Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pirate

poruka: 31
|
čitano: 8.153
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pirate ".
8 godina
offline
Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pirate

Cenzura.

Nije to do suzbijanja kriminala.

Nema to veze s piratstvom: fake video klip "pijane" Nancy Pellosi su, primjerice, tjednima držali kao dopušten, makar je bila riječ o nedvosmisleno malicioznom uratku.

Upravo se sudi Bannonu zbog masovne zlouporabe podataka Cambridge Analitica: to je sigurno veće zlo nego li pogledati npr lošu verziju nekog filma ili softa prije nego li kupiš kartu za isti.

Degenerativni US trend: zid prema Meksiku, carine prema kineskim proizvodima, svemu (potencijalno!) "lošem" što može uništiti "american way of life" dvadesetog stoljeća.

Google search je već odavno nepouzdan kad tražiš nešto što ne odgovara "US standardima"; Baidu, ili ruske, korejske i vijetnamske (!) alt tražilice koristim već bar 5 godina.

Svojedobno je divx propagiran kao zlo; ovo je ista stvar sa torrentima / magnet linkovima: standard protokola je "kriv", a ne sadržaj (ali zaobilazno).

 

Ne pišem ovo bez veze: Kao admini jedne popularne fb grupe nekog hobističkog projekta, imali smo (i imamo) velikih problema sa objavljivanjem linkova na rijetko i teško dostupan hw po normalnijim cijenama - samo zato jer dolaze iz Kine (aliexpress). Naprosto, fb ti zabrani objavljivati postove! Kao adminu u tvojoj privatnoj grupi! Nije bila riječ o nizanju komercijalnih (ili fake, "zlim") linkova, odn. fb baniranju malicioznih domena. Ukratko, baš ono - zlouporaba pravila i sloboda.

Najgluplje je da su nam blokirali link na privatne Wiki stranice, pa i na naš polu-službeni forum (!); vjerojatno jer tamo također ima linkova na npr aliexpress.

 
16 1 hvala 5
5 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
Zechina kaže...

Cenzura.

Nije to do suzbijanja kriminala.

Nema to veze s piratstvom: fake video klip "pijane" Nancy Pellosi su, primjerice, tjednima držali kao dopušten, makar je bila riječ o nedvosmisleno malicioznom uratku.

Upravo se sudi Bannonu zbog masovne zlouporabe podataka Cambridge Analitica: to je sigurno veće zlo nego li pogledati npr lošu verziju nekog filma ili softa prije nego li kupiš kartu za isti.

Degenerativni US trend: zid prema Meksiku, carine prema kineskim proizvodima, svemu (potencijalno!) "lošem" što može uništiti "american way of life" dvadesetog stoljeća.

Google search je već odavno nepouzdan kad tražiš nešto što ne odgovara "US standardima"; Baidu, ili ruske, korejske i vijetnamske (!) alt tražilice koristim već bar 5 godina.

Svojedobno je divx propagiran kao zlo; ovo je ista stvar sa torrentima / magnet linkovima: standard protokola je "kriv", a ne sadržaj (ali zaobilazno).

 

Ne pišem ovo bez veze: Kao admini jedne popularne fb grupe nekog hobističkog projekta, imali smo (i imamo) velikih problema sa objavljivanjem linkova na rijetko i teško dostupan hw po normalnijim cijenama - samo zato jer dolaze iz Kine (aliexpress). Naprosto, fb ti zabrani objavljivati postove! Kao adminu u tvojoj privatnoj grupi! Nije bila riječ o nizanju komercijalnih (ili fake, "zlim") linkova, odn. fb baniranju malicioznih domena. Ukratko, baš ono - zlouporaba pravila i sloboda.

Najgluplje je da su nam blokirali link na privatne Wiki stranice, pa i na naš polu-službeni forum (!); vjerojatno jer tamo također ima linkova na npr aliexpress.

 ALi fb uredno objavljuje reklame sa istog....

11 godina
protjeran
offline
Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pirate

Ovo novost? Pa ja nisam mogao djeliti linkove za PB zadnjih dvije godine.

 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
Ironicno je to sto su upravo meksicki radnici i kineski proizvodi ono sto im omogucava americki nacin zivota.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir

@zechina

Nemoj mi samo reći da te čudi ili iznenađuje sve ono kaj si nabrojao...

😀

15 godina
offline
Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pirate

začudo, jednako i BUG (preciznije M.R.). tko je kome ukrao ideju? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
Meni prošle sedmice stigao novi HDD...već 1TB je popunito(rarbg:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2019 20:02 (HCMAA).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pirate

ja zaboravio da Piratebay i postoji. Za to vrijeme Facebooku reklamiranje krivotvorene robe ne smeta niti najmanje dok god od toga imaju i 1 cent koristi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2019 20:21 (jozef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
HCMAA kaže...
Meni prošle sedmice stigao novi HDD...već 1TB je popunito(rarbg:)

 svaka cast, samo tako nastavi.

 

Nemoj zaboraviti nikada: Kasto platiti ono sto mozes replicirati. Piratstvo je samo replikator kamenoga tehnološkoga doba, svatko tko ti kaže  drukčije u krivu je i vjerovatno se radi o katolibanu ili hipsterofakultendžijom.

8 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
bunker kaže...

@zechina

Nemoj mi samo reći da te čudi ili iznenađuje sve ono kaj si nabrojao...

😀

 

Ne, uopće me ne iznenađuje. Smeta me samo debilana da se i dalje stvari ne zovu pravim imenom.

Evo ti aktualno:

Sad je obljetnica valjda 70 godina NR Kine, a sasma slučajno su najžešći neredi u Hong Kongu.

 

Tko danas doista vjeruje, osim Corbyna, Varoufakisa i Srećka Horvata, da se "Arapsko proljeće" desilo spontano? I posljedično sve moguće grozne posljedice (ne samo ISIL).

(Mogli bii o "događanju naroda" ovdje koji nikome ništa dobrog nije donio. Milošević je imao "garancije" i podstrek Amerikanaca jednako kao što ih je imao i Saddam za Kuvajt.)

Cinizmu nikad kraja: Ameri i Britovi prodaju oružje S. Arabiji s kojim ovi tamane civile po Jemenu - i to prilično neuspješno. Ali pozivaju svijet na protest zbog Uygura i podižu tenzije u Hong Kongu koji će završiti jednako kao i Ukrajina: abandoned, napušten.

Jučer sam konačno shvatio Trumpovu zahebanciju s trgovačkim ratom itd protiv Kine: dežurni "Pilaš" u Guardianu (!) cvili kako zapad nije dao dovoljnu podršku "događanju naroda" tamo: ideja je bila da će "iskra" zapaliti prosvjede širom Kine. Ali je praktički najavio cilj današnjeg protesta. Nema tu puno razlike između osovina Bush-Blair i Trump-Johnson. Razlika je samo da su ovi daleko nesposobniji, pa su sprtljali - nije uspjelo podrivanje - ni u Venezueli, Iranu pa ni Hong Kongu (Kini).

 

Isprva je to daleko od teme ovog topica, no nije uopće: Facebook ti pokušava odrediti ne samo koje ćeš i odakle torrente šerati, već i koje ćeš reklame i informacije uopće primati/dijeliti. Nisam ja politički aktivist pa da me briga što "big brother" (Cambridge Analitica) misli što je dobro za mene; fućka mi se (nažalost). Problem je u tome što je to kaos i opća zloupotreba; nema tu smisla ni reda.

Gledam kako Britsima i dalje pokušavaju prati mozak glede opravdanosti Brexita. Pogledaj što piše Daily xxx umjesto Guardiana ili Independent. paralelna stvarnost: Zli Irci i korporacijska EU želi uništiti "imperij". London obljepljen jumbo plakatima gdje će se sad uložiti "milijarde" u polupropalo zdravstvo, školstvo i policiju... s novcima od zle EU (Brexita). Bannoni i Cummingsi manipuliraju svijetom, Twitter i Facebook "hvataju lopove" naokolo umjesto onih koje goebelovski propagiraju.

Evo ti friško "dršte lopova" od samog manipulatora Bojoa u UN - pogledaj pa reci je li to normalno:

 

Drastičan primjer, dotikava se i nas:

Probaj negdje skinuti/gledati odličan "Lopovi, ubojice i dvije nabijene puške" ("Lock, Stock and Two Smoking Barrels"): možeš, ali teže; 20+ godina star film će ti se teško kod nas prikazivati na dalekovidnici ili privatnim kanalima (i dalje je popularan, možda baš zbog toga? Serija se i dalje prikazuje naokolo!).

No, zato nećeš imati problema pogledati - upravo na npr Kino TV - a ni sa torrentima, sa UKIP klon verzijom istog, "super filmom" - ako nisi gledao original:

"4 nabijene puške" ("Redirected") je zabavan film - ako nisi gledao original (čak su reciklirali i Vinnie Jonesa - skoro identična uloga!). Razlika je u poruci: dok se Guy Ritchie ruga brit white trash krimo-subkulturi, ovdje imaš "posh" glavnog lika koji je pajdo sa budaletinama, a svi zajedno su, unatoč vlastitom debilzmu, "frajeri" u odnosu na "smrdljivu, primitivnu istočnu Europu, nešto još gore od Balkana".

Drugim riječima, propaganda još traje, makar je čak i polovici Torijevaca jasno da je Brexit put u ništavilo.

 

I sad ću ja gledati "odabrane dokumentarce" o nasilju nad Uygurima, dok se, dok ovo pišem, hispano djeca "bez zelene karte" otimaju od roditelja i drže tjednima upišana u kavezima, na +40 stupnjeva... u Americi, a ne Kini. Ajde probaj naći takav dokumentarac na fb, pa ga još šerati.

6 godina
offline
Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pirate

Hong Kong se treba maknuti od Kine.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2019 2:30 (love2ml86).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
love2ml86 kaže...

Hong Kong se treba maknuti od Kine.

 Hong Kong kao i Taiwan JESU iskljucivo KINA!

8 godina
offline
Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pirate

samo se sjetim vijesti od prije par mjeseci kad je facebook odlučio zabraniti antivaxere. iako taj debilizam i treba zabraniti, ipak je trenutno savršeno legalan. danas je zabrana legalnih torrenta. sutra zabrana neistomišljenika?

 
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir

Fejs je tvrtka, kompanija, i poput jutarnjeg lista ili bbc-a mogu odluciti kaj bu ucinili dostupnim a kaj ne. Pa svaki vlasnik web stranice kroji politiku objava na svojoj stranici, zakaj bi fejs bio iznimka ? Pa nije to nekakvi unicef i sl pa da se bar formalno mora rukovoditi nekim općim dobrom.

13 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
Zechina kaže...

Cenzura.

 

Baidu, ili ruske, korejske i vijetnamske (!) alt tražilice koristim već bar 5 godina.

Govoriš o cenzuri i istovremeno koristiš Baidu koji, osim što je na kineskom, je strogo cenzuriran od strane države. Pretpostavljam da umjesto Wikipedije koristišBaidu enciklopediju?

15 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
LudaRajcica kaže...
love2ml86 kaže...

Hong Kong se treba maknuti od Kine.

 Hong Kong kao i Taiwan JESU iskljucivo KINA!

 slijedom ove logike, falklandski su otoci argentinski a ne britanski. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
bunker kaže...
Fejs je tvrtka, kompanija, i poput jutarnjeg lista ili bbc-a mogu odluciti kaj bu ucinili dostupnim a kaj ne. Pa svaki vlasnik web stranice kroji politiku objava na svojoj stranici, zakaj bi fejs bio iznimka ? Pa nije to nekakvi unicef i sl pa da se bar formalno mora rukovoditi nekim općim dobrom.

 Sve dok ne dođe do diskriminacije. Jednako kako je google google kažnjen zbog muljanja s rezultatima ili vlasnik apartmana u Zadru za diskriminaciju pri pružanju usluge.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir

@mrblc

sve je to relativno... tko je taj koji će odrediti sluzbenu granicu gdje prestaje moja sloboda odabira i time počinjem diskriminirati nekoga ili nešto mojim odabirom ?? npr ako kazem da se nebih ozenio crnkinjom, da li je to moje pravo odabira ili time diskriminiram crnkinje ?

što se tiče kazni kojima je google kažnjen, ti a i mnogi drugi donosite sud na osnovu vama poznatih cinjenica , a vjerujem da shvaćaš veliku vjerojatnost da dobar dio činjenica nije dostupan široj javnosti i da stoga donosite nepotpun i krivi zakljucak. to je najlakse pojmiti ako se sjetis cinjenice da mnoge tvrtke i obrtnici svjesno cine razne prijestupe jer im je tih par kazni godisnje daleko manji iznos od onog kojeg bi platili da ispostuju sve zakonske obveze.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2019 14:22 (bunker).
5 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
bunker kaže...

@mrblc

sve je to relativno... tko je taj koji će odrediti sluzbenu granicu gdje prestaje moja sloboda odabira i time počinjem diskriminirati nekoga ili nešto mojim odabirom ?? npr ako kazem da se nebih ozenio crnkinjom, da li je to moje pravo odabira ili time diskriminiram crnkinje ?

što se tiče kazni kojima je google kažnjen, ti a i mnogi drugi donosite sud na osnovu vama poznatih cinjenica , a vjerujem da shvaćaš veliku vjerojatnost da dobar dio činjenica nije dostupan široj javnosti i da stoga donosite nepotpun i krivi zakljucak. to je najlakse pojmiti ako se sjetis cinjenice da mnoge tvrtke i obrtnici svjesno cine razne prijestupe jer im je tih par kazni godisnje daleko manji iznos od onog kojeg bi platili da ispostuju sve zakonske obveze.

  tvoj licni odabir i odabir tebe kao preduzetnika su dvije razlicite stvari....

7 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir

A poduzetnik nema pravo uredjivati kako će poslovati ?
8 godina
offline
Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pirate

zapravo, ne. ne smiješ diskriminirati. možeš to pokušati raditi prikriveno, ali ne možeš reći da ne prodaješ svoje proizvode/usluge, recimo, srbima, a ostalima da. baš kao primjer apartmana i gejeva.

 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
bunker kaže...

A poduzetnik nema pravo uredjivati kako će poslovati ?

 Ima naravno do granice odredjene zakonom. Ne smije diskriminisati svoje klijente po rasnoj osnovi tipa zabraniti ulazak u trgovinu crncima dok u svoju kucu smije....

16 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
Zechina kaže...
Google search je već odavno nepouzdan kad tražiš nešto što ne odgovara "US standardima"; Baidu, ili ruske, korejske i vijetnamske (!) alt tražilice koristim već bar 5 godina.

 

Potvrđujem. Nema torrenta kojeg nisam uspio naći preko ruskog yandex-a.

Svemir.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
LudaRajcica kaže...
love2ml86 kaže...

Hong Kong se treba maknuti od Kine.

 Hong Kong kao i Taiwan JESU iskljucivo KINA!

 Hong Kong i Taiwan su jedina prava Kina, a ne ova uzurpatorska komunistička totalitarna vlast.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
8 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
Marko :D kaže...
Zechina kaže...

Cenzura.

 

Baidu, ili ruske, korejske i vijetnamske (!) alt tražilice koristim već bar 5 godina.

Govoriš o cenzuri i istovremeno koristiš Baidu koji, osim što je na kineskom, je strogo cenzuriran od strane države. Pretpostavljam da umjesto Wikipedije koristišBaidu enciklopediju?

 

Nemoj kakati bezveze. Baidu će cenzurirati ono što šteti Kini, Google će cenzurirati ono što šteti Amerima, Yandex Rusima, Naver Koreji, Coc Coc Vijetnamu...
Ali ne postoji "kartel cenzora" - već u praksi upravo suprotno; pitaj se zašto.

 

 "osim što je na kineskom" - e baš ga kakaš.

https://translate.google.com/

Nikad čuo za ovo, a? Imaš ga kao konfigurabilni plugin, i na desnu tipku mišem.

 

bunker kaže...

A poduzetnik nema pravo uredjivati kako će poslovati ?

Ono kad Facebook  - megakorporaciju pretvoriš u j.d.o.o. 

 

Gle, Facebook & Twitter imaju monopol socijalnih mreža (na zapadu).
Drugim riječima, monopol na "istinu". Naprosto, s pravima raste i odgovornost (odn. trebala bi).

Naravno da će svaka država, ako može, iskoristiti monopol za vlastitu propagandu (i cenzuru).

Ne bunim se čak ni protiv toga. Veći problem je po meni što je to kaos, pa nemaš normalnu, a kamo li konzistentnu vanjsku politiku, ni u US ni UK. Posljedično, svaki moron koji je trenutno na vlasti dere ono što mu je tad na pameti.
Sad još reci da je Bannonov "The Movement" običan start-up... pa se čudi kad ti sutra Markićka ili Pernar dođe kao premijer.

13 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir

Probaj na Baidu pronaći Bug Online, nećeš uspjeti jer su rezultati cenzurirani. To je sigurno jer Bug šteti Kini, zar ne?

 

Na Baidu ne možeš pronaći popularne stranice koje koristiš, ne možeš čak pronaći ni Wikipediju prvenstveno zbog masakra na Tiananmenskom trgu. Također sigurno zbog toga jer to šteti Kini, zar ne?

 

Koliko god da je Google cenzuriran, ne može biti ni približno toliko cenzuriran kao što je Baidu. I znam za Google Translate, ali zašto koristiti Google Translate za prijevod kada možeš koristiti i Baidu Translate. A da ne spomenem koliko je to ne praktično jer Google Translate, a i ostali prevoditelji ne prikazuju web stranice kako one zapravo izgledaju.

8 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
Marko :D kaže...

Probaj na Baidu pronaći Bug Online, nećeš uspjeti jer su rezultati cenzurirani. To je sigurno jer Bug šteti Kini, zar ne?

 

Ne odustaješ? Evo ti upravo ovaj članak na čijem topicu sipaš bisere:

Marko :D kaže...

Na Baidu ne možeš pronaći popularne stranice koje koristiš, ne možeš čak pronaći ni Wikipediju prvenstveno zbog masakra na Tiananmenskom trgu.

 

   

Marko :D kaže...

Google Translate, a i ostali prevoditelji ne prikazuju web stranice kako one zapravo izgledaju.

 

Ni MS Word mi ne prikazuje uvijek .odt kako treba, ali ne idem na Baidu čitati http://www.chinadaily.com.cn/ (koji je na eng, btw edit: zaboravih, i na francuskom, po želji) već tražiti informacije.

Tome tražilice služe. 

 

A sad se odi sramiti negdje drugdje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 12:47 (Zechina).
13 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
Zechina kaže...
Marko :D kaže...

Probaj na Baidu pronaći Bug Online, nećeš uspjeti jer su rezultati cenzurirani. To je sigurno jer Bug šteti Kini, zar ne?

 

Ne odustaješ? Evo ti upravo ovaj članak na čijem topicu sipaš bisere:

Marko :D kaže...

Na Baidu ne možeš pronaći popularne stranice koje koristiš, ne možeš čak pronaći ni Wikipediju prvenstveno zbog masakra na Tiananmenskom trgu.

    

Marko :D kaže...

Google Translate, a i ostali prevoditelji ne prikazuju web stranice kako one zapravo izgledaju.

 

Ni MS Word mi ne prikazuje uvijek .odt kako treba, ali ne idem na Baidu čitati http://www.chinadaily.com.cn/ (koji je na eng, btw edit: zaboravih, i na francuskom, po želji) već tražiti informacije.

Tome tražilice služe. 

 

A sad se odi sramiti negdje drugdje.

Nema "site:", tako i ja mogu tražiti na Google pa nađem doslovno sve. Upiši samo Bug Online bez navodnika i pronađi Bug. Možda i budeš na nekoj desetoj stranici.

 

Ovo je kao da odeš na Bing i postaviš regiju Australija, pa ti onda traži. Samo što ćeš i tad pronaći relevantnije rezultate nego na Baidu.

 

Ovo zadnje neću ni komentirat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 13:50 (Marko :D).
8 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
Marko :D kaže...

 

O čemu ti pričaš? Kina bi ti trebala dati rezultate nečega nešto u Rvackoj? Nas je 4 milje, njih milijardu i po (samo u Kini) ili 1400 milja. 4:1400??? Pa mi nismo 3 promila u odnosu na njih; zašto bi naš sajt bio među prvih 50 (ili uopće)? I to pod "Bug online" - potpuno neprecizna potraga za bilo što!

 

I OPET: kakaš bez veze! Prvi rezultat - točan! Priznaj da trolaš bezveze.

13 godina
offline
Re: Facebook blokirao dijeljenje linkova s The Pir
Zechina kaže...
Marko :D kaže...

 

O čemu ti pričaš? Kina bi ti trebala dati rezultate nečega nešto u Rvackoj? Nas je 4 milje, njih milijardu i po (samo u Kini) ili 1400 milja. 4:1400??? Pa mi nismo 3 promila u odnosu na njih; zašto bi naš sajt bio među prvih 50 (ili uopće)? I to pod "Bug online" - potpuno neprecizna potraga za bilo što!

 

I OPET: kakaš bez veze! Prvi rezultat - točan! Priznaj da trolaš bezveze.

O tome ti i govorim. Logičnije je koristiti tražilice koje daju relevantne rezultate prema tvojoj lokaciji. Ne vidim smisao u korištenju cenzuriranog Baidua zato jer je Google cenzuriran (iako ne vidim što je točno cenzurirano osim piratskog sadržaja, što je cenzurirano svugdje).

 

I ajde otvori taj prvi link; ni B od Buga. To je neka kineska stranica koja nudi neku random aplikaciju. Misliš da nisam već probao?

 

Umjesto Google-a, onda radije koristi Yandex(.com) koji bar daje neke poštene rezultate za razliku od Baidua. Qwant je isto dobra anonimna tražilica bazirana u Francuskoj (iliti europska alternativa Google-u).

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 17:40 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice