Gainward RTX 2070 Phoenix GS - Dobra nakon optimiz

poruka: 14
|
čitano: 4.159
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gainward RTX 2070 Phoenix GS - Dobra nakon optimiz".
16 godina
odjavljen
offline
Gainward RTX 2070 Phoenix GS - Dobra nakon optimiz

2060 je kraljica, bez daljnjega. BTW, cudno da su krivulju ventilatora tako sjebali. Kod mene na 2080 isti takav hladnjak (vizualno isti barem) je necujan

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gainward RTX 2070 Phoenix GS - Dobra nakon opt

Bome 2060 sa cijenom oko 3000 kn je best buy... steta sto ne podrzava SLI pa bubnes dvije takve i podereš 2080TI 

Ja sam ipak uzeo 2070 EVGA FTW3 i sa overclockom sam dobio rezultate kao stock 2080 tako da sam jako zadovoljan

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
15 godina
offline
Gainward RTX 2070 Phoenix GS - Dobra nakon optimiz

Smatram da nedostjanje backplate kao minusa treba uzeti sa rezervom. 

+ daje fizičku zaštitu stražnjeg dijela kartice, donekle učvrščava PCB, vizuelni dojam (subjektivna stvar), nema drugih vidljivih i mjerljivih benefita.

- ne doprinosi hlađenju, odnosno odvođenju topline, čak nekada negativno utiče odnosno za 1-2 C povećava temepraturu, otežava i poskupljuje GPU, komplicira rasklapanje i čišćenje, te iako učvrščava glavni dio PCB stvara dodatno opterećenje na PCIe konektor i PCIE slot. Često uopće ne smanjuje sagging. 

 

+ i - se odnose na standrdni  vodoravni položaj GPU u kućištu, u kućištima sa vertikalnim položajem GPU kao i sa bracketima i riserima sagging problema nema. 

 

https://youtu.be/OBsxuNXyDJk 

 

https://youtu.be/Z1J4RjjVZrI

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 9:51 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Gainward RTX 2070 Phoenix GS - Dobra nakon opt
boxer kaže...

Smatram da nedostjanje backplate kao minusa treba uzeti sa rezervom. 

+ daje fizičku zaštitu stražnjeg dijela kartice, donekle učvrščava PCB, vizuelni dojam (subjektivna stvar), nema drugih vidljivih i mjerljivih benefita.

- ne doprinosi hlađenju, odnosno odvođenju topline, čak nekada negativno utiče odnosno za 1-2 C povećava temepraturu, otežava i poskupljuje GPU, komplicira rasklapanje i čišćenje, te iako učvrščava glavni dio PCB stvara dodatno opterećenje na PCIe konektor i PCIE slot. Često uopće ne smanjuje sagging. 

 

+ i - se odnose na standrdni  vodoravni položaj GPU u kućištu, u kućištima sa vertikalnim položajem GPU kao i sa bracketima i riserima sagging problema nema. 

 

https://youtu.be/OBsxuNXyDJk 

 

https://youtu.be/Z1J4RjjVZrI

 Aj ne filozofiraj, backplate moze imati samo pluseve, a ovo da vertikalno postavljene kartice ne trebaju backlpate jer ionako nemaju saga je presmijesan "argument"...

15 godina
offline
Re: Gainward RTX 2070 Phoenix GS - Dobra nakon opt
war3_tft kaže...

 Aj ne filozofiraj, backplate moze imati samo pluseve, a ovo da vertikalno postavljene kartice ne trebaju backlpate jer ionako nemaju saga je presmijesan "argument"...

 Kartice uopće ne trebaju backplate, nije nužan.  Ako je kartica duga i teška zbog hladnjaka nikakav bacpkplate joj neće pomoći da se ne savijau horizontalnom položaju. 

Daj mi pluseve koje nisam naveo. Presmiješan si samo ti bez argumenata. 

 

Podebljano - nađi tačno gdje sam ja to napisao, napisao sam samo da nema sagginga kada su u vertikalnom položaju ili sa bracketima+ riserima. Namjerno stvari pogrešno predstavljaš. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 10:19 (boxer).
12 godina
protjeran
offline
Re: Gainward RTX 2070 Phoenix GS - Dobra nakon opt
boxer kaže...

 Kartice uopće ne trebaju backplate, nije nužan.  Ako je kartica duga i teška zbog hladnjaka nikakav bacpkplate joj neće pomoći da se ne savijau horizontalnom položaju. 

Daj mi pluseve koje nisam naveo. Presmiješan si samo ti bez argumenata. 

 

Podebljano - nađi tačno gdje sam ja to napisao, napisao sam samo da nema sagginga kada su u vertikalnom položaju ili sa bracketima+ riserima. Namjerno stvari pogrešno predstavljaš. 

 Itekako je nuzan kod duzih kartica i onih sa debljim heatsinkovima, a takvih je danas sve vise, cak i u mid segmentu. Da saga ce uvijek biti kod takvih kartica, al ce biti smanjen na minimum dok bi se bez backplatea ona skroz popigala.

 

To da se vise griju je opet glupost, backplateovi uglavnom imaju nekakve ventilacijske otvore, a neki cak imaj i termal padove.

 

Od dodatnih pluseva imamo jednostavnost odrzavanja, prasinu samo prebrises krpom bez da ti ona zapinje i naravno puno bolju estetiku. Oni koji ne ciste komponente ionako bolje niti ne zasluzuju, a ovi sta imaju fetis na goli PCB su isto tako nebitni.

 

Ovi sta montiraju kartice vertikalno su u pak mizernom postotku da opet spadaju u nebitnu kategoriju, a sa druge strane takvi to cine prvenstveno iz estetskih razloga pa ce oni opet traziti da mu sve bude lijepo i uredno tj da ima backplate. 

15 godina
offline
Re: Gainward RTX 2070 Phoenix GS - Dobra nakon opt
war3_tft kaže...

 Itekako je nuzan kod duzih kartica i onih sa debljim heatsinkovima, a takvih je danas sve vise, cak i u mid segmentu. Da saga ce uvijek biti kod takvih kartica, al ce biti smanjen na minimum dok bi se bez backplatea ona skroz popigala.

 

 Ne glupiraj se, apsolutno nije nužan za normalno funkcioniranje kartica. Postojale su duge kartice i prije backplatea, a i danas postoje kao što vidiš ima i ova i nije joj nužan backplate.

Evo kako to izgleda kada backplate "smanjuje na minimum sagging". Ako je kartica duga, ima veliki i težak hladnjak neće joj puno pomoći nikakav backplate. Težište joj je na drugom kraju i jednostavno preteže i možeš se hebati ali tako je + što tome doprinose i konektori na kraju kartice sa kabelima koji vise i sl. Besposlen pop i jariće krsti.

 

war3_tft kaže...

 

To da se vise griju je opet glupost, backplateovi uglavnom imaju nekakve ventilacijske otvore, a neki cak imaj i termal padove.

 https://youtu.be/OBsxuNXyDJk 

 

war3_tft kaže...

 

Od dodatnih pluseva imamo jednostavnost odrzavanja, prasinu samo prebrises krpom bez da ti ona zapinje i naravno puno bolju estetiku. Oni koji ne ciste komponente ionako bolje niti ne zasluzuju, a ovi sta imaju fetis na goli PCB su isto tako nebitni.

 Inače iskusniji kao priručno rješenje za čišćenje koriste četke za farbanje umjesto krpe, veća efikasnost bez zapinjanja. Vidi se da si noob koji ima fetiš na backplate.

war3_tft kaže...

Ovi sta montiraju kartice vertikalno su u pak mizernom postotku da opet spadaju u nebitnu kategoriju, a sa druge strane takvi to cine prvenstveno iz estetskih razloga pa ce oni opet traziti da mu sve bude lijepo i uredno tj da ima backplate. 

 Postoje kućišta kao npr. Silverstone Raven, RVZ02 ili small form factor kućišta koja odudaraju od old school položaja. I na kraju (podbeljano) si sam priznao čemu zapravo služi backplate.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
12 godina
protjeran
offline
Re: Gainward RTX 2070 Phoenix GS - Dobra nakon opt

Cek cijeli dan ti je trebalo da nades sliku ekstremnog saga (gamers nexus bas taj model izdvojio kao najgori po tom pitanju klik, zamisli ju bez backplatea ), dva itx kucista koja se razlikuju od 99.9% ostalih sto se tice montiranja kartica i da se sjetis pametovat o ciscenju sa kistom? 

 

Sto se videa tice ja nisam rekao da se temp smanje vec da ne rastu u odnosu na kartice bez backplatea, al eto ti si valjda mislio da ces ojacati svoj "argument" sa tim videom, svasta se radi u trenucima ocaja i neznanja. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 0:38 (war3_tft).
15 godina
offline
Re: Gainward RTX 2070 Phoenix GS - Dobra nakon opt

Nebesposličari svatko, jbg mora se raditi, odgajati djecu itd, a ne prodavati zjale na forumu kao ti. Ja ti ovako, malo oko podne i naveče kada imam vremena posjetim i pišem na forumu, a ti zabavljaj raju svojim glupostima između. 

 

Googlaj nudi hrpu slika GPU sagginga sa backplateom. Uostalom imam R9 290 Vapor-X Tri-X OC triple slot 306mm karticu, šta ja imam tebi objašnjavati šta i kako.

 

Svakom proizvođaču bi bilo bolje da u kutiju sa gpu doda manji bracket koji spriječava sagging umjesto backplatea, jeftinije i efikasnije.

 

A ti uzmi krpicu pa gladi backplate...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 1:11 (boxer).
12 godina
protjeran
offline
Re: Gainward RTX 2070 Phoenix GS - Dobra nakon opt
boxer kaže...

Uostalom imam R9 290 Vapor-X Tri-X OC triple slot 306mm karticu

 

 

 I jos nisi naucio, zalosno. 

16 godina
odjavljen
offline
Gainward RTX 2070 Phoenix GS - Dobra nakon optimiz

Jel ikad itko imao problema zbog tog sagginga? Stvarnih problema a ne vizualnih...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Gainward RTX 2070 Phoenix GS - Dobra nakon opt
S obzirom koliko sam kartica promjenio nikad nisam imao problema, bilo je nekoliko opasnih modela s tim problemom koje su se poprilicno savijale cca mozda i 1cm no backplate nije ono glavno sto karticu drzi krucijalno vodoravno jer ima kartica s backplateom od 0,1mm debljine lima(u praksi beskorisno vise sluzi kao ukras)vec bocni backplate hladnjaka.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Gainward RTX 2070 Phoenix GS - Dobra nakon opt

Ekipa iz gamers nexusa je bas napravila nekakvo testiranje u linku sto sam stavio gore bas sa ovom aorus gdje je sag jako naglasen pa pogledaj dal su oni kaj pametnog zakljucili.

15 godina
offline
Re: Gainward RTX 2070 Phoenix GS - Dobra nakon opt
war3_tft kaže...

 

 I jos nisi naucio, zalosno. 

 Žalosne su samo tvoje manije koje manifestiraš na forumu. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice