Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

poruka: 50
|
čitano: 7.411
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira".
15 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

Inače sam to sasvim slučajno napravio poslije jednog treninga, prije par mjeseci.

 

I pomogne.

 

A, palo mi je napamet samo zato jer sam već danima bio krepan, pošto nakon treninga nisam mogao zaspati satima, nakon što bih legao.

 

Doc, imali ikakva šema da poslije treninga, kada me sve boli i kada sam umoran, riješim da lakše zaspim?

 

Jer nemam baš uvijek elana ležati u krevetu do 2 ujutro.... a nikako zaspati.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

Ne pijem kavu, ne treba mi. Ujutro dorucak, popodne rucak, navecer vecera.

 

Tokom dana dovoljno tekucine, i u slucaju jakog fizickog napora, nesto slatko

da te malo "digne", jer secerom vracas energiju - ne kavom (osim ako ju ne zaseceris).

 

Popodnevni "nap" isto nije neophodan, al svakako je pozeljan nakon dobrog rucka,

ipak sva krv iz glave ode u zeludac.

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Mene samo zanima da li vi koji pijete kafu možete da počnete radni dan bez nje ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Mogu. Ali, kava mi je gust. Nije potreba.
I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

prepoznah se, oh, avaj! no ja to odradim prije podne. ustajanje u 3:30 (courtesy of zli cucak), u 5 van na divljanje, poslije jutarnjih vrituala, uključiv doručak, i u 9 doma s već zabrinajavajuće niskim tlakom. eo sad slijedi: kava i eci-peci-pecivo pa na , jedno sat. ili dok me ponovo ne probudi zla životinja.  i zapravo da, tek se tad osjećam spreman za dan. sve dotad bilo je zombanje. a kad sam bio mlad? valjda nikad. uvijek je bilo ovako. spavanje na rate, potpomognuto kavom 

 

usput, razlika između kahve i kave je kao između pohvaliti i ... 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 9:51 (Ajar).
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Ispijanje kave naiskap = svetogrđe
K
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

Hvala na ovome. Baš ću probati. Inače ustajem u 4 ujutro i dok dođem s posla umoran sam ko pas. Pa moram malo popodne odrijemati.

Twitch-Duxcro
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira
Meni kava ne pomaže ni da zaspim niti da ostanem budan. Možda se od nje osjećam malo ćilije. A za spavanje? Nema boljeg sredstva od televizije, neke govorne emisije. No to je očito individualno. Meni kad dođe da spavam, nema te sile koja bi me ostavila budnim. Jednom sam, kao turist, zaspao na kavanskoj stolici, a u vojsci (JNA) sam zaspao stojeći kao stražar (istina, prislonio sam se o zid i skinuo pušku).
I još jedno, znanstveno pitanje (provjera hipoteze). Ako je adenozin hormon spavanja, nema li on veze i sa spavanjem od umora? Pri mišićnom i drugom radu (staničnom radu) dolazi naime do sinteze i hidrolize adenozin-trifosfata (ATP), pa iz toga proizlazi da pri intenzivnom radu dolazi do povišenja razine adenozinskih fosfata (ATP, ADP, AMP), a vjerojatno i samog adenozina. Ako tko zna odgovor na to pitanje, svaka čast - a s moje strane puno hvala.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

Da prisnazim Docov uvod

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
15 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

Ja obozavam odspavati poslije rucka. To mi je jedna od najdrazih "aktivnosti". Ali nisam od onih koji mogu leci na pola sata. Ako nemam barem 2 sata za posteno odspavati - radije necu leci uopce. Jucer sam odspavao od 2 popodne do 5. Mila majka. Nekad znam i vise. Nekad odspavam jedva sat vremena. Ali nikako ne mogu otici u krevet sa mislju da se moram ustati za 45 minuta, to ne dolazi u obzir. Volim se rano ustajati (vikendom cak prije 6 ponekad, uglavnom oko 7:15) i volim rano ici u krevet. Nije mi strano zimi kad se rano smraci otici u krevet u 8 ako sam umoran. Mogu biti gladan, zedan, bilo kakav... ali umoran mrzim biti.

Zapravo sam kao George Costanza iz Seinfelda...

 

 

Freak Show Inc.
 
13 0 hvala 0
7 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

ja valjda moram popiti litru kave da ima nekakav utjecaj na mene, ove normalne količine, šalica, dvije na mene nemaju nikakav utjecaj, pijem je jer mi je fina, čista i bez šećera...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
6 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

Ja uopce ne pijem kavu, zamjenio sam ju sa cajem prije dosta godina. Ali i sa cajem ne smijem pretjerivati zbog aritmije

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
ne pijem kavu...ne pijem alkohol...ne konzumira cigarete...ne koristim kemiju za izmjenu stanja svijesti...veseljko štrajka do daljnjeg....doktore Jel je s mnom sve u redu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
HCMAA kaže...
ne pijem kavu...ne pijem alkohol...ne konzumira cigarete...ne koristim kemiju za izmjenu stanja svijesti...veseljko štrajka do daljnjeg....doktore Jel je s mnom sve u redu

 

Ja isto sve navedeno, ali veseljko je oran za upregnuti kad god treba

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

ja sam probao par puta odspavat po pola sata-sat popodne ali nikad nisam mogao samo pola sata nego se uvijek razvuklo na sat i pol do dva što mi je previše od ionako kratkog dana + nakon što se probudim nakon dva sata popodnevnog spavanja sve mi je nekako čudno, treba mi neko vrijeme da shvatim koji je dio dana, nemam pojma jel jutro ili skoro večer, jednostavno nije to za mene.

kava/kofein također kao da ne djeluju na mene, mogu popit dvije šalice navečer i bez problema zaspat.

Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

Baš sam danas počeo eksperiment sa dodavanjem malo lecitina (granule) u kavu (nes točnije, postao sam prelijen za kuvanje turkiš oriđinal).

Kava prilično utječe na mene i poprilično sam caffeine addict (ako zaboravim popiti kavu, podsjeti me glavobolja).

Uglavnom, kava je za mene pozitivan booster, dokazano; no u praksi sve ima svoju cijenu - koliko je poštujem, bojim je se.

 

Ovaj coffee nap prakticiram već duže vrijeme, neredovito (ponekad). Popodnevna kava me ponekad naprosto "sruši" - vjerojatno nešto s tlakom - i imam potrebu prileći bar na 20-40 min. Nakon tog sam poprilično "refreshed" - ali onih prvih 5-10 min po zalijeganju obamro :).

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

moj brat ima problema s kavom, poveća mu se frekva srca, podigne tlak i zavrti se u glavi, zato sad pije kavu bez kofeina i djelomično je zadovoljan jer nije to, to...

a bio je zaluđen kavom, radio jedno vrijeme na šanku putničkog broda, savladao tehnike dobrog espressa i svima srao kako je to umjetnost i davio... a sad ćorak

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 16:06 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

Dan zapocinjem mochom sa trostrukim ili cetverosturikim espressom. Nastavljam sa red bullom i coca-colom. Za ruckam jos jedna mocha, i onda se pocnem tresti pa uzmem jedan caj. Navecer proklinjem sebe sto uzimam ta sranja, a ujutro opet nastavljam i tako dok me ne strefi infarkt.

Inace nisam ljubitelj kave, posto je gorka.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

Ja mislija da sam na Bug forumu, kad ono Facebook.

Life³ + The Universe³ + Everything³ = 42
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Proveo sam u Huawei-ju u Kini par mjeseci i tamo svi, ali bukvalno svi (35.000 radnika/inženjera/menadžera) spava od 13:00 do 13:45.
To im daje ogromnu konkurentnu prednost u odnosu na Evropljane i Amerikance jer su odmorni na poslu, dok smo mi od 14:00 do 17:00 mrtvi umorni i samo čekamo kraj radnog dana
 
8 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
mat kaže...
Proveo sam u Huawei-ju u Kini par mjeseci i tamo svi, ali bukvalno svi (35.000 radnika/inženjera/menadžera) spava od 13:00 do 13:45.
To im daje ogromnu konkurentnu prednost u odnosu na Evropljane i Amerikance jer su odmorni na poslu, dok smo mi od 14:00 do 17:00 mrtvi umorni i samo čekamo kraj radnog dana

 

A kad jedu jbt?

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Od 12:00 do 13:00 jedu, a onda spavaju
https://photos.app.goo.gl/cBKAyiBKejAFamqV7
15 godina
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
A meni se smiju kada spavam na poslu ali se ne dam.
 
13 0 hvala 0
10 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

Kavu ne pijem jer ne podnosim nikakav gorak okus(iz istog razloga ne pijem ni vino ni pivo). Da bi popila jaku, kofeinom bogatu kavu morala bi u nju strpati odprilike dvije jušne žlice šećera a to bi me umjesto u krevet otjeralo na wc. 

A što se tiče popodnevnog drijemeža to izbjegavam jer ako drijemež ne traje najmanje dva sata dobijem užasnu glavobolju pa onda bolje ništa. Ako spavam popodne ili sam bolesna ili u depresiji  

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
mat kaže...
Od 12:00 do 13:00 jedu, a onda spavaju
https://photos.app.goo.gl/cBKAyiBKejAFamqV7

 ima još luđa slika:

https://images.app.goo.gl/xaFvViZkGGS76Ayh7

16 godina
neaktivan
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Da, ali ovu moju sam ja uslikao :)
16 godina
odjavljen
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
mat kaže...
Od 12:00 do 13:00 jedu, a onda spavaju
https://photos.app.goo.gl/cBKAyiBKejAFamqV7

 

Meni je to cirkus. Koliko realno spavas ako udjes u tu prostoriju a za 45 minnuta vec moras ici raditi? I ako bih uspio zaspati mislim da bih se probudio u takvom stanju da bih bio opasan za okolinu

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

Pa njima je najnormalnije u bilo kojem trenutku onako "školski" zakljucat za stolom, glavu na ruke 5 min pa nastavit sa radom

 
2 0 hvala 0
8 godina
online
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

I ja jako podržavam poslijeručkovno drijemanje, još od faksa XD

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

Skroz fora mi je ova mogućnost spavanja na poslu. Uostalom, ako si umoran i ne osjećaš se produktivnim i sposobnim za rad, zašto i ne uložiti 45 min u san i onda preostalih 2 sata posla odraditi kako spada? Bolje nego zabušavati i čekati kraj radnog vremena da bi spavao doma. Ako se može igrati stolni tenis, biljar, pikado i slične pi*arize u IT firmama, zašto se ne bi moglo spavati.

Moj PC  
7 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice