ESCAM PVR008 - Puno za malo

poruka: 9
|
čitano: 5.208
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ESCAM PVR008 - Puno za malo".
15 godina
online
ESCAM PVR008 - Puno za malo

kakva je kvaliteta slike u smislu da li je pravi 1080p ili je razvučeni 720p? Kakva je pri slabijem osvjetljenju i da li može potegnuti 1080p@30fps? Jel se može iskoristiti kao webcam?

Trebao bih jeftini webcam, ne mora imati mikrofon no poželjno je da ima 1080p@60fps, da je slika jasna i da se može spojiti s kompom preko HDMI-a, a idealno bi bilo da ima motorizirano podnožje koje se može pomicati iz softwarea. Razmišljao sam o nekom action camu no u moru jeftinih kineza masa ih je kao 4K a ispada da su oversized 720p s užasnim lećama

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
ESCAM PVR008 - Puno za malo

eo, ja sam onaj "u suprotnom". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
ESCAM PVR008 - Puno za malo

 

Može li se spojiti na Google home app na Android mobitelima?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: ESCAM PVR008 - Puno za malo
Ges kaže...

kakva je kvaliteta slike u smislu da li je pravi 1080p ili je razvučeni 720p? Kakva je pri slabijem osvjetljenju i da li može potegnuti 1080p@30fps? Jel se može iskoristiti kao webcam?

Ne može se koristiti kao web-cam. Da se i može, kut bi ti vjerojatno bio preširok. A kvaliteta slike kod svih takvih 1080p IP kamera nije na razini ni imalo boljih mobitela, a kamoli nekog sposobnijeg uređaja.

 

Ges kaže...

Trebao bih jeftini webcam, ne mora imati mikrofon no poželjno je da ima 1080p@60fps, da je slika jasna i da se može spojiti s kompom preko HDMI-a, a idealno bi bilo da ima motorizirano podnožje koje se može pomicati iz softwarea. Razmišljao sam o nekom action camu no u moru jeftinih kineza masa ih je kao 4K a ispada da su oversized 720p s užasnim lećama

Bojim se da tražiš nešto što ne postoji. Ne možeš dobiti jako kvalitetan, sposoban uređaj za malo novca.

 

Kamere se s kompom ne spajaju preko HDMI-a, jer na grafičkoj kartici imaš samo HDMI izlaz, a ne ulaz. Ako hoćeš nešto spojiti na HDMI kao na HDMI ulaz, onda ti treba HDMI capture kartica. Dakle, u tvom slučaju treba ti ili klasična web-kamera, ili nekakva kamera ili fotoaparat s (po mogućnosti čistim) HDMI izlazom + HDMI capture kartica (USB 3.0 ako ti treba 4K).

16 godina
moderator
offline
Re: ESCAM PVR008 - Puno za malo
drag kaže...

Može li se spojiti na Google home app na Android mobitelima? 

Ne može.

15 godina
online
Re: ESCAM PVR008 - Puno za malo
mbaksa kaže...

Ges kaže...

Trebao bih jeftini webcam, ne mora imati mikrofon no poželjno je da ima 1080p@60fps, da je slika jasna i da se može spojiti s kompom preko HDMI-a, a idealno bi bilo da ima motorizirano podnožje koje se može pomicati iz softwarea. Razmišljao sam o nekom action camu no u moru jeftinih kineza masa ih je kao 4K a ispada da su oversized 720p s užasnim lećama

Bojim se da tražiš nešto što ne postoji. Ne možeš dobiti jako kvalitetan, sposoban uređaj za malo novca.

 

Kamere se s kompom ne spajaju preko HDMI-a, jer na grafičkoj kartici imaš samo HDMI izlaz, a ne ulaz. Ako hoćeš nešto spojiti na HDMI kao na HDMI ulaz, onda ti treba HDMI capture kartica. Dakle, u tvom slučaju treba ti ili klasična web-kamera, ili nekakva kamera ili fotoaparat s (po mogućnosti čistim) HDMI izlazom + HDMI capture kartica (USB 3.0 ako ti treba 4K).

 vidio sam po YT reviewima da neke jeftine kineske 4K action kamere mogu preko USB-a spojiti s kompom pa da im glumi webcam no nisam vidio da li i streemaju preko USB-a pa zanima me da li USB2.0 može streemati u realnom vremenu 1080p@60hz?

Također ako imaš preporuku za neku jeftinu HDMI capture karticu, koristila bi se za streemanje

16 godina
moderator
offline
Re: ESCAM PVR008 - Puno za malo
Ges kaže...
vidio sam po YT reviewima da neke jeftine kineske 4K action kamere mogu preko USB-a spojiti s kompom pa da im glumi webcam no nisam vidio da li i streemaju preko USB-a

Nisam te sad tu skužio ovo "streamaju preko USB-a" - web-kamere streamaju video preko USB-a. Jesi mislio na što drugo?

 

Ne znam doduše zašto si zagrizao sad za te jeftine akcijske kamere, kad si i sam svjestan da im je slika kilava - možda je kolko tolko OK na otvorenom, ali unutra će biti još dosta lošija bez jakog osvjetljenja. Pa sad...

 

Ges kaže...
pa zanima me da li USB2.0 može streemati u realnom vremenu 1080p@60hz?

Ne znam. Vidim da ove koje podržavaju tu rezoluciju/framerate tipično su USB 3.0, poput recimo ove. 30Hz je podržano, za 60 ne znam.

 

Ges kaže...
Također ako imaš preporuku za neku jeftinu HDMI capture karticu, koristila bi se za streemanje

Nemam. Probao sam samo jednu, ovu - zanimalo me hoće li to uopće raditi - stvar radi, samo doduše 1080@30p. Možda nekad naručim 60p - ovo sam naručio jer je cijena niska i zanimalo me hoće li to uopće raditi.

15 godina
online
Re: ESCAM PVR008 - Puno za malo
mbaksa kaže...
Ges kaže...
vidio sam po YT reviewima da neke jeftine kineske 4K action kamere mogu preko USB-a spojiti s kompom pa da im glumi webcam no nisam vidio da li i streemaju preko USB-a

Nisam te sad tu skužio ovo "streamaju preko USB-a" - web-kamere streamaju video preko USB-a. Jesi mislio na što drugo?

 

Ne znam doduše zašto si zagrizao sad za te jeftine akcijske kamere, kad si i sam svjestan da im je slika kilava - možda je kolko tolko OK na otvorenom, ali unutra će biti još dosta lošija bez jakog osvjetljenja. Pa sad...

 

Da, koriste action kamere koje spoje sa USB-om na komp, komp ih prepozna kao "media device" tj. webcam i onda ih koriste kao web kamere za stremanje

Ma pikiram jeftine action kamere jer su daleko jeftinije neg web kamere s istim karakteristikama, dao bih do 50$ al d amože 1080p@60

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2020 8:22 (Ges).
16 godina
moderator
offline
Re: ESCAM PVR008 - Puno za malo
Ges kaže...
Ma pikiram jeftine action kamere jer su daleko jeftinije neg web kamere s istim karakteristikama, dao bih do 50$ al d amože 1080p@60

Vjerojatno ima nekih koje to tehnički mogu, ali to onda neće biti "pravi" 1080p, a dodatni problem je to što se web-kamere obično koriste pod slabijim osvjetljenjem pa bi se mogao razočarati kvalitetom u unutrašnjosti. Uglavnom, nećeš znati prije nego li probaš. Al ja ne bih bio previše optimističan na tvoj mjestu. 

 

Ako već imaš nekakav solidni fotoaparat ili videokameru s HDMI-em, USB HDMI capture kartica ti je najbolje rješenje.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice