Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u Hrva

poruka: 45
|
čitano: 10.971
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u Hrva".
14 godina
offline
Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u Hrva

i'm so happy i could die

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u Hrva

već vadim pernatu jaknu i termosicu, e ne bih li čekao pred vebšopom uskoro najbrže rastuće tvrtke "ličko rukovanje j.d.o.o.".  

 

pe se: tesla je rođen protiv svoje volje i kao sasvim maleno dijete u miješanom braku (otac muškarac, majka žena). nije li to fascinantno? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 12:51 (Ajar).
Moj PC  
0 7 hvala 0
16 godina
offline
Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u Hrva

sad el to znači da će tesla radit više punionica po .hr ili će samo imat ured negdje kod nas gdje ćeš moć naručit auto, zalit se itd?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u Hrva
Moj PC  
3 0 hvala 1
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
blackdevil kaže...

sad el to znači da će tesla radit više punionica po .hr ili će samo imat ured negdje kod nas gdje ćeš moć naručit auto, zalit se itd?

 

 

Da!

12 godina
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u

Ne znam uopšte oko čega svadja? Tesla je po nacionalnosti Hrvat, a po religiji pravoslavne vjeroispovjesti. To da li je pra pra porijeklo od ovog ili onog nebitno. Bitno da je postojao i uradio puno za čovječanstvo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 14:56 (gavranpero).
14 godina
offline
Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u Hrva

Ja mislim da on sada vidi tu glupu svađu šta je i tko je da bi i jednima i drugima zabranio da ga svojataju. Tipično za jedne i za druge. Kad si tu, radiš i tražiš pomoć, nitko te ne je*e 5%. Kad odeš vani i napraviš nešto, e onda si "naš"

Moj PC  
14 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
gavranpero kaže...

Ne znam uopšte oko čega svadja? Tesla je po nacionalnosti Hrvat, a po religiji pravoslavne vjeroispovjesti. To da li je pra pra porijeklo od ovog ili onog nebitno. Bitno da je postojao i uradio puno za čovječanstvo.

po nacionalnosti je bio srbin rođen na području današnje hrvatske... "ponosim se srpskim rodom i hrvatskom domovinom", da se danas rodi bio bi hrvatski državljanin srpske nacionalnosti, tada je bio srbin rođen u austrougarskoj ipak i u tom vremenu (ilirski preporod etc.) prepoznaje hrvatsku kao vlastitu domovinu

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 16:13 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
Tesla je Srbin rođen i odgojen u Hrvatskoj,pravoslavne vjeroispovijesti,otac mu je bio svecenik.Sav svoj genij je napravio u USA,tesko da bi pola od toga napravio ovdje,jos da Edisona nije bilo..
AUDIOFIL
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u Hrva

Tesla je ono sto je sam rekao da je, sve ostalo je egomanijakalna interpretacija... 

 

Ako Maric ne ukine pausalce, biti ce tesla i po HR cestama, sve ovisi o njemu, ne nama radnicima, njemu i njegovoj kradji nase imovine, tesko zaradjene, u smece od njegove strane bacene.

 
1 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
Tesla je bio Hrvat, te je u svom dnevniku zapisao da mu oba roditelja potječu od starog hrvatskog plemstva te da mu je djed prešao na pravoslavlje (zbog Turaka) i uzeo nadimak/prezime po nazivu alatke u tom kraju. Uostalom, to nije toliko ni bitno. Važnije je što je bio veliki izumitelj i dobar čovjek. Za razliku od vladinog agenta, megalomana i lažljivca Muska.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 3:21 (Kokobil50).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
U njegovoj objavi vidim hope, znači da se nada, a ne da je 100 posto sigurno
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u Hrva

Znaš koliko smo jadni kad se prepucavamo oko Tesline nacionalnosti...

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
Uspješan čovjek se ponosi onim što je sam napravio, neuspješan očajnički traži nekoga čije uspjehe si može pripisati. Zato su u neuspješnim zemljama sportaši toliko slavljeni, jer umanjuju kolektivnu frustraciju neuspjehom u bitnim stvarima.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 1 hvala 1
6 godina
offline
Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u Hrva

pa kad je kod nas sve krivo slozeno, pa tako i nacionalnost, koju poistovjecujemo ili mijesamo sa narodnosti

 

Nacionalnost bi trebala bili obiljezje drzave, a narodnost obiljezje naroda

 

narod je etnicki, a nacija je integracija naroda u republiku, u ovome slucaju je to hrvatska republika, koje je integracija vise razlicitih narodnosti u jednu nacionalnu republiku

 

tako da bi Tesla bio hrvatske nacionalnosti, a srpske narodnosti

 

bar su nas tako ucili na politickim znanostima

 

kad te vani netko pita koje si "nationality" ne zanima ga tvoje pleme, vec iz koje drzave si

 

mi smo uvijek posebni, i nacionalnost vodimo kao etnicku pripadnost, odnosno izjednacili smo je sa narodnost

 

cini mi se da je pri popisu stanovnistva, i za vrijeme juge, i na pocetku u hrvatskoj, se pisala narodnost u cenzusu a ne nacionalnost

 

on topic, prodaja tesle u hrvatskoj, samo daj

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u Hrva

Jedva čekam da dodju u hrvatsku da si kupim......

 

2 mercedesa

 

za cijenu jedne Tesle!

 

p.s. Tesla bi bio ponosan da se vozimo autima na pogon energijom iz “etera” a ne baterijama iz DR Congo

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 13:00 (7even11).
 
3 3 hvala 0
5 godina
offline
Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u Hrva

Nikada neću razumjeti zašto je bitno otkuda je i koje je nacionalnosti, pa i narodnosti, bio... Jer opće nije važno, slučajno je rođen u mjestu u kojem je rođen, nije imao nikakvog utjecaja na to. Rađe promatrati osobu kao skup njenih stajališta, radnji, odluka, i riječi, nego nečega totalno slučajnog.

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 13:08 (Apocalypso722).
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
3dfx kaže...

pa kad je kod nas sve krivo slozeno, pa tako i nacionalnost, koju poistovjecujemo ili mijesamo sa narodnosti..

mislim da griješiš, narodnost ili nacionalnost je jedno te isto, sinonim i označava etnicitet osobe...

talijani i mađari primjerice su u hrvatskoj nacionalne manjine a ne narodne manjine...

pa tako hamed bangoura i sammir nisu hrvatske narodnosti ili nacionalnosti ali jesu hrvatskog državljanstva (moguće je i proizvoljno samoodređivanje)... čini mi se iako nisam siguran da su se za vrijeme juge sa narodnošću nazivale osobe odnosno grupe ljudi koje nisu bile nekog od južnoslavenskih etniciteta ali povijesno su pripadale, bile dio i naseljavale jugoslovenski prostor poput slovaka, nijemaca, rusina, talijana etc. odnosno ono što bi danas nazivali nacionalnim manjinama, to je imo i uopće nisam siguran, trebao bih provjeriti ali sam siguran da je današnje značenje sinonim

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 14:25 (Louis Pluto).
4 godine
protjeran
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
Visak@ Nda, vidim da je i Njemačka jako neuspješna. I Norvežani, Danci, Amerikanci... svi oni slave svoje sportaše. Nema što, sve propale zemlje.
6 godina
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
Nacija je političkim pojam...Narodnosti donekle možemo smatrali biološkim pojmom.... inače biološki gledano...za djecu su potrebni i muško i žensko.... inače...žena tu najviše pate,stoga bi bilo pošteno da se nasljeđuje žensko prezime A ne muško...

Inače strpao bih sve ove šovinist u jednu prostoriju...iz koje izlaze tek kad analizom dnk uspiju odrediti tko je tko(nacija,narod,vjera)...nema izlaza prije...pa da vidimo kad će izaći...

No gods or kings....only (WO)MAN
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
7even11 kaže...

Jedva čekam da dodju u hrvatsku da si kupim......

 

2 mercedesa

 

za cijenu jedne Tesle!

 

p.s. Tesla bi bio ponosan da se vozimo autima na pogon energijom iz “etera” a ne baterijama iz DR Congo

 

 Unistavaj okolis i zagadjuj grad u kojem zivis, pohvalno.

7 godina
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
HCMAA kaže...
Nacija je političkim pojam...Narodnosti donekle možemo smatrali biološkim pojmom....

u hrvatskom jeziku i tradiciji nacija nije sinonim za državu (politički pojam kako kažeš) već etnički pojam, sinonim za pripadnost etničkoj skupini, po samom nastanku nacije postoji moderni i klasični oblik nacije odnosno građanski i etnički, pa se tako razlikuje definicija nacije u SAD od klasičnih etničkih nacija pogotovo u istočnim djelovima europe... generalno u, po uređenju, građanskim državama ne postoje nacionalne manjine i većinski etnicitet se ne ističe, svi građani uživaju jednaka prava dok u nacionalnim državama (u kojima je jedna nacionalnost s pravom državnosti) ostalima odnosno nacionalnim manjinama se garantiraju i neka dodatna prava, imo

 

što se mene tiče svi pojmovi nacije i nacionalnosti su smeće i sjeme razdora, mi vs oni... u nacionalnoj državi hrvata... (ili bilo koje druge nacionalnosti) osjećam se apatridom i ne pripadam nikome i ničemu, ja sam autonomno biće koje ovisi o hranjivim tvarima ...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 17:15 (Louis Pluto).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
7even11 kaže...

Jedva čekam da dodju u hrvatsku da si kupim......

 

2 mercedesa

 

za cijenu jedne Tesle!

 

p.s. Tesla bi bio ponosan da se vozimo autima na pogon energijom iz “etera” a ne baterijama iz DR Congo

 

 

Ne govori gluposti, ispadaš malouman.

 

Mercedes C klase košta cca 300k Kn.

 

Tesla Model 3 SR+ je 47.000 € odnosno 367.000 Kn. Dodaj na to poticaj od 11.000 € i ispada da je Tesla jeftinija, ima daleko bolje ubrzanje, servis košta 0 Kn. O dometu mi ne govori jer onaj koji nestane nakon 350-400 km vožnje da protegne noge, ode na wc, zapali itd. nije normalan

 

a Superchargera ima dovoljno kao i drugih punionica i za 30 min si pun. Kada bude Supercharger V3 kod nas, onda za 18 min. Da ne govorim o tome ako ga doma puniš preko noći tank te košta cca 40 kn naprema tanka od Mercedesa koji je 500 Kn.

 

Za mene čista matematika.

 

Edit:

 

P.S. I da, poticaj se može dobiti i ako nemaš vezu. Susjed kupio Hyundai Konu Ev, bio je dovoljno brz.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 16:48 (Virtua Fighter).
14 godina
offline
Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u Hrva

Kakav k*rčev poticaj? Za onih 58 ljudi koji su uspjeli predat papire u periodu od 89 sekundi nakon otvaranja natječaja? 
Takve gluparije treba ukinuti. Imaš dovoljno love za kupnju nekonkurentnih, lošijih i skupljih auta, za koje svi zagovornici tvrde da nemaju troškove održavanja, tvrde da je cijena punjenja super niska i puno štediš, nemate porez, besplatno korištenje svega, i onda još imati obraza tražiti lovu od ostatka naroda za kupnju tih igrački? 

Ako ti električni auti imaju takve super prednosti, onda ljudima ne trebaju dodatni poticaji za kupnju jer će ne plaćanjem servisa i super jeftinim punjenjem razliku u cijeni nadoknaditi unutar pola godine. Ili ipak neće?

Eh da, kad već povlačite Mercedes, nijedna Tesla nema i neće imat kvalitetu kakvu ima i 25 godina stara sad već kršina od Mercedesa. A usporedba nove C klase i Tesle je smijeh samo takav. Ak ništa drugo, Mercedes mi bar neće nakon 3 godine odlučiti smanjiti tank na autu(pa time i performanse) preko noći jer se tak sjetio neki čoklin u nekom uredu. 

 

I da, očekujem bar desetak Tesli na forumu čim ovo zaživi od strane pobornika, prvenstveno Feudalca i Jakova, svaki bar po 3 komada. 

Moj PC  
3 4 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
mystik kaže...

Kakav k*rčev poticaj? Za onih 58 ljudi koji su uspjeli predat papire u periodu od 89 sekundi nakon otvaranja natječaja? 
Takve gluparije treba ukinuti. Imaš dovoljno love za kupnju nekonkurentnih, lošijih i skupljih auta, za koje svi zagovornici tvrde da nemaju troškove održavanja, tvrde da je cijena punjenja super niska i puno štediš, nemate porez, besplatno korištenje svega, i onda još imati obraza tražiti lovu od ostatka naroda za kupnju tih igrački? 

Ako ti električni auti imaju takve super prednosti, onda ljudima ne trebaju dodatni poticaji za kupnju jer će ne plaćanjem servisa i super jeftinim punjenjem razliku u cijeni nadoknaditi unutar pola godine. Ili ipak neće?

Eh da, kad već povlačite Mercedes, nijedna Tesla nema i neće imat kvalitetu kakvu ima i 25 godina stara sad već kršina od Mercedesa. A usporedba nove C klase i Tesle je smijeh samo takav. Ak ništa drugo, Mercedes mi bar neće nakon 3 godine odlučiti smanjiti tank na autu(pa time i performanse) preko noći jer se tak sjetio neki čoklin u nekom uredu. 

 

I da, očekujem bar desetak Tesli na forumu čim ovo zaživi od strane pobornika, prvenstveno Feudalca i Jakova, svaki bar po 3 komada. 

 

Ne treba hvala, rađe si sam složim el. auto. Iako se ne bih žalio na jedan model 3...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
protjeran
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
mystik kaže...

Imaš dovoljno love za kupnju nekonkurentnih, lošijih i skupljih auta, za koje svi zagovornici tvrde da nemaju troškove održavanja, tvrde da je cijena punjenja super niska i puno štediš, nemate porez, besplatno korištenje svega, i onda još imati obraza tražiti lovu od ostatka naroda za kupnju tih igrački?

 Nekako mi se čini da od poreza kojeg si ti uplatio možemo kupiti samo električni romobil. Bez baterije.

12 godina
offline
Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u Hrva

Nikola Tesla je bio Hrvat pravoslavne vjeroispovjesti,a otac mu je bio pop,a ne svecenik.To sto ga Srbi svojataju kao svojega,to je isto kao kada bi svakoga pravoslavca na svijetu proglasili Srbinom.

 

  U Sl Brodu se opasno šuška da ce Teslin pogon biti u jednoj od hala Đure Đakovića.

Bilo bi to super da je istina,jer ce barem tako ove lokalne poslodavce natjerati da povačaju plaće nama Brođanima,a ne da i dalje radimo za 3500

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
Milka30 kaže...

 U Sl Brodu se opasno šuška da ce Teslin pogon biti u jednoj od hala Đure Đakovića

 wtf?? O čemu ti, kakav pogon? Pa neće ih sklapati ovdje.

6 godina
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
mystik kaže...

Kakav k*rčev poticaj? Za onih 58 ljudi koji su uspjeli predat papire u periodu od 89 sekundi nakon otvaranja natječaja? 
Takve gluparije treba ukinuti. Imaš dovoljno love za kupnju nekonkurentnih, lošijih i skupljih auta, za koje svi zagovornici tvrde da nemaju troškove održavanja, tvrde da je cijena punjenja super niska i puno štediš, nemate porez, besplatno korištenje svega, i onda još imati obraza tražiti lovu od ostatka naroda za kupnju tih igrački? 

Ako ti električni auti imaju takve super prednosti, onda ljudima ne trebaju dodatni poticaji za kupnju jer će ne plaćanjem servisa i super jeftinim punjenjem razliku u cijeni nadoknaditi unutar pola godine. Ili ipak neće?

Eh da, kad već povlačite Mercedes, nijedna Tesla nema i neće imat kvalitetu kakvu ima i 25 godina stara sad već kršina od Mercedesa. A usporedba nove C klase i Tesle je smijeh samo takav. Ak ništa drugo, Mercedes mi bar neće nakon 3 godine odlučiti smanjiti tank na autu(pa time i performanse) preko noći jer se tak sjetio neki čoklin u nekom uredu. 

 

I da, očekujem bar desetak Tesli na forumu čim ovo zaživi od strane pobornika, prvenstveno Feudalca i Jakova, svaki bar po 3 komada. 

Super logika, očekuješ od Tesle koja postoji koliko da ima kvalitetu Mercedesa koji postoji koliko? Da ne govorim o financijama.

8 godina
offline
Re: Elon Musk najavio da Tesla službeno stiže i u
Louis Pluto kaže...
gavranpero kaže...

Ne znam uopšte oko čega svadja? Tesla je po nacionalnosti Hrvat, a po religiji pravoslavne vjeroispovjesti. To da li je pra pra porijeklo od ovog ili onog nebitno. Bitno da je postojao i uradio puno za čovječanstvo.

po nacionalnosti je bio srbin rođen na području današnje hrvatske... "ponosim se srpskim rodom i hrvatskom domovinom", da se danas rodi bio bi hrvatski državljanin srpske nacionalnosti, tada je bio srbin rođen u austrougarskoj ipak i u tom vremenu (ilirski preporod etc.) prepoznaje hrvatsku kao vlastitu domovinu

 Po tvojoj logici su moji roditelji rođeni u Njemačkoj iako Njemačku nikad nisu vidjeli (za vrijeme okupacije u 2.SR). Moja djeca su evropčani jer su rođeni nakon pristupanja uniji? Tesla nema nikakve veze sa Srbijom, uopće. U prvo vrijeme nakon dolaska u SAD predstavljao se kao Crnogorac jer mu je mama porijekom od tamo, tako su o njemu pisali u američkim tiskovinama u to doba. 

 

Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice