Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredina

poruka: 30
|
čitano: 6.902
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredina".
4 godine
protjeran
offline
Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredina

Potpuno bespotrebno bacanje novca. U praksi su se najboljim i najisplativijim pokazale ploče iz srednjeg cjenovnog segmenta - između 400 i 900kn. Naime, one koriste jednako kvalitetna napajanja i modulatore, sve čvrste japanske kondenzatore i uglavnom imaju sve ostale jednako kvalitetne komponente. I mogu su dobro OC-ati. Ponavljam, iz prakse, takve ploče su najmanje sklone kvarovima i preko 90% njih uredno funkcionira preko 5 godina. Mislim da je daleko pametnije dati tih 1500kn razlike za bolji procesor, ssd ili grafićku.

 
0 7 hvala 0
13 godina
offline
Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredina

2k kuna hvali se server komponentama a nema ni led Diagnostike na matičnoj, sve te matične ošle u k samo RGB i šminka.

gramatika bljak
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
Kokobil50 kaže...

Potpuno bespotrebno bacanje novca. U praksi su se najboljim i najisplativijim pokazale ploče iz srednjeg cjenovnog segmenta - između 400 i 900kn. Naime, one koriste jednako kvalitetna napajanja i modulatore, sve čvrste japanske kondenzatore i uglavnom imaju sve ostale jednako kvalitetne komponente. I mogu su dobro OC-ati. Ponavljam, iz prakse, takve ploče su najmanje sklone kvarovima i preko 90% njih uredno funkcionira preko 5 godina. Mislim da je daleko pametnije dati tih 1500kn razlike za bolji procesor, ssd ili grafićku.

 Ne koriste jednako kvalitetna napajanja, to što si napisao je potpuna glupost. A X570 ploča nema ispod 1.250 kn što ovu Gigabyteovu smješta u srednji segment u kontekstu X570 ploča. Prvo se informiraj, pa komentiraj. 

5 godina
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
UkradenNick kaže...

2k kuna hvali se server komponentama a nema ni led Diagnostike na matičnoj, sve te matične ošle u k samo RGB i šminka.

 Blizi se Bozic, a onda RGB dobija na vrijednosti

4 godine
protjeran
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
Denis kaže...
Kokobil50 kaže...

Potpuno bespotrebno bacanje novca. U praksi su se najboljim i najisplativijim pokazale ploče iz srednjeg cjenovnog segmenta - između 400 i 900kn. Naime, one koriste jednako kvalitetna napajanja i modulatore, sve čvrste japanske kondenzatore i uglavnom imaju sve ostale jednako kvalitetne komponente. I mogu su dobro OC-ati. Ponavljam, iz prakse, takve ploče su najmanje sklone kvarovima i preko 90% njih uredno funkcionira preko 5 godina. Mislim da je daleko pametnije dati tih 1500kn razlike za bolji procesor, ssd ili grafićku.

 Ne koriste jednako kvalitetna napajanja, to što si napisao je potpuna glupost. A X570 ploča nema ispod 1.250 kn što ovu Gigabyteovu smješta u srednji segment u kontekstu X570 ploča. Prvo se informiraj, pa komentiraj. 

 Citiram - Koriste "jednako kvalitetna" jer dugo traju i stabilno rade, sa jednako dobrom stabilizacijim napona i do 10 godina bez kvara. Matične od svega 500kn. I nisam mislio samo na ovu matičnu ni chipset. Govorio sam o prosjeku, pravoj zlatnoj sredini iz svojeg 25 godina iskustva. Ovo je bacanje novca. I ne može se glupost od preko 300 eura zvati "zlatnom sredinom". A ti prvo pročitaj bolje pa onda lupetaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 17:53 (Kokobil50).
12 godina
neaktivan
offline
Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredina

mene jedino srce boli što su SATA izlazi...em što ih je sve manje na pločama...a i od toga što dobiješ/imaš na ploči nešto ne možeš iskoristiti od strane čipseta u slučaju ušarafljivanja minimalno jednog NVME SSD-a.Možda to i nije slučaj kod ovog čipseta na ovoj ploči.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 17:51 (Igor150).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
Kokobil50 kaže...
Denis kaže...
Kokobil50 kaže...

Potpuno bespotrebno bacanje novca. U praksi su se najboljim i najisplativijim pokazale ploče iz srednjeg cjenovnog segmenta - između 400 i 900kn. Naime, one koriste jednako kvalitetna napajanja i modulatore, sve čvrste japanske kondenzatore i uglavnom imaju sve ostale jednako kvalitetne komponente. I mogu su dobro OC-ati. Ponavljam, iz prakse, takve ploče su najmanje sklone kvarovima i preko 90% njih uredno funkcionira preko 5 godina. Mislim da je daleko pametnije dati tih 1500kn razlike za bolji procesor, ssd ili grafićku.

 Ne koriste jednako kvalitetna napajanja, to što si napisao je potpuna glupost. A X570 ploča nema ispod 1.250 kn što ovu Gigabyteovu smješta u srednji segment u kontekstu X570 ploča. Prvo se informiraj, pa komentiraj. 

 Citiram - Koriste "jednako kvalitetna" jer dugo traju i stabilno rade, sa jednako dobrom stabilizacijim napona i do 10 godina bez kvara. Matične od svega 500kn. I nisam mislio samo na ovu matičnu ni chipset. Govorio sam o prosjeku, pravoj zlatnoj sredini iz svojeg 25 godina iskustva. Ovo je bacanje novca. I ne može se glupost od preko 300 eura zvati "zlatnom sredinom". A ti prvo pročitaj bolje pa onda lupetaj.

 Dobro, koju bi ti ploču od 500-700kn uzeo za Ryzen 3900X? Svaka čast tvom 25 godišnjem iskustvu ali čini mi se da si malo zapeo u vremenu. Nekad su matične iz srednjeg segmenta koštale 500-700kn ali danas se to poduplalo. Ako netko želi X570 onda mu je ovo srednji segment a najjeftinija je 1200kn. Evo i ja imam 25 i kusur godina iskusrva u sastavljanju računala i čekam izlazak 3950X a s njim ću morati kupiti i matičnu. Taj procesor će koštati cca 6000kn a X570 mi je jedini logičan izbor. Eventualno X470 ali razlika u cijeni, kad se uzme u obzir cijena cijelog kompleta, je toliko mala da nema smisla iči na stariji chipset. U biti kad pogledam kroz tih mojih 25 godina iskustva uvijek bi kupovao neku best buy matičnu i ona je koštala cca 50% cijene procesora koji bi bio na njoj. A sve su to od reda bili najjači desktop procesori svog vremena. Po toj matematici ispada da je ova ploča, ako bi je kupio, najjeftinija matična u odnosu na cijenu procesora koju sam ikad imao. Jebiga, prije si za 200€ kupovao grafičku iz gornjeg segmenta a sad su takve cca 500€.

Načelno se slažem s tobom. Čak mislim da ne treba kupovati ni matične iz srednjeg segmenta jer je to bacanje novca nego one najjeftinije. Samo što te koštaju 1200kn a ne 500.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 21:48 (BlueMax).
16 godina
moderator
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
Kokobil50 kaže...
Denis kaže...
Kokobil50 kaže...

Potpuno bespotrebno bacanje novca. U praksi su se najboljim i najisplativijim pokazale ploče iz srednjeg cjenovnog segmenta - između 400 i 900kn. Naime, one koriste jednako kvalitetna napajanja i modulatore, sve čvrste japanske kondenzatore i uglavnom imaju sve ostale jednako kvalitetne komponente. I mogu su dobro OC-ati. Ponavljam, iz prakse, takve ploče su najmanje sklone kvarovima i preko 90% njih uredno funkcionira preko 5 godina. Mislim da je daleko pametnije dati tih 1500kn razlike za bolji procesor, ssd ili grafićku.

 Ne koriste jednako kvalitetna napajanja, to što si napisao je potpuna glupost. A X570 ploča nema ispod 1.250 kn što ovu Gigabyteovu smješta u srednji segment u kontekstu X570 ploča. Prvo se informiraj, pa komentiraj. 

 Citiram - Koriste "jednako kvalitetna" jer dugo traju i stabilno rade, sa jednako dobrom stabilizacijim napona i do 10 godina bez kvara. Matične od svega 500kn. I nisam mislio samo na ovu matičnu ni chipset. Govorio sam o prosjeku, pravoj zlatnoj sredini iz svojeg 25 godina iskustva. Ovo je bacanje novca. I ne može se glupost od preko 300 eura zvati "zlatnom sredinom". A ti prvo pročitaj bolje pa onda lupetaj.

 Majstore, ali ne može matična od 500 kn imati VRM kao matična od 2.000 kn. To jednostavno ne ide tako. 

Evo ti Socket AM4 matična od 500 kn - https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350M-DS3H-rev-1x#kf

4 faze za CPU, 3 faze za SoC dio. Bog te pita kakva elektronika je ispod, al za pretpostaviti je kombinacija jeftinih high-side i low-side MOSFET-a. Preko CPU grane VRM-a je neki smješni komadić aluminija. 

Eto, to dobiješ za 500 kn. I da, raditi će ok ako staviš na njih Ryzen 3, ali ne i Ryzen 5 ili 7. 

A 25 godina iskustva imam i ja, a to mi ne znači puno s obzirom na to koliko se industrija promjenila u svih tih 25 godina. 

Dakle ponovo - malo bolje se infomiraj, a ne računaj na svoje 25-godišnje iskustvo. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
Vremena su se promjenila (a i politika podrške) i to gadno unazad godinu i pol. Nekad si mogao sastavit konfu za prosječnih 5 do 8 tisuća i igrat se na midle/high... Pogledaj kakve su ploče danas za 500 do 700 kuna i šta dobiješ... sve mATX, treći razred proizvođača.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 22:28 (Igor150).
16 godina
moderator
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
Igor150 kaže...
Vremena su se promjenila (a i politika podrške) i to gadno unazad godinu i pol. Nekad si mogao sastavit konfu za prosječnih 5 do 8 tisuća i igrat se na midle/high... Pogledaj kakve su ploče danas za 500 do 700 kuna i šta dobiješ... sve mATX, treći razred proizvođača.

 Pa možeš i dalje ako ne ideš preko Full HD. Nije da moraš kupiti X570 ploču da bi se igrao. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi

samo dajem za primjer.Jer cjene su se utrostručile na neke stvari tipa RAMi i otkako je Rzyena prve generacije.momentalno sam na b450 čipsetu a bio na x370,prešao ne svojom krivicom.Ono samo dajem naznake na odnos uloženog/dobivenog danas sa Ryzenima/ddr4 za razliku od prije 2 godine kad su bili aktualni FX serija/am3+/ddr3 RAMi.A znaš mene Denise...ako neću uzet srednji segment svega u najmanju ruku onda neću ni uzimati. 

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2019 11:02 (Igor150).
6 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
BlueMax kaže...
Jebiga, prije si za 200€ kupovao grafičku iz gornjeg segmenta a sad su takve cca 500€.

Načelno se slažem s tobom. Čak mislim da ne treba kupovati ni matične iz srednjeg segmenta jer je to bacanje novca nego one najjeftinije. Samo što te koštaju 1200kn a ne 500.

 200€ su uvijek koštale grafičke iz srednjeg segmenta od gforce 4, poslije raden 9600pro i tako prema gore....

osobno, uvijek sam za ploču dao isto koliko i za matičnu i uvijek sam bio prezadovoljan.

 

dakle, obično 1500 cpu, 1500kn matična.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi

+ 1500kn dual channel ddr4 neka osrednja brzina...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
16 godina
moderator
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
Igor150 kaže...

+ 1500kn dual channel ddr4 neka osrednja brzina...

 16 GB 3200 MT/s po 100-injak eura. Ja ne kužim koju ti to memoriju gledaš. 

16 godina
moderator
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
Anđeo bez falinge kaže...
BlueMax kaže...
Jebiga, prije si za 200€ kupovao grafičku iz gornjeg segmenta a sad su takve cca 500€.

Načelno se slažem s tobom. Čak mislim da ne treba kupovati ni matične iz srednjeg segmenta jer je to bacanje novca nego one najjeftinije. Samo što te koštaju 1200kn a ne 500.

 200€ su uvijek koštale grafičke iz srednjeg segmenta od gforce 4, poslije raden 9600pro i tako prema gore....

osobno, uvijek sam za ploču dao isto koliko i za matičnu i uvijek sam bio prezadovoljan.

 

dakle, obično 1500 cpu, 1500kn matična.

Tržište se promjenilo dosta od tih vremena. Srednji razred performansi je danas 400-500 eura. 
S druge strane, činjenica je da se i s karticom od 200 € danas možeš fino igrat i tu se opet vraćamo na pitanje rezolucije monitora. Dok god je FHD u pitanju, hardverski zahtjevi su vrlo prihvatljivi. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi

upravo to i govorim.tržište i cijene se mjenjaju.hyper x predator KINGSTON XMP HyperX Predator RGB HX429C15PB3A/8, DDR4 2933 MHz 1300kn platio 2 keksa kad su izašla.650kn bio jedan keks a dolazili na komad.sad je jefinije naravno za 100jadina na komad ista.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
12 godina
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
Anđeo bez falinge kaže...
BlueMax kaže...
Jebiga, prije si za 200€ kupovao grafičku iz gornjeg segmenta a sad su takve cca 500€.

Načelno se slažem s tobom. Čak mislim da ne treba kupovati ni matične iz srednjeg segmenta jer je to bacanje novca nego one najjeftinije. Samo što te koštaju 1200kn a ne 500.

 200€ su uvijek koštale grafičke iz srednjeg segmenta od gforce 4, poslije raden 9600pro i tako prema gore....

osobno, uvijek sam za ploču dao isto koliko i za matičnu i uvijek sam bio prezadovoljan.

 

dakle, obično 1500 cpu, 1500kn matična.

 Geforce 8800GT - u to vrijeme visoka klasa, platio je 250€. Srednji segment bila je 8600GT (150€).

Danas je visoka klasa (ne high end TITAN RTX 2500€ ili 2080Ti 1200€) RTX2080 - 700-800€.

 

A što se matične tiče, možda sam kupio istu ko i ti samo si ti na nju stavio i5 a ja i7 i zato je moja upola jeftinija od procesora.

6 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
BlueMax kaže...

 Geforce 8800GT - u to vrijeme visoka klasa, platio je 250€. Srednji segment bila je 8600GT (150€).

Danas je visoka klasa (ne high end TITAN RTX 2500€ ili 2080Ti 1200€) RTX2080 - 700-800€.

 

A što se matične tiče, možda sam kupio istu ko i ti samo si ti na nju stavio i5 a ja i7 i zato je moja upola jeftinija od procesora.

 Da, ja sam pisao o cijenama kada sam kupovao GF2 pa GF4 (top model je bila Ti 4800 )  a 2003 9600 pro, i toliko su koštale koliko sam napisao.

 

 

Već 8800 Gt je top kartica iz 2006 a ja sam onda imao 7600 GT i platio sam ju oko 1400kn. Moguće da je 8600 GT pojeftinila kada si izvukao tu cijenu, možda je prošlo godinu dana od izlaska, ne znam a i nije bitno.

 

Sigurno je da nisu bile tolike razlike u cijenama između high-end i srednje klase kartica kao što su danas.

 

Za matičnu si u pravu jer taj setup sam najduže imao, od 2011 do početka ove godine... 2500K (1550 kn) i Asus P8Z68PRO a i7 mi je bio preskup, da, oko 3tkn. možda i više zavisi koji model.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
Igor150 kaže...

samo dajem za primjer.Jer cjene su se utrostručile na neke stvari tipa RAMi i otkako je Rzyena prve generacije.momentalno sam na b450 čipsetu a bio na x370,prešao ne svojom krivicom.Ono samo dajem naznake na odnos uloženog/dobivenog danas sa Ryzenima/ddr4 za razliku od prije 2 godine kad su bili aktualni FX serija/am3+/ddr3 RAMi.A znaš mene Denise...ako neću uzet srednji segment svega u najmanju ruku onda neću ni uzimati. 

 Trebao si kupiti kao ja 2x4 GB 1600 Mhz (2011) tada preskupe GSkill Ripjaws s latencijama 7-8-7-24 za 1450 kn..

E, to je bila cijena.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
Denis kaže...

 Majstore, ali ne može matična od 500 kn imati VRM kao matična od 2.000 kn. To jednostavno ne ide tako. 

Evo ti Socket AM4 matična od 500 kn - https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350M-DS3H-rev-1x#kf

4 faze za CPU, 3 faze za SoC dio. Bog te pita kakva elektronika je ispod, al za pretpostaviti je kombinacija jeftinih high-side i low-side MOSFET-a. Preko CPU grane VRM-a je neki smješni komadić aluminija. 

Eto, to dobiješ za 500 kn. I da, raditi će ok ako staviš na njih Ryzen 3,ali ne i Ryzen 5 ili 7. 

A 25 godina iskustva imam i ja, a to mi ne znači puno s obzirom na to koliko se industrija promjenila u svih tih 25 godina. 

Dakle ponovo - malo bolje se infomiraj, a ne računaj na svoje 25-godišnje iskustvo. 

Zeleno sad ostavimo po strani, jer je ionako poptuno nebitno s obzirom kakva matična treba prosječnom kupcu.

 

2000kn za matičnu je daleko od sredine, moš to nazvat kak očeš jer ionak takve skupe modele kupuje mali broj kupaca.

 

Ti si nekaj skroz pobrkal, Ryzen 5 3600 ili očekivano najprodavaniji Ryzen 3000 bez frke šljaka i na najeftinijim matičnim pločama.Pa žutanjak nije 45nm Phenom II X6 od 125W TDP-a fučkaj ga sad.

 

Eto dva modela A320 matičnih ploča, ili za žutanjka i više nego dovoljna naponska regulacija.

 

Matične imaju tri godine garancije, a kao primjer Jabučarski mob od 1000eura dvije godine garancije.

 

Jeftinjara matične imaju čak i jedan M.2 utor, dakle nema frke za jeftin komp ubaciš žutanjaka i vozi.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Asus+Prime+A320M-K

 

https://www.asus.com/Motherboards/PRIME-A320M-K/HelpDesk_CPU/

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Gigabyte+GA-A320M-S2H

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-S2H-rev-1x/support#support-cpu

 

 

 

Informacije radi, eto matične čak imaju podršku za Ryzen 9 3900X fučkaj ga sad.Ko je tu lud nemam poima, vjerojatno treba za savjet pitat Asus i Gigabyte dežurnog psihijatra.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2019 21:25 (rambox).
12 godina
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
Anđeo bez falinge kaže...
BlueMax kaže...

 Geforce 8800GT - u to vrijeme visoka klasa, platio je 250€. Srednji segment bila je 8600GT (150€).

Danas je visoka klasa (ne high end TITAN RTX 2500€ ili 2080Ti 1200€) RTX2080 - 700-800€.

 

A što se matične tiče, možda sam kupio istu ko i ti samo si ti na nju stavio i5 a ja i7 i zato je moja upola jeftinija od procesora.

 Da, ja sam pisao o cijenama kada sam kupovao GF2 pa GF4 (top model je bila Ti 4800 )  a 2003 9600 pro, i toliko su koštale koliko sam napisao.

 

 

Već 8800 Gt je top kartica iz 2006 a ja sam onda imao 7600 GT i platio sam ju oko 1400kn. Moguće da je 8600 GT pojeftinila kada si izvukao tu cijenu, možda je prošlo godinu dana od izlaska, ne znam a i nije bitno.

 

Sigurno je da nisu bile tolike razlike u cijenama između high-end i srednje klase kartica kao što su danas.

 

Za matičnu si u pravu jer taj setup sam najduže imao, od 2011 do početka ove godine... 2500K (1550 kn) i Asus P8Z68PRO a i7 mi je bio preskup, da, oko 3tkn. možda i više zavisi koji model.

 Nisam možda kupio istu matičnu ko ti nego sam sigurno kupio istu ko ti + i7 2600K 

 

A koliko mi je taj setup trajao možda najbolje govori da ovaj post pišem s toga setupa. Novi Intelovi procesori su dolazili i donosili 5% porast performansi i 10% manji OC potencijal i sve do pojave Ryzena nije bilo apsolutno nikakvog razloga nadograđivati procesor. Pogotovo zato što mi je ovo kućno a ne radno računalo. Dodao sam još 8GB RAM-a, promijenio grafičku i to je to. Kao jedinu manu, i to teoretsku, mogu spomeniti da mi je matična gen 2 a ne gen 3 pa ima PCI-E 2.0 a ne 3.0 no to s grafičkima koje sam imao nije dolazilo do izražaja. E sad kad izlazi procesor s četiri puta više jezgri i threadova vrijeme je za ovoga umiroviti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2019 21:32 (BlueMax).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi

Imao jesam 4 keksa po 2gb ddr3 uz fx6300 s pločom gigabyte ud3 r5. Kod mene ti je problem što mi ploča/procesor pregori nakon godinu dana radi izuzetno loše struje u ulici. Drugima krepavaju interni diskovi/ruteri a meni procesori i ploče. Evo unazad 2 i pol godine treća ploča, treći procesor. Iza fx6300 skrpario za ryzena 1600x,gigabyte x370 ploča a sad sam na drugom ryzenu 1600x i gigabyte b450 aorus pro od Uskrsa. I naravno znam šta je samo se pravim mulac radi jamstva. Ma ja što sam imam/imao prodam i refundiram za novo. 

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2019 9:50 (Igor150).
12 godina
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
Igor150 kaže...

Imao jesam 4 keksa po 2gb ddr3 uz fx6300 s pločom gigabyte ud3 r5. Kod mene ti je problem što mi ploča/procesor pregori nakon godinu dana radi izuzetno loše struje u ulici. Drugima krepavaju interni diskovi/ruteri a meni procesori i ploče. Evo unazad 2 i pol godine treća ploča, treći procesor. Iza fx6300 skrpario za ryzena 1600x,gigabyte x370 ploča a sad sam na drugom ryzenu 1600x i gigabyte b450 aorus pro od Uskrsa. I naravno znam šta je samo se pravim mulac radi jamstva. Ma ja što sam imam/imao prodam i refundiram za novo. 

 Struja u mreži/ulici nikako ne bi trebala biti uzrok crkavanja procesora. Da ti možda cijelo vrijeme ne vučeš jedno te isto napajanje?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi

Jok.Modularni antec HCG 650,a prije toga coolemasterovih 550watta neznam točno više jer sam ga utržio.Imao probleme zadnji put s online APC UPSom 700VA zadnji put koje mi je ispostavilo se slabo za moju konfu.Samo pretpostavljam jer sam ostavljao tih 10ak dana po noći igre  kad su mi se preuzimali updejtovi paralelno.Bio prisiljen izbaciti ga jer mi vrišti error pod mojim windowsima što nije bio slučaj do tog vremena.A i ova prethodna ploča sam čitao (a i osobno sam imao) o problememima s nestabilnošću samoga chipseta.A nisam kopao dublje šta je.Dali mi naznaku sa servisa da je problem meni sa strujom okvirno,tako da...Momentalno bez UPSa jer sam proračunao da bih mi trebalo 1100 VA na izlazu za trenutnu konfu,a to već malo košta što nikako da nagrebem.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2019 13:48 (Igor150).
15 godina
neaktivan
offline
Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredina

Imam tu ploču i napajanje corsair HX1200. Spojio sam napajanje CPUa samo sa 4 pinskim konektorom (sve radi) zanima me da li moram spojiti i sa 8 pinskim? Takav kabl nemam isporučen sa napajanjem. Naime dobio sam dva kabla za napajanje CPUa s obje strane su 8pinski ali samo jedna strana odgovara da se spoji na ploču ali ista ta strana odgovara i na napajanje, druga strana se rastavlja u dva 4pinska i jedan od ta dva može ići u ploču. Tako da nemam kombinaciju skojom bi spojio 8 pinski u ploču. Nadam se da sam bio jasan.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredina

Ta dva 4 pinska ne idu u 8 pinski utor?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi

Koliko ja vidim ne idu. Evo u prilogu konektori na matičnoj, kabl koji imam i ulazi na napajanju.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredina

Vjerovatno je mogu ubosti taj 2x4 pinski jel su ovi "zaobljeni" univerzalni i trebali bi uci u ove kvadratne bez problema. Nadam se da ne griješim ;)

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredi
pajser kaže...

Vjerovatno je mogu ubosti taj 2x4 pinski jel su ovi "zaobljeni" univerzalni i trebali bi uci u ove kvadratne bez problema. Nadam se da ne griješim ;)

 ovaj 8-pinski kraj koji je u jednom komadu ubodeš u napajanje, ovaj 8-pinski koji je nastao spajanjem dva 4-pinska ubodeš u matičnu

to razdvajanje je napravljeno da bi kabel za napajanje cpu odgovarao i pločama koje imaju samo 4-pinski utor - primjerice za Asrock H110M-ITX/ac ploču koju sam prije dvije godine uzeo klincima za dječji komp i koja ima 4-pinski utor (slika dolje)

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 12:35 (picajzla0707).
15 godina
neaktivan
offline
Gigabyte X570 Aorus Pro - Izvrsna zlatna sredina

Da evo bas sam bio spojio tako. Sve radi super. Hvala

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice