Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na svije

poruka: 45
|
čitano: 8.411
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na svije".
14 godina
offline
Re: Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na s
ihush kaže...
love2ml86 kaže...
..

Složio bi se da je to da je on glasnogovornik tih kompanija. Ali koliko znam on je vlasnik i/ili osnivač firmi s kojima se veže njegovo ime? Tesla, Boring Company, SpaceX?

- kad bi bilo tako, npr u teslu dolazi par godina nakon.. u fotelju, ostalo je već copy-paste.

- da ne ponavljam, jedan od postova iznad, tweet gdje se spominje da dobija bilijarde poreznog novca, dok iznad post govori o dionicama (osobe kad naprave sranje s dionicama, velikim novcem imaju ban za te jobove..) itd.

(mada se ne slaže s mojim postom, kao primjer 'neutralnosti' :) )

 

on je the lik, da imam neku kompaniju vjerojatno bi ga angažirao, no da on nešto radi osim što se nadimi điđe ne baš.. tj lako je biti cool-prezenter, tj to rade i npr tv voditelji (kvalitetni) itd. + nije da nema nešto u glavi, ima. Tj ima kraijeru, no što je ekšli napravio on, nije teslu, nije ni tunel, ni raketu.. dok mu je zaleđe državni fond, najkrupniji mogući kapital u rangu gdje svaka kompanija vrijedi nego prosječna eu država.. to su čudovišta, dok je on samo forntmen mada bolji od recimo 100.000.000 drugih osoba, no nije inovator, nije izumitelj, nije kemičar-atomičar-raketaš-čarobnjak.. a ima li viziju? marica? :) itd.. tj ok, malo serem, ima on dosta, nije tumplek ili u usporedbi s trumpekom daleko simpatičniji.. no opet, trumpek je (sad skoro ex) presidente, što nam to govori? čisto usporedba ta dva lika, koji je simpatičniji a tko za kog radi? itd.

 

npr, što ako je njegov izvor novca dilanje droge? (a da je npr paypal samo pokriće za prive milijune), dok ostali poslovi nisu ono što donosi milijarde koje nekim čudom ima.. tj biti ceo znači par milijuna, ne par milijardi.. osim kad si s fondovima u kojem su trilijarde... tad se sve može, kao i npr cuky-face koji se kao malo boji komisije, dobije packu i nastavi dalje.. a svi su povezani pupčanom vrpcom.

-nije on osnovao teslu niti je vlasnik, nego došao par godina nakon osnivanja kao ceo, baterije su odvojena firma, s raketama je odličan primjer kako se to radi, no jednako je npr nasa prije 50tak godina slala ljude na mjesec pa se nije neki frontmen tako postavljao kao netko to je to stvorio nego ekipa-tim, stotine stručnjaka.. tj supersila koja daje resurse, kao što sad novac daje ujko od poreza. itd.

 Puno toga žvrljano a na kraju ništa rečeno, sami dojmovi i mišljenja.

Pogledaj koji intervju s njim u kojem govori na čemu točno trenutno rade u nekoj od njegovih kompanija.

I to ne jedan, nego više njih.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
12 godina
offline
Re: Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na s
MasterOdisasteR kaže...
BlueMax kaže...
maximus007 kaže...

Od cijele te ekipe na listi on je još i najsimpatičniji, a barem je nešto konkretno i napravio za života.

 Što je on konkretnije napravio od bilo koga na listi?

Jal, obični jal.

Ja sam baš gledao neke njegove intervjue gdje govori konkretno o razvoju stvari u spacex-u i cinjenica je da je u vecini stvari (ne znam jeli jos uvijek) upravo ON glavni inzinjer i ne samo da se kuži u jedno usko područje nego taj lik kuži 50 popratnih stvari u razvoju i toliko je interdisciplinaran i dubok u znanju da to granici sa nenormalnim, a uz to je i ekonomista. Od poznavanja cistih inzenjerskih stvari kao sto su materijali ,procesa obrade i spajanja materijala do aerodinamike, propulzije, konstrukcijskog dijela, skoro svih polja elektrotehnike, fizike, pa cak i kemije. Taj lik ima i enciklopediju o svojstvima jeb*nih goriva u glavi. Umjesto da kmečite ugledajte se. 

Cinjenica je da ste nezadovoljni sa samim sobom pa pljujete po drugima jer mislite ako vi to ne možete da ne može netko drugi, i to radi vlastitog ega. Što to prije shvatite biti ćete zadovoljniji samim sobom i manje jadni.

  Jal? Pljuvanje? Činjenica je da ti nisi u stanju shvatiti najobičnije pitanje. Kad naučiš čitati s razumijevanjem manje ćeš ispadati glup po forumima.

Ajde ponovo pročitaj moje pitanje i tvrdnju na koju sam se referirao. "Od cijele te ekipe na listi on je još i najsimpatičniji, a barem je nešto konkretno i napravio za života."

 

Na toj listi su:

 

- čovjek koji je popularizirao računala i uveo ih u svaki dom.

- čovjek koji je napravio društvenu mrežu koju aktivno koristi 3 i po milijarde ljudi

- dvojica koja su napravila pretraživač interneta koji koristi još veći broj ljudi nego facebook. Googlati nešto je sinonim za pretraživanje interneta, o drugim Google uslugama ni neću.

 

- ostali na listu su trgovci ali i za njih reći kako nisu ništa konkretno napravili za života je teški debilizam.

 

Pa sad ti meni reci tko tu pljuje i omalovažava?

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na s
BlueMax kaže... 

- čovjek koji je popularizirao računala i uveo ih u svaki dom.

- čovjek koji je napravio društvenu mrežu koju aktivno koristi 3 i po milijarde ljudi

- dvojica koja su napravila pretraživač interneta koji koristi još veći broj ljudi nego facebook. Googlati nešto je sinonim za pretraživanje interneta, o drugim Google uslugama ni neću. 

Sve ove nabrojane stvari su bile više ili manje novotarije u svoje vrijeme. Drugim riječima, u startu je bilo jednostavnije, do te mjere jednostavnije da su mogli početi literalno iz garaža i studentskih soba.

S druge strane, prodrmati auto industriju, ili krenuti u rocket business i boriti se s državnim agencijama (tj. posredno s državama kao što su USA, EU, Rusija, Kina, Indija, Japan) ipak zahtijeva neku drugu vrst testisa.

No, osobno, najveći utjecaj (napredak?) za čovječanstvo očekujem od njegove AI kompanije, baš zato jer je AI grana još tako nova. Samo pogledajte GPT-3, a to je samo početak...

 

Edit: Ok, baš sam išao pogledati i vidim da se povukao iz OpenAI-a prije više od dvije godine. My bad.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 12:13 (higgs).
15 godina
offline
Re: Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na s
EZY-E kaže...
..

 Puno toga žvrljano a na kraju ništa rečeno, sami dojmovi i mišljenja.

Pogledaj koji intervju s njim u kojem govori na čemu točno trenutno rade u nekoj od njegovih kompanija.

I to ne jedan, nego više njih.

 -a što drugo? ili čemu služi intervju koji daješ za primjer i zato imaš drugačije mišljenje-dojam, što je ok, legitimno-logično. Osim što ja ne vidim da to konktretno radi on-osoba nego samo kao funcija-šef-direktor bez kojeg ni ostale firme ne mogu poslovati, pa je recimo nezamjenjiv, no realno ne radi ništa, kao što ne radi ni bandić fontane ili radi tj ovisi o tumačenju tko-što radi.

-manageri se postavljaju po raznim kompanijama, ovisno što je cilj, npr želiš nekog tko će racionalizirati troškove, tad ne staviš muska, želiš nekog tko će npr izmisliti novu bateriju, tad ga zaposliš na mjestu znanstvenika-inžinjera.. ne ceo-diša, mada je on šef i recimo slaže tim kako misli da je najbolje za neki cilj.

-oni koji ga postave, vlasnici-thešefovi imaju svoje razloge, koji su u slučaju muska primarno pozitivan PR, recimo 'prihvatljivo' lice, boja kože, spol, vjera, nešto .. pa se može desiti da će u nekoj kompaniji recimo preferirati afroamerikance-žene iz recimo političkih razloga i ta će takva osoba dobiti mjesto, no to je fasada, frontmen-pr-image, dok realno ta osoba kao ni manekenka koja reklamira robu nema veze s robom, tj ima koliko ima svaki direktor-šef, tj ako idemo dalje u lancu, tad su za sve uspjehe zaslužni šefovi iznad njega koji su ga postavili tj napravili dobar izbor managera-ceo ili kako nazovemo funkciju, kao što je to bandić itd..

 

-a stvar je u sitnici, da je to sve pod kontrolom ujkesema, the-šefa koji recimo već desetljeće reorganizira svoj ustroj, način rada, npr nasa-xspace promjena u kojoj se više ne natječe usa-cccp nego biz anacionalan (i pri tome koristi državni novac što recimo zakoni brane ali to su trilijarde u kojima se utopi i kriminal-droga, banke-offshorovi tj svaki globalni bilijunski biz i recimo karikirano možemo sve nekako povezati zajedničkim nazivnikom npr IT ili internet.. tj vidi koje su firme u toj nakupini interesa, dok je musk recimo nešto što bi bila 'maloprodaja' u odnosu na soft-copyright, mrežu, internet-komunikacije.

-S.Jobs je imao neku ideju, ajfon, za muska se to može reći samo za paypal kojeg je odavno prodao, dok su ostalo samo fotelje, ne ideja kao ajfon, tj da sad dođe u apple i stvori što? ajfon-2? Ili dođe u kraš i stvori dorina čokoladu, novu cocacolu, novi el.motor ili bateriju, novu raketu, pogon, reaktor.. ništa nije novo stvorio kao što marconi nije izmislio radio nego tesla što je kasnije ispravljeno no tu se ni ne govori da je musk-izumitelj, no tako ga se predstavlja ili recimo vizionar a to je više povezano s maricom i prigodnom slikom u ovoj temi.. nego s time da je on nešto izmislio-riješio, osim kao direktor to naredio-odredio podređenima i za sjedenje u fotelji dobio plaću kao što dobije portir no razlika je u visini-iznosu i slavi tj PRu.

 

-u čemu je on inovator? npr drugačiji raspored proizvodne trake automobila, koji je recimo bolji-brži od fordove trake prije stoljeća? -čak ni to se ne govori za njega, osim da prodaje nepostojeće automobile bolje od trgovca koji prodaje postojeće, dok pri tome vlasnicima stvara veliki profit, no to nije zbog biznis rezultata nego ujkosemovih fondova koji služe tome da se porez pretvori u profit, slično ako eu fondovi, no s drugačijom regulacijom-uvjetima tj nema čarolije, nije musk, nego porez-prevara-ujkosem i lelalni mambođambo koji to omogućava kao što trumpek ne plaća porez tj zanemarivo malo.

-da nema tog zaleđa po tržištnim pravilima bi tesla odavno bio povijest, bankrot. Slično kao građevinski balon, kao bankarski balon, kao ostale krize-propasti burze, dok ide... jednog dana (možda nikad) kad recimo u dokumnetarcu gledamo današnjicu možda će biti u zatvoru kao mamić, možda mrtav kao vatikanski bankar, možda precjednik osim ako se uda u kenedijevu obitelj ovisi kako će dalje ići taj biz i koliko će šefovi biti sretni, a ti šefovi su oni isti-slični kao što su bili prije recimo 50god, samo sad nose druga odjela-uniforme pa izgledaju kao npr kompanija-ceo i ne nazivamo ih cia-mafija-narko nego biz.

 

-inače je dobro pravilo da se o ulozi neke važne osobe procjenjuje nakon, ne za vrijeme .. tj tad postoji objektivnost i možda saznamo činjenice kao npr marconi-tesla za radio-patente itd. dok to danas ne možemo znati jer takav je biz, interes i PR.

-pri tomu on može biti super lik, pametan.. tj logično je pretpostaviti da je plametan, ne blentos samim tim jer je u toj fotelji, no i ostali su u foteljama, npr j.brazos-amazon ili berlusconi-premijer (bivši, italija) kao i bandić par desetljeća ili todorić-konzum itd itd itd.

-da, možda najbolje, usporedi ga s todorićem, cvjećar, paypal, veze s ostatkom nema npr raketa ili tunel ili auto, no vidjet ćemo, skeptičan sam :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na s
higgs kaže...
BlueMax kaže... 

- čovjek koji je popularizirao računala i uveo ih u svaki dom.

- čovjek koji je napravio društvenu mrežu koju aktivno koristi 3 i po milijarde ljudi

- dvojica koja su napravila pretraživač interneta koji koristi još veći broj ljudi nego facebook. Googlati nešto je sinonim za pretraživanje interneta, o drugim Google uslugama ni neću. 

Sve ove nabrojane stvari su bile više ili manje novotarije u svoje vrijeme. Drugim riječima, u startu je bilo jednostavnije, do te mjere jednostavnije da su mogli početi literalno iz garaža i studentskih soba.

S druge strane, prodrmati auto industriju, ili krenuti u rocket business i boriti se s državnim agencijama (tj. posredno s državama kao što su USA, EU, Rusija, Kina, Indija, Japan) ipak zahtijeva neku drugu vrst testisa.

No, osobno, najveći utjecaj (napredak?) za čovječanstvo očekujem od njegove AI kompanije, baš zato jer je AI grana još tako nova. Samo pogledajte GPT-3, a to je samo početak...

 

Edit: Ok, baš sam išao pogledati i vidim da se povukao iz OpenAI-a prije više od dvije godine. My bad.

 Ma svaka Musku čast ali zar moram crtati kako sam se referirao na napisanu glupost kako drugi s liste u životu nisu napravili ništa konkretno?

Ovaj dio tvog posta "u startu je bilo jednostavnije" mi baš ne štima. Dakle imaš ceste, prometna pravila, proizvođače guma, tržište gladno proizvoda... i ti tu upadaš i ostvariš uspjeh. Naravno da to nije mala stvar no Gates je sam sebi stvorio tržište. Popularizirao je nešto bez čega je život danas nezamisliv svima. Ja sebe mogu zamisliti u električnom autu jednako kao i u benzinskom. Razlika je jedino u pogonu, a nije da se prije Muskova angažmana u auto industriji nije znalo da je budućnost u alternativnim pogonima, prvenstveno struji. 

3 godine
protjeran
offline
Re: Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na s
BlueMax kaže...
higgs kaže...
BlueMax kaže... 

- čovjek koji je popularizirao računala i uveo ih u svaki dom.

- čovjek koji je napravio društvenu mrežu koju aktivno koristi 3 i po milijarde ljudi

- dvojica koja su napravila pretraživač interneta koji koristi još veći broj ljudi nego facebook. Googlati nešto je sinonim za pretraživanje interneta, o drugim Google uslugama ni neću. 

Sve ove nabrojane stvari su bile više ili manje novotarije u svoje vrijeme. Drugim riječima, u startu je bilo jednostavnije, do te mjere jednostavnije da su mogli početi literalno iz garaža i studentskih soba.

S druge strane, prodrmati auto industriju, ili krenuti u rocket business i boriti se s državnim agencijama (tj. posredno s državama kao što su USA, EU, Rusija, Kina, Indija, Japan) ipak zahtijeva neku drugu vrst testisa.

No, osobno, najveći utjecaj (napredak?) za čovječanstvo očekujem od njegove AI kompanije, baš zato jer je AI grana još tako nova. Samo pogledajte GPT-3, a to je samo početak...

 

Edit: Ok, baš sam išao pogledati i vidim da se povukao iz OpenAI-a prije više od dvije godine. My bad.

 Ma svaka Musku čast ali zar moram crtati kako sam se referirao na napisanu glupost kako drugi s liste u životu nisu napravili ništa konkretno?

Ovaj dio tvog posta "u startu je bilo jednostavnije" mi baš ne štima. Dakle imaš ceste, prometna pravila, proizvođače guma, tržište gladno proizvoda... i ti tu upadaš i ostvariš uspjeh. Naravno da to nije mala stvar no Gates je sam sebi stvorio tržište. Popularizirao je nešto bez čega je život danas nezamisliv svima. Ja sebe mogu zamisliti u električnom autu jednako kao i u benzinskom. Razlika je jedino u pogonu, a nije da se prije Muskova angažmana u auto industriji nije znalo da je budućnost u alternativnim pogonima, prvenstveno struji. 

A sad se zna da je budućnost isključivo u struji? I prije je bila jedna od opcija za budućnost i itekako su se razvijale alternativne opcije. Koliko će globalno učešće imati električna vozila bitno je prije svega koliko će biti brz prelazak u Kini i hoćemo li nekada dobiti bolje baterije ili ostati na ovima.

 

Inače Musk je ok, pogotovo što se raketa tiče. Ali s ovim argumemtom se baš ne slažem.

15 godina
offline
Re: Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na s
BlueMax kaže...

 Naravno da to nije mala stvar no Gates je sam sebi stvorio tržište. Popularizirao je nešto bez čega je život danas nezamisliv svima. Ja sebe mogu zamisliti u električnom autu jednako kao i u benzinskom. Razlika je jedino u pogonu, a nije da se prije Muskova angažmana u auto industriji nije znalo da je budućnost u alternativnim pogonima, prvenstveno struji. 

 Sve tocno.

 

Da se vratim na svoj prvotni komentar.

 

Problem upravo i jest u tome sto je Gatesova industrija bila i stvarajuca i disruptivna i revolucionarna, a opet mu je trebalo 30 godina do 100 milijardi.

Kao i ostalima na listi.

 

Musk je isti novac zaradio u 9 mjeseci, iako je dokazano varao na dionicama, a i industrija u kojoj posluje nije, a ni nece promjeniti nas nacin zivota. I dalje ce se putovati na posao, i stajati na nekakovj crpki/punionici.

 

Popularizacija racunala je stvorila stotine milijuna novih i do tada nepostojecih poslova, dok je Muskova industrija doslovno mjenjanje TDI motora sa elektricnim - i to se vidi po tome sto svi proizvodjaci imaju konkurentan proizvod Tesli, ili ce ga imati dogodine kad i budu morali imati zbog EU kazni.

 

Na Muska se ne moze primjeniti cak ni disruptivnost - jer zbog Tesle nece propasti ni jedan postojeci proizvodjac automobila, a, da ponovim - nece se promjeniti ni navika ni nacin voznje.

 

Drugi dio problema je sam zacetak tri najjaca Muskova biznisa - u Tesli i SolarCitiju Musk je kupio titulu osnivaca, a ulaganja je zapoceo tek nakon sto je javno- privatni fond banaka i loklane vlade odlucio pratiti investicije skoro pa buck-for-buck. Takodjer dobio je subvencije i porezne olaksice. Sto je i ok, jer se subvencionirala i auto-industija, ali CEO GM-a nije zaradio 100 milijardi u 9 mjeseci, niti je dionica GM-a toliko porasla.

 

SpaceX se nije borio sa agencijama - vec su mu agencije platile kooperantske ugovore. No - ako anonimusi iz Kine uspiju parirati rezultatima NASAe, a poceli su lansirati jucer i nemaju 80 godina razvoja raketa iza sebe - gdje je tu genij?

 

Boring Comapny bi prema onome sto gledamo u Las Vegasu prije trebalo etiketirati kao bandicevu zicaru ili HZ modernizaciju nego inzinjerski poduhvat koji ce promjeniti covjecanstvo.

 

Nijedan Muskov proizvod nije uspio samsotalno, tu su milijarde poreznog novca, pa ako su Chase i JPMorgan vratili dio investicije, zasto lokalna vlast SF-a nije dobila dio od ovih 100 milijardi? A da, njima se Musk prijetio.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
neaktivan
offline
Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na svije

Jel mu bivsa djevoka Amber Heard srala na posteljinu ko sta je to cinila Deppu

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na s
Horatio_Hornblower kaže...

Svaka čast svakome ali ova raspodjela bogatstva nepravde i beznađa me podsjeca na slicnosti kad su Francuzi napravili revoluciju... Neko ima biljune biljuna a s druge strane kazu da skoro 35%ljudi na zemlji umire zbog gladi neciste vode i slicnih stvari. 

A i kapitalizam je privid raznovrstnosti sve industrije imaju glavnog igrača  koji ispod sebe ima filijale tipa vw skoda seat audi tako i sve drugo... 

 Zašto je nepravedno? Je li nepravedno to što sam se ja rodio u pomalo siromašnoj radničkoj obitelji umjesto u bogatoj obitelji gdje mi je sv.Milan Bandić kum i stari mi drži kućice na adventu? Nije... jbg. Zamisli šta bi sve hrvatska postigla kada bi nam državni proračun bio 10 puta veći! Mogu ti reći šta bi se dogodilo. Imali bi 500 000 zaposlenih u javnom sektoru, 48 županija, 10000 gradova i prosj plaća u privatnom sektoru bi bila 1000€

There are no stupid questions, just stupid people!
11 godina
neaktivan
offline
Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na svije

Ja nisam politicar samo kazem da raspodjela novca nema veze s vezom... Konkretno eto rh u zagreb se stuklo koliko miljuna za zicaru koja je tu eto tako a s druge strane slavonija dalmacija gorski kotar lika taku investiciju mogu zaboravit iako bi mozda bila isplatljivija tamo...  Rh=Zagreb Zagreb=Rh.

Za teslu novog doba nemam sto rec osim da bi stavio limit da netko moze imat 150 milja dolara sve vise ide za poboljsanje naseg planeta i uvjeta u kojem zivimo... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na s
Horatio_Hornblower kaže...

Ja nisam politicar samo kazem da raspodjela novca nema veze s vezom... Konkretno eto rh u zagreb se stuklo koliko miljuna za zicaru koja je tu eto tako a s druge strane slavonija dalmacija gorski kotar lika taku investiciju mogu zaboravit iako bi mozda bila isplatljivija tamo...  Rh=Zagreb Zagreb=Rh.

Za teslu novog doba nemam sto rec osim da bi stavio limit da netko moze imat 150 milja dolara sve vise ide za poboljsanje naseg planeta i uvjeta u kojem zivimo... 

 Ljudski nagon je da želiš uvijek još, želiš više, kad imaš 1kn želiš dvije, kad imaš 100 milijuna želiš 110. Ne zato što ti trebaju, to je nekakav drive. Ograničenjem na 150M bi demotivirao ljude koji su postigli velike rezultate i pa samim time valjda nešto i vrijede. Možda bi preraspodjelom nekako motivirao druge koji su imali manje sreće (budimo realni, za svaki veliki uspjeh treba i dosta sreće), ali to je sve teorija. Pusti ljude da rade kad im već dobro ide. A što se tiče Zagreba i novca, tamo je 1/5 stanovništva, prirez je najveći, budžet je najveći pa se i troši. Ne misliš valjda da su građani ZG sretni što se kumovi namiruju njihovim novcem preko one nakarade od žičare? Mnogi bi radije taj novac dali za Liku ili Slavoniju pa nek je bar neke koristi, ali nitko ih ne pita.

6 godina
offline
Re: Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na s
bilo bi lijepo imati milijardu pa makar Lipa
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na svije

kako vam se da raspravljati o ovakvom dosadnom clanku

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na s
ihush kaže...
-u čemu je on inovator? npr drugačiji raspored proizvodne trake automobila, koji je recimo bolji-brži od fordove trake prije stoljeća?

 Covjek spasava zivote, a ti tako! Hrvatski jal, cemer.

 

(Kakva je ovo podverzija trolley problema?

Ubijes jednog greskom da bi spasio milijune kad ispravis gresku?)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Elon Musk postao drugi najbogatiji čovjek na s
alexspalato kaže...

Jel mu bivsa djevoka Amber Heard srala na posteljinu ko sta je to cinila Deppu

 asking real questions 😅

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 11:44 (nixass).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice