Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

poruka: 338
|
čitano: 52.452
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi".
11 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Posmatrač kaže...

E to mene fascinira.... Koji je tok misli da vjerujes nekoj budaletini s facebooka a ne vjerujes doktoru....A kad se taj isti razboli ne ide na face po lijek nego ide doktoru....

 

 

Koliki je IQ takve osobe...... To ja nikad necu shvatiti.....

 

Po kom kriterijumu ljudi biraju kome ce vjerovati.....

 A zašto ljudi idu po drugo ili treće mišljenje?

To su isto osobe sniženog IQ-a koje ne vjeruju svom doktoru?

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 13:04 (DeniZg).
15 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

S obzirom da imam liječnike u obitelji, odgovor je višeslojan, a nikako ne jedinstvan.

Imaš ljude koji mijenjaju liječnike dok ne nađe onoga koji mu je voljan dat terapiju koju si je sam zamislio jer je čitao na Google-u šta mu je,

 i to je večina takvih.

Imaš na žalost one koji ne vjeruju svom liječniku jer mu je sused rekel da je liječnik iz druge bolnice jedini mjerodavan i ne vjeruju nikome osim njemu i kopaju dok ne dođu do njega.

Imaš one koji ne vjeruju da je liječnik na uputnicu sposoban i da će im reć realno stanje stvari, a moraju tadi nečega (bolovanje...) dobit njegov papir, ali onda odu privat jer samo to valja.

Imaš na veliku žalost i onih koji nalete na nesposobne ili neiskusne liječnike pa to srećom prepoznaju. To je jedini opravdan razlog, ali definitivno ne vodeći slučaj.

 

Na žalost ljudi ne shvaćaju jednu stvar kod "traženja drugog mišljenja" - ako ti ja dam dijagnozu i preporuku za liječenje i ti se sa tim ne slažeš, pa odeš po to drugo mišljenje, tada ako se složiš sa tim mišljenjem mijenjaj liječnika, to je tvoje pravo - dam pao, sam se ubio. Na žalost ljudi očekuju da će ih prvi liječnik liječit po preporuci nekog od kolega i svađaju se zašto mu liječnik ne želi dat terapiju koju si je on zamislio čitajući Google ili dlušajući druge - ili vjeruješ liječniku, ili ga mijenjaj.

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Ja bih rado promijenio liječnika, ali u kvartu gdje živim niti jedan ne prima nove pacijente, tako da sam i dalje kod starog na drugom kraju grada.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Visak kaže...
Ja bih rado promijenio liječnika, ali u kvartu gdje živim niti jedan ne prima nove pacijente, tako da sam i dalje kod starog na drugom kraju grada.

 Vjeruj mi kako je sada je mila majka. Imaš 10 godina pauze u izdavanju specijalizacija od kad je Hebrang bio na vlasti (blaženi "zna se") jer su srbi paralelno imali hiperprodukciju spjecijalista i računali smo da ako će falit uvijek možemo uvozit. Čak se i u međuvremenu mijenjao zakon gdje dobro poznavanje hrvatskog nije uvijek presudno kod zapošljavanja.

Imali smo do corona-e ogroman odlijev liječnika i u biti prosječna dob liječnika specijalista u RH je nedavno bila oko 57-58 godina. To čini velik broj onih koji poput mojih u svojim 60-ima rade i broje dane do penzije, naspram relativno malo "dobrih i iskusnih" mlađih i srednje životne dobi - do 40ak godina, te rupu od 45 ili 50 -  55 ili 60 godina gdje ih ima izuzetno malo.

 

Ovi mlađi su em još neiskusni, em jednom nogom van države. Trenutno, više nego ikad, imaju mogućnosti otić van i birat plaću s obzirom na nedostatak, plaćalo bi ih se suhim zlatom, da nije mobilizacije i činjenice da ne mogu dobiti dozvolu. Pitanje samo kad se smiri situacija što će bit.

Za 5-7 godina padamo otprilike za trećinu liječničkog osoblja , a bojim se da nešto bitno ne možemo "na naglo" promijenit.

 

Prije EU-nije ih je falilo, svake godine ih fali sve više, do razine da se ne može organizirati služba pa se organizira "na papiru" i pretaku se kolege iz šupljega u prazno, idu na posudbu u drugu bolnicu i slično. Mi smo izuzetno iznenađeni koliko u stvari super ova stvar oko Corona-e dobro funcionira i koliko smo je ovaj naš krizni stožer dobro organizirao sve.

Ne govore vam bez razloga "ostanite doma" jer nemamo "backup opcije" - svo lječničko osoblje je mobilizirano, zajedno sa penzionerima koji se u kasnim 60im, čak sam čuo i 70+ vraćaju i rade da pokrivaju kolege. Ukoliko se desi ko u Italiji da ih se puno razboli, neće biti "zamjenskog tima" koji spremno čeka uskočit.

 

Dakle, moja preporuka, kad čujete nekoga da kaže "liječnici su preplačeni, a ništa ne rade", maznite ga odmah šakom po njonji, čisto da se ne bi uhvatilo - za koju godinu biste mogli plakat za trenutnim stanjem, ukoliko se nešto ne promijeni. Također ova bolonja, kojoj je svrha otvaranje brojnih fakulteta gdje produciramo nesposobnu radnu snagu, gdje imamo XY fakulteta, opčenito je neproduktivna. Medicinski imate Zagreb, čast iznimkama sa ostalih institucija, ali nemaju sveobuhvatno kvalitetan program, već parcijalno program i uvijek se nađe pokoji vrhunski student koji ko Sheldon, uči profesore jer ga zaista zanima i sam istražuje, to ne znači da je u vrhunskom fakultetu, već da je vrhunski individualaca, koji će briljirat u bilo kojem okreuženju. Kažem, čast iznimkama, jer imaju vrhunske profesore, ali pojedince, ne sveobuhvatni program. Ne da je Zagrebački bez mana - samo još u bolonji nije uspio bit uništen.

Paralelno sa time imate brojne nove fakultete za medicinske sestre, koje su odjednom vrhunske stručnjakinje jer su na tečaju od 3 godine postale egal liječnicima - imaju VŠS, a poneke i VSS - priča se i da se priprema za njih doktorski studij na pojedinim "fakultetima". Došli smo do toga da ne žele pacijentima brisati guzice i presvlačiti plahte jer su VSS i egal liječniku i što liječnik ne bi to radio, a nitko ne reagira.

Zbog takvih gluposti, niskih plaća, opčenito stava u društvu, naslijeđenog iz ranih 90-ih gdje su u Saboru govorili "kila mozga vrijedi marku kila" svi koji mogu gledaju kako otići odavde.

 

Naspram Italije, Njemačke, Španjolske, Francuske, Švedske, Švicarske... da ne nabrajam te zapadne zemlje za kojima uvijek sanjamo, pogledajte stopu smrtnosti u RH i donesite vlastiti zaključak - mi nemamo TOLIKO nesposobne ljude, samo nisu glasni i fama je u društvu da smo loši. tragedija Hrvatske je da financiramo Arene, influencere, Gotovčeve, Dvornikove i svaku budalu koja je voljna od sebe raditi još veću budalu pred kamerama, a inteligenciju ne cijenimo koliko je crno pod noktom. Kvalitetan liječnik nikad neće uči u političku stranku, doć pred kameru i pametovat - osim ako se ne desi ovakva situacija pa bude zamoljen. Zamislite da nam je ostao Kujunđić? Pa krah sistema bi nastao dok bi on brinuo o svojim vikendicama i koliku štetu od potresa mu je privatna imovina pretrpila.

Mi dozvoljavamo da nam jedan Imunološki zavod se ugasi, jedan od top 10 zavoda U SVIJETU, jer tobože za njega nema novca, ali paralelno uređujemo parkove, gradimo fontane i spomenike, financiramo trći pokušaj led rasvjete na domovinskom mostu i tome slično... i nitko ne izlazi na ulice da linčuje banditiće koji to rade. Ali kad bankrotira radio 101 onda se nađe 50 000 ljudi u sat vremena koji će prosvjedovat, jer ukodaju "kultnu radio postaju"

 

E, pa, dokle god nam je nogomet i koncert prioritet, dok smo voljni blejat u youtube filmiće kako se "poznati celebrity" idioti izražavaju, krevelje i pametuju o važnim temama, a nivo školovanja ima je osnovna škola i dopisna srednja, IQ oko 90 i informiranost o temi o kojoj govore, nako sam već rekao, na razini one prosječne vrtne rajčice, a ljudi su više voljni slušat i vjerovat takvima nego inteligentnim i sposobnim stručnjacima (koje istina rijetko i puštaju pred ekran jer govore pi*darije koje jesu pametne, ali nema "tutem naših") , gdje su ljudi spremni prosvjedovat za svaku glupost, osim za svoje zdravlje i probitak države, gdje je večini OK ovo koruptivno stanje jer su sami loše školovani i sposobni, pa im je draže da ih tetak negdje zaposli nego da to mjesto dobije netko vlastitim trudom i zalaganjem, gdje pojedini banditići mogu 20 godina besprekidno krast gradsku blagajnu, namještat poslove pajdašima i financirat udruge, plačat izgradnju infrastrukture u kozari boku, dijelit pare socijali da budu doma (gdje se zajebo jer puno ljudi koji rade u privatnom sektoru, rade za manje novaca nego je nudio ciganima da budu doma, pa su i "normalni ljudi" prihvatili te mjere, te mu to ne odgovara) , a paralelno zanemarivat statičku obnovu centra, pa smo skoro ostali bez najvrijednijih umjetnina i povijesne jezgre grada, dotle će nam biti ovako, ili gore.

 

Kao što sam počeo ovaj "rant" , TL:DR , to što ideš do liječnika na drugi kraj grada bi ti za koju godinu mogao biti najmanji problem.

 

 

5 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
DeniZg kaže...
Posmatrač kaže...

E to mene fascinira.... Koji je tok misli da vjerujes nekoj budaletini s facebooka a ne vjerujes doktoru....A kad se taj isti razboli ne ide na face po lijek nego ide doktoru....

 

 

Koliki je IQ takve osobe...... To ja nikad necu shvatiti.....

 

Po kom kriterijumu ljudi biraju kome ce vjerovati.....

 A zašto ljudi idu po drugo ili treće mišljenje?

To su isto osobe sniženog IQ-a koje ne vjeruju svom doktoru?

 Po drugo ili trece misljenje ides kod drugog doktora a ne na fb ili pernara....

15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Rhodin kaže...
 

Dakle, moja preporuka, kad čujete nekoga da kaže "liječnici su preplačeni, a ništa ne rade", maznite ga odmah šakom po njonji, čisto da se ne bi uhvatilo - za koju godinu biste mogli plakat za trenutnim stanjem, ukoliko se nešto ne promijeni.

 

 nije samo lječnici
vatrogasci, policija, vojska (sve su to troškovi koji nam "ne trebaju" dok ne zatrebaju)
i da budemo totano u skladu sa forumom - IT stručnjaci (jer klinac iz susjedstva sve "zna" i radi za sladoled)

if only you knew the power of the dark side
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Rhodin kaže...
fredii kaže...
Friday kaže...

U zadnjih n godina apsolutno je nemoguce da se pojavi BILO KAKVA bolest a da ekipa to ne prozove zavjerom protiv ovih ili onih. Jer jasno je da do prije 100 godina nije bilo nikakvih bolesti nigdje na svijetu

 

Pandemija je bilo i biti će. A, neke su znale trajati po par stoljeća. Čisto me zanima što bi bilo da ovo ubija kao kuga ili Španjolska gripa.....

Zanimljivo mi je čitat bljezgarije na ovom forumu, na žalost tvoja je najgora jer samo dokazuje koliko malo znate o stvarima o kojima pišete.
Covid-19 je gori od španjolske gripe koja je imala smrtnost od 3-10% (nitko ne zna koliko i teorije određene smrti pripisuju njoj ili nečem drugom) , a bila je šok jer obična gripa ima oko 0.1% - tada znatno više, ali i dalje ni blizu španjolskoj, a španjolska se izrazito brzo i jako širila, bilo je izuzetno puno zaraženih u kratkom vremenu i stoga izuzetno puno mrtvih.

Svijet je bio u puno gorem stanju, vladala je glad i oskudica, bolnica i liječnika nije bilo, lijekovi i respiratori koje danas imamo, onda nisu bili ni u snovima.

Covid-19 je dokazano gori, vidljivo na primjeru Italije gdje je preko 10%!!!!!! umrlih u trenutku kad se koriste moderni lijekovi, metode liječenja, respiratori i sve drugo u posljednjih 100 godina izumljeno. Sve mjere koje su donijete služe isključivo tome kako bi se usporilo širenje i omogučilo liječnicima da što više ljudi drže na životu dok im se organiziram oporavi, barem dok ne dođe cijepivo.

Italija ima previše zaraženih na broj liječnika i kreveta i tu se vidi potencijal virusa, dok Njemačka recimo uspijeva za sada držat korak, a paralelno ne testira umrle, pa se sve žrtve koje nisu bile pozitivne prije smrti ne dodaje u tu statistiku.
Da se ovo desilo u vrijeme španjolske gripe koju toliko volite spominjat, žrtava bi vjerojatno bilo n-terostruko više!!! U najboljem slučaju imali bi istu situaciju, iako je to, koliko god sumnjali u ovaj podatak, vrlo nevjerojatan scenarij, nadam se samo da će se raditi projekcije koliko je ovo zaista opasan virus u odnosu na španjolsku gripu. Imajte na umu da smo u ovu gripu ušli svi skupa u puno boljem fizičkom stanju sa puno više hrane, luksuza, boljim domovima, zdrastvenim sustavom, fizički i psihički zdraviji, tada su ljudi bili nakon rata, goli i bosi, izgladnjeli i dosta bolesni i prije gripe, ovo bi ih satralo.

Cijepiva koja se istražuju sada, ako ćemo biti sretni, mogu biti spremna 2021. , a možda tek 2022. godine. Moraju biti univerzalna i dobro ispitana, kako na tip bolesti koje sprečavaju, tako i na tip/rasu ljudi koji ga primaju, ne smiju bit štetna za populaciju bez obzira na dob, spol... a moraju biti efikasna.
S razlogom se ovdje priča o znanosti, a ovo što se spominje po medijima i forumima "mogli bi oni kad bi htjeli sutra..." su problem modernog društva i činjenica da jedna Ela Dvornik ili Pernar ili bilo koji moderni influencer sa znanjem i iskustvom prosječne vrtne rajčice ima u svojim izjavama puno veću snagu u javnosti nego stručnjaci sa 20 godina školovanja i onda još toliko godina iskustva u radu u pojedinom području - e njih se smatra budalama i koju god izjavu daju, to je sigurno teorija zavjere.

 

Moj post se referirao na svu onu stvarno nepotrebnu paniku i glupe poteze koje ljudi rade. Od bjesomučne kupovine, pa do toga da u jednom trenutku paničare u drugome idu van i grupno se opijaju. Očigledno alkohol štiti od virusa.

 

Jer ako sada kada je sve pod kakvom takvom kontrolom rade sranja, zamisli što bi bilo da je nešto od bolesti koje sam naveo. Za koje znamo kako su završile. Ovo doduše još traje, a i postoje dobre šanse da se sve sretno završi.

 

Španjolska je ubila između 50-100 milijuna ljudi, znam što je bilo tokom nje, jer imao sam kolegij o bolestima, a nju je profa spominjala da mi je na uši izlazila. Smrtnost je bila takva da je znala ubiti za nekoliko sati. Kuga isto tako. 

 

https://academic.oup.com/emph/article/2019/1/18/5298310?fbclid=IwAR0OlcGtfpEIQ3tFonv1D4GJZYYJBnTFDlY6XUWJpJXCS3Yp-TE8Ig3laAk Jako lijep članak.

 

I Španjolska gripa i kuga, ubijala je mahom mladu populaciju. Corona tamani po Italiji, jer jebiga 40% Talijana se nije držalo preporuka i zabrana, bilo je na radiju prije par tjedana. E, jebiga ako će se tako postupati, onda samim time možeš i očekivati negativan ishod. 

 

A, da ti kažem još nešto u vezi Talijana. Dok nisu stvarno restrikcije ovdje krenule, ekipa je dolazila u Istru i drkala trgovce... Tko zna koliko ih je bilo zaraženo, a da nisu znali (ili da jesu).

 

Samo srećom po mnoge budale, sada nitko nije uperio pištolj u njih i opalio, kao tokom španjolske gripe, ili kuge pa da su ih objesili. 

 

Slažem se s tobom, velika je greška što se mrtve ne testira, pa da se točno zna od čega je tko preminuo. Pomoglo bi puno, ali...

 

Opet mahom su stare osobe žrtve, a Italija ti ima jako staru populaciju, pa nažalost tako je kako je. Prednost je što nema nikakvih nepogoda, koje traju ili su prošle, kao rat, kako si naveo, ali i dalje me nervira masa ljudi koji ne drže do odredbi.

 

Pernara, ne vrijedi niti spominjati. 

 

Sve što govorim, govorim iz domene povjesničara, drugačije niti ne mogu.

 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Darky kaže...
Rhodin kaže...
 

Dakle, moja preporuka, kad čujete nekoga da kaže "liječnici su preplačeni, a ništa ne rade", maznite ga odmah šakom po njonji, čisto da se ne bi uhvatilo - za koju godinu biste mogli plakat za trenutnim stanjem, ukoliko se nešto ne promijeni.

 

 nije samo lječnici
vatrogasci, policija, vojska (sve su to troškovi koji nam "ne trebaju" dok ne zatrebaju)
i da budemo totano u skladu sa forumom - IT stručnjaci (jer klinac iz susjedstva sve "zna" i radi za sladoled)

  Dok ekipa koju sam ti boldao "ne radi ništa", to je jako dobar znak. Čim su oni u pokretu, nekome je sranje.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

Naravno, vatrogasac ne može biti svako, na žalost oni su podcijenjeni u cijelom svijetu.

IT-evci, najjeftiniji su kad ne rade ništa 8što je rijetko, ako ikada, slučaj), kao i vatrogasci, a to ljudima nije jasno.

Policija - premalo ih je i potplačeni su. Bandić ZETovce plaća oko 8600 kn sa nočnima, nešto preko 6 bez, jer kao imaju visokorizičan posao. Smetlari imaju preko 8 jer primaju naknadu za sramotu, policija bi trebala biti spremna svojim životom čuvat živote građana za 4500kn. Za njih nitko ne prosvjeduje.

Imamo agencija nitko im ne zna broj, po dvije do tri su otvarane da bi radile iste zadatke, druga, treća... zato što prva nije radila svoj posao. Dio ima imena koja ni sami ne znaju objasnit što znače niti ćime se točno bave. Kolega mi radi u jednoj takvoj, kaže ima ih 8 u uredu, realno posla ima za jednog za pola radnog vremena. Uz to ured je velik, u najmu, imaju direktoricu, zamjenika, tajnicu, čistačicu... 3 godine je tamo a da ništa konkretno nije radio. Nitko još do dana današnjeg nije zatražio popis svih agencija, te reviziju koje su potrebne i korisne, a koje nisu, koje su redundantne jer obavljaju u teoriji isti posao kao i neka druga agencija koja već postoji i slično. Gdje piše da se agencija ne može dekretom zatvorit i sve ih poslat na burzu? Sad je idealan trenutak - posebna situacija u državi, sorry, ko ti kriv, znali ste svi da ne radite ništa, samo ste mislili da ste ko lički medvjed zaštočeni.

 

Zašo toliko birokrata dolazi na posao i ne rade ništa? Pošta ima 13000 zaposlenih i oko 2500 poštara - od toga ima nešto u sortirnicama koji nisu poštari, ali po zadnjoj informaciji koju imam oko 7000 je birokrata i uredskog osoblja. Koji rade ŠTO TOČNO?!

Dvojicu znam u pošti, jedan je poštar i skapava od rada jer su im u uštedama skidali broj radnika, odnosno povečavali teren u kojem raznose poštu, a kad je kriza prošla, naprosto nisu povečali broj. Ali jesu u uredima!

Navodno toliko pošte ne stižu raznisit radi toga što se ne mogu pokrivat i svako bolovanje ih izuzetno puno košta, da CCA 6 miliona kuna mjesečno penala plaćaju radi kašnjenja. O čemu mi to pričamo!?

 

Holding ne da je pun, nego se svako malo zaposle dodatne osobe u urede koji više ni alan Ford ne bi znao objasniti čemu služe.

 

Svaki rukovodeći dovede svoju tajnicu, jer prethodnoj ne vjeruje, u isto vrijeme on je manager i ima ugovor, ali tajnica je zaposlenik firme. Kad on ode, tajnica ostaje. Znam firmu gdje imaju cijeli kat otvoren za takve "prethodne tajnice" koje su osobe sa radnim mjestom, ali bez posla - u konkretnoj firmi navodno više nemaju gdje sjedit, tražim im se novi prostor. Nijedna nije doila otkaz kao tehnloški višak, a drugačije ne mogu jer su u državnoj firmi "na stalno".

 

Imamo toliko bedastoća koje se sada mogu i moraju riješit, a opet se priča o smanjenju plaća u javnom sektoru, profesorima, liječnicima, medicinskom osoblju, policajcima, vatrogascima, HGSS-u... "Svi se moramo stisnut".

Stisnite svoje glasačko tijelo p*zda vam materina, dok u ovoj državi još ima normalnih radnika.

Ova kriza ih je ostavila na ulici u Irskoj, Njemačkoj itd. ali koliko čujem od njih, prvom prilikom kad se normalizira stanje idu nazad gore.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
MrBlc kaže...

Da bi se mislili što poslije karantene, prvo bi trebala biti karantena. Trenutno je karantena samo na Murteru, a oni će nakon karantene doći na mjere koje vladaju u ostatku zemlje.

 

U ostatku zemlje nije ni cilj svesti broj zaraženih na nulu niti je to izvedivo. Cilje je držati epidemiju pod nadzorom da bolnice mogu normalno funkcionirati i da se ugrožene skupine može lakše zaštititi. Kako broj preboljelih bude rastao, kako ljudi budu naviknutiji na to da moraju paziti na higijenu, razmak i slično, kako vremenski uvjeti budu nepovoljniji za širenje virusa, tako će potrebne mjere za držanje epidemije pod kontrolom biti blaže.

flatten the curve uopće nije pitanje mog posta niti ima ikakve veze s njim. promašio si "ceo fudbal".

niti hrvatska, niti svijet ne može biti u ovakvom gospodarski polumrtvom stanju godinama. kod nas je bolesno 1000 ljudi, smatra se da je zapravo 10x više. koliko je potrebno za imunitet krda? 90-95% ljudi mora preboljeti ili biti cijepljeno. cjepiva nema i neće ga biti prije 2021 godine, a ovim tempom imunutet krda ćemo kada ostvariti? za jedno 5 godina... dakle, gospodarstvo svijeta će minimalno iduću godinu raditi od doma, bez javnog prijevoza, sa destekovanom proizvodnjom i stavljenjem u karantene svakog mjesta i ljudi gdje netko tko je kihnuo ima covid? ti stvarno vjeruješ da ova civilizacija i gospodarstvo to može podnijet?

8 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

Društvo, civilizacija će ovo podnijeti - jer će morati podnijeti. (A poslije svega bit ćemo svi pametniji. Ne možeš odrasti ako te salno netko gladi perom po guzici.) Jer što je alternativa? Da pogine  10 % pučanstva? Ne, ne bi onih 90 % moglo više normalno živjeti. To su gluposti. Ne radi se o izboru između života i novca, nego da nas je snašla nevolja kojoj se trebamo prilagoditi. 

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

Prvo da nema ove karantene, tj ograničenog kretanja, vrlo brzo bi krahirao zdrastveni sustav, a onda možemo samo nagađati o "smrtntosti" ove bolesti - 15, 20, 30% ? Većina preko 70 godina bi umrla, oko 50-70% onih 60 do 70 godina, a dalje ne treba ni nagađati.

 

Da, mirovinskom sustavu bi bilo puno bolje, samo gdje ćemo povuć granicu? Večina sa ikakvom kroničnom bolešću - dijabetes, bolesti krvožilnog sustava, astme, kronični ronhitisi, gnojne angine... svi takvi bi bili izuzetno izloženi. to su djeva i mladi i srednje godine.

 

Kad krene umirat oko vas braća, sestre, kolege sa posla, da umte, optimistično, 7-10% hrvata, gdje smo onda?

 

Kakav imunitet krda, ko da slušam retardirane antivaxere. Lijepo to izgleda na papiru, kad je 90% prosječna procijepljenost zapadnog svijeta, te već imamo imunitet krda na te bolesti. Sad gledate kako se slična bolest ponaša kad nema procijepljenosti, a svi koji zagovarate imunitet krda i vraćanje u realnost, ne znate što pričate.

 

Ja se samo nadam da će ovo konačno ušutkat sve te debile koji zagovaraju slične teorije, koji su od pojave ove bolesti pričali "glupost, tolika drama, a obična gripa"

 

To što niste izloženi realnim slikama, i ne znate izvrtit statistiku u glavi je ono što pričam, ljudi sa razumijevanjem problematike na razini prosjećne vrtne rajčice su najglasniji u objašnjenju što i kako bi trebalo.

Pitajte talijane iz sjevernih pokrajina gdje kamionima odvoze mrtve i pokapaju ih a poljima, gdje se spalionice smeća koriste za uklanjanje leševa trenutno, gdje se ledene dvorane za kliznje koriste za skladištenje leševa dok ne dođu na red, pa njima objasnite taj vaš imunitet krda i što bi se i kako trebalo.

 

Da vam smijem reć, bez kartona što mislim o tim vašim stručnim mišljenjima, rado bih vam rekao što vas ide. Netko mora. U 21. stoljeću, kad bi trebali biti najpametniji jer nikad u povijesti nismo bili napredniji, mi krenuli unazad sa srednjovjekovnim idejama ravnozemljaštva, antivaxxera i slično.

 

Nije čak da vas sram može biti - naprosto ste debili. Srećom nekoma se već obija o glavu. Baš me zanima kako će boris Johnson tumačiti teoriju o razvijanju imuniteta krda ako izvuče živu glavu iz situacije u koju se sam doveo. Čekam samo da se trumpu desi isto pa da krene sumamedom i anti malarijskim lijekovima.

Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
danen kaže...

Društvo, civilizacija će ovo podnijeti - jer će morati podnijeti. (A poslije svega bit ćemo svi pametniji. Ne možeš odrasti ako te salno netko gladi perom po guzici.) Jer što je alternativa? Da pogine  10 % pučanstva? Ne, ne bi onih 90 % moglo više normalno živjeti. To su gluposti. Ne radi se o izboru između života i novca, nego da nas je snašla nevolja kojoj se trebamo prilagoditi. 

 podnijet će. tj, neki hoće, neki nažalost neće. samo kako će nam život izgledat? koliko smo svi spremni ići daleko, ali ovakvim desetkovanjem proizvodnje, sve što će ostati od gospodarstva je poljoprivreda i trgovina. tercijarne djelatnosti praktično stoje, nitko ništa ne kupuje, dalje je domino efekt. treba nekome objašnjavati posljedice što se desi kada milijuni ljudi ostanu bez prihoda jer sjede doma i vrte prstima? kaj, merkelica/trump će svima davat 4000 kuna/eura/dolara mjesečno i tako unedogled? ne budite naivni.

dakle, ostaje se doma do daljnjega i čekamo cjepivo ili imunitet krda uz neizbježne žrtve?

svi su jako pametni na forumu, bez ijedne reference pametuju drugima, u isto vrijeme ne znaju motiku primit u ruke bez muskul fibera, a to je ono što nas čeka ako ćemo "dozvolit" da gospodarstvo propadne. u tom smjeru idemo, ako se nešto ne promijeni.

ako ovakav kolaps gospodarstva potraje, samo je pitanje koja će država prva krenuti putem očuvanja "way of life" kakvog poznajemo, a ne očuvanja svakog svakog od nas. ni u ratu se, nažalost, ne pita za žrtve, a ako ima još koji naivac da mu se mora objasnit, mi smo upravo u ratnom stanju.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
zzz kaže...
Gremlin144 kaže...

Sve je to isplanirano. Sad će zaraziti što više ljudi, ove godine im neće biti neki uspjeh, pa će čekati sljedeću godinu kada se države više neće moći financijski održavati u izolaciji te će se predati i puštati normalno ljude na posao, kad će se zaraza prošriti na dovoljan broj ljudi cjepivo će se misteriozno pojaviti. Država će prisiliti sve nas da se cijepimo, a tko zna što je zapravo u cijepivu i koliko će nas preživjeti to cijepivo

 I tebe su cijepili kad si bio mali,vidim da si još živ.

Tu si u pravu ali nije problem u cijepljenju nego u današnjim cjepivima koja su jeftina smeća koja se i daju drugačije nego su se davala prije. Prije smo imali među najboljim cjepivima u Europi pa i u svijetu, pa smo razjebali i prodali sve živo kao i imunološki ,sad bodemo djecu i ne znamo čime. Protiv cijepljenja nisam ali opet ne možeš gledat sve tako crno bijelo.

DeaathDealer
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
MasterOdisasteR kaže...
zzz kaže...
Gremlin144 kaže...

Sve je to isplanirano. Sad će zaraziti što više ljudi, ove godine im neće biti neki uspjeh, pa će čekati sljedeću godinu kada se države više neće moći financijski održavati u izolaciji te će se predati i puštati normalno ljude na posao, kad će se zaraza prošriti na dovoljan broj ljudi cjepivo će se misteriozno pojaviti. Država će prisiliti sve nas da se cijepimo, a tko zna što je zapravo u cijepivu i koliko će nas preživjeti to cijepivo

 I tebe su cijepili kad si bio mali,vidim da si još živ.

Tu si u pravu ali nije problem u cijepljenju nego u današnjim cjepivima koja su jeftina smeća koja se i daju drugačije nego su se davala prije. Prije smo imali među najboljim cjepivima u Europi pa i u svijetu, pa smo razjebali i prodali sve živo kao i imunološki ,sad bodemo djecu i ne znamo čime. Protiv cijepljenja nisam ali opet ne možeš gledat sve tako crno bijelo.

O, da, možeš.

Da, imunološki je tragedija, ali cijepiva koja koristimo su vrlo sigurna, vrlo, vrlo efikasna, a alternativa je svakodnevna pojava trenutne situacije od strane nekoliko desetaka bolesti koje su sposobne desetkovati populaciju na godišnjoj bazi.

Jeste li sigurni da želite ponovo raditi 8-10 djece u nadi da će jedno doživjeti zrelu dob? Jer to je svijet bez cijepiva.

 

I da, vrlo je crno bijelo - ili umiremo ko muhe, ili se cijepimo i koristimo sve prednosti moderne medicine.

 

Ono što idioti rade je odbijaju cijepiti dijete, ali traže antibiotik za svaku prehladu i gripu "jer pomaže i kod virusnih upala". Ili još gore, što su mi objašnjavali, ne rade ni bris bakteorološki, već sami procijenjuju na temelju boje šmrklji - više zelene virusno, više žuto bakterijski, i odmah po sumamed bez brisa.

 

Zaista imam puno primjera idiota sa google liječenjem, ali ne želi ovdje navoditi.

 

Covid-19 nije za*bancija i stvarno - ostanite doma. Imamo u RH puno sreće, dobrose posložila situacija, puno bolje stojimo nego susjedi i zapadni svijet, ajmo to ne raz*ebat teorijama urote i 2neće mene" načinom ponašanja.

 

I još jedna stvar... 5G odašiljači nemaju veze sa Covid-19 , molim da ne krenete izrađivat baklje i palit ih po gradu, čujem da je u tijeku postavljanje prvih.

14 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
MasterOdisasteR kaže...
zzz kaže...
Gremlin144 kaže...

Sve je to isplanirano. Sad će zaraziti što više ljudi, ove godine im neće biti neki uspjeh, pa će čekati sljedeću godinu kada se države više neće moći financijski održavati u izolaciji te će se predati i puštati normalno ljude na posao, kad će se zaraza prošriti na dovoljan broj ljudi cjepivo će se misteriozno pojaviti. Država će prisiliti sve nas da se cijepimo, a tko zna što je zapravo u cijepivu i koliko će nas preživjeti to cijepivo

 I tebe su cijepili kad si bio mali,vidim da si još živ.

Tu si u pravu ali nije problem u cijepljenju nego u današnjim cjepivima koja su jeftina smeća koja se i daju drugačije nego su se davala prije. Prije smo imali među najboljim cjepivima u Europi pa i u svijetu, pa smo razjebali i prodali sve živo kao i imunološki ,sad bodemo djecu i ne znamo čime. Protiv cijepljenja nisam ali opet ne možeš gledat sve tako crno bijelo.

 Svaki zdrav čovjek neće osjetit posljedice cijepljenja. Problem je u današnjim mladim generacijama koje djetinjstvo nisu provela na igralištu, blatu, pjesku itd. Njihov imunitet je preslab da bi se nosilo s običnim cijepivom i velika je vjerojatnost da će im cijepivo svojim toksičnim djelovanjem uništiti živčani sustav. Zato bi mogli u budučnosti imati puno djece sa kojekakvim sindromima.

12 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

Koja masa gluposti, ako nisu nastradala od raznoraznih pesticida nece ni od cjepiva. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Gremlin144 kaže...
MasterOdisasteR kaže...
zzz kaže...
Gremlin144 kaže...

Sve je to isplanirano. Sad će zaraziti što više ljudi, ove godine im neće biti neki uspjeh, pa će čekati sljedeću godinu kada se države više neće moći financijski održavati u izolaciji te će se predati i puštati normalno ljude na posao, kad će se zaraza prošriti na dovoljan broj ljudi cjepivo će se misteriozno pojaviti. Država će prisiliti sve nas da se cijepimo, a tko zna što je zapravo u cijepivu i koliko će nas preživjeti to cijepivo

 I tebe su cijepili kad si bio mali,vidim da si još živ.

Tu si u pravu ali nije problem u cijepljenju nego u današnjim cjepivima koja su jeftina smeća koja se i daju drugačije nego su se davala prije. Prije smo imali među najboljim cjepivima u Europi pa i u svijetu, pa smo razjebali i prodali sve živo kao i imunološki ,sad bodemo djecu i ne znamo čime. Protiv cijepljenja nisam ali opet ne možeš gledat sve tako crno bijelo.

 Svaki zdrav čovjek neće osjetit posljedice cijepljenja. Problem je u današnjim mladim generacijama koje djetinjstvo nisu provela na igralištu, blatu, pjesku itd. Njihov imunitet je preslab da bi se nosilo s običnim cijepivom i velika je vjerojatnost da će im cijepivo svojim toksičnim djelovanjem uništiti živčani sustav. Zato bi mogli u budučnosti imati puno djece sa kojekakvim sindromima.

 

Joj daj molim te prestani trolati i prosipati gluposti, svaki post ti je gori od prethodnog. Stavi alu foliju na glavu, i odi na neki forum di je prosječni IQ 0.3

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Rhodin kaže...
MasterOdisasteR kaže...
zzz kaže...
Gremlin144 kaže...

Sve je to isplanirano. Sad će zaraziti što više ljudi, ove godine im neće biti neki uspjeh, pa će čekati sljedeću godinu kada se države više neće moći financijski održavati u izolaciji te će se predati i puštati normalno ljude na posao, kad će se zaraza prošriti na dovoljan broj ljudi cjepivo će se misteriozno pojaviti. Država će prisiliti sve nas da se cijepimo, a tko zna što je zapravo u cijepivu i koliko će nas preživjeti to cijepivo

 I tebe su cijepili kad si bio mali,vidim da si još živ.

Tu si u pravu ali nije problem u cijepljenju nego u današnjim cjepivima koja su jeftina smeća koja se i daju drugačije nego su se davala prije. Prije smo imali među najboljim cjepivima u Europi pa i u svijetu, pa smo razjebali i prodali sve živo kao i imunološki ,sad bodemo djecu i ne znamo čime. Protiv cijepljenja nisam ali opet ne možeš gledat sve tako crno bijelo.

O, da, možeš.

Da, imunološki je tragedija, ali cijepiva koja koristimo su vrlo sigurna, vrlo, vrlo efikasna, a alternativa je svakodnevna pojava trenutne situacije od strane nekoliko desetaka bolesti koje su sposobne desetkovati populaciju na godišnjoj bazi.

Jeste li sigurni da želite ponovo raditi 8-10 djece u nadi da će jedno doživjeti zrelu dob? Jer to je svijet bez cijepiva.

 

I da, vrlo je crno bijelo - ili umiremo ko muhe, ili se cijepimo i koristimo sve prednosti moderne medicine.

 

Ono što idioti rade je odbijaju cijepiti dijete, ali traže antibiotik za svaku prehladu i gripu "jer pomaže i kod virusnih upala". Ili još gore, što su mi objašnjavali, ne rade ni bris bakteorološki, već sami procijenjuju na temelju boje šmrklji - više zelene virusno, više žuto bakterijski, i odmah po sumamed bez brisa.

 

Zaista imam puno primjera idiota sa google liječenjem, ali ne želi ovdje navoditi.

 

Covid-19 nije za*bancija i stvarno - ostanite doma. Imamo u RH puno sreće, dobrose posložila situacija, puno bolje stojimo nego susjedi i zapadni svijet, ajmo to ne raz*ebat teorijama urote i 2neće mene" načinom ponašanja.

 

I još jedna stvar... 5G odašiljači nemaju veze sa Covid-19 , molim da ne krenete izrađivat baklje i palit ih po gradu, čujem da je u tijeku postavljanje prvih.

 Ja se sa većinu toga s tobom slažem ali zar ti stvarno misliš da su strana cjepiva bolja od onih koje bi napravio naš imunološki zavod, cjepiva koja su rađena po vlastitoj populaciji, a ne cjepiva koja su nastala tko zna gdje i koja su rađena na temelju stanovništva koje nema nema veze sa našim i našom populacijom ? Uz to što kažeš na činjenicu da na temelju cjepiva kojih smo mi napravili , i koja su primjenjena na ogroman broj ljudi širem svijeta (govorimo o stotinama milijona) , nije nikad prijavljena nikakva komplikacija ni smrtni slučaj zbog tih cjepiva ?

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 22:35 (MasterOdisasteR).
15 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

Teoretski da, u praksi, iako mjerivo u promilima, ima ljudi koji osjećaju posljedice cijepljenja. UVIJEK je bilo. Razlika je samo što je takvih (sa ozbiljnim i trajnim posljedicama) u promilima, dakle manje od 0.1% dok se uglavnom cijepimo od bolesti kojima je smrtnost puno veća od 1% (nekima i preko 10-20%), ili imaju izuzetno štetne i dugotrajne (cijeloživotne) posljedice.

To nema veze sa kvalitetom cijepiva, ima veze sa statistikom.

 

Zamislite si to kao pojas u automobilu. Prilikom sudara smanjuje smrtnost i ozljede preko 90%, zajedno sa svim današnjim prednostima poput zračnih jastuka... da ne ulazim u detalje. Postoji naravno i onih nekoliko slučajeva gdje se prilikom sudara auto zapali ili potone, pojas se ne može osloboditi i osoba umre jer nije mogla izić, ili biti izvađena iz vozila na vrijeme. To se događa vrlo, vrlo rijetko, neznatno malo nasrpam onih slučajeva gdje spašava život i spriječava ozljede, ali se dešava.

Da li to znači da je pojas nesiguran i treba ga ukinut? Jer to je ono što antivaxeri tvrde - pravilnom i pažljivom vožnjom vozila, sukladno pravilima (zdravi organizam, redovita tjelovježba, pravilna prehrana, zdrav način života, zdrav organizam... ssamo paralela) do sudara ne bi treblo doći, a postoje situacije kada je pojas izuzetno opasan i to nije vrijedno rizika.

 

Mogu povuć još desetke sličnih paralela, sve jednako retardiranih.

 

 

MasterOdisasteR kaže...
Rhodin kaže...
MasterOdisasteR kaže...
zzz kaže...
Gremlin144 kaže...

...

...

...

O, da, možeš.

..

 Ja se sa većinu toga s tobom slažem ali zar ti stvarno misliš da su strana cjepiva bolja od onih koje bi napravio naš imunološki zavod, cjepiva koja su rađena po vlastitoj populaciji, a ne cjepiva koja su nastala tko zna gdje i koja su rađena na temelju stanovništva koje nema nema veze sa našim i našom populacijom ? Uz to što kažeš na činjenicu da cjepiva koja smo mi napravili , i koja su primjenjena na ogroman broj ljudi širem svijeta (govorimo o stotinama milijona) , nije nikad prijavljena nikakva komplikacija ni smrtni slučaj zbog tih cjepiva ?

 Na žalost nije to cijepivo koje smo mi proizvodili bilo bogom dano i bez komplikacija. Opet ponavljam, ne postoji cijepivo koje u određenim situacijama i kod određenih ljudi ne dovodi do komplikacija. Imunološki zavod nije bio bez grešaka i cijepivo koje su proizvodili, iako vrhunsko, nije bilo ništa više ili manje sigurno, statistički gledano, od ostalih koje nabavljamo.

Ne kupujemo "jeftinu kinesku robu" i dajte se odkačite više od tih glupih teorija. To što TI ne znaš statistiku korištenja "naših" cijepiva u usporedbi sa onim koja danas koristimo, ne znači da su bila bezgrešna, a isto tako 100% sam uvjeren da ne znaš ni statistiku trenutnih cijepiva, samo baljezgaš.

Sori kaj ti to moram reć, ali tako je.

najlakše se uhvatit na index.hr i net.hr i facebook objave i pljuvat bez znanja materije.

 

Probaj svoju dijecu ne cijepit, prvi put u 100 godina imali smo u Dubrovniku boginje. Sve više se pojavljuju bolesti koje zaboravili ovdje da postoje. Sretno sa ovim načinom razmišljanja. Lako je bit keyboard warrior dok ti netko tvoj ne strada. Ja iskreno svima koji ne cijepe želim upravo to. To je jedini način da se trend okrene i da ovo ludilo prestane.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 22:38 (Rhodin).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
MasterOdisasteR kaže...

 Ja se sa većinu toga s tobom slažem ali zar ti stvarno misliš da su strana cjepiva bolja od onih koje bi napravio naš imunološki zavod, cjepiva koja su rađena po vlastitoj populaciji, a ne cjepiva koja su nastala tko zna gdje i koja su rađena na temelju stanovništva koje nema nema veze sa našim i našom populacijom ? Uz to što kažeš na činjenicu da cjepiva koja smo mi napravili , i koja su primjenjena na ogroman broj ljudi širem svijeta (govorimo o stotinama milijona) , nije nikad prijavljena nikakva komplikacija ni smrtni slučaj zbog tih cjepiva ?

 

Po vlastitoj naciji, da, mi Hrvati (nas čak 4 milijuna) smo narod poslan direktno od boga i isusa...

 

Dobro ti je čovjek rekao, cjepiva su sigurna i rađena po nekim standardima, ako te zanima više pročitaj ovaj članak ili barem zadnji dio sa pitanjima i odgovorima:

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/studenti-ocitali-lekciju-pernaru-o-cijepljenju-ovo-se-isplati-procitati/2131494.aspx

 

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Jakovp kaže...
MasterOdisasteR kaže...

 Ja se sa većinu toga s tobom slažem ali zar ti stvarno misliš da su strana cjepiva bolja od onih koje bi napravio naš imunološki zavod, cjepiva koja su rađena po vlastitoj populaciji, a ne cjepiva koja su nastala tko zna gdje i koja su rađena na temelju stanovništva koje nema nema veze sa našim i našom populacijom ? Uz to što kažeš na činjenicu da cjepiva koja smo mi napravili , i koja su primjenjena na ogroman broj ljudi širem svijeta (govorimo o stotinama milijona) , nije nikad prijavljena nikakva komplikacija ni smrtni slučaj zbog tih cjepiva ?

 

Po vlastitoj naciji, da, mi Hrvati (nas čak 4 milijuna) smo narod poslan direktno od boga i isusa...

 

Dobro ti je čovjek rekao, cjepiva su sigurna i rađena po nekim standardima, ako te zanima više pročitaj ovaj članak ili barem zadnji dio sa pitanjima i odgovorima:

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/studenti-ocitali-lekciju-pernaru-o-cijepljenju-ovo-se-isplati-procitati/2131494.aspx

 

 

 

Tebi je cilj rasprave dobit raspravu i pljuvat po nekome ili doć do istine u raspravi ? Meni ne smeta ako sam u krivu ,volim nešto naučit ,samo me zanima di si ti to isčitao da su Hrvati božanski narod ? Ugl neću ništa više pisat jer nema koristi, ti samo te molim da malo istražiš kako se cjepiva proizvode.

aj bok

DeaathDealer
15 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

Meni je samo drago da ti ZNAŠ kako se cijepiva proizvode i da ZNAŠ savim drugačiji, apsolutno suprotan i 100% siguran način koji je koristio imunološki zavod. Jedini Imunološki zavod u Zagrebu je koristio tu, vlastitu, sigurnu metode proizvodnje cijepiva, a strane kompanije ju nikako nisu htjele koristiti, jer Imunološki zavod je naš, i radio na dobrobit nas, dok strane kompanije žele što više nauditi ljudima dok glume da im pomažu.

 

Dajte molim vas. Imali smo nekoliko briljantnih izuma u povijesti svijeta, apsolutno se slažem, za malu naciju poput naše neshvatljivo mnogo, ali nismo niti bogom dani, niti pametniji od ostalih u prosjeku, niti išta radimo pod velom tajne koristeći samo nama poznate metode.

 

Ja stvarno ne mogu vjerovat da o tome na ovaj način raspravljamo.

 

Da, Imunološki je bio vrhunski, i dalje u njemu ima vrhunskih stručnjaka, i u nekim stvarima su bili u top 10% u svijetu. top 10% - ne jedna i jedini i jedinstveni i najbolji.

 

bili su vrhunski jer su se morali snalazit i izmišljad ponekad nove metode zaobilaženja tehničkih nedostataka, uglavnom opreme, a i dalje ostat vrhunski po kvaliteti. I dalje bi mogli biti kada bi ih se htjelo financirat, ali postoji jedan problem - dosljednost i tradicija. Ako želiš imat vrhunske stručnjake uvijeki u istom trenutku, ne možeš imati prekida. Ne možemo 10-20 godina napraviti pauzu pa ga ponovo otvorit jer "mladi" neće imati od koga učit. Kao i sve ostalo, znanost, metode... se prenose sa starijih na mlađe i mora se održavati kontinuitet.

Ja bih zaista volio da se Imunološki vrati na stanje gdjeje bio 90-ih i da zaista proizvodimo svoje. Ali ne zato što je neusporedivo bolje sa ičime na tržištu, jedino sigurno i jedino dobro, već da manje ovisimo o strancima, kaošto nam se sada dešava da nemamo opreme, pa ni osnovne poput maski, rukavica itd. jer ništa ne proizvodimo, a zbog potražnje jako malo toga dolazi uvozom do nas.

 

Cijepiva koja kupujemo su prošla sva potrebna testiranja europskih, svijetskih i lokalnih organizacija, drugačije ne bi mogla doć na tržište i biti korištena. Isto tako bi i ono Imunološkog moralo da ih on proizvede - to je normalna procedura.

Ako Angela Merkel cijepi svoju obitelj tim cijepivima i dovoljno su dobra za njih, ne vidim razloga da ih ja ne bi htio koristiti na svojoj djeci. Nije da mi kupujemo turkmenistansko cijepivo bez dozvole, a njemci cijepe "svojihm" , a nama nedostupnim.

 

Te priče "pričao mi moj did, mi smo imali najbolje, nikad nitko od toga nije stradao" mačku o rep, sorry. Puno toga je dobroga bilo i puno toga smo dozvolili da propadne, ali ove tvoje priče o savršenom i idealnom su poput onog fima o Jugoslavenskom svemirskom programu koji je sniman kao dokumentarac, iako očita zajebancija, a ljudi ga dijele i tvrde kako je to godinama dobro čuvana tajna... dok sam autor unutar filma daje (gotovo) jasne upute da se radi o fikciji, ispričanoj na zanimljiv i realističan način, koji ljudi lako progutaju kao činjenicu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Rhodin kaže...

Meni je samo drago da ti ZNAŠ kako se cijepiva proizvode i da ZNAŠ savim drugačiji, apsolutno suprotan i 100% siguran način koji je koristio imunološki zavod. Jedini Imunološki zavod u Zagrebu je koristio tu, vlastitu, sigurnu metode proizvodnje cijepiva, a strane kompanije ju nikako nisu htjele koristiti, jer Imunološki zavod je naš, i radio na dobrobit nas, dok strane kompanije žele što više nauditi ljudima dok glume da im pomažu.

 

Dajte molim vas. Imali smo nekoliko briljantnih izuma u povijesti svijeta, apsolutno se slažem, za malu naciju poput naše neshvatljivo mnogo, ali nismo niti bogom dani, niti pametniji od ostalih u prosjeku, niti išta radimo pod velom tajne koristeći samo nama poznate metode.

 

Ja stvarno ne mogu vjerovat da o tome na ovaj način raspravljamo.

 

Da, Imunološki je bio vrhunski, i dalje u njemu ima vrhunskih stručnjaka, i u nekim stvarima su bili u top 10% u svijetu. top 10% - ne jedna i jedini i jedinstveni i najbolji.

 

bili su vrhunski jer su se morali snalazit i izmišljad ponekad nove metode zaobilaženja tehničkih nedostataka, uglavnom opreme, a i dalje ostat vrhunski po kvaliteti. I dalje bi mogli biti kada bi ih se htjelo financirat, ali postoji jedan problem - dosljednost i tradicija. Ako želiš imat vrhunske stručnjake uvijeki u istom trenutku, ne možeš imati prekida. Ne možemo 10-20 godina napraviti pauzu pa ga ponovo otvorit jer "mladi" neće imati od koga učit. Kao i sve ostalo, znanost, metode... se prenose sa starijih na mlađe i mora se održavati kontinuitet.

Ja bih zaista volio da se Imunološki vrati na stanje gdjeje bio 90-ih i da zaista proizvodimo svoje. Ali ne zato što je neusporedivo bolje sa ičime na tržištu, jedino sigurno i jedino dobro, već da manje ovisimo o strancima, kaošto nam se sada dešava da nemamo opreme, pa ni osnovne poput maski, rukavica itd. jer ništa ne proizvodimo, a zbog potražnje jako malo toga dolazi uvozom do nas.

 

Cijepiva koja kupujemo su prošla sva potrebna testiranja europskih, svijetskih i lokalnih organizacija, drugačije ne bi mogla doć na tržište i biti korištena. Isto tako bi i ono Imunološkog moralo da ih on proizvede - to je normalna procedura.

Ako Angela Merkel cijepi svoju obitelj tim cijepivima i dovoljno su dobra za njih, ne vidim razloga da ih ja ne bi htio koristiti na svojoj djeci. Nije da mi kupujemo turkmenistansko cijepivo bez dozvole, a njemci cijepe "svojihm" , a nama nedostupnim.

 

Te priče "pričao mi moj did, mi smo imali najbolje, nikad nitko od toga nije stradao" mačku o rep, sorry. Puno toga je dobroga bilo i puno toga smo dozvolili da propadne, ali ove tvoje priče o savršenom i idealnom su poput onog fima o Jugoslavenskom svemirskom programu koji je sniman kao dokumentarac, iako očita zajebancija, a ljudi ga dijele i tvrde kako je to godinama dobro čuvana tajna... dok sam autor unutar filma daje (gotovo) jasne upute da se radi o fikciji, ispričanoj na zanimljiv i realističan način, koji ljudi lako progutaju kao činjenicu.

Ja ne govorim da je imunološki bio sveta krava,nije bio idealan jer je to nemoguće ,govorim samo o utjecaju cjepiva na populaciju za koju je rađeno. 
Govorim o korelaciji tj o razlikama u odgovorima antitijela na cjepivo zbog razlike u rasama koje je povezana sa različitim ekspresijama gena u krvi prije cijepljenja.

Ti se isto opet vežeš na ono što ti želiš čut, ja govorim o nečem drugom.

 

Ja uopće na taj način ne razgovaram, niti ću razgovarat.

Ti ako me hoćeš u nešto uvjerit tj znaš bolje i tvdiš da ovo što sam ja napisao nevalja pošalji znanstveni članak koji govori suprotno pa da pročitam ,ako ne budem nešto razumio pitat ću.

 

 

EDIT:Ispravio sam grešku

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 23:25 (MasterOdisasteR).
16 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
MasterOdisasteR kaže...

Ja ne govorim da je imunološki bio sveta krava,nije bio idealan jer je to nemoguće ,govorim samo o utjecaju cjepiva na populaciju za koju je rađeno. 
Govorim o korelaciji tj o razlikama u odgovorima antitijela na cjepivo koje je povezana sa različitim ekspresijama gena u krvi prije cijepljenja.

Ti se isto opet vežeš na ono što ti želiš čut, ja govorim o nečem drugom.

 

Ja uopće na taj način ne razgovaram, niti ću razgovarat.

Ti ako me hoćeš u nešto uvjerit tj znaš bolje i tvdiš da ovo što sam ja napisao nevalja pošalji znanstveni članak koji govori suprotno pa da pročitam ,ako ne budem nešto razumio pitat ću.

Sam sa sobom si u koliziji. Prvo govoriš o ekspresijama gena u krvi (?!?), a onda "ako budem nešto razumio". Ne ide zajedno.

 

Što se Imunološkog tiče, on je sam sebe "ubio". Na stranu što je zadnja ozbiljna količina nuspojava vezana uz cjepivo bila baš s njihovim cjepivom (MoPaRu prije 10 - 15 godina i otad je glavni odabir Priorix), oni nisu još u bivšoj državi radili dovoljno na razvoju, investicijama i niz drugih stvari kako bi se danas borili na tržištu.

Danas je nemoguće baviti se tim poslom bez velikih investicija (a to nitko u RH ne može više omogućiti, čak ni Pliva koja je na kraju prodana).

To što je Imunološki nekad radio je krasno, ali su to prošla svršena vremena. Iluzije kako bi danas stvorili cjepivo za COVID ili nešto slično su smiješne.

Njima je nekad glavno tržište bio treći svijet, taj isti svijet sad sam sebi radi osnovna cjepiva.

15 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

A da ti pošalješ makar jedan znanstveni članak koji na bilo koji način dokazuje superiornost cijepiva Imunološkog zavoda naspram cijepiva koje koristimo danas, utjecaja na organizam i dokaz da je cijepivo Imunološkog zavoda na bilo koji način unikatno i bolje od ostalih, umjesto da baljezgaš?

Ti ovdje provodiš nešto što se nekada zvalo "lov na vještice" - bubnuo si tvrdnju i sad ne moraš ti dokazivat da je ona točna, nego očekuješ od nas da ti dokazujemo da nije!

 

Pa ovo je sve smiješnije i smiješnije.

 

Postavio si tezu:

 

a) cijepivo koje je proizvodio Imunološki zavod izvozilo se po cijelom svijetu i NIKADA NIJE BILO KOMPLIKACIJA ILI SMRTNIH ISHODA

b) kvalitetnije je od cijepiva koje koristimo danas

c) cijepiva koja koristimo danas su loša jer se proizvode na sasvim drugi način - insinuiraš da je Imunološki imao unikatnu metodu koja se danas više nekoristi i samo Imunološki je koristio ispravnu metodu, dok današnja cijepiva ne

 

Dakle, to je tvoja tvrdnja, i sad tražiš od mene, i ostalih na ovom forumu, bacajući nekoliko "znanstvenih riječi", koje bi nas navodno trebale uplašit i obezhrabrit u raspravi, da to nije tako, a pao si na prvom koraku - ne moram ja dokazat da ti NISI u pravu, već ti dokaži DA JESI!

Makar da jedna od tvojih tvrdnji da stoji stoji - TI DOKAŽI objavljujući ovdje citate iz znanstvenih radova koji to potkrijepljuju.

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Rhodin kaže...

A da ti pošalješ makar jedan znanstveni članak koji na bilo koji način dokazuje superiornost cijepiva Imunološkog zavoda naspram cijepiva koje koristimo danas, utjecaja na organizam i dokaz da je cijepivo Imunološkog zavoda na bilo koji način unikatno i bolje od ostalih, umjesto da baljezgaš?

Ti ovdje provodiš nešto što se nekada zvalo "lov na vještice" - bubnuo si tvrdnju i sad ne moraš ti dokazivat da je ona točna, nego očekuješ od nas da ti dokazujemo da nije!

 

Pa ovo je sve smiješnije i smiješnije.

 

Postavio si tezu:

 

a) cijepivo koje je proizvodio Imunološki zavod izvozilo se po cijelom svijetu i NIKADA NIJE BILO KOMPLIKACIJA ILI SMRTNIH ISHODA

b) kvalitetnije je od cijepiva koje koristimo danas

c) cijepiva koja koristimo danas su loša jer se proizvode na sasvim drugi način - insinuiraš da je Imunološki imao unikatnu metodu koja se danas više nekoristi i samo Imunološki je koristio ispravnu metodu, dok današnja cijepiva ne

 

Dakle, to je tvoja tvrdnja, i sad tražiš od mene, i ostalih na ovom forumu, bacajući nekoliko "znanstvenih riječi", koje bi nas navodno trebale uplašit i obezhrabrit u raspravi, da to nije tako, a pao si na prvom koraku - ne moram ja dokazat da ti NISI u pravu, već ti dokaži DA JESI!

Makar da jedna od tvojih tvrdnji da stoji stoji - TI DOKAŽI objavljujući ovdje citate iz znanstvenih radova koji to potkrijepljuju.

 

Prvo čemu takva reakcija.

Drugo ti opet ne čitas očito.

Treće ja niti sam znanstvenik ,niti se bavim time ,niti sam stručan, samo čitam.

Pod a) si u pravu ,to je moje relativiziranje i baljezganje.

Pod b) opet nisi pročitao razlog kojeg sam naveo zbog čega je to tako.

P.od c) opet krivo ,ja to nisam rekao

 

Ja govorim o populaciji!

Dodatno, pitao sam ljude koji su stručni za to ,i rekli su mi slično (mislim na populaciju).

 

I evo ti:

 

"Previous studies have shown that ethnicity can influence immune responses to vaccination [16]. This is confirmed in our study, which shows higher antibody responses to the influenza A virus components of IIV3 or 4 in African Americans as compared to Caucasians."

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5325335/#R6

 

Mišljenje je ko guzica ,svatko je ima. I s ovim završavam ,nisam dovoljno stručan da o ovom pišem i glup sam uopće što sam krenuo u raspravu tu priznajem.

Možda upišem još neki faks vezan uz ovo ,čisto da se mogu ovdje prepucavat sa vama i s*at po forumu više a da imam neko pokriće. Svaka čast pojedincima koji ne pljuju i nemaju emocionalne ispade. Svaki put kad pišem bilo što na ovom forumu što nema veze sa tehnikom ,nađu se ovakvi kojima nije cilj podijelit svoje znanje nego pljuvanje i na svaku najmanju grešku ti vade oči. Samo bespotrebno gubim energiju.

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 0:12 (MasterOdisasteR).
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Rhodin kaže...

Prvo da nema ove karantene, tj ograničenog kretanja, vrlo brzo bi krahirao zdrastveni sustav, a onda možemo samo nagađati o "smrtntosti" ove bolesti - 15, 20, 30% ? Većina preko 70 godina bi umrla, oko 50-70% onih 60 do 70 godina, a dalje ne treba ni nagađati.

 

Da, mirovinskom sustavu bi bilo puno bolje, samo gdje ćemo povuć granicu? Večina sa ikakvom kroničnom bolešću - dijabetes, bolesti krvožilnog sustava, astme, kronični ronhitisi, gnojne angine... svi takvi bi bili izuzetno izloženi. to su djeva i mladi i srednje godine.

 

Kad krene umirat oko vas braća, sestre, kolege sa posla, da umte, optimistično, 7-10% hrvata, gdje smo onda?

 

Kakav imunitet krda, ko da slušam retardirane antivaxere. Lijepo to izgleda na papiru, kad je 90% prosječna procijepljenost zapadnog svijeta, te već imamo imunitet krda na te bolesti. Sad gledate kako se slična bolest ponaša kad nema procijepljenosti, a svi koji zagovarate imunitet krda i vraćanje u realnost, ne znate što pričate.

 

Ja se samo nadam da će ovo konačno ušutkat sve te debile koji zagovaraju slične teorije, koji su od pojave ove bolesti pričali "glupost, tolika drama, a obična gripa"

 

To što niste izloženi realnim slikama, i ne znate izvrtit statistiku u glavi je ono što pričam, ljudi sa razumijevanjem problematike na razini prosjećne vrtne rajčice su najglasniji u objašnjenju što i kako bi trebalo.

Pitajte talijane iz sjevernih pokrajina gdje kamionima odvoze mrtve i pokapaju ih a poljima, gdje se spalionice smeća koriste za uklanjanje leševa trenutno, gdje se ledene dvorane za kliznje koriste za skladištenje leševa dok ne dođu na red, pa njima objasnite taj vaš imunitet krda i što bi se i kako trebalo.

 

Da vam smijem reć, bez kartona što mislim o tim vašim stručnim mišljenjima, rado bih vam rekao što vas ide. Netko mora. U 21. stoljeću, kad bi trebali biti najpametniji jer nikad u povijesti nismo bili napredniji, mi krenuli unazad sa srednjovjekovnim idejama ravnozemljaštva, antivaxxera i slično.

 

Nije čak da vas sram može biti - naprosto ste debili. Srećom nekoma se već obija o glavu. Baš me zanima kako će boris Johnson tumačiti teoriju o razvijanju imuniteta krda ako izvuče živu glavu iz situacije u koju se sam doveo. Čekam samo da se trumpu desi isto pa da krene sumamedom i anti malarijskim lijekovima.

 

bruno1026 kaže...
danen kaže...

Društvo, civilizacija će ovo podnijeti - jer će morati podnijeti. (A poslije svega bit ćemo svi pametniji. Ne možeš odrasti ako te salno netko gladi perom po guzici.) Jer što je alternativa? Da pogine  10 % pučanstva? Ne, ne bi onih 90 % moglo više normalno živjeti. To su gluposti. Ne radi se o izboru između života i novca, nego da nas je snašla nevolja kojoj se trebamo prilagoditi. 

 podnijet će. tj, neki hoće, neki nažalost neće. samo kako će nam život izgledat? koliko smo svi spremni ići daleko, ali ovakvim desetkovanjem proizvodnje, sve što će ostati od gospodarstva je poljoprivreda i trgovina. tercijarne djelatnosti praktično stoje, nitko ništa ne kupuje, dalje je domino efekt. treba nekome objašnjavati posljedice što se desi kada milijuni ljudi ostanu bez prihoda jer sjede doma i vrte prstima? kaj, merkelica/trump će svima davat 4000 kuna/eura/dolara mjesečno i tako unedogled? ne budite naivni.

dakle, ostaje se doma do daljnjega i čekamo cjepivo ili imunitet krda uz neizbježne žrtve?

svi su jako pametni na forumu, bez ijedne reference pametuju drugima, u isto vrijeme ne znaju motiku primit u ruke bez muskul fibera, a to je ono što nas čeka ako ćemo "dozvolit" da gospodarstvo propadne. u tom smjeru idemo, ako se nešto ne promijeni.

ako ovakav kolaps gospodarstva potraje, samo je pitanje koja će država prva krenuti putem očuvanja "way of life" kakvog poznajemo, a ne očuvanja svakog svakog od nas. ni u ratu se, nažalost, ne pita za žrtve, a ako ima još koji naivac da mu se mora objasnit, mi smo upravo u ratnom stanju.

 

 Jednostavno rečeno - ovo je pandemija, svjetska "ugroza". Kako god okreneš svijet i čovječanstvo je naj*****. Prepperi su izgleda došli na svoje. Ono što je sigurno i što (očekivano) dobro kaže uvaženi dr. Raos - nema nam druge.

 

Sve će ovo proći, ostati će urezano u povijest i knjige. Biti će ljudi i biti će još pandemija. Za 100, 300 ili 500 godina... Svi smo mi dio vječnosti. Na ovaj ili onaj način.

14 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Jakovp kaže...
Gremlin144 kaže...
MasterOdisasteR kaže...
zzz kaže...
Gremlin144 kaže...

Sve je to isplanirano. Sad će zaraziti što više ljudi, ove godine im neće biti neki uspjeh, pa će čekati sljedeću godinu kada se države više neće moći financijski održavati u izolaciji te će se predati i puštati normalno ljude na posao, kad će se zaraza prošriti na dovoljan broj ljudi cjepivo će se misteriozno pojaviti. Država će prisiliti sve nas da se cijepimo, a tko zna što je zapravo u cijepivu i koliko će nas preživjeti to cijepivo

 I tebe su cijepili kad si bio mali,vidim da si još živ.

Tu si u pravu ali nije problem u cijepljenju nego u današnjim cjepivima koja su jeftina smeća koja se i daju drugačije nego su se davala prije. Prije smo imali među najboljim cjepivima u Europi pa i u svijetu, pa smo razjebali i prodali sve živo kao i imunološki ,sad bodemo djecu i ne znamo čime. Protiv cijepljenja nisam ali opet ne možeš gledat sve tako crno bijelo.

 Svaki zdrav čovjek neće osjetit posljedice cijepljenja. Problem je u današnjim mladim generacijama koje djetinjstvo nisu provela na igralištu, blatu, pjesku itd. Njihov imunitet je preslab da bi se nosilo s običnim cijepivom i velika je vjerojatnost da će im cijepivo svojim toksičnim djelovanjem uništiti živčani sustav. Zato bi mogli u budučnosti imati puno djece sa kojekakvim sindromima.

 

Joj daj molim te prestani trolati i prosipati gluposti, svaki post ti je gori od prethodnog. Stavi alu foliju na glavu, i odi na neki forum di je prosječni IQ 0.3

 Žao mi je što ne možeš prihvatiti istinu. Kad dođe vrijeme bit ćeš primoran prihvatit ju. 

Nije sve ružičasto kako se čini na prvu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 10:26 (Gremlin144).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Gremlin144 kaže...
Jakovp kaže...
Gremlin144 kaže...
MasterOdisasteR kaže...
zzz kaže...
Gremlin144 kaže...

Sve je to isplanirano. Sad će zaraziti što više ljudi, ove godine im neće biti neki uspjeh, pa će čekati sljedeću godinu kada se države više neće moći financijski održavati u izolaciji te će se predati i puštati normalno ljude na posao, kad će se zaraza prošriti na dovoljan broj ljudi cjepivo će se misteriozno pojaviti. Država će prisiliti sve nas da se cijepimo, a tko zna što je zapravo u cijepivu i koliko će nas preživjeti to cijepivo

 I tebe su cijepili kad si bio mali,vidim da si još živ.

Tu si u pravu ali nije problem u cijepljenju nego u današnjim cjepivima koja su jeftina smeća koja se i daju drugačije nego su se davala prije. Prije smo imali među najboljim cjepivima u Europi pa i u svijetu, pa smo razjebali i prodali sve živo kao i imunološki ,sad bodemo djecu i ne znamo čime. Protiv cijepljenja nisam ali opet ne možeš gledat sve tako crno bijelo.

 Svaki zdrav čovjek neće osjetit posljedice cijepljenja. Problem je u današnjim mladim generacijama koje djetinjstvo nisu provela na igralištu, blatu, pjesku itd. Njihov imunitet je preslab da bi se nosilo s običnim cijepivom i velika je vjerojatnost da će im cijepivo svojim toksičnim djelovanjem uništiti živčani sustav. Zato bi mogli u budučnosti imati puno djece sa kojekakvim sindromima.

 

Joj daj molim te prestani trolati i prosipati gluposti, svaki post ti je gori od prethodnog. Stavi alu foliju na glavu, i odi na neki forum di je prosječni IQ 0.3

 Žao mi je što ne možeš prihvatiti istinu. Kad dođe vrijeme bit ćeš primoran prihvatit ju. 

Nije sve ružičasto kako se čini na prvu.

 

Daj ne seri, ti ne biš našao istinu da ti ju serviraju ispod nosa.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice