U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana mobit

poruka: 76
|
čitano: 16.006
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana mobit".
14 godina
neaktivan
offline
U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana mobit

Ovdje se pitanje samo po sebi namece, koji je razlog zabrane?

E moj novinaru, niti milimetra istrazivanja nisi proveo, ha?

 

Pozdrav

Citatelj

Čista savjest vrijedi tisuću svjedoka.
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana mobit

Vjerujem kao roditelj da ih ima mali milijon, tko bi to isao uopce nabrajati. To treba uvesti u cijeloj galaksiji.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
21 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
Stjepanj kaže...

Vjerujem kao roditelj da ih ima mali milijon, tko bi to isao uopce nabrajati. To treba uvesti u cijeloj galaksiji.lp

 

 Poslano sa mobitela, heh...

Swedish latin super funk.
12 godina
protjeran
offline
U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana mobit

E sirka moj, covjek od 36g sigurno ovo ne pise iz osnovne skole.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
29 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana mobit

Ka boom, nek bude još jedan novi teroristički napad i roditelji će teško doći do svoje djece...

 
2 14 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
Zabrana se ne odnosi na djelatnike skole. I kao sto pise u tekstu, djeca koja ponesu kobitele morat ce ih predati uciteljima i u slucaju neke izvanredne situacije vjerujem da ce ucitelji vratit te mobitele da djeca mogu kontaktirati roditelje.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
13 godina
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
Dex.pwn kaže...

Ka boom, nek bude još jedan novi teroristički napad i roditelji će teško doći do svoje djece...

 de molim te napisi scenarij u kojem dijete treba zvat roditelja nakon terorističkog napada 

 

Kad se dogodi brži teroristički napad kontaktiraju se nadležne službe koje trebaju odraditi svoj posao

You have to be odd to be number one
10 godina
online
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
Top Bugovac kaže...
Dex.pwn kaže...

Ka boom, nek bude još jedan novi teroristički napad i roditelji će teško doći do svoje djece...

 de molim te napisi scenarij u kojem dijete treba zvat roditelja nakon terorističkog napada 

 

Kad se dogodi brži teroristički napad kontaktiraju se nadležne službe koje trebaju odraditi svoj posao

 

Tako je, ali zamisli da je tvoje dijete u toj skoli, nebi ga htio nazvati da provjeris jel ok?

15 godina
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
SnakeST kaže...

 

Tako je, ali zamisli da je tvoje dijete u toj skoli, nebi ga htio nazvati da provjeris jel ok?

 Mene nije nitko zvao u školu da me provjeri... i smatram da mobitelima nije mjesto u školi...nema zašto...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2018 13:37 (Srednji).
10 godina
protjeran
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
....uvesti i u srednje skole.... promptno....
metalni punker
Moj PC  
17 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
SnakeST kaže...

Tako je, ali zamisli da je tvoje dijete u toj skoli, nebi ga htio nazvati da provjeris jel ok?

a što tek da marsovci odluče oteti stotinjak djece nasumično... 

i nikad nisi siguran da se i taj mobač neće pokvariti/ostati bez baterije/biti ukraden ili što već, pa je najbolje da im kupimo i rezervni, a onda za svaki slučaj i zamjenu za rezervni

 

a onda opet - što ako nuklearna rokne u blizini... treba uzeti neki mobač otporan na emp, možda ne bi bilo loše i helikopter parkirati pored škole, postaviti mitraljeska gnijezda, nabaviti ruski s-400...

6 godina
offline
U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana mobit

Poznajem klinca koji freelanca od 5. osnovne, godišnja zarada mu premašuje zaradu roditelja, uzeti mu mobitel bi bilo naprosto nepravedno

 

EDIT: Čak nisam dobro napisao ono na što sam ciljao, dijete je u osnovnoj koja je obavezna, uči stvari koje ga ne zanimaju (povijest, zemljopis, sve su to predmeti koji se naštrebaju) klinac je preko mobitela spojen do poslodavca, a u svijetu freelancinga vrijedi "tko prvi njegovo"

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2018 13:55 (Mr.ddevil).
Moj PC  
0 13 hvala 0
11 godina
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
Mr.ddevil kaže...

Poznajem klinca koji freelanca od 5. osnovne, godišnja zarada mu premašuje zaradu roditelja, uzeti mu mobitel bi bilo naprosto nepravedno

 

EDIT: Čak nisam dobro napisao ono na što sam ciljao, dijete je u osnovnoj koja je obavezna, uči stvari koje ga ne zanimaju (povijest, zemljopis, sve su to predmeti koji se naštrebaju) klinac je preko mobitela spojen do poslodavca, a u svijetu freelancinga vrijedi "tko prvi njegovo"

kako svima, tako i njemu

 

znam i ja lika koji zarađuje puno više od svojih roditelja kupeći "priloge" u lokalnim trgovinama i kafićima, stvarno bi bilo nepravedno uzeti mu baseball palicu 

12 godina
neaktivan
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m

problem je to što djeca imaju danas uglavnom mobitele malo skuplje srednje klase te flagship mobitele.Vidim ja kad balavurdija stane vadit zadnje dvije linije iPhone-a.Puno veći problem jeste kad se ista djeca stanu vraćat kući namlaćena bez mobitela od samog terorizma.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
12 godina
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
Mr.ddevil kaže...

Poznajem klinca koji freelanca od 5. osnovne, godišnja zarada mu premašuje zaradu roditelja, uzeti mu mobitel bi bilo naprosto nepravedno

 

EDIT: Čak nisam dobro napisao ono na što sam ciljao, dijete je u osnovnoj koja je obavezna, uči stvari koje ga ne zanimaju (povijest, zemljopis, sve su to predmeti koji se naštrebaju) klinac je preko mobitela spojen do poslodavca, a u svijetu freelancinga vrijedi "tko prvi njegovo"

 

Čemu uopće onda mali ide u školu ako mora raditi? Neka ga ispišu i neka zarađuje kod kuće koliko hoće, ovako samo zbunjuje profe i djecu do sebe, odakle netko zna što mali radi, igra li se ili mlati lovu veću od profe i roditelja zajedno?

13 godina
neaktivan
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
Freelanca od petog osnovne? A sta to on freelanca? Dila auticima?

Nekak mi je to tesko povjerovat. Ajde s 14-15 jos nekak, al s 10-11 hmmm..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
Sale_ds kaže...
Freelanca od petog osnovne? A sta to on freelanca? Dila auticima?

Nekak mi je to tesko povjerovat. Ajde s 14-15 jos nekak, al s 10-11 hmmm..

Moguće, kod mene ispred Kauflanda neka romska djeca freelancaju već od četvrte godine života  ("daj kunu čiko"). Roditelji isto smatraju kako ih je besmisleno slati u školu da tamo kradu bogu dane zbog gluparija koje nikog ne zanimaju, a ovdje donose živu lovu, keš i to više nego stari i stara zajedno.

14 godina
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
Mr.ddevil kaže...

Poznajem klinca koji freelanca od 5. osnovne, godišnja zarada mu premašuje zaradu roditelja, uzeti mu mobitel bi bilo naprosto nepravedno

 

EDIT: Čak nisam dobro napisao ono na što sam ciljao, dijete je u osnovnoj koja je obavezna, uči stvari koje ga ne zanimaju (povijest, zemljopis, sve su to predmeti koji se naštrebaju) klinac je preko mobitela spojen do poslodavca, a u svijetu freelancinga vrijedi "tko prvi njegovo"

 Tako je. Nek' momak bude zatucan ko panj. Pa kad ga netko pita gdje je Francuska a on pokaže prstom na Kanadu biti će mu veselo.

Počinje lagano stoljeće debila. I kada se zalomi da fine igračkice sveznalice ne prorade kako spada svi će poumirati pored izvora hrane/vode/....

Nego...odo po japanke i pravac na Biokovo... 

 

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
6 godina
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m

Hmm, kad netko pita Francuza da na slijepoj karti pronađe FRANCUSKU, ti stvarno misliš da će on znati, većina djece ima roditelje, tako da neće u japankama na Biokovo niti na Velebit.

Uzmi udžbenik povijesti 8. razreda i ispituj djecu u školi (njihovo znanje, nenajavljeno, bez da se pripreme za to), rezultati će biti zanimljivi, društvene znanosti bi trebalo poučavati društvo

Najbitnija činjenica je da bi škole trebalo digitalizirati, profesor bi dobio punu pozornost svih učenika kada bi ih zainteresirao, a tada ni matematika ni fizika ne bi bile teške, predavao sam u srednjoj, znam o čemu pričam, ako imaš dobar pristup učenicima, i zainteresiraš ih više od mobitela, ti si profesor/učitelj/nastavnik

Trust nobody, become the best !
6 godina
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
Sale_ds kaže...
Freelanca od petog osnovne? A sta to on freelanca? Dila auticima?

Nekak mi je to tesko povjerovat. Ajde s 14-15 jos nekak, al s 10-11 hmmm..

 -Kada kreneš učiti sa 7-8 godina, dok ti je mozak u fazi da upija znanje kao spušva vodu, treba ti ponoviti samo jedanput, klince zainteresiraju igre, ili ih žele kreirati ili varati u njima, a sa dobrom motivacijom ciljevi se lakše postižu.

 

 -Obrazovni sustav traži reformu !

 

EDIT: Ne kažem da djeci treba dati mobitel kada uče nešto iz matematike, ali isto tako im ga i ne treba oduzeti, DJECU TREBA ZAINTERESIRATI

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2018 16:40 (Mr.ddevil).
12 godina
odjavljen
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
Top Bugovac kaže...
Dex.pwn kaže...

Ka boom, nek bude još jedan novi teroristički napad i roditelji će teško doći do svoje djece...

 de molim te napisi scenarij u kojem dijete treba zvat roditelja nakon terorističkog napada 

 

Kad se dogodi brži teroristički napad kontaktiraju se nadležne službe koje trebaju odraditi svoj posao

 

SnakeST kaže...
Top Bugovac kaže...
Dex.pwn kaže...

Ka boom, nek bude još jedan novi teroristički napad i roditelji će teško doći do svoje djece...

 de molim te napisi scenarij u kojem dijete treba zvat roditelja nakon terorističkog napada 

 

Kad se dogodi brži teroristički napad kontaktiraju se nadležne službe koje trebaju odraditi svoj posao

 

Tako je, ali zamisli da je tvoje dijete u toj skoli, nebi ga htio nazvati da provjeris jel ok?

 

 

Kužiš sad?

 

8 godina
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
Moj mali ce krenut u 3. razred. Vise nema boravak. Ima mob. Do sad ga nije nosio u skolu. Sad hoce. Uz dogovor kako i kad i za sto ce ga koristit.
I ne sumnjam da ce se drzati toga.

Ne, nije flagship nego jeftini Alcatel smartphone. Njemu dobar. Moze se igrat, ali i nazvat i poslat poruku.

Tako da zabrana nije put. Moze to pametnije, ako pravilno odgajamo djecu.

Eto, my 2 cents.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
11 2 hvala 1
9 godina
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
Macumba kaže...
Moj mali ce krenut u 3. razred. Vise nema boravak. Ima mob. Do sad ga nije nosio u skolu. Sad hoce. Uz dogovor kako i kad i za sto ce ga koristit.
I ne sumnjam da ce se drzati toga.

Ne, nije flagship nego jeftini Alcatel smartphone. Njemu dobar. Moze se igrat, ali i nazvat i poslat poruku.

Tako da zabrana nije put. Moze to pametnije, ako pravilno odgajamo djecu.

Eto, my 2 cents.

 Kakav si ti to roditelj?? Pa kupi jadnom djetetu iphone

16 godina
protjeran
offline
U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana mobit

Pravi razlog je uvijek isti - pokušati nekako zakočiti/zaustaviti tehnologiju kako bi se djecu i dalje moglo opterećivati učenjem napamet i besmislenim zadacima za koje se na Googleu pronađe odgovor za 2 sekunde. Provjereni recept za nazadno i neefikasno školstvo. Isprobano u mom slučaju (doduše meni su u osnovnoj školi zabranjivali digitron, a ne mobitel ali razlog je, kao što rekoh, uvijek isti).

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
2 7 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
Avensac kaže...
Macumba kaže...
Moj mali ce krenut u 3. razred. Vise nema boravak. Ima mob. Do sad ga nije nosio u skolu. Sad hoce. Uz dogovor kako i kad i za sto ce ga koristit.
I ne sumnjam da ce se drzati toga.

Ne, nije flagship nego jeftini Alcatel smartphone. Njemu dobar. Moze se igrat, ali i nazvat i poslat poruku.

Tako da zabrana nije put. Moze to pametnije, ako pravilno odgajamo djecu.

Eto, my 2 cents.

 Kakav si ti to roditelj?? Pa kupi jadnom djetetu iphone

 Meni su moji isto u tom razdoblju pokusali uvaliti siemens s antenicom ali nije bilo potrebno jer znaju gdje sam i sto radim i u svakom trenutku mogu doci po mene,kaj sam se s mobom u depu trebao penjati po drvecu,igrati nogomet,lopova i pandura itd,jedino je bilo fora kad smo se trebali cuti s curama. 

11 godina
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
A zato danas konobari niti obračun bez mobitela ne znaju napraviti, jebe ih najobičnije potpisivanje jedinice pod jedinice, desetice pod desetice, da zbrajanje više od tri broja ne spominjem...
15 godina
neaktivan
offline
U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana mobit

Nevjerovatno kako društvo tromo reagira na nove izazove. Iako su učitelji brzo primijetili i upozorili na problem. Čak ni roditelji ne vide jasno šta se radi s djecom: s jedne strane manjak odgoja (vremena za odgoj, zbog prezaposlenosti, lijenosti, neznanja, vlastite ovisnosti o internetu), sa druge nadoknađivanje manjka kontakta sa djecom kupovinom stvarčica (i to ulizivanje i grižnja savjesti istisnu svijest o drugim problemima). Nema šire vizije: površni roditelji i političari stvaraju za jedan stepen još površniju djecu i tako do ubrzane propasti civilizacije. U školu se ide radi pečata, a ne radi znanja i sposobnosti. Tehnogija već kontroliše čovjeka i njegov način razmišljanja. Ako kompjuteri napreduju, a čovjek propada, zna se ko će zavladati, a ko biti izbačen sa planete kao biološki otpad.

 
1 0 hvala 1
10 godina
online
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
picajzla0707 kaže...
SnakeST kaže...

Tako je, ali zamisli da je tvoje dijete u toj skoli, nebi ga htio nazvati da provjeris jel ok?

a što tek da marsovci odluče oteti stotinjak djece nasumično... 

i nikad nisi siguran da se i taj mobač neće pokvariti/ostati bez baterije/biti ukraden ili što već, pa je najbolje da im kupimo i rezervni, a onda za svaki slučaj i zamjenu za rezervni

 

a onda opet - što ako nuklearna rokne u blizini... treba uzeti neki mobač otporan na emp, možda ne bi bilo loše i helikopter parkirati pored škole, postaviti mitraljeska gnijezda, nabaviti ruski s-400...

 

Wow netko stvarno ima bujnu maštu. Ajmo smisliti još SF scenarija :)

 

Rekao sam realno što se može dogoditi, znači tvoje dijete je u školi u kojoj je bila pucnjava, nebi htio da imaš mogućnost zvati ga?

 

Nisam za to da se mobiteli koriste za vrijeme nastave, ali isključiti mobitel i ostaviti ga u džepu je sasvim ok. Predavati ga učitelju na početku nastave mi je glupo i nepotrebno.

11 godina
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
Bujna mašta? A teroristički napad u našim školama je valjda uobičajena situacija i toliko vjerojatna da bi im, uz mobitel, obavezno i pancirke trebali oblačiti
6 godina
offline
Re: U Francuskoj od rujna stupa na snagu zabrana m
SnakeST kaže...

Wow netko stvarno ima bujnu maštu. Ajmo smisliti još SF scenarija :)

 

Rekao sam realno što se može dogoditi, znači tvoje dijete je u školi u kojoj je bila pucnjava, nebi htio da imaš mogućnost zvati ga?

 

Nisam za to da se mobiteli koriste za vrijeme nastave, ali isključiti mobitel i ostaviti ga u džepu je sasvim ok. Predavati ga učitelju na početku nastave mi je glupo i nepotrebno.

 Morao sam

Trust nobody, become the best !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice