Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

poruka: 68
|
čitano: 28.547
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n".
15 godina
offline
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

Imam neke pare u kriptu i vjerujem u buducnost blockchain tehnologija, al neko ko proda jedinu kucu i to ulozi u bilo sta je ili vremenski putnik ili poremecena osoba...

 
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
zlosobno kaže...

Imam neke pare u kriptu i vjerujem u buducnost blockchain tehnologija, al neko ko proda jedinu kucu i to ulozi u bilo sta je ili vremenski putnik ili poremecena osoba...

 Tko ne riskira ne profitira

MISCREATED
8 godina
offline
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

"Ako ste bili mudri pa u vrijeme velikog ludovanja cijene bitcoina prodali isti, te sredstva prebacili u neku od ovih alternativnih kriptovaluta, mogli ste za takvu  špekulantsku hrabrost biti obilno nagrađeni."

 

A Ako ste uložili na Real kad je pobjedio Barcelonu... onda ste najmudriji uopće. Jer ste špekulant, a to je poznati ekvivalent mudrosti.

 

Da nema disclaimera u zadnjoj rečenici, ovo bi već bilo utuživo. Heba vas clickbait, dajte malo više odgovornosti za to što pišete. 

 
13 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

Već vidim udrugu Bitcoin kako pred Saborom prosvjeduje i traži od države da im pokrije gubitke.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
45 0 hvala 2
16 godina
online
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

Novac se može za kratko vreme udvostručiti i na ruletu. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
16 0 hvala 0
11 godina
offline
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

Svi ovi koji tu seru po bitcoinu ili im smetaju dnevne vijesti o njemu i ostalim altcoinovima neka se maknu i ostave nas da zaradimo kad su oni premekani da riskiraju.. Ja uzivam doci na bug.hr i vidjeti novost koju vec znam iz drugog ugla.. Utrostrucio sam novce u 3 tjedna, imam 20 godina i fino mi je.. Buy low, sell high.. Never panic sell, never hype buy.. Buy rumors, sell news itd itd Samo mulci mogu izgubiti novce u ovom

Nema labavo...xDD
 
1 20 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
NeroX kaže...

Svi ovi koji tu seru po bitcoinu ili im smetaju dnevne vijesti o njemu i ostalim altcoinovima neka se maknu i ostave nas da zaradimo kad su oni premekani da riskiraju.. Ja uzivam doci na bug.hr i vidjeti novost koju vec znam iz drugog ugla.. Utrostrucio sam novce u 3 tjedna, imam 20 godina i fino mi je.. Buy low, sell high.. Never panic sell, never hype buy.. Buy rumors, sell news itd itd Samo mulci mogu izgubiti novce u ovom

Samo za tebe:

 

16 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
NeroX kaže...

Utrostrucio sam novce u 3 tjedna, imam 20 godina i fino mi je.. Buy low, sell high.. Never panic sell, never hype buy.. Buy rumors, sell news itd itd Samo mulci mogu izgubiti novce u ovom

 

Ja sam to živio 2007. godine. Atlantska plovidba je bila naš bitcoin tada. Dioki ethereum. Svi smo bili gordon gekko, "greed is right, greed works", auti na lizing (porsche cayenne se skoro pa dijelio šakom i kapom tada), više se nije pila jeftina cuga, pušile su se cohibe umjesto plavog waltera, cak su se kupovale i profesionalne bloomberg trading platforme (sexy 2 monitora i posebna tastatura)...

 

Sve je lijepo dok svi zarađuju. No uvijek treba imati na umu da je to zero sum game. Da netko zaradi, netko mora izgubiti.

 

I onda jedno jutro, je*ote, svi grafovi prema dolje i svi brojevi u crvenom 

16 godina
neaktivan
offline
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

možda jedno glupo pitanje, da li se za te virtualne valute može kupiti stan, kuća, auto, ... 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
dado kaže...
NeroX kaže...

Utrostrucio sam novce u 3 tjedna, imam 20 godina i fino mi je.. Buy low, sell high.. Never panic sell, never hype buy.. Buy rumors, sell news itd itd Samo mulci mogu izgubiti novce u ovom

 

Ja sam to živio 2007. godine. Atlantska plovidba je bila naš bitcoin tada. Dioki ethereum. Svi smo bili gordon gekko, "greed is right, greed works", auti na lizing (porsche cayenne se skoro pa dijelio šakom i kapom tada), više se nije pila jeftina cuga, pušile su se cohibe umjesto plavog waltera, cak su se kupovale i profesionalne bloomberg trading platforme (sexy 2 monitora i posebna tastatura)...

 

Sve je lijepo dok svi zarađuju. No uvijek treba imati na umu da je to zero sum game. Da netko zaradi, netko mora izgubiti.

 

I onda jedno jutro, je*ote, svi grafovi prema dolje i svi brojevi u crvenom 

 Pa prijatelju, pretpostavljam da su to firme sto si sad nabrojao, firme u Hrvatskoj u ovom društvu. Bitcoin, Ethereum, Lisk, Omisego, Ripple, Litecoin, Stellar Lumen, Power Ledger, IOTA.. Sve su coinovi, firme koje imaju primjenu u ovom svijetu gdje ih još neće izgurat ništa, nije automobil izgurao konj nego obratno. Npr. Iota, mogucnost spajanja svake stvarcice na internet i transakcije između, mogučnosti su beskonačne, što više uređaja koristi to je brže, jedna jedina tehnologija dosad i to bolja od blokchaina, tkz. Tangle, ima zaštitu od quantum hakiranja, itd itd itd. Microsoft, tj. sam Gates se zainteresirao za tu tehnologiju. A da ne pricam o Ripplu i Stellar Lumenu gdje banke sklapaju ugovore; Power Ledger, prodavanje struje preko interneta, s svojih solarnih ploča do mikrovalne nekom u Indiji, i neće više HEP dizat cijene kako hoće..Ovo su tehnologije koje će zavladati svijetom u 10-20 godina, više nego što je dalekovod i internet napravio. Svi bi vi htjeli da ste uložili u Facebook, Google, Apple, a za 10 godina će te isto to govoriti za ove coinove.. Za Bitcoin ne, ali za IOTU, Power Ledger, Ripple itd itd. sigurno
Te crvene grafove cu jedino vidjeti kad države počmu u panici banat i zabranjivat trgovanje ovoga jer ce ih prisiliti banke. Ali padat ce do jedne vrijednosti, a tad drži gače jer tu cijenu više nečeš nikad vidjeti

Nema labavo...xDD
13 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin

Ako nađeš prodavača koji prihvaća tu valutu, zašto ne..

6 godina
neaktivan
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
NeroX kaže...

Svi ovi koji tu seru po bitcoinu ili im smetaju dnevne vijesti o njemu i ostalim altcoinovima neka se maknu i ostave nas da zaradimo kad su oni premekani da riskiraju.. Ja uzivam doci na bug.hr i vidjeti novost koju vec znam iz drugog ugla.. Utrostrucio sam novce u 3 tjedna, imam 20 godina i fino mi je.. Buy low, sell high.. Never panic sell, never hype buy.. Buy rumors, sell news itd itd Samo mulci mogu izgubiti novce u ovom

 Neda se svima baviti , i ne vrti se svima život oko zarade i stalne neizvijesnosti jeli gubiš ili dobivaš. Ima ljepote i u nečem drugom , a ne zaradi i tome svemu

11 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
miller1985 kaže...

možda jedno glupo pitanje, da li se za te virtualne valute može kupiti stan, kuća, auto, ... 

 Imaš neke koji prihvaćaju bitcoin ali uglavnom neprihvaćaju. Još. Uskoro će svi počet prihvaćat kriptovalute kao što se desilo u Japanu.. A za sad možes si isplatiti u banku, na računiti ti je do 1-2 dana ali pazi na porez itd.

Nema labavo...xDD
11 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Ivan(4) kaže...

Novac se može za kratko vreme udvostručiti i na ruletu. 

 Ethereum u 1 mjesecu: 7 USD

Ethereum danas: 700 USD

Kolka je vjerojatnost da ćeš novce ustostručit na ruletu?

Nema labavo...xDD
11 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Daliboris kaže...
NeroX kaže...

Svi ovi koji tu seru po bitcoinu ili im smetaju dnevne vijesti o njemu i ostalim altcoinovima neka se maknu i ostave nas da zaradimo kad su oni premekani da riskiraju.. Ja uzivam doci na bug.hr i vidjeti novost koju vec znam iz drugog ugla.. Utrostrucio sam novce u 3 tjedna, imam 20 godina i fino mi je.. Buy low, sell high.. Never panic sell, never hype buy.. Buy rumors, sell news itd itd Samo mulci mogu izgubiti novce u ovom

 Neda se svima baviti , i ne vrti se svima život oko zarade i stalne neizvijesnosti jeli gubiš ili dobivaš. Ima ljepote i u nečem drugom , a ne zaradi i tome svemu

 Pa nije ti ovo stock market.. Ovo su investicije na 1, 2, 5 godina.. Stavis 5000kn na doslovno bilo koji coin u top 20 i zaboravi.. Samo nemoj da te udari moždani kad vidiš iznos za 5 godina.

Nema labavo...xDD
16 godina
protjeran
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
miller1985 kaže...

možda jedno glupo pitanje, da li se za te virtualne valute može kupiti stan, kuća, auto, ... 

Sve altcoine uvijek možeš promijeniti u bitcoine, a bitcoine uvijek možeš lako promijeniti u kune na bitcoin-mjenjacnica.hr ili localbitcoins.com.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
miller1985 kaže...

možda jedno glupo pitanje, da li se za te virtualne valute može kupiti stan, kuća, auto, ... 

ne možeš, bitcoin i ostale kripto "valute" nisu novac, nisu valuta iako ih se tako zove

 

kriptovalute su virtualna roba, virtualni predmet

 

kupnja kuće kriptovalutama je robna razmjena, kao što bi bilo da mijenjaš kuću za nečiju kolekciju poštanskih maraka koje imaju određenu cijenu na tržištu

 

dakle to nije kupnja/prodaja u monetarnom smislu, to je oblik robne razmjene

 

teško bi ju mogao i legalno sprovesti jer račune i ugovore možeš izdati samo prema zakonu države u kojoj živiš i to u valuti te države nad kojom država ima monopol i naplaćuje poreze kroz nju

 

... ukratko, ako ne možeš izdati račun i platiti poreze u BTC ne možeš ni obaviti kupnju/prodaju izravno sa njima

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 18:22 (tits4bits).
6 godina
neaktivan
offline
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

A što kad svi krenu mijenjati bitcoine u kune, dolare i eure jer bitcoinom ne možeš kupiti pizzu i colu, kruh, ne možeš platiti struju. Ne možeš kupiti auto, kuću ili mobitel a na računu imaš milijune, ali briga za to lokalnog pekara što je tebi u virtualnom novčaniku. Ako želiš onaj burek s mesom on te traži dobre stare kune. Ovo što se sada događa s bitcoinom u prošlosti se događalo već mali milijun puta kad su burzovni mešetari dizali cijene dionicama pa su one naravno i strmoglavo padale. Ali rekao bi Matan - kalite se još ste mladi i zeleni. Ipak budite oprezni i ne dižite hipotekarne kredite da vam se Ivan Pernar ne bi bacao po dvorištu.

Paps
 
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Papillon kaže...

A što kad svi krenu mijenjati bitcoine u kune, dolare i eure jer bitcoinom ne možeš kupiti pizzu i colu, kruh, ne možeš platiti struju. Ne možeš kupiti auto, kuću ili mobitel a na računu imaš milijune, ali briga za to lokalnog pekara što je tebi u virtualnom novčaniku. Ako želiš onaj burek s mesom on te traži dobre stare kune. Ovo što se sada događa s bitcoinom u prošlosti se događalo već mali milijun puta kad su burzovni mešetari dizali cijene dionicama pa su one naravno i strmoglavo padale. Ali rekao bi Matan - kalite se još ste mladi i zeleni. Ipak budite oprezni i ne dižite hipotekarne kredite da vam se Ivan Pernar ne bi bacao po dvorištu.

 Razumno je biti oprezan prilikom bile kakve investicije, ali ispuštaš iz vida činjenicu da su neke razvijene zemlje već prihvatile bitcoin kao sredstvo plaćanja, kao npr. Japan.

 

https://www.cryptocoinsnews.com/japan-accepts-bitcoin-as-legal-payment-method-whats-next

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Vortac kaže...
Papillon kaže...

A što kad svi krenu mijenjati bitcoine u kune, dolare i eure jer bitcoinom ne možeš kupiti pizzu i colu, kruh, ne možeš platiti struju. Ne možeš kupiti auto, kuću ili mobitel a na računu imaš milijune, ali briga za to lokalnog pekara što je tebi u virtualnom novčaniku. Ako želiš onaj burek s mesom on te traži dobre stare kune. Ovo što se sada događa s bitcoinom u prošlosti se događalo već mali milijun puta kad su burzovni mešetari dizali cijene dionicama pa su one naravno i strmoglavo padale. Ali rekao bi Matan - kalite se još ste mladi i zeleni. Ipak budite oprezni i ne dižite hipotekarne kredite da vam se Ivan Pernar ne bi bacao po dvorištu.

 Razumno je biti oprezan prilikom bile kakve investicije, ali ispuštaš iz vida činjenicu da su neke razvijene zemlje već prihvatile bitcoin kao sredstvo plaćanja, kao npr. Japan.

 

https://www.cryptocoinsnews.com/japan-accepts-bitcoin-as-legal-payment-method-whats-next

 

"Virtual currency was described as having asset-like values, limited to items that are electronically recorded excluding Japanese currency, foreign currency and currency-like denominated assets. It is usable as payment. Virtual currency was also described as asset-like values to be used in exchange for other items and transferred via electronic data processing."

 

eto, piše ti u tome što si linkao da BitCoin nije novac, nego virtualna roba

 

budući da BTC nije novac, ne može biti ni sredstvo plaćanja

 

radi se o robi, naravno da ti možeš s nekime dogovoriti robnu razmjenu, no sve poreze koji proizlaze izdavanjem računa i sklapanjem ugovora o robnoj razmjeni ćeš platiti u valuti države u kojoj se kupnja događa

 

pametnom dosta

16 godina
protjeran
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
tits4bits kaže...
"Virtual currency was described as having asset-like values, limited to items that are electronically recorded excluding Japanese currency, foreign currency and currency-like denominated assets. It is usable as payment. Virtual currency was also described as asset-like values to be used in exchange for other items and transferred via electronic data processing."

 

eto, piše ti u tome što si linkao da BitCoin nije novac, nego virtualna roba

 

budući da BTC nije novac, ne može biti ni sredstvo plaćanja

 

radi se o robi, naravno da ti možeš s nekime dogovoriti robnu razmjenu, no sve poreze koji proizlaze izdavanjem računa i sklapanjem ugovora o robnoj razmjeni ćeš platiti u valuti države u kojoj se kupnja događa

 Virtual currency je virtualna valuta, a ne virtualna roba. It is usable as payment = može se koristiti kao sredstvo plaćanja. To je ono što je Papillona brinulo, navodna nemogućnost plaćanja bitcoinom. Naravno, ako tebe izrazito brine što bitcoinom ne možeš platiti i porez, onda nemoj kupovati bitcoin. Premda su neke druge razvijene zemlje već uvele i tu mogućnost:

 

The Swiss municipality of Chiasso is going to let residents pay their taxes in bitcoin, its mayor has announced

http://fortune.com/2017/09/12/switzerland-chiasso-bitcoin-tax-zug

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
7 godina
neaktivan
offline
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

dobro to smo sad s tvojim komentarom i zakljucili

 

nego da te ostavimo u tvom pjescaniku ...

 

 

euro je novac ,,kako ??

pa ljudi banke prihvacaju taj komad papira kao novac to je robu za zamjenu ,evo tebi zeleni papiric

inace nevrjedan ti meni daj mikrovalnu ....

 

od mislim 1920 banakari su preuzeli virtualizaciju novca tj stampanje do iznemgolosti

 

bez neke stvarne "podrske"  do tad svaki novac je imao komadic zlata kojim su davali jamac da taj komad papira vrjedi

 

i razlika bitcoin euro ... isti vrag samo drugo pakovanje

koje razni zaostali djecaci nemgou shvatiti jer ih njihov profesor nije ucio u skoli .....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 19:44 (husarim).
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
husarim kaže...

dobro to smo sad s tvojim komentarom i zakljucili

 

nego da te ostavimo u tvom pjescaniku ...

 

euro je novac ,,kako ??

pa ljudi banke prihvacaju taj komad papira kao novac to je robu za zamjenu ,evo tebi zeleni papiric

da, Euro je novac

 

tzv. Rovaš je nekoć bio novac u Hrvatskoj

 

https://www.etno-muzej.si/sl/digitalne-zbirke/rovasi

 

komad papira nije novac, broj napisan na papiru je novac

 

zlato nije novac, brojčani zapis na kovanom metalu je novac

 

BitCoin nije novac, kao što ni Farm Coin i Farm Cash iz facebook Farmville-a nisu novac, ili zlato iz WoW-a, to je virtualna roba, poput CS:GO noževa

 

možeš li obaviti transakciju sa CS:GO noževima?

 

da li su CS:GO noževi novac, valuta?

 

 

tko god misli da je BitCoin novac taj baš nije bistar

11 godina
offline
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

Što je s Coinbaseom? Service unavailable. Niti Bitfinex ne dopušta registraciju novih korisnika.

Htio bih uzeti IOTA, kažu next generation blockchain.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin

coinbase u zadnjih 7 dana mislim vec treci put po cijelo popodne down, cim se malo drasticnije neke prodaje ili kupnje desu, odmah padne. Toliko o stabilnosti.

15 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Visak kaže...

Već vidim udrugu Bitcoin kako pred Saborom prosvjeduje i traži od države da im pokrije gubitke.

 Bitcoin nije bubble. Dovoljno je afirmiran na svim trzistima, ali ce ga pojesti ETH/LTC cisto sa tehnicke strane. Jednostavno je prespor, ali je bio pionir za utrku i do kraja iduce godine ce vjerojatno drzat dominantnu poziciju. Kupnja na 17k je naravno idiotarija, jer ako ode iznad 25000$ vec pada u riskantnu zonu ne samo za kapitalizaciju trzista, nego i za ponudu/potraznju jer jednostavno nece biti potraznje. Altcoinovi i LTC jesu bubble i treba biti oprezan.

 

Merril Lynch i Goldman sigurno imaju 8 digita u LTCu od prije par dana. Provjereno znam i kad sam bio analyst tamo uvijek se gledao 600% return. Dakle njih zanima "mali" return gdje ga mogu iscenirat klasicnim P&D. I onda kad dumpaju, cijena naglo padne, i od dijela profita opet kupe coin po nizoj cijeni (i kad kupe opet ode gore - correction i "smire" ostale da ne prodaju) i tako sliceaju profit kroz par mjeseci, a svi ostali kad zavrse dump puse na veliko.

 

Bitcoin i ETH su blue-chip coinovi, i imaju stabilan volumen, ponudu i potraznju koji realiziraju ovu cijenu.

Peruneph kaže...

Što je s Coinbaseom? Service unavailable. Niti Bitfinex ne dopušta registraciju novih korisnika.

Htio bih uzeti IOTA, kažu next generation blockchain.

 IOTA je dobar coin, ali nece ni blizu odletiti preko nekih 12-15$ prema mojim evaluacijama. Nexus i Populous mozda odlete u stotine da, ali su sugavi za development.

 

IOTA ce 14.12 vjerojatno duplat, negdje oko 7 pm po korejskom vremenu, Samsung bi trebao najaviti suradnju sluzbeno tada.

 

Kod svih coinova kojima je volumen preko 100 milijuna, nerealno je ocekivati cijenu u stotinama.

IOTA ima toliki volumen da ce dosegnut prevelik market cap ako odleti na bilo sto iznad 12$. Jednostavno nema dovoljno prometa i transakcija u IOTA da bi opravdalo cap od 75 milijardi u tom trenutku.

 

Ako zelite altcoinove, onda kupujte Ripple, Cardano, IOTA, Deep Onion, Decentraland (MANA), Waves (tim prioritetom).

 

Waves je nedavno odletio i ima relativno nizak outstanding volumen da opravda cijenu u deseticama. S druge strane ima dosta dobar development, kao i Deep Onion.

 

Exchangevi gore i nemoguce je provuc toliko transakcija ni na blockchainu niti u bankama sto se tice feejeva za takve stranice. Pogotovo za one koje rade FIAT razmjene.

 

Binance radi najnormalnije. Ima i Slack Channela na kojima se moze napravit razmjena. Ali fiat ce sve teze i teze biti za razmjenit. Tako da je opcenito dosta dobro kupit ETH.

 

Inace zaboravite da cete naletit na penny altcoin koji ce odletit na bilo sto iznad 15$. Ta vremena su prosla. I ako opet dodu, jednostavno je proces izvlacenja fiata u trenutku naglog pada na trzistu prespor. Ne samo da biste izgubili vrijeme na vlastitoj reakciji, nego i na send/recieve preko BTCa i onda jos skoro jedan dan izvlacenja u fiat.

 

Tldr; napravit HODL na ETH i period za kupnju je mozda do kraja godine, pratit ozbiljnije LTC i BTC radi padova, a risky zajebancije otpadaju na IOTA, Ripple, Waves, Deep Onion, Cardano, Monero...(tim prioritetom)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 20:34 (Mitch).
11 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
tits4bits kaže...
miller1985 kaže...

možda jedno glupo pitanje, da li se za te virtualne valute može kupiti stan, kuća, auto, ... 

ne možeš, bitcoin i ostale kripto "valute" nisu novac, nisu valuta iako ih se tako zove

 

kriptovalute su virtualna roba, virtualni predmet

 

kupnja kuće kriptovalutama je robna razmjena, kao što bi bilo da mijenjaš kuću za nečiju kolekciju poštanskih maraka koje imaju određenu cijenu na tržištu

 

dakle to nije kupnja/prodaja u monetarnom smislu, to je oblik robne razmjene

 

teško bi ju mogao i legalno sprovesti jer račune i ugovore možeš izdati samo prema zakonu države u kojoj živiš i to u valuti te države nad kojom država ima monopol i naplaćuje poreze kroz nju

 

... ukratko, ako ne možeš izdati račun i platiti poreze u BTC ne možeš ni obaviti kupnju/prodaju izravno sa njima

 Hajde molim te pokrij se ušima. Imas dosta stvari koje možeš kupiti bitcoinom, pa pogledaj Japan, svaka trgovina prihvača bitcoin.. I valuta je sve što ima vrijednost, bitcoin ima vrijednost i to ga čini valutom.. Po tvojoj logici onda ni obojani papiri što mi nazivamo novcem nije valuta, kao ni jedan od malo rijeđih metala koje iskopavamo

Nema labavo...xDD
11 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Papillon kaže...

A što kad svi krenu mijenjati bitcoine u kune, dolare i eure jer bitcoinom ne možeš kupiti pizzu i colu, kruh, ne možeš platiti struju. Ne možeš kupiti auto, kuću ili mobitel a na računu imaš milijune, ali briga za to lokalnog pekara što je tebi u virtualnom novčaniku. Ako želiš onaj burek s mesom on te traži dobre stare kune. Ovo što se sada događa s bitcoinom u prošlosti se događalo već mali milijun puta kad su burzovni mešetari dizali cijene dionicama pa su one naravno i strmoglavo padale. Ali rekao bi Matan - kalite se još ste mladi i zeleni. Ipak budite oprezni i ne dižite hipotekarne kredite da vam se Ivan Pernar ne bi bacao po dvorištu.

 Da se takve kao tebe pita još bi uvijek razmjenivali krompire za kruh kod pekara.. Bitcoin nije dionica, niti firma niti išta.. To je svijetska valuta i to najvrijednija, a plaćat će mo coinom koji je efikasniji, nemožemo reći kojim ali do 2019 će mo znati

Nema labavo...xDD
9 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
dado kaže...
NeroX kaže...

Utrostrucio sam novce u 3 tjedna, imam 20 godina i fino mi je.. Buy low, sell high.. Never panic sell, never hype buy.. Buy rumors, sell news itd itd Samo mulci mogu izgubiti novce u ovom

 

Ja sam to živio 2007. godine. Atlantska plovidba je bila naš bitcoin tada. Dioki ethereum. Svi smo bili gordon gekko, "greed is right, greed works", auti na lizing (porsche cayenne se skoro pa dijelio šakom i kapom tada), više se nije pila jeftina cuga, pušile su se cohibe umjesto plavog waltera, cak su se kupovale i profesionalne bloomberg trading platforme (sexy 2 monitora i posebna tastatura)...

 

Sve je lijepo dok svi zarađuju. No uvijek treba imati na umu da je to zero sum game. Da netko zaradi, netko mora izgubiti.

 

I onda jedno jutro, je*ote, svi grafovi prema dolje i svi brojevi u crvenom 

 Atlantska plovidba je kiksala zbog internog kriminala. Tko je imao ljude tamo znao je mjesec dva prije sto se dogadja.

9 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Mitch kaže...
Visak kaže...

Već vidim udrugu Bitcoin kako pred Saborom prosvjeduje i traži od države da im pokrije gubitke.

 

 

Tldr; napravit HODL na ETH i period za kupnju je mozda do kraja godine, pratit ozbiljnije LTC i BTC radi padova, a risky zajebancije otpadaju na IOTA, Ripple, Waves, Deep Onion, Cardano, Monero...(tim prioritetom)

 

 Preporuka za exchange za kupovinu rippla i IOTAe? Kupovina sa EUR/USD. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 23:10 (pravi_covijek).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice