pojeo, to je definitvno negativno.

 kolega, to nije točno.

Kod vas kolega nešto ne štima....

želite li i vi dokaz da to nije tako ?

što radite u photoshopu da chrome ne podnese 20 tabova s minimalnim zauzećem ?

Eto, baš me zanima.

 

bio sam milijun godina na firefoxu, dakle, od njegovih početaka i objasnio sam zašto sam prešao na Chrome.

 

recite mi koji program da otvorim uz 20 Chrome tab9ova, koju sekciju, to ću učiniti i dokazati Vam da nešto s Vašim računalom , ne znam što nije u redu.

 

ne smijete pljuvati po nečemu s negativnim dokazima.

dajte pozitivan dokaz, inače je cijela raspra smeće.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 14:37 (Anđeo bez falinge).
13 godina
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
O_O_O kaže...
Marko :D kaže...

prodise Chrome na 32 GB RAMa.

Firefox, pogotovo od Quantum verzije, često koristi i više RAM-a od Chrome-a, ali na to ne treba gledati negativno. RAM je tu da se koristi, a neiskorišten RAM je bačen novac.

 Kad ne mozes sa 16 B GB RAMa otvoriti Photoshop je Chrome sve pojeo, to je definitvno negativno.

Kolega, da bi Chrome pojeo sam RAM (svih 16 GB u ovom slučaju), bilo bi potrebno imati otvoreno puno više od 100 kartica i još ogroman broj instaliranih i aktivnih ekstenzija.

 

A sada najvažnije pitanje; kome je ikada Chrome iskoristio sav RAM? Da, na računalima od 2 GB RAM-a, preglednici mogu izazvati nedostatak istog, ali s normalnim surfanjem i korištenjem preglednika, to se neće dogoditi.

16 godina
online
Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "tešk

Pa za 100 tabova bi trebalo vise RAM-a od 16GB ali evo slika, Opera ima samo jedan tab otvoren i to ova ovdje tema dok je na Chrome-u otvoreno 30 tabova i vidimo zauzece memorije. Znaci Chrome bi mogao mozda ici do nekih 60-ak tabova da koristimo iskljucivo RAM sto po meni nije neko strasno zauzece memorije, ne znam tko jos surfa sa vise od 20-ak otvorenih tabova, to vise nije surfanje jer valja se snaci medju svim tim tabovima. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
Marko :D kaže...
* * *

Kolega, da bi Chrome pojeo sam RAM (svih 16 GB u ovom slučaju), bilo bi potrebno imati otvoreno puno više od 100 kartica i još ogroman broj instaliranih i aktivnih ekstenzija.

 

A sada najvažnije pitanje; kome je ikada Chrome iskoristio sav RAM? Da, na računalima od 2 GB RAM-a, preglednici mogu izazvati nedostatak istog, ali s normalnim surfanjem i korištenjem preglednika, to se neće dogoditi.

Ali ako si primjerice (što većina ljudi i jeste) light korisnik browsera čemu uopće Chrome ako i Edge radi isto ako ne i bolje. Po meni bespotrebno instaliranje dodatnog predglednika.
Osim ako nema opravdan razlog.
 

Dr. Vicko kaže...

Pa za 100 tabova bi trebalo vise RAM-a od 16GB ali evo slika, Opera ima samo jedan tab otvoren i to ova ovdje tema dok je na Chrome-u otvoreno 30 tabova i vidimo zauzece memorije. Znaci Chrome bi mogao mozda ici do nekih 60-ak tabova da koristimo iskljucivo RAM sto po meni nije neko strasno zauzece memorije, ne znam tko jos surfa sa vise od 20-ak otvorenih tabova, to vise nije surfanje jer valja se snaci medju svim tim tabovima. 

Kad već imaš toliko memorije isključi Compressed memoriju. Zauzima ti par 10-taka ili koju 100-tinu MB a bespotrebno kompresuje i dekompresuje, a imaš viška silne GB memorije.

13 godina
offline
Re: Chrome dobiva grupiranje tabova i blokiranje "
Envy kaže...

Ali ako si primjerice (što većina ljudi i jeste) light korisnik browsera čemu uopće Chrome ako i Edge radi isto ako ne i bolje. Po meni bespotrebno instaliranje dodatnog predglednika.
Osim ako nema opravdan razlog.

Evo par razloga zašto Chrome još ne ide nigdje s trona;

  1. povezanost s Google-ovim uslugama – ljudi su navikli imati sve na jednom mjestu; Chrome je isto tako prvi preglednik koji je ponudio sinkronizaciju svih podataka
  2. ekstenzije – da, na Edge se također mogu instalirati ekstenzije za Chrome, ali valja imati na umu da su te ekstenzije izrađene baš za Chrome. Edge možda ne podržava neke API-je koje podržava sam Chrome što može rezultirati majom učinkovitosti same ekstenzije. Čak ti i Opera baca to upozorenje kada ideš instalirati dodatke iz Chrome WebStorea.
  3. sigurnosne zakrpe – Google sigurnosne probleme shvaća ozbiljno, a one ozbiljne koji stvarno mogu ugroziti korisnika riješava isti ili idući dan. Microsoft nije tako brz u izdavanju zakrpi, a one se izdavaju svaki Patch Tuesday.
  4. privatnost – koliko to god smiješno zvučalo, Chrome je privatniji preglednik od Edgea. Ne kažem to samo ja, kažu to i sigurnosni stručnjaci koji su testirali preglednike. Edge i Yandex Browser prikupljaju najviše podataka o korisnicima, dok Firefox i Chrome prikupljaju najmanje.
  5. Android – Chrome je zadani preglednik na Androidu, Edge na Windowsima. Koliko god se Microsoft trudio, većina ljudi će i dalje instalirati Chrome prije nego Edge na mobitel. Možda zbog podataka, možda zbog sigurnosti, a možda i zbog privatnosti. Možda zbog svo troje.

 

I na kraju; Chrome je bio i ostao sinonim za nešto što je jednostavno i radi. Meni samo kada vidim ono Microsoftovo oglašavanje Edgea koje iskače kao iz paštete, meni padne mrak na oči. Što više vidim reklama o istom, manje mi se koristi.

Upišeš u Start "Chrome" – oglas za Edge.

Upišeš na Bing "Chrome" – oglas za Edge.

Ideš otvoriti .html datoteku u nekom drugom pregledniku – oglas za Edge.

Postaviš Chrome kao zadani preglednik – iskaču oglasi za Edge.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2020 9:40 (Marko :D).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice