Denon PMA-60 i PMA-30 - Dvije varijante za dvije p

poruka: 40
|
čitano: 8.926
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Denon PMA-60 i PMA-30 - Dvije varijante za dvije p".
13 godina
offline
Re: Denon PMA-60 i PMA-30 - Dvije varijante za dvi

To te ja pitam, ovo je bila ekspresna nabavka , znao sam da će ti se svidjeti,

ja sam svoje koristio sa Monitor Audio BX2, pojačalo je bilo spojeno preko optike, imao sam još između USB/SPDIF konverter,

isto sam imao u direct mode-u, zvučala je baš moćno ta kombinacija, nije ničega falilo, loudness funkcija je recimo navečer korisna,

A-9010 sigurno opet nabavljam, ne znam da ima nekaj bolje za tu cijenu, pa i više, zvučnike ću još vidjeti.

 

Preporučam da isprobaš i izlaz za slušalice, odličan je, ima baš svoje pojačalo, bio mi je mrvicu lošiji od mojeg AMP/DAC-a (Yulong Canary) koji je nekih 1500kn koštao.

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
10 godina
offline
Denon PMA-60 i PMA-30 - Dvije varijante za dvije p

Davore želiš li se mijenjati za crni možda  

 

Skužit ćeš da je jedina loša stvar kod ampa pojačavanje/stisavanje putem daljinca pošto izgleda kao da ima skokove za 2. Jako neprecizno u odnosu na potenciometar. 

 

Inače, ovo je definitivni najbolji DAC/amp za te novce. Ja njime pogonim Zensore 7 koji su na 90dB i na 6Ω tak da mislim da izvlače oko 60W. Jako glasno ali ipak to nije amp za velike zvučnike. 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Denon PMA-60 i PMA-30 - Dvije varijante za dvi
dabar_solta_V2 kaže...

o ukusima se ne raspravlja ali meni je šum ćujan isto ko i distorzije sa pickupa(ili kako se već zove) koje su mi nepodnošljive.
mislim da nemože dobro zvućat nešto šta je digitaliziarno sa vinila jer ne zvući dobro čim dođe do vinila.

nemam ništa protiv audiofila ali šta se tiće mjerenja opće je poznato da je većina vinila u zadnjih 20ak godina snimano sa digital mastera, tj kroz nekakav dac tako da nema smisla argument za vinil gdje misle da se zaobilazi digitala.
isto tako opće je poznato da one frekvencije preko 16k+ koje se vide kad se pokuša mjerit raspon frekvencije vinila su zapravo šum ili greške nastale tokom urezivanja ili puštanja i nisu prisutne u original materijalu(koji je često pcm xD) bez obzira šta nekome paše taj efekt.
testira sam par relativno jeftinih codec ćipova tako da bi deset puta snima loop neke stvari i zaćudo snimka i dalje zvući i mjeri dobro pa sam zakljućia da ako neko bez škole u garaži od djelova sa ebaya može napravit zvućnu karticu koja može dobro zvućat nakon 10 loopova onda velike firme sa ko zna koliko uloženo u r&d mogu napravit karticu koja može provuć 100 puta loop a da se ne može izmjerit neka ozbiljnija degradacija, tj da još uvjek bude kvalitetnije nego kad prođe jednom preko vinila ..


Samo da otkomentiram, prvo BlueMaxovo - pa kupi originalno CD izdanje, nemoj kupovati remastere... mada, ima remastera i remastera, a ima i anemičnih originalnih izdanja.

 

Dabre... malo ljudi zna kako se rade vinili, a u zadnjih 40 godina postoji AD/DA konverzija tijekom samog procesa 'štampanja' vinila. Tako da... uvijek postoji konverzija u digitalno, čega se jako, jako boje analogni puristi - džabe je analogno snimanje, miks i mastering, kad ti u tvornici to provuku kroz digitaliju :) inače, vinili imaju S/N od oko 80 dB u IDEALNIM uvjetima. CDovi oko 92-96 dB. Problem nastaje sa opetovanom reprodukcijom, gdje vinilima raste S/N i pada frekventni odziv.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
12 godina
offline
Re: Denon PMA-60 i PMA-30 - Dvije varijante za dvi
Father_Dougal kaže...




Samo da otkomentiram, prvo BlueMaxovo - pa kupi originalno CD izdanje, nemoj kupovati remastere... mada, ima remastera i remastera, a ima i anemičnih originalnih izdanja.

 

 Moje ploče uglavnom su proizvedene prije 1990, većina prije 1980. Ljubitelj sam starijeg (i novijeg) jazza, bluesa, rocka...

O digitali u procesu štampanja ploča bi rekao kako je riječ o 30 godina a ne 40 i upravo tu je kvaka.

Još jedan razlog zašto više volim ploču je trajnost. Točno je što kažeš kako ploča reprodukcijom gubi kvalitetu zvuka ali to je valjda paralelno s mojim gubljenjem sluha pa ja to toliko ni ne primjećujem ali zato primjećujem da mi neki originalni CD-ovi, maženi i paženi nakon desetak godina uopće ne rade. Jednostavno kad kupim ploču imam osjećaj kako sam kupio nešto "vječno" dok kad kupim CD imam osjećaj kako sam nešto iznajmio na kraći rok.

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Denon PMA-60 i PMA-30 - Dvije varijante za dvi
BlueMax kaže...

 Moje ploče uglavnom su proizvedene prije 1990, većina prije 1980. Ljubitelj sam starijeg (i novijeg) jazza, bluesa, rocka...

O digitali u procesu štampanja ploča bi rekao kako je riječ o 30 godina a ne 40 i upravo tu je kvaka.

Još jedan razlog zašto više volim ploču je trajnost. Točno je što kažeš kako ploča reprodukcijom gubi kvalitetu zvuka ali to je valjda paralelno s mojim gubljenjem sluha pa ja to toliko ni ne primjećujem ali zato primjećujem da mi neki originalni CD-ovi, maženi i paženi nakon desetak godina uopće ne rade. Jednostavno kad kupim ploču imam osjećaj kako sam kupio nešto "vječno" dok kad kupim CD imam osjećaj kako sam nešto iznajmio na kraći rok.

 

 

Oprosti, ali negdje početkom pa prema sredini sedamdesetih su se analogni delay sustavi u tvornicama zamijenili digitalnima. Tako da... možeš reći da je u pitanju 30 godina, no gadno bi se prevario :)
Što se bitrota tiče, prisutan je kod lošijih printova CDa - problem je lako rješiv, kupovina novog za par dolara. I opet će trajati godinama, bez gubitka frekventnog raspona.

A ovo sa vinilom kužim, samo, tu je i lako čujni 'jitter' pogotovo kod lošije printanih vinila, background noise - sve one stvari zbog kojih sam osobno presretan što postoji digitalija :) osobno od pjesme očekujem da svira isto prvi i tisućiti put.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
moderator
offline
Denon PMA-60 i PMA-30 - Dvije varijante za dvije p

Ne osjećam se prozvanim, ali svejedno ću reći da osobno vinile ne slušam zato što smatram da zvuče bolje od digitalne glazbe, ili da je to "ispravan" način slušanja glazbe - poslušam ih radi cjelokupnog iskustva, dakle gušta kojeg mi stvara proučavanje omota i dodatnih sadržaja, prisjećanje na koncert na kojem sam ga kupio i tako dalje.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Denon PMA-60 i PMA-30 - Dvije varijante za dvi
gocc01 kaže...

Davore želiš li se mijenjati za crni možda  

 

Skužit ćeš da je jedina loša stvar kod ampa pojačavanje/stisavanje putem daljinca pošto izgleda kao da ima skokove za 2. Jako neprecizno u odnosu na potenciometar. 

 

Inače, ovo je definitivni najbolji DAC/amp za te novce. Ja njime pogonim Zensore 7 koji su na 90dB i na 6Ω tak da mislim da izvlače oko 60W. Jako glasno ali ipak to nije amp za velike zvučnike. 

 

Hehehe, ne želim, nekako mi je srebrna uvijek bila preferirana boja audio komponenti  Kako si zadovoljan Zensorima 7? Čini ti se da im fali "energije" kad se spoje na A-9010? Baš ću ga probati spojiti na KEF Q550, da vidim kako će to ići...

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
10 godina
offline
Re: Denon PMA-60 i PMA-30 - Dvije varijante za dvi
Davor kaže...
gocc01 kaže...

Davore želiš li se mijenjati za crni možda  

 

Hehehe, ne želim, nekako mi je srebrna uvijek bila preferirana boja audio komponenti  Kako si zadovoljan Zensorima 7? Čini ti se da im fali "energije" kad se spoje na A-9010? Baš ću ga probati spojiti na KEF Q550, da vidim kako će to ići...

 

Onkyo je 44W@8Ω a Zensori su 40-150 na 6Ω. Sad ne znam točno koliko je pisalo za Onkyo na 4Ω al pretpostavljam da je negdje između, na 60W. 

 

Zensori se moraju pojačat da se otvore. E sad dal je to zbog slabašnog pojačala ili su takvi ne znam makar sumnjam jer im je osjetljivost 90dB ali dok pojačam da se čuje kak spada bas postane prejak za mojih 18m2 a nemam mogućnost da ih odmaknem od zida. Zato ih sad prodajem i idem na neke standmountere. 

 

Onkyo je savršen, u biti razlog kupnje je i bio sami DAC pošto mi telka nema niti jedan analogni izlaz. Mislim da će ti se lijepo upariti sa Q550 makar su na 87dB 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
5 godina
neaktivan
offline
Denon PMA-60 i PMA-30 - Dvije varijante za dvije p

 Pozz ekipa , pošto ste na temi koja me zanima imam pitanje za one voljne pojašnjenja , naime imam dvojbu između manjeg Denona PMA30 RCD N9 receviera, zanima me samo kvaliteta zvuka , ima li koji od njih prednosti glede zvučne slike(zvučnici su QA 3020i sa pripadajućim stalcima)?

 

THX

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Denon PMA-60 i PMA-30 - Dvije varijante za dvije p

Evo pošto nema baš interesa za ovu temu moram sam recenzirati Denon PMA30 pošto sam njega uzeo i nisam se razočarao .

Premium uređaj u svakom pogledu od zvuka pa do daljinskog , jedina zamjerka može ići na snagu koja nije velika i osjeti se jer se mora pojačati bar do 1/3 za pristojan sound.

Iz prethodnog posta se vidi da imam QA 3020i zvučnike na stalcima i impresioniran sam zvukom koji proizvode u sprezi sa dotičnim pojačalom.Pošto ovaj combo slušam tek par sati nadam se još boljem zvuku nakon par dana razrade :).

Uz sam zvuk moram skrenuti pozornost na kvalitetu izrade i samo iskustvo rada s uređajem koje odaje da se radi o vrhunskom uređaju u svom segmentu (dakle desktop rješenje za manje prostorije iako ni veće ne predstavljaju problem, ovo navodim da ne bi bilo odgovora tipa ima Yamaha AS3000 koja je bolja i košta 30000 kn više;) )

Uglavnom bluetooth povezivanje instantno, APTX nadam se radi svoje(pošto nemam s čim usporediti) jer slušam Deezer s moba i zvuči odlično

, ovisno o snimci pjesme naravno, sve fluidno i bez pauza, pjesme kreću instantno kad ih pustite s moba.Na zadnjoj strani ono što je meni bitno su dva optička ulaza i to je to , guštam ...

 

 

 

...ako bude pitanja slobodno mi se obratite samo bez prevelikih tehnikalija jer time ne razbijam glavu , bitno mi je da osjetim kvalitetu , a dB , W, Hz, i ostale mjerne jedinice ostavljam fizičarima i inim znanstvenicima ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 22:17 (doc3ina).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice