Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.795
|
čitano: 203.994
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
14 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
nixass kaže...

Florida residents pack into megachurch after pastor promises he can cure coronavirus

 

https://www.rawstory.com/2020/03/florida-residents-pack-into-megachurch-after-pastor-promises-he-can-cure-coronavirus/?fbclid=IwAR1JTATUk-N919kYeH1GqT9nRUSaw6Z3zJH6ydtkUF5pLIQzVtwQPBEUqCo

 

 

Jeeeees.

Bible belt ce nayebat zesce.

Prekrasna vijest. 

16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Old Iggy kaže...

Da. Kao i svake druge bolesti.

Kronična bolest je olakšala, ali nije uzrok.

Ne, razlog smrti nije tako banalan kao što ga pokušavaš prikazati. Osim, opet, ako je umrli zaražen korona virusom.

Gledam te!
9 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Ma nisam popio. 

Its EVOLUTION!

I ljudska greska je prirodna. Samo smo trenutno na vrhu hranidbenog lanca. Nije kriv Trump,Kina,HDZ,susjed,ps4. 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Veliki Brat kaže...
plavi08 kaže...
To i je poanta.Bez te prehlade je mogao dlaje živjeti sa AIDS-om.

Kao što su i sa prehladom mogli živjeti bez AIDS-a. Uzrok smrti nikad nije samo jedan. Osim ako umrli ima korona virus...

Uzrok smrti je uvijek jedan. Trenutna akutna i kronična stanja umanjuju mogućnost organizma na odgovor.

Npr. brdo bolesnika s leukemijom može preživjeti istu, no u slučaju napada nekim virusom praktički su gotovi. Zato ova opća panična reakcija i jest posljedica potrebe smanjivanja opće zaraze.

16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Old Iggy kaže...
Veliki Brat kaže...
plavi08 kaže...
To i je poanta.Bez te prehlade je mogao dlaje živjeti sa AIDS-om.

Kao što su i sa prehladom mogli živjeti bez AIDS-a. Uzrok smrti nikad nije samo jedan. Osim ako umrli ima korona virus...

Uzrok smrti je uvijek jedan.

Haha, koja glupost!

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Veliki Brat kaže...
Old Iggy kaže...
Veliki Brat kaže...
plavi08 kaže...
To i je poanta.Bez te prehlade je mogao dlaje živjeti sa AIDS-om.

Kao što su i sa prehladom mogli živjeti bez AIDS-a. Uzrok smrti nikad nije samo jedan. Osim ako umrli ima korona virus...

Uzrok smrti je uvijek jedan.

Haha, koja glupost!

 Odi to reci na onkologiji ili patologiji.

Kao što ni danas gotovo svima koji su umrli od korone korona nije uzrok smrti.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Uzrok ne mora biti jedan, ali statističari vole da se tako piše, jer onda je zbroj 100%.

Ako bi netko preživio gripu, ali umre jer je bio srčani bolesnik, onda je srce uzrok, ali i sa srčanim problemom bi preživio da nije gripe, znači i gripa je uzrok.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Recimo kad bi država uspjela svim zaposlenim ljudima osigurat opremu(3m maske i rukavice) i vratit ih nazad na posao.Penzićima uvest policijski sat 24h.

Mislim da bi to bila koliko toliko opcija win/win za širenje i za ekonomiju.Ljudi bi radili a bolesti bi se polako stisavala

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Old Iggy kaže...

Kao što ni danas gotovo svima koji su umrli od korone korona nije uzrok smrti.

Tako je, onaj prvi iz Istre, koji se vodio da je mrtav od korone, je mrtav jer je imao nesreću da živi u HR.

Gledam te!
16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Jbt koliko nerazumnih ljudi ima. Čude se ko pura dreku, znači ljudi umiru svaki dan, zbog svakojakih uzroka. Mladi, stari, djeca, žene, muškarci, transvestiti, lezbe, prethodno bolesni, prethodno zdravi. To je tako, smrt je sastavni dio života i svi ovdje koji laprdamo po forumu će umrijeti danas, sutra, za 5,10,20,30... godina. Da li se puno tih smrti da spriječiti ili bar odgoditi? Naravno da da. Da li ljudi uvijek rade sve da bi ih spriječili ili odgodili? Naravno da ne. Moja baka je imala 94 godine, u staračkom domu je slomila kuk, operirala isti, bila nakon operacije vraćena u dom gdje je nisu dizali odmah pa je nakon par dana dobila plućnu emboliju i umrla. Jesmo bili tužni? Jesmo. Jel se mogla smrt spriječiti tj. odgoditi? Jest. Jesmo li lakše prihvatili njenu smrt jer je imala 94 godine? Jesmo. E sad, tko je kriv za smrt? Moja baka koja je išla sama na WC iako ne može baš sama hodati, doktori koji su išli operirati staricu od 94 godine ili ovi u domu koji je nisu razgibavali, ili je jednostavno došlo njeno vrijeme i to je krug života. Možemo mi  lažno moralizirati da je svaki život jednako vrijedan ali da banaliziram da vam netko stavi dijete ispred vas ili starčića  od 80 i kaže da birate tko živi a tko umire, neznam koliko ljudi bi trznulo i reklo ne mogu odlučiti. Ja bi odlučio da dijete živi pa makar ja bio taj starčić od 80 godina.  Zaključno ljudi umiru svaki dan od puno smrtonosnijih i rasprostranjeniji bolesti, nesreća, ubojstava ali nemamo svaki dan live javljanje medijsko bombardiranje i brojanje mrtvih.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Kill Frenzy kaže...

Recimo kad bi država uspjela svim zaposlenim ljudima osigurat opremu(3m maske i rukavice) i vratit ih nazad na posao.Penzićima uvest policijski sat 24h.

Mislim da bi to bila koliko toliko opcija win/win za širenje i za ekonomiju.Ljudi bi radili a bolesti bi se polako stisavala

 Ajd razmisli zasto nije uvedeno izvanredno stanje na teritoriju cijele RH.

 

*hint* Stvar uopce nije zdravstvene prirode

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Old Iggy kaže...

 

Biti doma i ne družiti se s ljudima. Prvo, prehlada nije jedinstvena bolest, uzrok u desetine virusa. Liječi se simptomatski.

Posljedice prehlade se jančešće lako liječe i nisu potrebni posebni lijekovi. A uspoređivati koronu i prehladu može samo budala.

 Zelis li reci da zivoti ljudi koje prehlada moze gurnuti preko ruba nisu vazni?

 

Ne impliciram, nego pitam.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Ljudi svaki dan ostaju bez posla, a neki svaki dan bivaju zatvoreni, pa prestanite više cviliti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Kill Frenzy kaže...

Recimo kad bi država uspjela svim zaposlenim ljudima osigurat opremu(3m maske i rukavice) i vratit ih nazad na posao.Penzićima uvest policijski sat 24h.

Mislim da bi to bila koliko toliko opcija win/win za širenje i za ekonomiju.Ljudi bi radili a bolesti bi se polako stisavala

Uz pretpostavku da se svi toga drže.

A sad zamisli koliko ljudi u tvojoj okolini ne bi to radilo.

16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Stric_Jura kaže...

 uuuu pahuljica...

 

ja sam promijenio 7 poslova jer sam si tražio bolje... a ima hrpu luftoguza koji sjede u uredima, dva sata pauze/frizerke, a u 13:00 su u niskom startu za doma...i kojima je nepojmljivo da bi mogli izgubiti posao, jer su eto, oni "nužni"... 

 

da, ovo je prilika da se vidi što je nužno za funkcioniranje države i društva...

 

a za ove kojima je sad korona izgovor da stisnu ljudima otkaz, to su kurac od ovce a ne poduzetnici... uostalom čitaj moje postove, nisam se to sad sjetio reći... poduzetnik je osoba koja riskira ali i gleda unaprijed, a ovi naši "poduzetnici" koji jedino znaju raditi s državom i kojima su glavno opterećenje plaće zaposlenika, to su isto paraziti kao i većina naše državne birokracije...

 Kako će se recimo frizer prilagoditi ovoj situaciji? Ili prodavač neprehrambenih proizvoda? Kako se on mogao pripremiti na ovo i gledati unaprijed?

 

Svi govore kako je naša država banana, a pogledajte veliku U-S-and-A koliko je tamo otkaza, a još pravo nije ni krenulo. Velika Lufthansa traži pomoć države, a onda je problem ako frizer Pero mora dati otkaz Maji jer nije gledao unaprijed i malo riskirao pa uz šišanje još prodavao peciva i voće.

 

Daj molim te, ne vrti se sve oko 5-6 poslova.

 

Da si ti sada recimo frizer, kako si se mogao prilagoditi ovoj situaciji? 

 

Istina, ima veliki k...c onih koji ne rade ništa, a pri tome mislim najviše u državnim poduzećima, ali opet ima onih koji rade dan-noć ne bi li prehranili svoje obitelji. Malo generaliziraš.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...
Old Iggy kaže...

 

Biti doma i ne družiti se s ljudima. Prvo, prehlada nije jedinstvena bolest, uzrok u desetine virusa. Liječi se simptomatski.

Posljedice prehlade se jančešće lako liječe i nisu potrebni posebni lijekovi. A uspoređivati koronu i prehladu može samo budala.

 Zelis li reci da zivoti ljudi koje prehlada moze gurnuti preko ruba nisu vazni?

 

Ne impliciram, nego pitam.

Naravno da su važni, zašto ne bi bili?

Misliš da se ne štite od prehlade?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...

 Ajd razmisli zasto nije uvedeno izvanredno stanje na teritoriju cijele RH.

 

*hint* Stvar uopce nije zdravstvene prirode

Izvanredno stanje je izvanredno stanje. U izvanrednom stanju i dalje neke mjere mogu biti ciljane prema određenim pokazateljima, a ono što je karakteristično za izvanredno stanje je da je potreban konsenzus 2/3 sabora.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Zanimljivo
Moj PC  
0 11 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Old Iggy kaže...

Naravno da su važni, zašto ne bi bili?

Misliš da se ne štite od prehlade?

 

Ne razumijem te sada ( u odnosu na tvoje prijasnje upise).

 

Kako se ti ljudi stite od prehlade?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
MrBlc kaže...
syncmaster245b kaže...

 Ajd razmisli zasto nije uvedeno izvanredno stanje na teritoriju cijele RH.

 

*hint* Stvar uopce nije zdravstvene prirode

Izvanredno stanje je izvanredno stanje. U izvanrednom stanju i dalje neke mjere mogu biti ciljane prema određenim pokazateljima, a ono što je karakteristično za izvanredno stanje je da je potreban konsenzus 2/3 sabora.

Kod izvanrednog stanja ljudi imaju pravo tražiti nekakve odštete, ako dobro kužim na što sync cilja. Administrativna odluka, čisto financijske prirode.

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Veliki Brat kaže...
MrBlc kaže...
syncmaster245b kaže...

 Ajd razmisli zasto nije uvedeno izvanredno stanje na teritoriju cijele RH.

 

*hint* Stvar uopce nije zdravstvene prirode

Izvanredno stanje je izvanredno stanje. U izvanrednom stanju i dalje neke mjere mogu biti ciljane prema određenim pokazateljima, a ono što je karakteristično za izvanredno stanje je da je potreban konsenzus 2/3 sabora.

Kod izvanrednog stanja ljudi imaju pravo tražiti nekakve odštete, ako dobro kužim na što sync cilja. Administrativna odluka, čisto financijske prirode.

 igzekli

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
dreadmoore kaže...
Zanimljivo

Nemoj bit glup - podaci za gripu za 2019 su kao prvo za cijelu godinu, kao drugo za bolest koja je s nama već dugo vremena i za koju se hpra ljudi cijepila.

Podaci za koronu su tek u startu, nema nikakve zaštite od virusa i neće je biti u dogledno vrijeme.

Već sto puta je napisano da se kupuje vrijeme i rasteže kako se ne bi preopteretio zdravstveni sustav, kako bi bilo čim manje zaraženih, kako bi se čim bolje zbrinuli kritični, kako bi bilo što manje mrtvih.

 

Stvarno ne kužim što još nekome nije jasno i tako elementarnim stvarima?

Gledam te!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
Ljudi svaki dan ostaju bez posla, a neki svaki dan bivaju zatvoreni, pa prestanite više cviliti.

 Ne u tolikom broju odjedanput. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Pa ista je priča s umiranjem starijih, da umrli bi, ali ne odjedamput
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Gledam jucer snimak izjave talijanske vlade, ili njihovog stozera ili tko im vec trenutno daje izjave. E sad, ne znam talijanski, ali  u prijevodu ispod videa doticni goapodin dva puta naglasava da njihova statistika koju objavljuju, vezano za smrtnost, govori o SVIM UMRLIM da se tako izrazim. Ja sam to shvatio da u te umrle ubrajaju i smrtnost od korone i od ne-korone, jel moze netko ovo potvrditi ili demantirati. Pokusati cu doci do videa.

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...
Old Iggy kaže...

Naravno da su važni, zašto ne bi bili?

Misliš da se ne štite od prehlade?

 

Ne razumijem te sada ( u odnosu na tvoje prijasnje upise).

 

Kako se ti ljudi stite od prehlade?

Svi koji imaju problema s imunitetom se štite sami. Svi koji nisu bolesni na bilo koji način ni ne brinu posebno jer imuno sustav rješava to lako. Prehlađeni i zarazni su toga svjesni i malo ih je koji će npr. ići bolesnicima / djeci / starijima takvi.

Kod korone je sve drugačije: jak udar na imunosustav, možeš biti zarazan bez ikakvih simptoma, nema ljekova / cjepiva pred sezonu / spremnosti zdravtsvenog sustava na udar.

Veliki Brat kaže...

Kod izvanrednog stanja ljudi imaju pravo tražiti nekakve odštete, ako dobro kužim na što sync cilja. Administrativna odluka, čisto financijske prirode.

Izvanredna stanja ukidaju prava. Nema nikakvih odšteta osim ako država to odluči.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
Pa ista je priča s umiranjem starijih, da umrli bi, ali ne odjedamput

 To me vise ne zanima. Vise poslovi,drzavna davanja,moja mirovina,manje kriminala.

Od mog iskustva mogu reci i vec se ponavljam da ti stariji ljudi (bar u rh) su najgori sugradani. Dernjava,ne postivanje osobnog prostora,higijena,najvise stavljanje ruke na usta kad se kise i kaslje,misle da su "staratelji" svima,nabijanje meni na guzicu kad stojim u jebenom redu u kauflandu,kad drzim normalan razmak izmedu sebe i onog ispred mene onda se preguraju ispred mene i kad kazem ja stojim u redu gledaju me sa Pikachu ljutom facom i kazu pa mislio/la sam da nisi u redu. Itd 40-90 godina. Iskustvo. Necemo sad iznimke mladih i starijih na dobre i lose strane. 

 

I ja Sam ko mladi bio zesci mangup. Bitno. Ali opet neka pravila pogotovo kad si u blizini odraslih postoje.

I ja sam kao mladi Idem U Grad vani -5 a ja obucen obicna majica,hlace,stopalice i naravno Nike na sebe Pa ici do grada.

Vazno da dobro "izgledas". Mislim i je bitno je da dobro izgledas. Ali zato bolestan stalno,svaku zimu,skoro cijelu zimu,Imam cistu na sinusu Pa je i to malo pogorsalo. Ali kasnije Sto Sam odrastao nisam vise birao kakvu cu hranu jesti,Samo drugs kad je bas teze stanje,i obavezno trenirka/pidzama ispod hlaca i "timberlandice"(svijet obuce 180kn Imam ih vec 6 godina jbt). Jednom na zimu moram biti bolestan i trudim se drzati higijenu za sebe. Ako kihnem i nemam maramicu a na javnom Sam mjestu zelio bih u zemlju propasti. Ako kihnem i npr u busu Sam punom ljudi kihnem si u jaknu(unutra) ili stavim obadvoje ruke preko face. Ako se nadem s nekim i kihnem ne pruzim ruku. Ali naravno trudim se,nisam savrsen i zaboravi se nekad da si kihnuo u ruku itd. Ljudski je grijesiti valjda. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 13:06 (Kolacic).
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
malak kaže...

Gledam jucer snimak izjave talijanske vlade, ili njihovog stozera ili tko im vec trenutno daje izjave. E sad, ne znam talijanski, ali  u prijevodu ispod videa doticni goapodin dva puta naglasava da njihova statistika koju objavljuju, vezano za smrtnost, govori o SVIM UMRLIM da se tako izrazim. Ja sam to shvatio da u te umrle ubrajaju i smrtnost od korone i od ne-korone, jel moze netko ovo potvrditi ili demantirati. Pokusati cu doci do videa.

 Gledao sam i ja na talijanskoj televiziji, oni uvijek naglase da broje sve mrtve kod kojih je nađeno prisustvo covida bez obzira da li su umrli od toga ili drugih bolesti od kojih su bolovali. Lako se može provjeriti gledajući bilo koju službenu presicu.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Dermentor kaže...
malak kaže...

Gledam jucer snimak izjave talijanske vlade, ili njihovog stozera ili tko im vec trenutno daje izjave. E sad, ne znam talijanski, ali  u prijevodu ispod videa doticni goapodin dva puta naglasava da njihova statistika koju objavljuju, vezano za smrtnost, govori o SVIM UMRLIM da se tako izrazim. Ja sam to shvatio da u te umrle ubrajaju i smrtnost od korone i od ne-korone, jel moze netko ovo potvrditi ili demantirati. Pokusati cu doci do videa.

 Gledao sam i ja na talijanskoj televiziji, oni uvijek naglase da broje sve mrtve kod kojih je nađeno prisustvo covida bez obzira da li su umrli od toga ili drugih bolesti od kojih su bolovali. Lako se može provjeriti gledajući bilo koju službenu presicu.

 Onda statistila o umrlim nema smisla. Ono tipa, covjek imao rupturu aorte ali nasli smo molekulu covida 19 pa cemo ga ubaciti u statistiki. AKO je takav nacin vodjenja statistike.

15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Old Iggy kaže...

Svi koji imaju problema s imunitetom se štite sami. Svi koji nisu bolesni na bilo koji način ni ne brinu posebno jer imuno sustav rješava to lako. Prehlađeni i zarazni su toga svjesni i malo ih je koji će npr. ići bolesnicima / djeci / starijima takvi.

Kod korone je sve drugačije: jak udar na imunosustav, možeš biti zarazan bez ikakvih simptoma, nema ljekova / cjepiva pred sezonu / spremnosti zdravtsvenog sustava na udar.

 Ali kako ne shvacas, da nije ovakva medijska panika posijana, minimalno 80% ljudi (postoak ljudi koji imaju nikakve ili blage simptome) ne bi navalila na bolnice, nego bi prelezala to doma. Samim time u Italiji ne bi bila ovako grozomorno crna slika u broju umrlih.

 

Ali sada, zbog posijane medijske panike, ljudi koji bi inace ostali doma, su uspjesno opteretili zdravstvene sustave svojih zemalja do maksimuma, i usput  dodatno posijali virus po bolnicama, mjestu gdje se apsolutno najugrozeniji dio populacije trenutno nalazi.

 

Nazalost, u svoj ovoj sumi vijesti koje svakodnevno primamo, nitko vise ne moze biti pametan. Jedini pravi pokazatelj ce biti na kraju godine kada usporedimo broj umrlih ove godine u odnosu na prethodne godine.

 

 

Ako je Corona nesto novo i nevidjeno, na kraju godine imati cemo prekomjerni mortalitet ( u odnosu na prosle godine) koji bi trebao odgovarati broju zrtvama corona virusa.

 

Sve ostalo su misljenja koja mogu i ne moraju biti tocna..

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice