Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

poruka: 62
|
čitano: 46.705
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b".
8 godina
offline
Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

kad smo,kao djeca, organizirano direktno iz auspuha udisali ispusne plinove iz automobila davno tamo u 70' nitko nije imao da nas upozori da je to stetno

waaagh
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 8:40 (warhammer).
 
12 0 hvala 0
10 godina
offline
Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

E-cigareta je uređaj, i pušenje e-cigarete nema nikakvog smislenog značenja. Ne pušiš e-cigaretu, nego pariš sa njom štogod je u njoj. Suho, tekućina, kombinacija. Što su oni parili, tko bi znao.

 

Milijuni umiru od opoida koji su ima njihovi doktori prepisali, ljudi postali ovisni, doktori stavili lijepe novce u džep. Eto, doktori uzrokuju smrt. 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
8 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna pluć
Ne vide se implantati na rendgenu.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna pluć
Spinout kaže...

Klinci su parili krivotvorene podove kupljene na crnom tržištu i to već vrapci na grani znaju. E-tekućine koje su u legalnoj prodaje također nemaju stotine neprovjerenih kemikalija nego se točno zna što se unutra nalazi. Sramota od članka.

 

Zanima me kolko "stručnjaci" poput Bereckog dobijaju para od duhanske industrije te na koje se točno studije referiraju? Lopovi i lažovi.

 Nekako mislim da se Berecki zalaže prije za prestanak pušenja, a ne za prelezak, ili povratak sa e-cig na obične cigarete. Uostalom u tekstu ih naziva podjednakim zlom.

A po meni trebalo bi to gadno oporezovati, ogromnim malusima na zdravstveno osiguranje, auto osiguranje i slično, plus restrikcije i ogromne kazne za pušenje u javnim prostorima, pogotovo u blizini vrtića, škola, fakulteta, bolnica.

Iako, naravno, kad bi tako počeli, onda bi tako trebali nastaviti za sve, pa isto napraviti i onima koji se nezdravo hrane, ne vježbaju, previše piju, bacaju opuške iz auta u vožnji itd...

Bilo bi to sve skupa jako lijepo onda :)

 

Moj PC  
18 3 hvala 1
15 godina
offline
Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

ne dišem ono što ne vidim. 

 

valja gledati s pozitivne strane: bolest je dosad bila nepoznata. sad više nije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 15:30 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna pluć
Spinout kaže...

Klinci su parili krivotvorene podove kupljene na crnom tržištu i to već vrapci na grani znaju. E-tekućine koje su u legalnoj prodaje također nemaju stotine neprovjerenih kemikalija nego se točno zna što se unutra nalazi. Sramota od članka.

 

Zanima me kolko "stručnjaci" poput Bereckog dobijaju para od duhanske industrije te na koje se točno studije referiraju? Lopovi i lažovi.

Znaju vrapci na grani? Su to ti isti vrapci rekli i tebi? Kako te nije sramota optuizivat autora clanka na ovakav nacin bez ikakvih dokaza.. Zbilja bi vec trebalo prekinit praksu dopustanja ovakvih komentara po forumima i drustvenim mrrezama. Kleveta je po hrvatskom zakonu kaznjivo djelo i ne razumijem zasto se ne sankcionira i tu.

 

Usput budi receno, nemam nista protiv misljenja kako je nesto drugacije nego li se predstavlja. Recimo, kada netko misli kako je zemlja ravna ploca. Medutim, kada izjavljuje kako netko drugi predstavlja zemlju elipsoidom jer je placenik nekih interesnih skupina i slicno onda je to kleveta ukoliko se ne moze dokazat suprotno.

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

Znaci osoba je nakon 20 godina pušenja duhana presla na e cigaretu. Osoba se razboljela. Kriva je e cigareta?

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna pluć
Ajar kaže...

ne dišem ono što ne vidim. 

 

Ja naprotiv, ne udišem ono što vidim...

16 godina
odjavljen
offline
Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

Meni je fascinantno koliko se pojacao efekt dima na tim e-cigaretama u zadnjih par godina. Prije je to bio onako diskretan oblacic pare, prakticki kao kad netko na velikoj hladnoci puhne. A sad je to kao dimna bomba jbt. Prije koji tjedan lik na ulici povuce 2 dima i napravi oblak kao da se zapalio stari tepih.

Freak Show Inc.
 
34 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna pluć
24v kaže...

Znaci osoba je nakon 20 godina pušenja duhana presla na e cigaretu. Osoba se razboljela. Kriva je e cigareta?

 

Pa ako je nesto nevidjeno do sada i bas svi pacijenti su koristili e-cigaretu onda je, naravno, najveci sumnjivac upravo e-cigareta.

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

Gledam konstrukciju ecigarete - s obzirom da je baterija direktno spojena na grijac,

a grijac u doticaju sa tekucinom, postoji mogucnost direktnog otapanja

elektrona litija u samu tekucinu - a litij ne moze biti dobar nikako (makar ga upotrebljuju u medicini, al svejedno, ne hvala).

Moj PC  
1 8 hvala 0
11 godina
offline
Re: Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna pluć
@friday krivac su tekucine za e-cigaretu.

Sumnja se da su tinejdzeri parili tekucine kupljene "na cesti" koje su sadrzavale thc i neke druge stetne spojeve. Milijuni ljudi pare i sumnjivo je da je epidemija krenula u SAD-u, u isto vrijeme na vise mjesta i to u (velikom vecinom) tinejdzerskoj populaciji.
Ja parim vec godinama i znam puno ljudi kao ja. Kako to da u Hrvatskoj ili Europi nema epidemije?
Naravno, ne tvrdim da je parenje sigurno ili zdravo ili cak bolja alternativa pusenju, ali sve cinjenice upucuju na to da nisu kupovali standardne i provjerene tekucine iz ducana.

https://www.gov.uk/government/news/phe-publishes-independent-expert-e-cigarettes-evidence-review
16 godina
odjavljen
offline
Re: Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna pluć
Great Scott! kaže...
@friday krivac su tekucine za e-cigaretu.

 

Ma ni ne mislim da je e-cigareta kao takva, naravno. Nego nesto sto su putem nje u sebe uvukli

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

najmanje tridesetoro iz viskonsina od 94 oboljela je koristililo sintetički kanabinoid s crnog tržišta koliko sam razumio iz teksta, inače vejpati se može svašta pa i domestos ili 'ko zna kakav otrov iz domaće radinosti... broj oboljelih od 94 na milijune vejpera je neznatan, uzevši u obzir da ih je najmanje tridesetoro parilo sumnjive supstance s ulice...

 

inače nije mi jasan način provjere i odobrenja supstanci iz tekućina za parenje odobrenih za prodaju legalno na tržištu, proizvođači čuvaju kemijski sastav aroma koje se dodaju u tekućine zbog mirisa, okusa i boje kao zmija noge i te informacije nisu javno dostupne, zanima me znaju li i provjeravaju li institucije nadležne za dozvole i prodaju na tržištu (FDA npr.) njihov pravi kemijski sastav? vjerujem da znaju

 

btw i imo, tekst članka mi se čini pretjerano negativistički nastrojen prema parenju uzevši u obzir činjenice nabrojane u samom tekstu te je potpuno izostavljeno napomenuti terapeutski učinak takvih proizvoda kada se govori o odvikavanju od pušenja klasičnih cigareta koje su mnogo veće zlo

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 16:59 (Louis Pluto).
 
3 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna pluć
Louis Pluto kaže...

 broj oboljelih od 94 na milijune vejpera je neznatan

 

Znaci ti mislis da ih je premalo umrlo?

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna pluć
Friday kaže...

 

Znaci ti mislis da ih je premalo umrlo?

umrlo != oboljelo, u biti da, čudi me što nije umrlo više ljudi s obzirom na to što se sve može pariti i kakva sranja pronaći na crnom tržištu...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 12:07 (Louis Pluto).
6 godina
neaktivan
offline
Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

Za zdravlje i užitak samo kvalitetan refužo duvan.

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna pluć
Pitanje je uopće....zašto ljudi koriste pripravke da uzrokuju izmijenjeno stanje svijesti...bilo kakve vrste...očito je život sam po,sebi stres...i svi žele stimulanse

Netko koristi fizičke stimulanse
Netko koristi duhovne stimulanse

S tim da ovi drugi su uzrok puno veće smrtnosti
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

Lijepo je vidjeti kako naša mala zemlja prati svjetske trendove bili oni pozitivni ili negativni.

Po meni su ove priče previše na temu vejpanja napuhane, pogotovo ako se uzme odakle su iste proizašle. Sve je to senzacionalizam, gdje nisu uzete sve čimbenice.

Ugl. duhanska industrija je preplašila jer im netko počinje uzimati veliki dio kolača i sada treba pronaći način kako da im ga blagorečeno uvale.

Da se razumijemo, bio sam pušio obične cigarete, znao sam ih se riješiti na godinu dana pa bi im se opet vratio, jbg. društvo, okolina, piva/dvije pa ajde samo jedna, neće mi škoditi, pa se vrati onaj osjećaj zadovoljstva i opuštanja i onda se opet zaglibi. Vele ljudi treba imati karakter, ali treba ponekada i guštati u onome što ti u određenom trenutku odgovara. I tako prebacim se na vejpanje i odgovaralo mi je u potpunosti i bila je jako dobra zamijena za obične cigarete, em je jeftinije, em mi odjeća ne smrdi, em sam se osjećao bolje, lakše sam disao. I tako nakon 2mj vejpanja, ostavim to sve sa strane i gle vraga, nisam imao potrebu za cigaretama niti za vejpanjem. Sada povremeno tu i tamo si ponesem parilicu dok idem u neki izlazak kako se opet ne bi dogodilo da popustim staroj želji.

Ono što želim reči, ma nije niti vejpanje zdravo, to je svima jasno kao dan, ali je puno bolje alternativa za prestanak i odvikavanje od pušenja klasičnih cigareta od nikotinskih flastera i žvakačih guma i zapravo bi na to trebalo gledati kao takvo.

Na jubitu je postojao nekakav znanstveni dokumentarac (snimam u europi) koji je uključivao medicinska istraživanja utjecaja cigareta i e-cigareta na pluća, i došlo se je do zaključka da prilikom pušenja običnih cigareta stvara se okolina u plućima koja nije povoljo utjecala na razvoj stanica smještenim u istima, dok se kod ljudi koji su vejpali nije bilo znatnijih promijena. Taj dokumentarac je magijom duhanske industrije uklonjen čim je vejp scena uzela zamaha.

I za kraj, previše je budala na ovome svijetu koje isprobavaju i eksperimentiraju s raznim stvarima i radi tih budala i specoša nastanu ovakve teme i naslovi, a nitko ne piše i ne govori kako je recimo u ovom slučaju vejpanje pomoglo na stotine tisuča ljudi ili možda i na milijune da se riješe cigareta koje su znanstveno dokazano 90% štetnije za ljudski organizam od vejpanja. Ako će netko pušiti ili vejpati, ma nema tog članka, znanstvenog istraživanja, natpisa upozorenja, zastrašujućih fotografija na kutijama ili što ti ja znam čega, koje će odvratiti ljudski um od isprobavanja i guštanja u nečemu. 

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
Moj PC  
11 0 hvala 2
12 godina
odjavljen
offline
Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

Aaaa opet Ameri. Jebo ih led. Od njih sve krene.

Tamo 2005. je bila priča kako je GTA SA nasilna igra, kako uzrokuje masovne pucnjave(kod njih). Eto, ja ga igro ko dijete pa nisam nikog izrešeto.

Sad za e cigare. Kakva debilana.

Koristan članak, no dok to ne dođe na balkan(ak ima muda 😂) ja ne vjerujem u tu epidemiju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 12:48 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna pluć
Nego, ima li kakvih podataka o pasivnom vejpanju? Jel' to vejpanje manje štetno za ljude oko vejpera (u usporedbi sa pušačima)?
K
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna pluć
Premali je porez na ta sranja.
Mislim, dakle half adder
 
9 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

Jos malo propagande od strane duhanske industrije...

Tko ne zna kako stvari funkcioniraju u US:

kad ti se pojavi konkurencija onda ides do uhljeba u drzavnim agencijama da ju zabrane i novinari krenu shillati price o stetnosti tvoje konkurencije...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 13:11 (Zoidberg).
 
2 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

sa BBC-a:

 

The cause of the mystery illness has not been identified, but all involve vaping in some form.

"In many cases, patients have acknowledged recent use of THC-containing product," the CDC's head of non-infectious diseases, Dr Ileana Arias, said.

 

članak je fake news..

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna pluć
Zašto bi se duhanska industrija bojala e-eigareta i smatrala ih konkurencijom kad ih i oni sami proizvode. PM ima iqos, a BAT ima glo! Vjerovatno ih ima još za koje ja neznam. Čak je i Bug napravio Recenziju jednog od tih proizvoda prije par mjeseci.
Doduše to su kruti duhanski pripravci ne tekućina za vapanje, ali se isto grije na grijačima na baterije.
Life is a sexually transmitted disease and there is a 100% mortality rate.
10 godina
offline
Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

 

Hm, jedna štetnost se zamjeni sa drugom koja isprava manje šteti, te onda to ekipa sebi još to pojača, pa ispada da je to naposljetku još gore zlo.

Trening je najbolja droga.

 

Dobar mi je ovaj humor od Doca sa Merlikom u ovako jednom ozbiljnom tekstu.

Lajk.

 

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna pluć
PzKpfw kaže...

 

Hm, jedna štetnost se zamjeni sa drugom koja isprava manje šteti, te onda to ekipa sebi još to pojača, pa ispada da je to naposljetku još gore zlo.

Trening je najbolja droga.

 

 mislim da ne možeš to na taj način ocjenjivati, e cigarete su prije svega terapeutsko sredstvo za odvikavanje od pušenja a pušenje je poslije heroinske ovisnosti valjda najteža ovisnost, zar ćemo zabranjivati heptanone i subotekse apstinentima od heroinske ovisnosti jer se mogu zloupotrebljavati?

svašta se može zloupotrijebiti i koristiti pogrešno od inhalacije ljepila do slow cooking crvenog graha, ukoliko netko u e cigaretu ulije sintetički kanabinoid točno zna što radi, nećemo zbog toga praviti paniku gdje je ne treba biti, ljudi su debili i davati ovakve paušalne ocjene nije dobro, konvencionalno korištenje e cigareta nije veće zlo!

Branimir2412 kaže...

 ...cigareta koje su znanstveno dokazano 90% štetnije za ljudski organizam od vejpanja...

 slažem se s ostatkom napisanog i vjerujem ti kad opisuješ iskustvo vejpanja kojim si se riješio cigareta ali od kud ti ovo citirano? imaš li kakav link na taj znanstveni dokaz za baš 90% a ne 89 ili 94?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 18:34 (Louis Pluto).
16 godina
offline
Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

Ček, jel' su tu u pitanju e-cigarete ili parilice? Koliko sam shvatio to nisu iste stvari, što do prije koji mjesec nisam ni ja znao dok mi kolegica sa posla nije došla sa popisom pi*darija za e-cigarete što hoće sa aliexpress-a.

 

Parilice su te sa flašicama, mirisima i oblacima pare, a e-cigarete koriste filtere natopljene nikotinom koje grijač kuri da se nikotin oslobodi. Koliko sam vidio tu ni nema dima/pare.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna pluć
Solo761 kaže...

...a e-cigarete koriste filtere natopljene nikotinom koje grijač kuri da se nikotin oslobodi. Koliko sam vidio tu ni nema dima/pare.

 to nisu e cigarete već posebno prerađeni duhan u patroni sličan kraćoj cigareti koji se zagrijava do temperatura koje nisu dovoljne da se takav duhan zapali, pare tako zagrijanog duhana pomoću te naprave/grijača se tada udišu... pojavile su se nedavno kao odgovor duhanske industrije na e cigarete, ne znam kako se zovu ali osjećaj korištenja takvih naprava je kao kad pališ cigaretu na ploči kuhinjskog štednjaka dok se ova još nije dovoljno zagrijala da je zapali... znaju o čemu govorim svi pušači koji su nekad ostali bez upaljača u kući a ne koriste plin...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 16:42 (Louis Pluto).
16 godina
offline
Re: Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna pluć
Louis Pluto kaže...
Solo761 kaže...

...a e-cigarete koriste filtere natopljene nikotinom koje grijač kuri da se nikotin oslobodi. Koliko sam vidio tu ni nema dima/pare.

 to nisu e cigarete već posebno prerađeni duhan u patroni sličan kraćoj cigareti koji se zagrijava do temperatura koje nisu dovoljne da se takav duhan zapali, pare tako zagrijanog duhana pomoću te naprave/grijača se tada udišu... pojavile su se nedavno kao odgovor duhanske industrije na e cigarete, ne znam kako se zovu ali osjećaj korištenja takvih naprava je kao kad pališ cigaretu na ploči kuhinjskog štednjaka dok se ova još nije dovoljno zagrijala da je zapali... znaju o čemu govorim svi pušači koji su nekad ostali bez upaljača u kući a ne koriste plin...

 Ovi moji to zovu e-cigarete, iqos je brand koji koriste. Ove druge zovu parilice.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice