Gasi se Google Cloud Print

poruka: 34
|
čitano: 7.461
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gasi se Google Cloud Print".
4 godine
protjeran
offline
Gasi se Google Cloud Print

Google svašta krene pa ugasi. Ne znam šta im radi hrpa tih super plaćenih genijalnih programera i managera. Valjda igraju stolni tenis, ljuljaju se, hrane besplatno na poslu i štede novac kako bi se umirovili s 40 godina. Može se i sam Alphabet tj. Google ugasiti slobodno, neće nitko ostati tužan osim tih zaposlenika koji dobro žive od reklama a ne baš od svog rada.

 
3 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
bugovac222 kaže...

Google svašta krene pa ugasi. Ne znam šta im radi hrpa tih super plaćenih genijalnih programera i managera. Valjda igraju stolni tenis, ljuljaju se, hrane besplatno na poslu i štede novac kako bi se umirovili s 40 godina. Može se i sam Alphabet tj. Google ugasiti slobodno, neće nitko ostati tužan osim tih zaposlenika koji dobro žive od reklama a ne baš od svog rada.

 Ti bi na njihovom mjestu unaprijed znao sta ce biti uspjesno? Mora da radis u nekoj top 500 kompanija na nekoj CEO poziciji.... 

4 godine
protjeran
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
Nebitno, imam pravo komentirati. Ili je Google kao religija u srednjem vijeku pa je komentiranje zabranjeno? Onda se ispričavam. Činjenica da kompanija sa toliko novca i preko 100.000 izvrsno plaćenih i odabranih zaposlenika ima jako puno propalih projekata i da im novac dolazi uglavnom od reklama. Gube se kao i Apple.
 
4 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
bugovac222 kaže...
Nebitno, imam pravo komentirati. Ili je Google kao religija u srednjem vijeku pa je komentiranje zabranjeno? Onda se ispričavam. Činjenica da kompanija sa toliko novca i preko 100.000 izvrsno plaćenih i odabranih zaposlenika ima jako puno propalih projekata i da im novac dolazi uglavnom od reklama. Gube se kao i Apple.

 Imas pravo naravno ali imam i ja zar ne.....

Btw ta kompanija ima jako puno extremno uspjesnih projekata. Koaj to kompanija nema promasaja. Daj jednu.....

12 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
Koliko ono imaju chat aplikacija? 8 ili 9? I sad uvode RCS kao standard u svojoj messages aplikaciji i to tek u SAD i bore se protiv lobija koji i dalje jaše po SMS-u... a hangouts koji je bio super integriran u njihove servise, to su ugasili.
What could possibly go wrong?
 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
Glavni projekt od kojeg žive su reklame reklame reklame. Ostalo je prtljanje i ćorava koka ubode koje zrno s tolikim milijardama i vojskom developera. Ja ne vidim toliku inovativnost koja bi opravdala napuhane cijene dionica i vrijednost tvrtke, kao uostalom ni kod facebooka (isto reklamna firma) ili applea. Od tih super projekata (osim reklama) oni ne bi mogli živjeti, niti bi prosječna firma opstala od njih, većina bi firmi bez toliko novca davno otišla u bankrot skupa s propalim projektima.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 9:05 (bugovac222).
5 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
bugovac222 kaže...
Glavni projekt od kojeg žive su reklame reklame reklame. Ostalo je prtljanje i ćorava koka ubode koje zrno s tolikim milijardama i vojskom developera. Ja ne vidim toliku inovativnost koja bi opravdala napuhane cijene dionica i vrijednost tvrtke, kao uostalom ni kod facebooka (isto reklamna firma) ili applea. Od tih super projekata (osim reklama) oni ne bi mogli živjeti, niti bi prosječna firma opstala od njih, većina bi firmi bez toliko novca davno otišla u bankrot skupa s propalim projektima.

 Gmail, maps, street view, chrome, android itd itd....

 

Znas nekoga ko ne koristi te servise ili neke od njih?

 

A da ne pricamo o integraciji tih servisa....

5 godina
neaktivan
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print

Cijela Kina može bez tih servisa.

Pitaj Huawei za detalje.

5 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
stisum kaže...

Cijela Kina može bez tih servisa.

Pitaj Huawei za detalje.

 Jesu li to kinezi odlucili ili njihova vlada? Koristis li ih ti?

12 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
Naravno da svijet moze bez njih. Kako francuzi uglavnom koriste dailymotion umjesto yt? Za mail imas masu alternativa, za mape također, android sam po sebi je toliko fragmentiran da je smijesno govoriti kao o ujedinjenoj platformi, ali ni oni nisu nezamjenjivi. Cijela kina ima "alternativne" aplikacije za googleove, a te alternativne imaju vise korisnika nego google ima za svoje. Kako je covjek iznad rekao - reklamni biznis, isto kao fejs.
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
Hornet_93 kaže...
Naravno da svijet moze bez njih. Kako francuzi uglavnom koriste dailymotion umjesto yt? Za mail imas masu alternativa, za mape također, android sam po sebi je toliko fragmentiran da je smijesno govoriti kao o ujedinjenoj platformi, ali ni oni nisu nezamjenjivi. Cijela kina ima "alternativne" aplikacije za googleove, a te alternativne imaju vise korisnika nego google ima za svoje. Kako je covjek iznad rekao - reklamni biznis, isto kao fejs.

 To su izuzeci. Naravno da ima alternativnih servisa.... 

Ko prica o androidu kao takvom. Android je googleov proizvod i kao takav dominira.....Fragmentiranost nije krivica googlea....

 

 

12 godina
offline
Gasi se Google Cloud Print

Najveci problem Googlea/Alphabetha je sto nemaju dobro definiranu organizacijsku strukturu i vodstvo vec svi bacaju ideje pa gledaju sto ce se primiti. To se radi interno i u samom pocetku projekta, a javno se izlazi sa jednim kvalitetnim rjesenjem kojeg se onda poboljsava kroz iteracije ako je potrebno. Ovako ispadaju neprofesionalni i nesposobni, a usput i frustriraju korisnike. Najveca snaga im je sto su postali gigant na samom pocetku (radi inovativnog poslovnog modela - nisu naplacivali usluge krajnjim korisnicima kako bi skupili kriticnu masu) te imaju dovoljno financija/moci da odrzavaju tu ogromnu prednost pred konkurencijom. Da postoji kvalitetna alternativa za njihove usluge, vec bi davno izgubili korisnike (izvrstan primjer su mape).

 

BTW Alphabet ima puno toga u svom portfoliu osim reklama.

 

Edit - org chart

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 10:41 (kerum).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
kerum kaže...

Najveci problem Googlea/Alphabetha je sto nemaju dobro definiranu organizacijsku strukturu i vodstvo vec svi bacaju ideje pa gledaju sto ce se primiti. To se radi interno i u samom pocetku projekta, a javno se izlazi sa jednim kvalitetnim rjesenjem kojeg se onda poboljsava kroz iteracije ako je potrebno. Ovako ispadaju neprofesionalni i nesposobni, a usput i frustriraju korisnike. Najveca snaga im je sto su postali gigant na samom pocetku (radi inovativnog poslovnog modela - nisu naplacivali usluge krajnjim korisnicima kako bi skupili kriticnu masu) te imaju dovoljno financija/moci da odrzavaju tu ogromnu prednost pred konkurencijom. Da postoji kvalitetna alternativa za njihove usluge, vec bi davno izgubili korisnike (izvrstan primjer su mape).

 

BTW Alphabet ima puno toga u svom portfoliu osim reklama.

 

Edit - org chart

 Koja je alternativa google maps?

15 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
Posmatrač kaže...
* * *

 

Posmatrač kaže...
* * *

 

Posmatrač kaže...
* * *

 

Posmatrač kaže...
* * *

 

Posmatrač kaže...
* * *

Google je sranje od kompanije i to treba ovako fino i "kulturno" reći.

 

Zeleno ovo zeleno ono pa kada su izašli na Berzu kupiše 747 za zahebancije.
Bez nekih njihovih servisa se ne može i treba ih se koristiti ali vezati se za njih nikome ne bi ni u ludilu preporučio.
Imao sam fantastičnu grupu ljudi od preko 100-tinjak osoba na G+ pa ga ugasiše kao da nikada nije ni postojao. A vjerujem da imaju novca da se neki servisi "vrti u pozadini" na serverima još stoljećima.

Pohlepa je veoma gadna stvar. Evo i YouTube premium ima svoju seriju, hoće da malo iskorače u polje Amazon Prime, Netflixa i HBO-a.

Ukratko: Googleovo proljetno čišćenje je kao u Game of Thrones, sa tim što kod GoT zima traje godinama a kod Googla proljeće traje godinama.

5 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
Envy kaže...
....

Google je sranje od kompanije i to treba ovako fino i "kulturno" reći.

 

Zeleno ovo zeleno ono pa kada su izašli na Berzu kupiše 747 za zahebancije.
Bez nekih njihovih servisa se ne može i treba ih se koristiti ali vezati se za njih nikome ne bi ni u ludilu preporučio.
Imao sam fantastičnu grupu ljudi od preko 100-tinjak osoba na G+ pa ga ugasiše kao da nikada nije ni postojao. A vjerujem da imaju novca da se neki servisi "vrti u pozadini" na serverima još stoljećima.

Pohlepa je veoma gadna stvar. Evo i YouTube premium ima svoju seriju, hoće da malo iskorače u polje Amazon Prime, Netflixa i HBO-a.

Ukratko: Googleovo proljetno čišćenje je kao u Game of Thrones, sa tim što kod GoT zima traje godinama a kod Googla proljeće traje godinama.

 Ti vrlo dobro znas da je google privatna kompanija koja radi za profit....To nije nuzno pohlepa. 

Sranje mozda. Vjerovatno. Koja nije....

7 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
Hornet_93 kaže...
Koliko ono imaju chat aplikacija? 8 ili 9? I sad uvode RCS kao standard u svojoj messages aplikaciji i to tek u SAD i bore se protiv lobija koji i dalje jaše po SMS-u... a hangouts koji je bio super integriran u njihove servise, to su ugasili.

 Pa zato je RCS na razini mreže, a ne Googlea, i puno je bolja stvar od hangoutsa i sličnih, zato jer ga svaki mobitel na svijetu bude podržavao, a ne da svatko mora neku glupu aplikaciju instalirati.

A google im samo u prvoj fazi nudi servere za to, jer sami operateri ih nemaju.

Hangouts, viber, whatsapp i slična sranja ionak nemaju smisla, RCS je trebalo uvesti isti dan kad ga je GSMA definirala....

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
Posmatrač kaže...

 Koja je alternativa google maps?

Ne znam pitas li ozbiljno, ali kako svakome dajem priliku dok ne potvrdi da je trol:

openstreetmap

applemaps

itd

 

U svakom slucaju, kao sto sam i napisao, niti jedna alternativa im nije niti blizu po kvaliteti.

5 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
kerum kaže...
Posmatrač kaže...

 Koja je alternativa google maps?

Ne znam pitas li ozbiljno, ali kako svakome dajem priliku dok ne potvrdi da je trol:

openstreetmap

applemaps

itd

 

U svakom slucaju, kao sto sam i napisao, niti jedna alternativa im nije niti blizu po kvaliteti.

 Znam ja da postoje ali jesu li bolje? Openstreetmap nije jer ukucam u pretrazivanje ono u sta gledam na mapi i ne nadje

applemaps? Ti si ozbiljan? Kako cu ih koristit na bilo cemu osim na apple uredjaju?

 

To su alternative ali nisu konkiurencija..... Koja je recimo prednost openstreet mapsa....

8 godina
offline
Gasi se Google Cloud Print

malo offtopic, ali nije li i microsoft praktički na istoj zlatnoj koki od 90ih? windows i office, i ajde, ogroman portfelj patenata. možda griješim, ali bez prvog dvoje nema microsofta.

 

@Posmatrač, here maps, waze, navigon? nisi čuo za tu alternativu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
bruno1026 kaže...

malo offtopic, ali nije li i microsoft praktički na istoj zlatnoj koki od 90ih? windows i office, i ajde, ogroman portfelj patenata. možda griješim, ali bez prvog dvoje nema microsofta.

Je i koriste se svojom dominantnom pozicijom da odrze vendor lock-in. Primjer - directX kod Windowsa i ***X formati kod MS officea.

 

@posmatrac - OpenStreetMap (OSM) is a collaborative project to create a free editable map of the world (wikipedia)

 

Apple maps su itekako koristeni kod Apple-ovih korisnika/fanboya. TomTom je rasiren u automobilima, a i na here maps sam i zaboravio otkada ih je kupio DE auto konzorcij, ali svojedobno su bili na vrlo dobroj razini tocnosti/funkcionalnosti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 15:24 (kerum).
12 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
Pa upravo to, mlate praznu slamu od koje nece bit nis jer je telekomunikacijski lobij prejak cak i za google.

Cemu gasenje google allo, hangoutsa koji je bio dosta popularan, ma da ne u hrv, g+, voices, spaces.

Koliko je popularan whatsapp, viber, fb messenger, slack? Umjesto da se fokusiraju na jednu aplikaciju, oni pale i gase 8 njih prije sadašnjeg messegesa, koji ionako nudi premalo toga u odnosu na konkurenciju

Evo i malo detaljnije ako ti se čita:
https://arstechnica.com/gadgets/2019/11/google-to-roll-out-rcs-messaging-to-us-android-devices/
What could possibly go wrong?
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 16:24 (Hornet_93).
5 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
bruno1026 kaže...

malo offtopic, ali nije li i microsoft praktički na istoj zlatnoj koki od 90ih? windows i office, i ajde, ogroman portfelj patenata. možda griješim, ali bez prvog dvoje nema microsofta.

 

@Posmatrač, here maps, waze, navigon? nisi čuo za tu alternativu?

 Ali jesu li bolji za prosjecnog korisnika? Kad sam ja sporio da postoji alternativa....

kerum kaže...
bruno1026 kaže...

malo offtopic, ali nije li i microsoft praktički na istoj zlatnoj koki od 90ih? windows i office, i ajde, ogroman portfelj patenata. možda griješim, ali bez prvog dvoje nema microsofta.

Je i koriste se svojom dominantnom pozicijom da odrze vendor lock-in. Primjer - directX kod Windowsa i ***X formati kod MS officea.

 

@posmatrac - OpenStreetMap (OSM) is a collaborative project to create a free editable map of the world (wikipedia)

 

Apple maps su itekako koristeni kod Apple-ovih korisnika/fanboya. TomTom je rasiren u automobilima, a i na here maps sam i zaboravio otkada ih je kupio DE auto konzorcij, ali svojedobno su bili na vrlo dobroj razini tocnosti/funkcionalnosti.

 Ali koji je najbolji izbor za prosjecnog korisnika? 

 

Otvorim google maps ukucam sta vec trazim. Ordinaciju bioskop ili sta god i odmah mi nudi lokaciju, radno vrijeme, repertoar ili da ih nazovem. Na samo jedan klik. Ko nudi bilo sta slicno....

Da ne spominjem offline navigaciju za sve vrste prevoza. I sve to besplatno....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 16:39 (Posmatrač).
8 godina
offline
Gasi se Google Cloud Print

Stadia je pokazala kak su se sami u svoje dupe uvukli, misle da su bogovi da ce svi pusit njihova sranja.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 16:39 (Santana).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
Posmatrač kaže...

 Ali koji je najbolji izbor za prosjecnog korisnika? 

 

Otvorim google maps ukucam sta vec trazim. Ordinaciju bioskop ili sta god i odmah mi nudi lokaciju, radno vrijeme, repertoar ili da ih nazovem. Na samo jedan klik. Ko nudi bilo sta slicno....

Da ne spominjem offline navigaciju za sve vrste prevoza. I sve to besplatno....

 

 

Pa niti jedan, kao sto sam i reako (pogledaj par postova iznad). A sada su i u situaciji kokos ili jaje jer imaju bazu poslovnih korisnika kojima nije u interesu odrzavati svoje podatke na vise lokacija.

7 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
Hornet_93 kaže...
Pa upravo to, mlate praznu slamu od koje nece bit nis jer je telekomunikacijski lobij prejak cak i za google.

Cemu gasenje google allo, hangoutsa koji je bio dosta popularan, ma da ne u hrv, g+, voices, spaces.

Koliko je popularan whatsapp, viber, fb messenger, slack? Umjesto da se fokusiraju na jednu aplikaciju, oni pale i gase 8 njih prije sadašnjeg messegesa, koji ionako nudi premalo toga u odnosu na konkurenciju

Evo i malo detaljnije ako ti se čita:
https://arstechnica.com/gadgets/2019/11/google-to-roll-out-rcs-messaging-to-us-android-devices/

 Pa u tome i je fora, vide da messaging aplikacije nemaju budućnost pa se prebacuju na RCS i integriraju ga u njihovu aplikaciju za sms, i onda kad rcs bude standard i kod operatera, oni budu imali veliku bazu korisnika (aosp romovi i android one) a ne budu popušili baš sve korisnike.

Jer realno, da rcs je u masovnoj upotrebi, nitko nikad ne bi instalirao ni jedan messenger sa strane.

A ovak banana, 10 ljudi, 10 različitih messngera...

 

Tak da Google zapravo samo razmišlja unaprijed - umanjiti buduću štetu, a zapravo sad operateri brzinski moraju reagirati i implementirati rcs jer su sms (i mms) muzli i predugo.

 

P.S. koristim RCS već nekih mjesec dana i ništa mi ne fali iz ostalih messengera, a UI google messagesa je milina u odnosu na ostale.

Jedino ono koji moraju imati svoju story i status i selfi s dukfaceom kad netko lista njihov broj u imeniku su popušili, ali ne sumnjam da će i to doći s vremenom...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 17:51 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
fer-de-lance kaže...

 Pa u tome i je fora, vide da messaging aplikacije nemaju budućnost pa se prebacuju na RCS i integriraju ga u njihovu aplikaciju za sms, i onda kad rcs bude standard i kod operatera, oni budu imali veliku bazu korisnika (aosp romovi i android one) a ne budu popušili baš sve korisnike.

Jer realno, da rcs je u masovnoj upotrebi, nitko nikad ne bi instalirao ni jedan messenger sa strane.

A ovak banana, 10 ljudi, 10 različitih messngera...

 

Tak da Google zapravo samo razmišlja unaprijed - umanjiti buduću štetu, a zapravo sad operateri brzinski moraju reagirati i implementirati rcs jer su sms (i mms) muzli i predugo.

 

Google razmislja unaprijed... ali par godina (pre)kasno. Imaju RCS spreman vec dulje vrijeme. Odugovlacili bi jos malo, ali su se gace zatresla kada su telekom operateri u US objavili da se udruzuju i najavljuju vlastitu verziju RCS-a koja bi isla preko njihovih aplikacija te time zaobisli Google u potpunosti. Jedino Apple i integracija RCS u iMessages fale da postane globalno koristeni standard kao sto je svojedobno SMS bio.

7 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print

Istina, premda im je sad zapravo tek i došlo vrijeme, nije ništa prekasno.

Da su to prije napravili, kaj misliš koliko bi ljudi instaliralo još jedan messenger koji nema pola opcija koje drugi imaju.

Ali sad kad već i operateri nude rcs, ljudi su upoznati s tim pojmom i zapravo zato kaj sad se stvorio hype oko toga budu išli instalirat.

A prije nema šanse da bi instalirali, a to su ovi iz googlea valjda naučili na brojnim primjerima messengera koje  su ugasili jer im nije bilo jasno zakaj nemaju korisnike.

Kruha i igala...
9 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
kerum kaže...

Ne znam pitas li ozbiljno, ali kako svakome dajem priliku dok ne potvrdi da je trol:

openstreetmap

applemaps

itd

 

U svakom slucaju, kao sto sam i napisao, niti jedna alternativa im nije niti blizu po kvaliteti.

 Zaboravio si na HERE maps, koji je od nabrojanih vjv najbolja alternativa G Mapsu..

5 godina
offline
Re: Gasi se Google Cloud Print
Avensac kaže...
kerum kaže...

Ne znam pitas li ozbiljno, ali kako svakome dajem priliku dok ne potvrdi da je trol:

openstreetmap

applemaps

itd

 

U svakom slucaju, kao sto sam i napisao, niti jedna alternativa im nije niti blizu po kvaliteti.

 Zaboravio si na HERE maps, koji je od nabrojanih vjv najbolja alternativa G Mapsu..

 Ali i dalje nema integraciju kao google maps. Google maps mi pokaze zastoj na putu u realnom vremenu maltene....

8 godina
offline
Gasi se Google Cloud Print

Back to topic:
Google Cloud Print je oduvijek bio tek "privremena" zamjena za "pravi" print server, odn. "beta" servis, dok se isti (CUPS) ne implementira za sve platforme/uređaje.

Ovi koji su ovdje najviše srali po Googletu nisu ga nikad ni koristili, niti im je trebao. GCP je bio namijenjen prvenstveno za Chrome OS (GCP postoji od 2010, Chrome OS je tek 10 mjeseci mlađi). Za korištenje GCP ionako moraš imati Google account i pristup preko Android ili Chrome OSa; sad već neko vrijeme oba imaju nativnu podršku za isto tako da je to redudantan i rijetko potreban servis.

TLDR:

Chrome OS i Android su, de facto, Linux OS (kernel).

CUPS standard za Linux/Unix postoji od 1999. Otvoren je i besplatan, oduvijek.

Taj standard se aktivno opstruirao gotovo desetljećima.

 

Problem je isti kao i sa gotovo svakim Linuxom / Unixom / Unixoidom (Apple!!! - vidi pod CUPS): tzv "Win printer" driveri su predugo bili closed source, proprietary software, zbog - bezobraznih extra prihoda. "Hvala" Microsoftu i njihovoj "Linux is cancer" politici, kao i poticanju uber-monopolističkih nekompatibilnih standarada, koji su omogućavali extra-prihod za svaki banalni ali nužni komad softvera za koji si morao platiti licencu da bi ga mogao (smio) koristiti. Microsoft je tu vidio najveću korist - te licence je dobivao uglavnom besplatno (zahvaljujući monopolističkom položaju; još od Wintel kartela), ali ih je onda odlučio i nametati - "Vista ready" besmislene (i često nefunkcionalne) licence LOL; hvala Perunu da je Vista propala.
Nije tu samo riječ o printerima; ne samo da bi danas morali koristiti npr "Windows Image Acquisition" (WIA) umjesto TWAIN/SANE; DRM WMA/WMP/WMV (audio/photo/video) umj MP3/JPG/MPEG...
Da je po MS, danas bi imali $$$ MSN Network umjesto interneta kakvog znamo ("we will have to make MSN very, very inexpensive")!

Usporedite sa originalnim i aktualnim ciljevima WWW; vidi pod "Ugovor za bolji Web":

https://www.bug.hr/internet/objavljen-plan-za-spas-weba-tima-berners-leeja-12521

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice