Gel za ubijanje bakterija svjetlom i zrakom

poruka: 5
|
čitano: 2.659
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gel za ubijanje bakterija svjetlom i zrakom".
10 godina
neaktivan
offline
Gel za ubijanje bakterija svjetlom i zrakom

"... što ne liječi vatra, liječi ilovaca" (Hipokralija)

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Gel za ubijanje bakterija svjetlom i zrakom

Postoje li prednosti maslinovog ulja kod liječenja rana i infekcija?

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gel za ubijanje bakterija svjetlom i zrakom

Da provjerim da li sam dobro shvatio... Kada se ovaj gel osvijetli, otpušta se singletni kisik koji uništava bakterije? Je li možete objasniti kako singletni kisik djeluje na bakterije pa ih eliminiše?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gel za ubijanje bakterija svjetlom i zrakom

Hoce li funkcionirati ova ideja o prekrivanju dna bazena ili stijenke boce porfirinskim gelom? Nekako mi se cini da nece jer prema clanku gel stvara singletni kisik iz zraka, iz tripletnog kisika. Moze li uzeti kisik iz vode?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gel za ubijanje bakterija svjetlom i zrakom

Da odgovorim na ova pitanja. Singletni kisik, kao i svako oksidacijsko sredstvo (vodikov peroksid, ozon) uništava bakterije. U vodi ima dakako otopljenog kisika - inače ribe (i druge morske životinje - rakovi, zvjezdače, koralji) ne bi mogle disati. Kada riječna voda zatopli, isplivavaju mrtve ribe, jer su se ugušile. Topljivost kisika naime ovisi o temperature vode. U litri vode (pri normalnom tlaku) pri  0 stupnjeva otapa se 49 mL kisika, pri  20 stupnjeva 31 mL, pri kod 100 stupnjeva 17 mL. 

 
1 0 hvala 5
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice