Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

poruka: 50
|
čitano: 7.412
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira".
14 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

@ddarknessfairyy

vele da oni koji VOLE gorko imaju predispozicije biti psihopati... kriv sam!

 

kava:

rekord mi je 13 šalica turkinje u malo više od pola sata - ne djeluje na mene, ne lupa mi srce, ne muči me žgaravica..

ali sam ovisan, ako ju ne pijem boli glava.. ako izdržite 3-4 dana, prestat će vas boljeti glava i izliječeni ste...

ali ju volim, čim je bolja, manje šećera treba, možda mlijeko da ipak ne opteretim želudac...

 

spavanje na poslu:

ekipa iz ženine firme u Kini, dogovor oko proizvodnje... oko velikog okruglog stola 3 Hrvata, 10-ak Kineza...

pričaju oni s šefom proizvodnje i šefom razvoja, a ostali uglavnom prate prijevod...

sirena.. i svi osim te dvojice bace Superman pozu: ispruže ruku na stolu, glava na nju i - crkaju...

ovi naši se sam pogledavaju, šef ovi Kinezi mrtvi hladni, dalje žlabraju...

za 15 min - sirena... svi dižu glave, malo se rastegnu i idemo dalje!

 

popodnevni drijemež (siesta):

dobar ako ne prekardašim, maksimalno 40 min. ako dulje spavam, opet sam prebijen..

 

@Doc:

će da probam...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 8:57 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Cordas kaže...

Skroz fora mi je ova mogućnost spavanja na poslu. Uostalom, ako si umoran i ne osjećaš se produktivnim i sposobnim za rad, zašto i ne uložiti 45 min u san i onda preostalih 2 sata posla odraditi kako spada? Bolje nego zabušavati i čekati kraj radnog vremena da bi spavao doma. Ako se može igrati stolni tenis, biljar, pikado i slične pi*arize u IT firmama, zašto se ne bi moglo spavati.

 

Ja bih volio da mogu tako ali meni bi 45 minuta spavanja stvorilo ogroman problem. Frend ode na WC i odspava tamo pola sata

Freak Show Inc.
15 godina
online
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

Kad nema šefa, obavezno ubijem oko pol sata. No i on redovito zakljuca nakon gableca i odrijema pol sata ali svaki j... put kad se probudi krene nešto trabunjat kao "ugrijalo je" da ispadne kao ono, nije on odspavao jer mu treba jer eto, nije si mogao pomoć...

 

Mene kada razbudi ono instant, sami miris me već bac au stanje budnosti a jutarnji srk tjera na WC. Nema šanse da bih zaspao nakon kave

 

inače, obratite pozornost na simptome adrenal fatigue-a jer nesvjesno izmaramo svoje tijelo na način da konstantno okupiramo um nečime (internet, TV, igrice) zbog čega nismo svijesni da nam tijelu treba odmor dok već nije prekasno i tijelo doslovce lipsa od umora (isto kao što osjećamo glad kad mo već pregladnili ili žeđ kad već dehidriramo)

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 9:05 (Ges).
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
pravi_covijek kaže...


Inace nisam ljubitelj kave, posto je gorka.

 zanimljivo, ja sam njen ljubitelj baš zato što je gorka, zato mi je i pivo dobro pogotovo ono gorče a i grejp...

Ges kaže...

inače, obratite pozornost na simptome adrenal fatigue-a jer nesvjesno izmaramo svoje tijelo na način da konstantno okupiramo um nečime (internet, TV, igrice) zbog čega nismo svijesni da nam tijelu treba odmor dok već nije prekasno i tijelo doslovce lipsa od umora (isto kao što osjećamo glad kad mo već pregladnili ili žeđ kad već dehidriramo)

 ne znam, jedem kad sam gladan, pijem kad sam žedan, spavam nažalost samo kad mogu i smijem, kad nisam gladan i žedan ne jedem i ne pijem...

 

inače svako proljeće bih mogao spavati od jutra do sutra, tada sam premoren i kad god legnem u to doba i zaspim... ljeti pak spavam vrlo malo a tek za jeseni i zime stvari se normaliziraju

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 9:19 (Louis Pluto).
7 godina
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Louis Pluto kaže...
pravi_covijek kaže...


Inace nisam ljubitelj kave, posto je gorka.

 zanimljivo, ja sam njen ljubitelj baš zato što je gorka, zato mi je i pivo dobro pogotovo ono gorče a i grejp...

Također, ja ne mogu smislit 100% arabicu.

A piva, to pogotovo, gorka == dobra.

A i ljuto obožavam.

A kaj se šećera tiče, kava i čaj obavezno bez njega, s tim da na poslu iz aparata kad uzmem kavu moram sa šećerom jer je čisti proljev, ali su nam sad dofurali novi aparat i sad je ok i bez šećera, što je ravno čudu...

 

Uglavnom, ispada da je Stričeva pretpostavka o psihopatima točna 

 

 E da, ovisan o kavi nisam, ni o čaju, a o pivi bi se dalo diskutirat 

Osobni rekord: 32 kave od 8-21, i jednom 6 red bullova u dva sata, u oba slučaja sam bio na rubu da mi herc rokne, nikad više...

 

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 9:19 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Friday kaže...
mat kaže...
Od 12:00 do 13:00 jedu, a onda spavaju
https://photos.app.goo.gl/cBKAyiBKejAFamqV7

 

Meni je to cirkus. Koliko realno spavas ako udjes u tu prostoriju a za 45 minnuta vec moras ici raditi? I ako bih uspio zaspati mislim da bih se probudio u takvom stanju da bih bio opasan za okolinu

 Ja recimo bez problema zaspem u kod nas u sobi gdje ekipa igra stolni nogomet tenis i plejku. Generalno najgore mi je kad nema slobodnih soba za sastanak pa onda netko ima sastanak tu u sobi za odmor. Onda ne mogu zaspati. 

15 godina
odjavljen
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

Zapravo ima smisla - ako kofein blokia djelovanje adenozina, ali ne spušta njegovu koncentraciju, nakon što kofein prestane djelovati, adenozin opet kolo vodi, pa dobijemo onaj poznati efekt "popio sam kavu, a sad mi se još više spava".

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
fredii kaže...
Mogu. Ali, kava mi je gust. Nije potreba.

 Ja sam davno izgubio tu granicu.

 

Sad mi je gušt ko nekome heroin nakon godina i godina korištenja.

 

Dnevno popijem hektolitar kave.

 

Vjerovatno ću i krepat od toga.

MrBlc kaže...

Zapravo ima smisla - ako kofein blokia djelovanje adenozina, ali ne spušta njegovu koncentraciju, nakon što kofein prestane djelovati, adenozin opet kolo vodi, pa dobijemo onaj poznati efekt "popio sam kavu, a sad mi se još više spava".

 Zato treba konstantno lokati.

 

fer-de-lance kaže...

 

Osobni rekord: 32 kave od 8-21, i jednom 6 red bullova u dva sata, u oba slučaja sam bio na rubu da mi herc rokne, nikad više...

 

 

 

 

 You gotta pump those numbers up, those are rookie numbers.

 

*Udaranje u prsa*

 

Stric_Jura kaže...

@ddarknessfairyy

vele da oni koji VOLE gorko imaju predispozicije biti psihopati... kriv sam!

 

 

 Ja sam čuo da su takvi najbolji ljubavnici.

 

Kriv sam.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 12:20 (DarthMarkus).
12 godina
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Friday kaže...
Cordas kaže...

Skroz fora mi je ova mogućnost spavanja na poslu. Uostalom, ako si umoran i ne osjećaš se produktivnim i sposobnim za rad, zašto i ne uložiti 45 min u san i onda preostalih 2 sata posla odraditi kako spada? Bolje nego zabušavati i čekati kraj radnog vremena da bi spavao doma. Ako se može igrati stolni tenis, biljar, pikado i slične pi*arize u IT firmama, zašto se ne bi moglo spavati.

 

Ja bih volio da mogu tako ali meni bi 45 minuta spavanja stvorilo ogroman problem. Frend ode na WC i odspava tamo pola sata

Većini ljudi, uključujući mene, popodnevni san duži od 45 minuta ne sjedne baš najbolje. Meni osobno je najbolje kad 20 minuta odspavam i nastavim dalje, no to je rijetkost. Ja opet imam problem da ne mogu zaspati čim legnem, neovisno o dobu dana i neovisno koliko bio umoran. Uvijek mi treba minimalno 15 minuta, a češće i duže da zaspem.

11 godina
protjeran
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

Koliko god kronično umoran, popodne kad dođem s posla i najedem se, ako zaspim (jednom u 2 tjedan ak djeca dozvole) kasnije sam još umorniji, slomi me tih sat-dva spavanja.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

stavi si alarm/štopericu na max 30-40 minuta..

 

ubije te predugo spavanje

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Stric_Jura kaže...

stavi si alarm/štopericu na max 30-40 minuta..

 

ubije te predugo spavanje

 Znači san ko i seks, čim krene ... stane xD.

 

Ljubomoran sam na svoju ženu oko spavanja, onda zažmiri i već hrče, probudim je za 20 minuta, sva sretna i poletna ko da je odspavala 8 sati. I u stanju je tak zaćoriti 10 puta dnevno ako treba.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Jarvan kaže...

 

Ljubomoran sam na svoju ženu oko spavanja, onda zažmiri i već hrče, probudim je za 20 minuta, sva sretna i poletna ko da je odspavala 8 sati. I u stanju je tak zaćoriti 10 puta dnevno ako treba.

 

Moja je identicna!!!

Freak Show Inc.
11 godina
protjeran
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Friday kaže...
Jarvan kaže...

 

Ljubomoran sam na svoju ženu oko spavanja, onda zažmiri i već hrče, probudim je za 20 minuta, sva sretna i poletna ko da je odspavala 8 sati. I u stanju je tak zaćoriti 10 puta dnevno ako treba.

 

Moja je identicna!!!

 Al je dobro došlo kod prvih par mjeseci s djecom, bez grižnje savjesti je buđenje bilo njena briga, pošto joj je svejedno u kojem trajanju spava, i ne treba joj dugo da zaspi (uvijek zaspi prije nego dijete).

6 godina
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Ja se držim one da je rad stvoria čovika....A nerad gospodina...popodne kad ubijam oko..to je 60 minuta za svako....i još 60 minuta za noge da me dignu... život je jedan...ne triba robovati željama
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Jarvan kaže...
Friday kaže...
Jarvan kaže...

 

Ljubomoran sam na svoju ženu oko spavanja, onda zažmiri i već hrče, probudim je za 20 minuta, sva sretna i poletna ko da je odspavala 8 sati. I u stanju je tak zaćoriti 10 puta dnevno ako treba.

 

Moja je identicna!!!

 Al je dobro došlo kod prvih par mjeseci s djecom, bez grižnje savjesti je buđenje bilo njena briga, pošto joj je svejedno u kojem trajanju spava, i ne treba joj dugo da zaspi (uvijek zaspi prije nego dijete).

 

to bi moja žena rekla isto za mene 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
16 godina
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Friday kaže...Frend ode na WC i odspava tamo pola sata

 

Kažeš čovjek se osjeća ko doma. Poznato je da se najbolje spava u svom krevetu 

7 godina
offline
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
dd.inc kaže...
Friday kaže...Frend ode na WC i odspava tamo pola sata

 

Kažeš čovjek se osjeća ko doma. Poznato je da se najbolje spava u svom krevetu 

Here I sit, king on my throne, the only place where I can do no wrong.

It's really sad, if you think of it, I'm only king when it comes to shit 

 

 

Kruha i igala...
15 godina
online
Re: Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energi
Jarvan kaže...
 

Ljubomoran sam na svoju ženu oko spavanja, onda zažmiri i već hrče, probudim je za 20 minuta, sva sretna i poletna ko da je odspavala 8 sati. I u stanju je tak zaćoriti 10 puta dnevno ako treba.

 Bivša je bila ista takva, zaspe čim stane, pa bi se naspavala u roku keks i onda bi se hjela ševit u pol noći. A ja ko klada, moram dobit 8h u komadu i kad me netko budi u pol noći ma ajde u 3pm i ti i seks...

14 godina
offline
Coffee nap - poslijepodnevno drijemanje energizira

i daj ispeci kilo janjet'ne i litru i vodu da zamezim pred muku, pa se onda j...,!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice