DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najboljih

poruka: 16
|
čitano: 8.648
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najboljih ".
10 godina
offline
DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najboljih

Odlican review, Hvala za trud.

Godinam a se pokusavam vec rjesit Adobe "lihvare" i njihove pretplate (cca 8000 kn/godisnje) i probao sam PS i IL zamjenit sa Affinity Photo i Affinity Design ali bez obzira kolko su dobri (pogotovo za tu cijenu, klupio 2016te za 50$ i jos dobijam free upgradeove) uvijek mi nesot fali/neradi ili ne podrzavaju neki forma tkoji mi treba.

Premire mi je lako zamjenit jer ne kosristim puno pluginova negio csitu Cut montazu/AB roll ali AE nikako da nadjme dostojnu zamjenu :(. Fusion sma probao ali mi nepashe nikako sa svojim node workflowom (premda koristim nodove u 3d programima vec godinama nemogu se naviknuti na Fusion).

Rade li Red Giant pluginovi u Resolveu mozda ?

Thx

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najboljih

Prešao sam nakon desetljeća korištenja PowerDirectora i stvarno je fantastičan. Ima toliko opcija da je ponekad teško pronaći ono što tražiš. Najveća zamjerka je export. Nema H265 u free verziji, 264 ne djeluje baš nešto dobro. Trebalo bi exportati u nešto s minimalnim gubitkom kvalitete pa konvertirat pomoću handbrakea u 265.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 11:04 (Chronosus).
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
offline
DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najboljih

Ja sam mu vec nekoliko puta dao priliku, exportam video od 6h i crasha se nakon 70%. Meni je bio dosta nestabilan.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najboljih

Prije sam koristio sony vegas pro na jednom kompu al na svom doma koristim Resolve i nemam mu zamjerku. 
Za sada sve radi kako spada, render je brz i nikad crash nisam imao

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najbol
Gogy7 kaže...

Ja sam mu vec nekoliko puta dao priliku, exportam video od 6h i crasha se nakon 70%. Meni je bio dosta nestabilan.

 

 

Vrijedi generalno, ne samo za Resolve: čim je duži/zahtjevniji render u pitanju, koristi image sequence -

ako se sruši, nastaviš od točke tj. framea do kojeg je došao, ne od početka.

Ušteda vremena je u slučaju usputnih problema ogromna.

 

Kad završi, ubaciš image sequence + audio (koji si eksportirao zasebno) u NLE koji koristiš, i složiš u konačni video.

 

 

 

@Lewis

 

Neki da, mnogi ne.

Provjeri:

 

https://www.redgiant.com/support/compatibility/host-applications/

Split your lungs with Blood and Thunder
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 20:41 (fler).
5 godina
offline
Re: DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najbol
Chronosus kaže...

Prešao sam nakon desetljeća korištenja PowerDirectora i stvarno je fantastičan. Ima toliko opcija da je ponekad teško pronaći ono što tražiš. Najveća zamjerka je export. Nema H265 u free verziji, 264 ne djeluje baš nešto dobro. Trebalo bi exportati u nešto s minimalnim gubitkom kvalitete pa konvertirat pomoću handbrakea u 265.

 Na sta ce liciti konverzija u H264 pa onda to u H265? Koja je poenta toga?

H264 radi odlicno ako mu das dovoljan bitrate.....

 

Meni je zamjerka sto mi ne daje procjenu velicine filea prije exporta....

13 godina
offline
Re: DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najbol
Posmatrač kaže...
Chronosus kaže...

Prešao sam nakon desetljeća korištenja PowerDirectora i stvarno je fantastičan. Ima toliko opcija da je ponekad teško pronaći ono što tražiš. Najveća zamjerka je export. Nema H265 u free verziji, 264 ne djeluje baš nešto dobro. Trebalo bi exportati u nešto s minimalnim gubitkom kvalitete pa konvertirat pomoću handbrakea u 265.

 Na sta ce liciti konverzija u H264 pa onda to u H265? Koja je poenta toga?

H264 radi odlicno ako mu das dovoljan bitrate.....

 

Meni je zamjerka sto mi ne daje procjenu velicine filea prije exporta....

 

Krivo si shvatio. Mislio sam export u nešto poput DNxHR pa onda iz toga u H265

16 godina
moderator
online
Re: DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najbol
Lewis kaže...

Premire mi je lako zamjenit jer ne kosristim puno pluginova negio csitu Cut montazu/AB roll ali AE nikako da nadjme dostojnu zamjenu :(. Fusion sma probao ali mi nepashe nikako sa svojim node workflowom (premda koristim nodove u 3d programima vec godinama nemogu se naviknuti na Fusion).

Ovisi za što ti AE treba. Ako ti treba za motion graphics, AE je tu i dalje car. Ali može se i s Fusionom, samo što vjerojatno treba više vremena utrošiti.

 

Brijem da ti je to ono - kad ti još ne sjedne, onda ti je program čudan i problematičan za rad, ali kad se dogodi onaj "klik", onda ti alat odjednom postane efikasan. Ja sam se počeo igrati i u Natronu i ono... Nodeovi su mi super, pozabavit ću se i skriptiranjem u Pythonu (i Fusion i Natron podržavaju Python), ali nažalost ni Fusion ni Natron nemaju neke alate koji su iznimno korisni za pokretnu grafiku. Na primjer, htio sam napraviti animaciju pie charta i to je užas za izvesti i u jednome i u drugome, jer jednostavno za krug nemaš opciju početnog i završnog kuta. Zašto? Ono, nešto što bi trebalo biti rudimentarno nedostaje u tim programima, a AE to ima.

 

S druge strane, dok prokužiš kak te neke stvari funkcioniraju, kad si već napraviš neke predloške, možda i skripte - dalje je lakše. Nije ko u AE, ali eto - možemo se samo nadati da će Blackmagic Design uslišati vapaj korisnika i prilagoditi Fusion za izradu pokretne grafike - što bi bilo i logično, kao sastavnom dijelu programa za videomontažu i korekciju boja. A samostalni Fusion neka im bude za VFX.

 

Lewis kaže...

Rade li Red Giant pluginovi u Resolveu mozda ?

Kako koji - imaš ovdje prikaz što je kompatibilno s čim: https://www.redgiant.com/support/compatibility/host-applications/

 

Većina ipak nije kompatibilna s Resolveom. Koliko vidim, kompatibilni su Magic Bullet Cosmo II, Film, Loks, Mojo II i Denoiser, te Universe 2.0.

16 godina
moderator
online
Re: DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najbol
Gogy7 kaže...

Ja sam mu vec nekoliko puta dao priliku, exportam video od 6h i crasha se nakon 70%. Meni je bio dosta nestabilan. 

Resolve je inače prilično stabilan ako mu posve paše hardver odnosno driveri, barem dok ne koristiš Fusion. Ako ti je nestabilan, to nije nužno krivnja Resolvea kao Resolvea, nego mu vjerojatno smeta nešto u tvom računalu. Možda neki driveri ili štoveć. Idealno bi bilo da, ako imaš mogućnost, da instaliraš Windowse na friško pa onda probaš. Ako je i dalje nestabilan, vjerojatno ga muči tvoja grafička kartica (inače preferira Nvidijine GPU-ove pod Windowsima) ili premalo RAM-a (možda je baš to problem, s obzirom da kažeš da eksportiraš video od 6h).

16 godina
offline
DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najboljih

Koji su ostali najbolji besplatni alati?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najbol
mbaksa kaže...
Gogy7 kaže...

Ja sam mu vec nekoliko puta dao priliku, exportam video od 6h i crasha se nakon 70%. Meni je bio dosta nestabilan. 

Resolve je inače prilično stabilan ako mu posve paše hardver odnosno driveri, barem dok ne koristiš Fusion. Ako ti je nestabilan, to nije nužno krivnja Resolvea kao Resolvea, nego mu vjerojatno smeta nešto u tvom računalu. Možda neki driveri ili štoveć. Idealno bi bilo da, ako imaš mogućnost, da instaliraš Windowse na friško pa onda probaš. Ako je i dalje nestabilan, vjerojatno ga muči tvoja grafička kartica (inače preferira Nvidijine GPU-ove pod Windowsima) ili premalo RAM-a (možda je baš to problem, s obzirom da kažeš da eksportiraš video od 6h).

 Baš to. Resolve u profesionalnom okruženju mora biti stabilan, pogtovo kod renderinga. Mi ga koristimo za transcoding velike večine ulaznog i izlaznog materijala. 

16 godina
offline
DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najboljih

Kak možete pod negativnosti staviti BUGove? 
Inače, australci rulaju. Drago mi je da netko mrsi barem dio poslova mrcinama iz autodeska i adobea. 
Hardver je posebna priča. Bili su mi dragi još iz pred faze, DeckLink capture kartica za male novce, a 
ove sad pocket kamere su fakat best buy. Evo mi jedne na poslu, da se pohvalim... doduše, nemogu se pohvaliti da koristim davinci, 
jer jednostavno Adobe svojim načinom ponude cijelog CC paketa i jednostavnom kopipasta izmjenom između programa uspije zadržati razlog za danju pretplatu :/

mbaksa kaže...
Gogy7 kaže...

Ja sam mu vec nekoliko puta dao priliku, exportam video od 6h i crasha se nakon 70%. Meni je bio dosta nestabilan. 

Ako je i dalje nestabilan, vjerojatno ga muči tvoja grafička kartica (inače preferira Nvidijine GPU-ove pod Windowsima)

 E da, ovo je općenita "boljka" gotovo svih profi alata; ovise o cuda podršci, i rade najbolje sa nvidijom. Malo je čudno kako mnogi uspijevaju istvremeno onda raditi sa Apple hardverom i amd grafikom, ali to je takva igra. Rado bih da koji put imam više izbora kod kupovine grafičke... već neko vrijeme u 6 od 7 kompova doma nvidie, a na poslu su apsolutno sve...


 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2020 18:51 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najboljih

+ ''kritika-kritike'' tj nvidia je zakon, dok text to povezuje s win (amd za ostale..).

- stabilan, kao i svaki soft, na ispravnom odgovarajućem HWu + ostatak softa, a to nije kućni perica&štefica user ili zdelanac, tj klijenti koji koriste mac i sl radne stanice odnosno laptope odgovarajuće namjene-cijene i ne štedi se tad na npr ramu ili vga jer su primarni kriterij.. naprotiv, sve ostalo je daleko skuplje u toj branši dok se u produkciji ne može dozvoliti gubitak vremena (vrijeme=novac..)

-- osim problema (umjetnog) oko kodeka, adobe-sony.. tj interesa, pa do tog da je važno i korištenje ext.diska u ext2-3-FSu tj inode, tj problemi koji postoje zbog interesa ostalih, dok sam resolve radi odlično i može 'sve'..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 2 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najboljih

Ma davinci radi super sa amd grafama, ljudi su baš za njega kupovali radeon VII.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 2 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najbol
mbaksa kaže...
Lewis kaže...

Premire mi je lako zamjenit jer ne kosristim puno pluginova negio csitu Cut montazu/AB roll ali AE nikako da nadjme dostojnu zamjenu :(. Fusion sma probao ali mi nepashe nikako sa svojim node workflowom (premda koristim nodove u 3d programima vec godinama nemogu se naviknuti na Fusion).

Ovisi za što ti AE treba. Ako ti treba za motion graphics, AE je tu i dalje car. Ali može se i s Fusionom, samo što vjerojatno treba više vremena utrošiti.

 

Brijem da ti je to ono - kad ti još ne sjedne, onda ti je program čudan i problematičan za rad, ali kad se dogodi onaj "klik", onda ti alat odjednom postane efikasan. Ja sam se počeo igrati i u Natronu i ono... Nodeovi su mi super, pozabavit ću se i skriptiranjem u Pythonu (i Fusion i Natron podržavaju Python), ali nažalost ni Fusion ni Natron nemaju neke alate koji su iznimno korisni za pokretnu grafiku.

 Natron je open source platforma krcata pluginima,sluzi kao istraživački FOSS kojemu se dodaju experiementalne mogućnosti koje se kasnije implementiraju u nešt tipa NUKE, Foundry je sa svojim skupom alata standard u movie i commercials svijetu produkcije.

Doduse free verzija Nuke'a za osobne hobi stvari ima dosta limitacija tipa rezolucija videa u kojem se moze raditi sa videom ili exportati.Dodje odlicno i za matte painting te 2.5d enviroment concept things.

Natron sučelje mi je dosta komplicirano,ali ak' si već uhodan pokušaj pronaći plugin za to što ti treba.

AE je blizzard rabio zadnjih par godina skupa sa Nuke'om za svoje cg filmiće.

Ak je puno za AE davat pretplatu jer su prekajdašili zadnjih par godina što je je,postoji ti alternativa u vidu Hitfilm Expressa besplatne varijante, koriste ga mnogi hobisti i youtube avanturisti u svojom preprodukciji.

Meni je posluzio ok za npr stvaranje 2.5d effekta od fotografije

kratki filmić o open source vfx softwaru

 

16 godina
offline
DaVinci Resolve 16 - Upoznajte jedan od najboljih

Da li je netko od vas koristio alternativni, znači nije nativni Blackmagic-ov surface već standardni MIDI kontroler u kombinaciji s DaVinci Resolve? Ili link rješenja? p.s. vidio sam da postoji Bome's MIDI translator koji ljudi koriste u različite svrhe, ali u kombinaciji s DaVinci-om nisam baš uspio pronaći rješenja.

Bitna napomena - naglasak na MIDI kontrole korekcija boja.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice