Falcon 9 Block 5, raketa nove generacije – korak b

poruka: 39
|
čitano: 10.767
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Falcon 9 Block 5, raketa nove generacije – korak b".
15 godina
offline
Re: Falcon 9 Block 5, raketa nove generacije – kor
syncmaster245b kaže...
GuitarMaster kaže...

Ne bi, kad bi uspjeli "napraviti" dovoljno atmosfere bili bi mirni par milijuna godina. Ovo što kažeš zvuči logično da, ali poprilično sam siguran da nije istina (nemam izvor, ali se sjećam par radova).

Što se tiče ovog "bitnijeg" efekta nepostojanja magnetosfere, imaš pravo da je bitnije. Ali mislim da je "zatuklo bez milosti" pretjerivanje (kada bi imali dovoljno atmosfere).

A i ako je istina da bi zračenje bilo jednostavno prejako, lako se zaštitiš odlaskom pod zemlju. Ionako će vjerojatno većina infrastrukture biti pod zemljom.

 Nemozes znati koliko ces biti "miran" jer zapocetak nemas dovoljno podataka pomocu kojih bi mogao procijeniti koliko je Marsu trebalo da dodje do ovog stanja, pa cak niti u redovima velicina kao sto su milijuni godina.

Kolika je atmosfera bila na svom maximumu, koliko je jako bilo magnetsko polje, koliko je dugo trajalao magnetsko polje, koliko je bilo zracenje Sunca,.....jednostavno previse parametara je u igri da bi mogli lijepiti nekakakve brojke.

 

Neznam zasto pokusavas umanjiti utjecaj magnetosfere. Apsolutno je neophodna da bi zivot mogao opstati.

Kako misliš da ne mogu znati? Istina nemam sad izvor nadohvat ruke, ali taj "problem" nije nešto s čime se znanstvenici muče, tih "par milijuna godina" je koncenzus. Nije da se ne zna je li 100 godina ili par milijuna. Nije tolika nepreciznost.
Ne pokušavam umanjiti utjecaj magnetosfere, utjecaj je naravno velik. Ali to ne znači da se ne može živjeti na Marsu. Neće biti lagano kao na Zemlji, ali zato se prilagodiš. Kao na primjer boravljenje pod zemljom većinom vremena.

15 godina
offline
Re: Falcon 9 Block 5, raketa nove generacije – kor
GuitarMaster kaže...
syncmaster245b kaže...
GuitarMaster kaže...

Ne bi, kad bi uspjeli "napraviti" dovoljno atmosfere bili bi mirni par milijuna godina. Ovo što kažeš zvuči logično da, ali poprilično sam siguran da nije istina (nemam izvor, ali se sjećam par radova).

Što se tiče ovog "bitnijeg" efekta nepostojanja magnetosfere, imaš pravo da je bitnije. Ali mislim da je "zatuklo bez milosti" pretjerivanje (kada bi imali dovoljno atmosfere).

A i ako je istina da bi zračenje bilo jednostavno prejako, lako se zaštitiš odlaskom pod zemlju. Ionako će vjerojatno većina infrastrukture biti pod zemljom.

 Nemozes znati koliko ces biti "miran" jer zapocetak nemas dovoljno podataka pomocu kojih bi mogao procijeniti koliko je Marsu trebalo da dodje do ovog stanja, pa cak niti u redovima velicina kao sto su milijuni godina.

Kolika je atmosfera bila na svom maximumu, koliko je jako bilo magnetsko polje, koliko je dugo trajalao magnetsko polje, koliko je bilo zracenje Sunca,.....jednostavno previse parametara je u igri da bi mogli lijepiti nekakakve brojke.

 

Neznam zasto pokusavas umanjiti utjecaj magnetosfere. Apsolutno je neophodna da bi zivot mogao opstati.

Kako misliš da ne mogu znati?

 

Pa napisao sam ti zasto.

Jel citas tudje odgovore dalje od prve recenice?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
8 godina
offline
Falcon 9 Block 5, raketa nove generacije – korak b

imamo problem s "teraformiranjem" Zemlje i ne uspijevamo ga riješiti, ali ćemo zato na Marsu stvoriti atmosferu. how yes no.

čisto onako, zanima me, koliko bi stvaranje atmosfere trajalo, kako bi se to uopće radilo, pa onda jedan sekundaran podatak; koliko bi to koštalo i za kraj, tko bi normalan išao živjeti na mars pod zemlju?! ok, svakave spodobe hodaju svijetom tako da ne sumnjam da bi bilo kandidata, ali za par budala koji žele na mars, teraformirat ćemo cijeli planet, platiti stotine i tisuće milijardi za to i onda im napraviti podrum da bi u njemu živjeli jer bi ih vani spržilo zračenje?! mislim, jel ovdje stvarno netko vjeruje da će ljudska noga za naših života kročit na mars?

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Falcon 9 Block 5, raketa nove generacije – kor
syncmaster245b kaže...
GuitarMaster kaže...
syncmaster245b kaže...
GuitarMaster kaže...

Ne bi, kad bi uspjeli "napraviti" dovoljno atmosfere bili bi mirni par milijuna godina. Ovo što kažeš zvuči logično da, ali poprilično sam siguran da nije istina (nemam izvor, ali se sjećam par radova).

Što se tiče ovog "bitnijeg" efekta nepostojanja magnetosfere, imaš pravo da je bitnije. Ali mislim da je "zatuklo bez milosti" pretjerivanje (kada bi imali dovoljno atmosfere).

A i ako je istina da bi zračenje bilo jednostavno prejako, lako se zaštitiš odlaskom pod zemlju. Ionako će vjerojatno većina infrastrukture biti pod zemljom.

 Nemozes znati koliko ces biti "miran" jer zapocetak nemas dovoljno podataka pomocu kojih bi mogao procijeniti koliko je Marsu trebalo da dodje do ovog stanja, pa cak niti u redovima velicina kao sto su milijuni godina.

Kolika je atmosfera bila na svom maximumu, koliko je jako bilo magnetsko polje, koliko je dugo trajalao magnetsko polje, koliko je bilo zracenje Sunca,.....jednostavno previse parametara je u igri da bi mogli lijepiti nekakakve brojke.

 

Neznam zasto pokusavas umanjiti utjecaj magnetosfere. Apsolutno je neophodna da bi zivot mogao opstati.

Kako misliš da ne mogu znati?

 

Pa napisao sam ti zasto.

Jel citas tudje odgovore dalje od prve recenice?

Zato jer sve to što si nabrojao otprilike znamo. Neke stvari dosta precizno neke malo manje. Geološka povijest Marsa nije velika nepoznanica. Istina svake godine saznajemo sve više, ali ovako kako si napisao ispada da nemamo pojma, što je daleko od istine.

15 godina
offline
Falcon 9 Block 5, raketa nove generacije – korak b

-super, gornjim postom smo riješili sve probleme.. Mars!,, here we come :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Falcon 9 Block 5, raketa nove generacije – kor
bruno1026 kaže...

imamo problem s "teraformiranjem" Zemlje i ne uspijevamo ga riješiti, ali ćemo zato na Marsu stvoriti atmosferu. how yes no.

čisto onako, zanima me, koliko bi stvaranje atmosfere trajalo, kako bi se to uopće radilo, pa onda jedan sekundaran podatak; koliko bi to koštalo i za kraj, tko bi normalan išao živjeti na mars pod zemlju?! ok, svakave spodobe hodaju svijetom tako da ne sumnjam da bi bilo kandidata, ali za par budala koji žele na mars, teraformirat ćemo cijeli planet, platiti stotine i tisuće milijardi za to i onda im napraviti podrum da bi u njemu živjeli jer bi ih vani spržilo zračenje?! mislim, jel ovdje stvarno netko vjeruje da će ljudska noga za naših života kročit na mars?

Glupo je uopće razmišlat o (ljudskom) životu na Marsu. Ima dovoljno mjesta na Zemlji, tisuću puta ugodnijih od Marsa, pa ljudi tamo ne žive. Ali, kročit nogom tamo je nužno. Nadam se još za mog života.

 

A ako ne bude - pa, bit će još ljudi i posle mene. Stvari nisu, ovdje na Zemlji, baš tako crne kako se nekima čine.  

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2018 1:31 (markoBT).
15 godina
offline
Re: Falcon 9 Block 5, raketa nove generacije – kor
GuitarMaster kaže...

Zato jer sve to što si nabrojao otprilike znamo. Neke stvari dosta precizno neke malo manje. Geološka povijest Marsa nije velika nepoznanica. Istina svake godine saznajemo sve više, ali ovako kako si napisao ispada da nemamo pojma, što je daleko od istine.

Ma sto znamo?

 

Nemamo blage veze kada  je Mars izgubio atmosferu.

Pa cak ni NASA, nakon misije MAVEN (misija posvecena iskljucivo proucavanju Marsove atmosfere) ne moze spustiti procjenu na manje od pola milijarde godina.

 

Zelje su jedno, a realnost najcesce nesto sasvim deseto.

 

Bez rjesenog magnetskog polja nema kolonizacije. I tu sva prica staje.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Falcon 9 Block 5, raketa nove generacije – kor
syncmaster245b kaže...
GuitarMaster kaže...

Zato jer sve to što si nabrojao otprilike znamo. Neke stvari dosta precizno neke malo manje. Geološka povijest Marsa nije velika nepoznanica. Istina svake godine saznajemo sve više, ali ovako kako si napisao ispada da nemamo pojma, što je daleko od istine.

Ma sto znamo?

 Nemamo blage veze kada  je Mars izgubio atmosferu.

Pa cak ni NASA, nakon misije MAVEN (misija posvecena iskljucivo proucavanju Marsove atmosfere) ne moze spustiti procjenu na manje od pola milijarde godina.

 Zelje su jedno, a realnost najcesce nesto sasvim deseto.

 Bez rjesenog magnetskog polja nema kolonizacije. I tu sva prica staje.

 E, da.. vidim i da neki ovdje nisu svjesni koliki je to zemaljski atmosferski tlak u biti masa plina? Pa to je 5.15×1015 tona. Neznam kako to uopće opisati "milijardama". 
Da ponovimo gradivo, na svaki kvadratni metar na površini zemlje, djeluje pritisak od deset (10) tona atmosferskih plinova koje privlači zemljina gravitacija. 
Gravitacija marsa je 3,711 m/s² (zemlje 9,807 m/s²) Dakle, ako netko nije skužio bit kolega koji su već opisivali ovaj problem, mi bi morali (po musku hidrogenskim bombama)
odnekud osloboditi marsove smrznute plinove (nama bi jelte trebalo idealno 78% dušika, 21% kisika i nešto sitno oko 1% ostalih plinova, po mogućnosti stakleničkih Co2, metana...)
u trostrukoj količini nego na zemlji da bi se šetali marsovim livadama. Mislim da nema šanse da mars ima tolke rezerve, pogotovo kisika, da bi se "terraformirao". Bilo sa sagorjevanjem, bakterijama, nuklearnim eksplozijama. 
Apsurdno je da bi vjerojatno lakše "sredili uvjete za život" u gornjoj atmosferi venere. No dobro, unatoč svemu, mislim da je ovaj SpaceX najmanje overhajpan proizvod pod kapom mesije muska. 
Rakete su im stvarno dobre, i želim im svu sreću u radu i napretku. I što skorije pridruživanje Bransona, Bezosa, Bigelowa i ostalih b-ova :)

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
online
Falcon 9 Block 5, raketa nove generacije – korak b

uh, odmah se sjetim trilogije mars od robinsona... 

lik je jebeno dobro zamislio kako bi moglo teći teraformiranje i koloniziranje marsa

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice