Dronovi prijete uzeti posao krovopokrivačima

poruka: 10
|
čitano: 3.743
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dronovi prijete uzeti posao krovopokrivačima".
13 godina
offline
Dronovi prijete uzeti posao krovopokrivačima

Jednako tako su dobili drona sa oruzjem...

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Dronovi prijete uzeti posao krovopokrivačima

ništa ne može zamijeniti štefa i juru u postavljanju crijepa (+ limarije) na krovište (jedino drveno za razliku od američkih restorana za termite i igrački za uragane). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Dronovi prijete uzeti posao krovopokrivačima

uz sve te najave ja još nisam vidio veću zamjenu ljudi robotima i dronovima. Razlog: ne možeš stroj napraviti toliko jeftino koliko jeftino su neki ljudi spremni raditi.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Dronovi prijete uzeti posao krovopokrivačima

Mislim da bi ovaj posao eventualno mogao biti zamjenjen preciznom robotskom rukom na vrhu dizalice.

S time da ima prednost jer se dizalica lako moze iskoristiti i za druge poslove, prvenstveno dizanje greda za kroviste.

 

Naravno ovo vrijedi za americku suburbiu koja i je planski gradjena da strojevi sto prije dodju i odu po sto brze obavljenom poslu - nije kala i skalinada u seocetu u primorju.

S time da su te kuce uvijek planske i isti projekt se koristi za vise kuca, pa bi jedini izracun bio kako pozicionirati dizalicu. Ostalo bi robotska ruka izvodila sama jer se mjere krovista najcesce ne mjenjaju.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dronovi prijete uzeti posao krovopokrivačima
wyks kaže...

Naravno ovo vrijedi za americku suburbiu koja i je planski gradjena da strojevi sto prije dodju i odu po sto brze obavljenom poslu - nije kala i skalinada u seocetu u primorju.

S time da su te kuce uvijek planske i isti projekt se koristi za vise kuca, pa bi jedini izracun bio kako pozicionirati dizalicu. Ostalo bi robotska ruka izvodila sama jer se mjere krovista najcesce ne mjenjaju.

 

 u tom slučaju možeš dovesti i prefabricirani krov u nekoliko dijelova i samo ga kranom pozicionirati i pričvrstiti. Gotovo za par sati.

6 godina
protjeran
offline
Dronovi prijete uzeti posao krovopokrivačima

dok ne nauči postavljati grede, letve, jeftini vinkovački crijep, neće ući u širu upotrebu..

 

koja šindra ?

šindra je sranje..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dronovi prijete uzeti posao krovopokrivačima
jozef kaže...
wyks kaže...

Naravno ovo vrijedi za americku suburbiu koja i je planski gradjena da strojevi sto prije dodju i odu po sto brze obavljenom poslu - nije kala i skalinada u seocetu u primorju.

S time da su te kuce uvijek planske i isti projekt se koristi za vise kuca, pa bi jedini izracun bio kako pozicionirati dizalicu. Ostalo bi robotska ruka izvodila sama jer se mjere krovista najcesce ne mjenjaju.

 

 u tom slučaju možeš dovesti i prefabricirani krov u nekoliko dijelova i samo ga kranom pozicionirati i pričvrstiti. Gotovo za par sati.

 To je tesko transportirati jer su takve njihove kuce vecinom 100+ kvadrata.

Dijelovi krovova bi se i mogli transportirati.

 

Svakako ovo je najgluplje rjesenje jer mala pogrska u nagibu moze ozlijediti obilznjeg radnika ili susjeda.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
odjavljen
offline
Re: Dronovi prijete uzeti posao krovopokrivačima
jozef kaže...

uz sve te najave ja još nisam vidio veću zamjenu ljudi robotima i dronovima. Razlog: ne možeš stroj napraviti toliko jeftino koliko jeftino su neki ljudi spremni raditi.

 

Gajba piva i imaš krov.

7 godina
online
Re: Dronovi prijete uzeti posao krovopokrivačima
Dex.pwn kaže...
jozef kaže...

uz sve te najave ja još nisam vidio veću zamjenu ljudi robotima i dronovima. Razlog: ne možeš stroj napraviti toliko jeftino koliko jeftino su neki ljudi spremni raditi.

 

Gajba piva i imaš krov.

 Ne baš.

Jednom sam frendu pomagao dok je radio krovište.

Uglavnom, za 23 dana bilo gotovo, nas devetero, krov na 6 voda (prek 500 kvadrata ukupno), izgleda ko vila.

Rezultat: janje, 2 odojka, 106 gajbi pive, prek 200 litara vina, 40 litra rakije, i hrpa pelinkovaca, jegera, itd.

Ali prezadovoljan čovjek, krov iz snova, doduše ja sam više pio nego radio, ali ok 

 

 

Kruha i igala...
6 godina
offline
Re: Dronovi prijete uzeti posao krovopokrivačima
U našem slučaju jedino dron koji će majstorima na krovu donositi pivu...da ne moraju stalno silaziti s krova...A ovako stalno po pivu,pa se rastegne...nikad kraja
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice