Država sufinancira fotonaponske panele na obiteljs

poruka: 33
|
čitano: 6.811
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Država sufinancira fotonaponske panele na obiteljs".
13 godina
offline
Država sufinancira fotonaponske panele na obiteljs

Majko mila jesu li oni normalni ? Pa tu ima ispisano skoro 3 stranice A4 lista koje sve dokumente treba pribaviti. Živjela birokracija, živjeli uhljebi 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
26 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
20 milijuna? Znači, rezervirano za nositelje stranačke iskaznice.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
24 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Država sufinancira fotonaponske panele na obiteljs

Odabrana ekipa je vec pripremila sve

Freak Show Inc.
 
22 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
Friday kaže...

Odabrana ekipa je vec pripremila sve

 

Odabrao Đelo Plenković

9 godina
neaktivan
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
Sickness kaže...

Majko mila jesu li oni normalni ? Pa tu ima ispisano skoro 3 stranice A4 lista koje sve dokumente treba pribaviti. Živjela birokracija, živjeli uhljebi 

 

I nakon kaj im sve doneses, za 6 mjeseci ce ti samo javiti da si odbijen zbog nepotpune prijave - fali uzorak stolice.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 9:32 (DanijelX).
15 godina
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
Antiseptik kaže...
20 milijuna? Znači, rezervirano za nositelje stranačke iskaznice.

 ali samo za uže vodstvo. 20 milja nije niš. toliko si uzmu samo provizije od postavljača. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Država sufinancira fotonaponske panele na obiteljs

A di link na web formu na koju mogu poslati prijavu? Ah da, na trenutak sam zaboravio gdje živim.

 

 

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
15 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit

Kad vidiš koja dokumentacija ti treba, padne ti mrak na oči, i onda ti đabe fotonaponski paneli :D

15 godina
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
Off grid....a mora se staviti brojilo od elektre.
Kad to brojilo neradi,tada se ni solarni sustav nemože koristiti.
Inače ovo je relativno isplativo za veče potrošače struje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Država sufinancira fotonaponske panele na obiteljs

Napomena: elektronički potpis nije prihvatljiv oblik potpisa već isključivo vlastoručni potpis u izvorniku

 

 
12 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
flash6 kaže...

Napomena: elektronički potpis nije prihvatljiv oblik potpisa već isključivo vlastoručni potpis u izvorniku

 

 

Ne zaboravi priloziti biljege

Freak Show Inc.
4 godine
protjeran
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
Friday kaže...
flash6 kaže...

Napomena: elektronički potpis nije prihvatljiv oblik potpisa već isključivo vlastoručni potpis u izvorniku

 

 

Ne zaboravi priloziti biljege

 a najblizi kiosk da ih kupite vam je 3km, a parking si trazio 30min

15 godina
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
Friday kaže...

Odabrana ekipa je vec pripremila sve

 -zato ovakve vijesti-objave ne idu unaprijed npr mjesec dana ili više, nego par dana prije (nedano/u proljeće je vijest bila jedan natječaj informatizacija, koji je zatvoren idući dan..).

 

po zakonu o elektroničkom potpisu, nezakonita je stavka koja isti ne priznaje, tj država sama svoje zakone gazi? ExSolaris? :)) Sve je kod nas neki izuzetak, izuzetak je kad nije izuzetak.. i tak to.

 

-no što ćemo pametnog zaključiti? -ništa, osim da nam uskoro slijede kazne za eko-fondove, smeće i sl. jer ništa nije napravljeno a fondovi povučeni, pa mada su bespovratni, u slučaju muljaža-neispunjenja se vratiti moraju, porez-građani .. ne oni koji su ih povukli-pokrali i sl.

-hep već desetljećima blokira razvoj bilo čega solar-vjetar za kućanstva.. perfidno, no uspješno, dok su floskule-propaganda uz osmjeh i sponzoriranje sportskih događaja samo mimikrija uhljebničkih aparatčika ili kako ih bandić-milan-365 naziva, žetončići...

 

-ispunit će se forma, onemogućiti bilo što stvarno, dok će neki dobiti, oni drugi neće.

-čak se ne slažem s 'članskim iskaznicama'.. tj svi koji su dovoljno blizu jaslama, imaju po potrebi iskaznice, pa i iksicu za studom. Lokalno su sve boje-iskaznice, važno je tko je kome kum..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit

 

 

Ne vidim di je tu problem? 

 

Glavni projekt koji je gotov za 10 dana, 2 obrasca, uporabna dozvola, izvadak iz grunta/katastra koji možeš online napraviti i slika krova. I to je to. 

Koristio sam poticaj za bazen i stvarno su ljudi ok, ako ti šta fali, zovu te i pomognu šta god treba. Ne slušaj glupa klepetanja tu na forumu.

 

 

Meni osobno ovaj poticaj ne odgovara jer je za stambene objekte sa 600m2 bruto, sa 50% stambenog prostora i do 3 stambene jedinice.

Ja čekam onaj za iznajmljivače jer imam 450m2 netto i 6 stambenih jedinica a ja živim u jednoj od njih (100m2).

 

Meni treba elektrana od 20 Kw jer iako imam nisko energetsku kuću (14 cm kamene vune, trostruka stakla sa dvije komore...) imam račune od struje u prosjeku preko 2.000 kn na mjesec.

Od kada postoji Net mettering kod nas ne treba ni neka velika baterija, tek toliko da izdrži par sati u slučaju nestanka struje jer se prebijam sa distributerom.

Sa 20 Kw bi se riješio kompletnog računa za struju i još bi ostalo da si ispred kuće dodam par priključaka za puniti aute.

 

Uz poticaj bi isplatio sve za manje od 5 godina. (Baška, Krk).

 

Koja banka bi mi dala 15% ili 20% kamata godišnje na moj novac. Solari su i bez poticaja printer za novce. Ne trebaju nikakve povlaštene otkupne cijene kilovata.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 13:05 (Virtua Fighter).
15 godina
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
ihush kaže...
Friday kaže...

Odabrana ekipa je vec pripremila sve

 -zato ovakve vijesti-objave ne idu unaprijed npr mjesec dana ili više, nego par dana prije (nedano/u proljeće je vijest bila jedan natječaj informatizacija, koji je zatvoren idući dan..).

 

po zakonu o elektroničkom potpisu, nezakonita je stavka koja isti ne priznaje, tj država sama svoje zakone gazi? ExSolaris? :)) Sve je kod nas neki izuzetak, izuzetak je kad nije izuzetak.. i tak to.

 

-no što ćemo pametnog zaključiti? -ništa, osim da nam uskoro slijede kazne za eko-fondove, smeće i sl. jer ništa nije napravljeno a fondovi povučeni, pa mada su bespovratni, u slučaju muljaža-neispunjenja se vratiti moraju, porez-građani .. ne oni koji su ih povukli-pokrali i sl.

-hep već desetljećima blokira razvoj bilo čega solar-vjetar za kućanstva.. perfidno, no uspješno, dok su floskule-propaganda uz osmjeh i sponzoriranje sportskih događaja samo mimikrija uhljebničkih aparatčika ili kako ih bandić-milan-365 naziva, žetončići...

 

-ispunit će se forma, onemogućiti bilo što stvarno, dok će neki dobiti, oni drugi neće.

-čak se ne slažem s 'članskim iskaznicama'.. tj svi koji su dovoljno blizu jaslama, imaju po potrebi iskaznice, pa i iksicu za studom. Lokalno su sve boje-iskaznice, važno je tko je kome kum..

 u potpunost usklađeno s biblijom: "tko ima, dat će mu se još pa će obilovati, a onome tko nema, oduzet će se i ono što ima." (evanđelje po mateju 25:29) živjela katolička partija hrvatske! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
Virtua Fighter kaže...

 

 

Ne vidim di je tu problem? 

 

 

 

 

U Hrvatskoj

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
Friday kaže...
Virtua Fighter kaže...

Ne vidim di je tu problem? 

U Hrvatskoj

 jbga, vrati se na par mjeseci, iskoristi poticaje i onda ponesi panele u irsku 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
picajzla0707 kaže...

 jbga, vrati se na par mjeseci, iskoristi poticaje i onda ponesi panele u irsku 

 

A nema bas toliko sunca ovdje. Mislim da bih vise struje proizveo masturbacijom

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
Virtua Fighter kaže...

 

 

Ne vidim di je tu problem? 


 

 

 

Nazalost, vjerojatno je ekipa koja ce pokupiti te poticaje vec odabrana. Prije odlaska u irsku sam zivio na podrucju posebne drzavne skrbi i drzava je, u cilju obnove i zadrzavanja mladih na tom podrucju, nudila materijal za izgradnju/obnovu kuca i slicno. Nakon 11 godina na toj listi odustao sam jer nismo imali sanse. Svake godine skupljas enormne hrpetine papira da bi podnio zahtjev i onda gledas kako kamioni dovoze materijal ljudima koji su u kuverti dali 15.000 kn (znalo se tocno kome se treba dati i koliko) ili su imali vezu pa im je preko noci sve bilo sredjeno. Tako funkcioniraju stvari u HR na apsolutno svim razinama (od male seoske opcine do sabora). To sto si ti uspio dobiti stvari za svoj projekt je pravo malo cudo jer to inace ne ide tako u lijepoj nasoj i svi to znaju.

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
Nema besplatnog ručka...ako ti "država" daje pare....ti postaješ njihov rob...kad bih ulazio u sve to off-grid...rađe bi sve sam financirao...do iti jednu lipu...nakon toga me nitko ne može ocjenjivati

Njima nije cilj da mi budemo energetski neovisni...kao što velikim igračima(državama).....nije u interesu da mali igrači budu neovisni...

Onog trenutka kada se to desi...uvest će političke elite porez na sunce...i još će uvjeriti većinu ovaca...da se to radi radi zaštite sunca
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
Virtua Fighter kaže...

 


Od kada postoji Net mettering kod nas

 

 Nisam znao da ovo postoji. Može li više detalja o ovome?

14 godina
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
Friday kaže...
Virtua Fighter kaže...

 

 

Ne vidim di je tu problem? 


 

 

 

Nazalost, vjerojatno je ekipa koja ce pokupiti te poticaje vec odabrana. Prije odlaska u irsku sam zivio na podrucju posebne drzavne skrbi i drzava je, u cilju obnove i zadrzavanja mladih na tom podrucju, nudila materijal za izgradnju/obnovu kuca i slicno. Nakon 11 godina na toj listi odustao sam jer nismo imali sanse. Svake godine skupljas enormne hrpetine papira da bi podnio zahtjev i onda gledas kako kamioni dovoze materijal ljudima koji su u kuverti dali 15.000 kn (znalo se tocno kome se treba dati i koliko) ili su imali vezu pa im je preko noci sve bilo sredjeno. Tako funkcioniraju stvari u HR na apsolutno svim razinama (od male seoske opcine do sabora). To sto si ti uspio dobiti stvari za svoj projekt je pravo malo cudo jer to inace ne ide tako u lijepoj nasoj i svi to znaju.

 tebe se više ne zanimaju problemi RH,tvoj je sada problem Irska o njoj piši

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 15:40 (blackalbum).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
drstoka kaže...
Virtua Fighter kaže...

Od kada postoji Net mettering kod nas 

 Nisam znao da ovo postoji. Može li više detalja o ovome?

 I ja se trenutno bavim time hoću li postaviti panele i koliko sam čitao neke ljude i u novinama nedavno, potpises ugovor s HEP-om, platiš im dvosmjerno brojilo neke 2-3 tisuće koliko košta i onda kad ti imaš višak i šalješ u mrežu brojilo to sprema kao kredite u vrijednosti 80 ili 90% cijene struje i onda ti se to oduzima u razdobljima kad struju vučeš iz mreže.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
blackalbum kaže...

... Tako funkcioniraju stvari u HR na apsolutno svim razinama (od male seoske opcine do sabora). To sto si ti uspio dobiti stvari za svoj projekt je pravo malo cudo jer to inace ne ide tako u lijepoj nasoj i svi to znaju.

 tebe se više ne zanimaju problemi RH,tvoj je sada problem Irska o njoj piši

 Tebi ne bi skodilo poznavanje materinjeg jezika i gramatika, bar donekle.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 16:14 (dd.inc).
14 godina
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
@ dd. Inc, to ti je tipicni katolibanski domoljub...
7 godina
protjeran
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
Friday kaže...
flash6 kaže...

Napomena: elektronički potpis nije prihvatljiv oblik potpisa već isključivo vlastoručni potpis u izvorniku

 

 

Ne zaboravi priloziti biljege

 I pečat!

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
Super je to kako imas 5 dana do pocetka prijave, a za prijavu ti treba glavni projekt! Cak i kad imas vlastorucni potpis i biljege, opet je sje*u!
davor07
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
blackalbum kaže...

 tebe se više ne zanimaju problemi RH,tvoj je sada problem Irska o njoj piši

 

Pa pisem i o tome. Pisem ja o svemu. Ajar, ihush i ja... Mi pokrivamo 110% tema na ovom svijetu.

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
Da je političkim elitama stalo do klime i zaustavljanja globalnog zatopljenja.... onda recimo u našem slučaju...onih 3 milijarde kuna nebi išlo pod svaku cijenu za borbene zrakoplove(koji će svojim radom,proizvoditi stakleničke plinove)...nego bi s tim novcima...kupili foto-panele....i sve državne zgrade pokrili s njima...A ostatak podilili zainteresiranim građanima

Ali od toga neće biti ništa....
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 4 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Država sufinancira fotonaponske panele na obit
HCMAA kaže...
Da je političkim elitama stalo do klime i zaustavljanja globalnog zatopljenja.... onda recimo u našem slučaju...onih 3 milijarde kuna nebi išlo pod svaku cijenu za borbene zrakoplove(koji će svojim radom,proizvoditi stakleničke plinove)...nego bi s tim novcima...kupili foto-panele....i sve državne zgrade pokrili s njima...A ostatak podilili zainteresiranim građanima

Ali od toga neće biti ništa....

 Svoditi vrlo kompleksne odluke na takve bapske priče šta bi bilo kad ni bilo je suludo. I to kad se nalazimo u vrlo vrelom geopolitičkom području, a naša obrana je krajnje slaba i trebali bi imati i više od jedne borbene eskadrile. Obrana je najviši prioritet, sve ostalo ide nakon.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice