Cigle kao spremište energije

poruka: 16
|
čitano: 4.820
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cigle kao spremište energije".
8 godina
offline
Cigle kao spremište energije

kupi ciglu!

 

baterija je

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Cigle kao spremište energije

s obzirom na sve novije, revolucionarnije i šašavije baterije praktički tjedne učestalosti, predlažem bug-u ustanovljenje godišnjeg vašara pod nazivom "assault & battery" (jer mora biti engleski, ne? + dragan "di-je-kakav-vašar?" petric na čelu kolone, uz pustu stazu planinsku), s temom novih dosega u tehnobaterijarstvu (kombinacije "lopata + lubenica + nano-cijevi", "maćuhice + cipele + oligomeri", "luk + špek + polirakija" i tak) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 12:29 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Cigle kao spremište energije
Izvukla si ciiigluuuuuuu uuuuuu uuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu IZ TEMELJA 🤣
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Cigle kao spremište energije

Zasto da ne. Bolje imati baterije i cigle u jednome pa cak i da je kapacitet limitiran. Samo ne znam kako bi se ponasale prilikom busenja i ostalih destruktivnih radnji - bi li doticna cigla postala neupotrebljiva, samo smanjenog kapaciteta, uzrokovala kurslus i izbacila sve ostale...

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Cigle kao spremište energije
kerum kaže...

Zasto da ne. Bolje imati baterije i cigle u jednome pa cak i da je kapacitet limitiran. Samo ne znam kako bi se ponasale prilikom busenja i ostalih destruktivnih radnji - bi li doticna cigla postala neupotrebljiva, samo smanjenog kapaciteta, uzrokovala kurslus i izbacila sve ostale...

 Sve je to u redu, ako se ne isprazne na dodir. Ja je dotaknem, a ona se cijela isprazni preko mene i usput me zakuca u susjedni zid, koji napravi isto samnom i tako ja u ping pongu po kući, od zida do zida dok se sva energija ne isprazni...

 

Live long and prosper.
15 godina
odjavljen
offline
Cigle kao spremište energije

Koliki bi bio trošak gradnje s takvim ciglama (ožićenje, zaštita spojeva od nagrizajućeg vezivnog sredstva, traženje greške)? Kolika bi bila trajnost baterije? 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Cigle kao spremište energije

Cigla je fantasticna za ocuvanje kineticke energije.

 
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cigle kao spremište energije
Znaci vracamo se na Rimljane :-)
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Cigle kao spremište energije

Baterije koje pohranjuju električnu energiju u kombinaciji sa solarkama ugrađenim u prozore i na krov i evo ti energije na rasipanje. Samo još da te cigle usavrše i riješe neke sitnije probleme koje je napomenuo Kerum, Filox i ostali. @Ajar - slažem se da bi se trebala pokrenuti posebna baterijska rubrika, kada se već stvari mjenjaju iz dana u dan, ali mi to nikako da vidimo u stvarnom životu.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 13:10 (učo).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Cigle kao spremište energije
Znači fraza 'cigla od mobitela' više ne vrijedi
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Cigle kao spremište energije
HCMAA kaže...
Znači fraza 'cigla od mobitela' više ne vrijedi

 Kako ne? U biti, sad bi moglo postat "cigla u mobitelu"...

 

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Cigle kao spremište energije
Mora grom opalit u kucu da bi radila jedna led traka u kuhinji 1 dan. Stvarno korisno.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cigle kao spremište energije

Odlično napredujemo. Uskoro ćemo imati blokove i graditi piramide koje će se pokazati najučinkovitijim skladištem energije. 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Cigle kao spremište energije

U cigli se energija najbolje skladišti tako da se cigla ugrije. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cigle kao spremište energije
Another Brick in the Wall Street
morrisoN
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Cigle kao spremište energije
Mogu li bespoleni znanstvenici pod napon staviti zrak, vodu i biljke, jedva čekam da me moju biljke zdrmaju kad ujutro sjednem popiti kavu na terasi...
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice