Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cherryje

poruka: 29
|
čitano: 8.007
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cherryje".
15 godina
offline
Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cherryje

Tipkovnica, 160 ojra.. ..  😂

 

Šteta što nije i skuplja.  

 
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
1500kn (računam poslovičnu pohlepu domaćih prodavača) za bilo koju tipkovnicu je previše, da je i od zlata rađena. Komad jeftilen plastike s kineskim prekidačima i jadnim ledicama što sve skupa ne košta ni 300kn u proizvodnji, ovdje se prodaje po 5 puta većoj cijeni...
 
4 1 hvala 0
16 godina
online
Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cherryje

Nekome tko živi od tipkanja 8 sati na dan 1500kn nije previše.

A sada na bitne stvari: kakav je enter?
Fotka na vrhu kaže jedno, screenshot i slike na drugim sajtovima drugo. Može li ju se nabaviti s normalnim velikim enterom?

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2019 11:32 (Kuv).
 
2 4 hvala 0
7 godina
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
Kuv kaže...

Nekome tko živi od tipkanja 8 sati na dan 1500kn nije previše.

A sada na bitne stvari: kakav je enter?
Fotka na vrhu kaže jedno, screenshot i slike na drugim sajtovima drugo. Može li ju se nabaviti s normalnim velikim enterom?

Treba vidit po našim dućanima.

Mali enter je pretežno US layout dok veći je UK layout.

Neke tipkovnice imaju s većim ili oba u prodaji.

16 godina
moderator
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
Kuv kaže...

Nekome tko živi od tipkanja 8 sati na dan 1500kn nije previše.

A sada na bitne stvari: kakav je enter?
Fotka na vrhu kaže jedno, screenshot i slike na drugim sajtovima drugo. Može li ju se nabaviti s normalnim velikim enterom?

Enter je uzak i mislim da je to jedina izvedba. 

 

Cijena u HR je inače 1.123 kn. Vidim da je stigla u Instar. 

15 godina
offline
Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cherryje

Postoji li bilo koja tipkovnica sa mehaničkim prekidačima a da ima hrvatska slova na tastaturi?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
Kokobil50 kaže...
1500kn (računam poslovičnu pohlepu domaćih prodavača) za bilo koju tipkovnicu je previše, da je i od zlata rađena. Komad jeftilen plastike s kineskim prekidačima i jadnim ledicama što sve skupa ne košta ni 300kn u proizvodnji, ovdje se prodaje po 5 puta većoj cijeni...

 Nije ni vani previše jeftina. 140 dolara na Amazonu koliko vidim.Ali da naši nabiju cijenu još gore,to stoji.

7 godina
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
ivanv000 kaže...

Postoji li bilo koja tipkovnica sa mehaničkim prekidačima a da ima hrvatska slova na tastaturi?

 Imaš ih dost.
Ja sam sad na Logitech G413.
Tu ti je kombinacija hrvatskih i US.

Znači šema ti je da imaš laserski gravirane tipke.

Tu gdje je nama Z na tipkovnici, imaš i njihovo Y.

Više simbola na jednoj tipki.
Malo zbunjujuće u početku ali navikneš se

14 godina
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
ivanv000 kaže...

Postoji li bilo koja tipkovnica sa mehaničkim prekidačima a da ima hrvatska slova na tastaturi?

Roccat Suora, ima i kak se spada Enter...

 

oko 500 kn košta..

 

teška je i tipke strše iznad ploče, tj. lako se čisti ispod tipki

Ju je je? Je ju je!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher

Cherry prekidaći se proizvode u Njemačkoj i komad u maloprodaji košta oko 2E tako da 1500 HRK OK cijena. 

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
7 godina
neaktivan
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher

Ako ti trebaju onake slova na tipkovnici onda ta vrsta tipkovnice nije za tebe. To su tipkovnice za ljude koje ne gledaju u tipkovnicu dok tipkaju. 

Da postoje. Logitech i Roccata imaju.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
15 godina
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher

Roccat Suora nema Cherry MX switcheve vec TTC... otpada odmah...

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
16 godina
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
Backdraft kaže...

Roccat Suora nema Cherry MX switcheve vec TTC... otpada odmah...

 Meni su TTC switchevi na Roccat Suora-i čisto ok. Jesi probao ili napamet pišeš? Istina, imam ju tek par dana, no jako sam zadovoljan. 

13 godina
offline
Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cherryje

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
dankodr kaže...

Tipkovnica, 160 ojra.. ..  😂

 

Šteta što nije i skuplja.  

 E ali mnogi na forumu ce se zakleti da vrijedi svakoh eura, jer, mehanika..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
4 godine
protjeran
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher

Ja tipkam 8 sati na dan na tipkovnici od 250kn s kojom sam prezadovoljan već 2 godine. Mehanička, osvjetljena.

14 godina
neaktivan
offline
Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cherryje

Kad digneš kredit za stan zadnje ti je ubosti ovakvu mehaničku škrobotaljku za 1500 kn, kad živiš s roditeljima očito ne znaš kako potrošit pare jer roditelji ionako plaćaju hranu i režije, a tebi makina svjetluca u polutami...

 
6 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
andrijam kaže...

Cherry prekidaći se proizvode u Njemačkoj i komad u maloprodaji košta oko 2E tako da 1500 HRK OK cijena. 

 
Nesto tu ne stima u toj racunici, ako znamo da standarni layout danasnje tipkovnice ima preko 100 tipki (104-107 kom) to znaci da bi samo prekidaci kostali preko 200 EUR a di je jos sve ostalo.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
16 godina
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
Lewis kaže...
andrijam kaže...

Cherry prekidaći se proizvode u Njemačkoj i komad u maloprodaji košta oko 2E tako da 1500 HRK OK cijena. 

 
Nesto tu ne stima u toj racunici, ako znamo da standarni layout danasnje tipkovnice ima preko 100 tipki (104-107 kom) to znaci da bi samo prekidaci kostali preko 200 EUR a di je jos sve ostalo.

 maloprodaja.

proizvodjaci ih vjerojatno dobiju za 20% cijene

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
neaktivan
offline
Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cherryje

kako to ispade eur i 20 po tipki(otprilike jel), mogu li ja odabrati koliko tipaka mi treba da ne plaćam full cijenu

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
nixass kaže...
Lewis kaže...
andrijam kaže...

Cherry prekidaći se proizvode u Njemačkoj i komad u maloprodaji košta oko 2E tako da 1500 HRK OK cijena. 

 
Nesto tu ne stima u toj racunici, ako znamo da standarni layout danasnje tipkovnice ima preko 100 tipki (104-107 kom) to znaci da bi samo prekidaci kostali preko 200 EUR a di je jos sve ostalo.

 maloprodaja.

proizvodjaci ih vjerojatno dobiju za 20% cijene

I dalje nestima jer postoje mehanicke tipkovnice koje kostaju 400-500 kn tako da i 40 centi po switchu bi bilo puno za proizvodnu cijenu jer u tom slucaju samo switchevi bi bili 40-45 EUR u proizvodnji a di su jos same tipke, graviranje, elektronika, kuciste, kabeli, rad, shipping, marza, zarada, PDV... :)..

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
16 godina
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
andrijam kaže...

Cherry prekidaći se proizvode u Njemačkoj i komad u maloprodaji košta oko 2E tako da 1500 HRK OK cijena. 

 

Netočno. 

Cijene Cherry switcheva se kreću od oko 0.50 E pa niže, ovisno o varijanti.

 

 

Split your lungs with Blood and Thunder
7 godina
neaktivan
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher

Molim ljepo odakle ta informacija, dakle brutto cijena za ove nove prekidaće i za klasične. BTW ono što se prodaje u kineskim dučanima po nekoliko centi kao cherry nisu original. 

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
16 godina
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
andrijam kaže...

Molim ljepo odakle ta informacija, dakle brutto cijena za ove nove prekidaće i za klasične. BTW ono što se prodaje u kineskim dučanima po nekoliko centi kao cherry nisu original. 

 pa odeš na digikey i potrazis... ajd da ne budem lijen, evo ti link: 

https://www.digikey.com/catalog/en/partgroup/mx-series/16107


ili konkretno za Cherry Blue

 

https://www.digikey.com/products/en?mpart=MX1A-E1NN&v=1644

znaci za 5000 komada je cijena $0.54 dolara po komadu, a sad probaj pogoditi kolika je cijena za 5 milijuna komada - vjerojatno $0.1x 

16 godina
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
andrijam kaže...

Molim ljepo odakle ta informacija, dakle brutto cijena za ove nove prekidaće i za klasične. BTW ono što se prodaje u kineskim dučanima po nekoliko centi kao cherry nisu original. 

 

https://candykeys.com/category:switches/brand:cherry

 

https://kbdfans.cn/collections/cherry-switches

 

https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?pg=2&l=product_list&c=43

 

Originali, provjereno.

Ove nove još nisam vidio u slobodnoj prodaji,

ali sumnjam da će koštati više od ostalih -

 

Cherry su davno prestali biti jedini kvalitetan izbor,

stoga ne mogu ni koštati puno.

Gateron je digao kvalitetu proizvodnje, Kailh Box su fenomenalni -

a ima i raznih novijih pomalo egzotičnih varijanti (Zealios, recimo), koji su također sjajni

(i skuplji od Cherry switcheva).

Split your lungs with Blood and Thunder
16 godina
online
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
Alien 1971 kaže...

Kad digneš kredit za stan zadnje ti je ubosti ovakvu mehaničku škrobotaljku za 1500 kn, kad živiš s roditeljima očito ne znaš kako potrošit pare jer roditelji ionako plaćaju hranu i režije, a tebi makina svjetluca u polutami...

 

Imam kredit za stan. Imam tipkovnicu od 1000kn doma i na poslu. Ne vidim kakve to veze ima. Ima ljudi kojima je to previše i ima ljudi kojima nije.

 

Lewis kaže...
nixass kaže...
Lewis kaže...
andrijam kaže...

Cherry prekidaći se proizvode u Njemačkoj i komad u maloprodaji košta oko 2E tako da 1500 HRK OK cijena. 

 
Nesto tu ne stima u toj racunici, ako znamo da standarni layout danasnje tipkovnice ima preko 100 tipki (104-107 kom) to znaci da bi samo prekidaci kostali preko 200 EUR a di je jos sve ostalo.

 maloprodaja.

proizvodjaci ih vjerojatno dobiju za 20% cijene

I dalje nestima jer postoje mehanicke tipkovnice koje kostaju 400-500 kn tako da i 40 centi po switchu bi bilo puno za proizvodnu cijenu jer u tom slucaju samo switchevi bi bili 40-45 EUR u proizvodnji a di su jos same tipke, graviranje, elektronika, kuciste, kabeli, rad, shipping, marza, zarada, PDV... :)..

 

Nemaju sve mehaničke tipkovnice Cherry switcheve. Ima puno jeftinijih imitacija. I nisu nužno loše.

16 godina
offline
Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cherryje

"na računalo spaja preko USB 3.1 Gen1 ili novijeg tipa konektora" nemojte me ebat... da na tipkovnicu potrošim usb 3.1 jer troši kao kalorifer... pa jesu oni normalni?
Pa fakin hard disk mehanički na 7000 okretaja može raditi na usb 2, jer mu je dovoljno 1 amper. Smartphone nema problema i da radi i puni se, ovo čudo treba 3.1?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
Kuv kaže...

Nekome tko živi od tipkanja 8 sati na dan 1500kn nije previše.

A sada na bitne stvari: kakav je enter?
Fotka na vrhu kaže jedno, screenshot i slike na drugim sajtovima drugo. Može li ju se nabaviti s normalnim velikim enterom?

 vjerovatno za specijalce moze no onda je cijena 1900kn, lol da vam se stavi blind test da tipkate po mehanickoj od 200 i 2000kn nebi znali razliku. bullshit.lp

Intel Core™ i7 Forever
15 godina
offline
Re: Cooler Master SK650 - Prvi susret s novim Cher
Kokobil50 kaže...

Ja tipkam 8 sati na dan na tipkovnici od 250kn s kojom sam prezadovoljan već 2 godine. Mehanička, osvjetljena.

 Koji model, link za kupnju? Teško je naći mehaniku po toj cijeni.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice