Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

poruka: 154
|
čitano: 27.745
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid".
13 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Jura iz druge galaksije kaže...
torrente kaže...

 Taj svoj izričaj sa zagnojavanjem ostavi za svoje nekulturno društvo. Ovdje je neka individua osporila američki doprinos pobjedi saveznika u II sv.ratu. Još jednom pitam tebe i ostale jednostavno pitanje. Kako bi na kraju izgledao svijet da se Amerika držala po strani ili da je stala na drugu stranu? Koliko bi onda bilo nastradalih, koliko bi se odužilo ratovanje. I u konačnici tko bi pobijedio?

 

Kad već omalovažavate američku pomoć. Da ne govorim o ovim prostorima i gladi koja je tada harala po Evropi. Raspitaj se malo o tzv. Trumanovim jajima, Maršalovom planu ...

 Koje glupo postavljanje teza. Isto to možeš postaviti i kako bi bilo da je Velika Britanija ostala po strani ili stala na drugu stranu? A tko zna povijest, zna da je Hitler Veliku Britaniju želio za saveznika. Šta bi se dogodilo da je Rusija stala na drugu stranu. Tko imalo zna drugi svijetski rat, zna da je samo jedna od 3 glave savezničke sile stala uz Hitlera 2. sv. rat bi imao diametralno suprotan ishod. Ali isto tako zna da je u lomljenju njemačkih snaga Rusija odigrala veću ulogu nego Velika Britanija i USA zajedno, zato ne pričaj o nečemu u što se ne razumiješ. Da zađemo malo u teme šta bi bilo kad bi bilo, ali da nije bilo istočnog fronta, USA vjerojatno nebi ni ulazila na zapadni front jer znaju da nebi imali šanse.

 

Što se tiče američke dominacije na globalnom tržištu. Dok god je petro-dolara Ameri će biti dominantna sila u svijetu.

7 godina
neaktivan
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

Možda će zvučati malo nacionalistički, ali ja mislim da Židovi vladaju svijetom, a njih je najviše u SAD-u.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
brasko kaže...

Možda će zvučati malo nacionalistički, ali ja mislim da Židovi vladaju svijetom, a njih je najviše u SAD-u.

  •  zidova je najvise u Izraelu.
  • to ne zvuci nacionalisticki nego antisemitski
With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra

U pravu si. Antisemitski. Nije da slijepo vjerujem wikipediji, al tamo tako stoji. Mada ni to nije toliko bitno. Bitno je da ih i poslije Izraela najviše ima u SAD-u. A izrael i SAD su super legosi. Barem do sada.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
brasko kaže...

Možda će zvučati malo nacionalistički, ali ja mislim da Židovi vladaju svijetom, a njih je najviše u SAD-u.

 Ako ćemo već brojati krvna zrnca, bijeli muškarci vladaju svijetom, ali to ne zvuči tako dobro, zar ne?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
neaktivan
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

Zanimljiv tok komentara. Od Kine, Trumpa i Googlea preko politike trgovinskog rata, kopija Cisca, američke ekonomije, špijunskih softvera na kraju do židova. Još malo pa će se potegnuti i devedeset prva.

 
9 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
GhostLoveScore kaže...

Zanimljiv tok komentara. Od Kine, Trumpa i Googlea preko politike trgovinskog rata, kopija Cisca, američke ekonomije, špijunskih softvera na kraju do židova. Još malo pa će se potegnuti i devedeset prva.

 ček malo, dok ne dođu ustaše i partizani rasprava nije ni počela...

if only you knew the power of the dark side
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
BinHex kaže...

 ... Šta bi se dogodilo da je Rusija stala na drugu stranu...

 Kad već pišeš o glupostima, onda se bar informiraj o tome da je SSSR (a ne Rusija) bila na toj, drugoj strani. I sporazum su čak potpisali. No to se valjda treba zaboraviti, jer zli Ameri su krivi. Samo vam želim da doživite da vas Rus brani a Kinez hrani. Kak bi moji u Zagorju rekli "jako tenke bi srali".

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
13 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Jura iz druge galaksije kaže...
BinHex kaže...

 ... Šta bi se dogodilo da je Rusija stala na drugu stranu...

 Kad već pišeš o glupostima, onda se bar informiraj o tome da je SSSR (a ne Rusija) bila na toj, drugoj strani. I sporazum su čak potpisali. No to se valjda treba zaboraviti, jer zli Ameri su krivi. Samo vam želim da doživite da vas Rus brani a Kinez hrani. Kak bi moji u Zagorju rekli "jako tenke bi srali".

 Znači Rusi su bili na toj strani, ali su ipak ratovali između sebe? Ili nisu? Su se Švabe tukle protiv kineza na istočnom frontu? Sporazum su potpisali i jedni i drugi s figom u džepu, Hitler se baš protiv komunista borio za vlast u Njemačkoj. Baš radi borbe protiv komunizma je želio savezništvo s V.Britanijom jer su ovi također bili protiv komunizma + su se uklapali u njegovu rasnu/genetsku politiku. Pogledaj koji dokumentarac o razdoblju od kraja 1. sv rata do kraja 2. sv. rata.

 

PS. Vidim da uopće i nisi shvatio poantu mog posta. Bila je isključivo edukacijska namjera jer vidim da si totalno neupućen. Što se tiće zlih amera, rusa ili kineza. Ne držim stranu ni jednima ni drugima ni trećima.Svi su oni jednako zli. Reklo bi se, tko jači taj tabači.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 23:22 (BinHex).
15 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Jura iz druge galaksije kaže...

 Kad već pišeš o glupostima, onda se bar informiraj o tome da je SSSR (a ne Rusija) bila na toj, drugoj strani. I sporazum su čak potpisali. No to se valjda treba zaboraviti, jer zli Ameri su krivi. Samo vam želim da doživite da vas Rus brani a Kinez hrani. Kak bi moji u Zagorju rekli "jako tenke bi srali".

 

To je samo dio price.

 

Sporazum je potpisan Nakon sto su Britanci i Francuzi odbili potpisati sporazum sa SSSR-om da se oformi antinaci koalicija.

 

15.8.1939. Staljin je nudio saveznicima sporazum da oforme antinaci koaliciju, ukoliko bi saveznici mogli nagovoriti Poljake da dopuste prijelaz Crvenoj armiji preko poljske do Poljsko-Njemacke granici kako bi blokirali Hitlera. Kako zbog saveznicke neodlucnosti i nepripremljenosti nije dobio nikakav odgovor, jedino sto mu je preostalo da 23.8. iste godine potpise 10 godisnji sporazum o nenapadanju sa Njemackom.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
10 godina
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

Realno, Huawei ne treba SAD, s obzirom na njegovo snažno tržište u Kini, i sve veći tržišni udio u Aziji, Europi i Africi.

Dario
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra

Kakve ima veze protokol sa kopiranjem hardvera? Naprimjer , sav internet na svijetu radi na istom protokolu (TCP/IP). Tko tu kopira koga?

14 godina
protjeran
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
CPU kaže...

Realno, Huawei ne treba SAD, s obzirom na njegovo snažno tržište u Kini, i sve veći tržišni udio u Aziji, Europi i Africi.

Lol, pa ne treba im USA (koju i onako nemaju) nego im treba Android sa svim servisima ako zele prodat ista van Kine...

15 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
ansha kaže...
CPU kaže...

Realno, Huawei ne treba SAD, s obzirom na njegovo snažno tržište u Kini, i sve veći tržišni udio u Aziji, Europi i Africi.

Lol, pa ne treba im USA (koju i onako nemaju) nego im treba Android sa svim servisima ako zele prodat ista van Kine...

 -nemaju ništa, nemaju ni sw ni hw, imaju lemilicu, plastiku i manufakturu, dok u slučaju iphonea nemaju ni vlasništvo nego sve rade za druge.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
ansha kaže...
CPU kaže...

Realno, Huawei ne treba SAD, s obzirom na njegovo snažno tržište u Kini, i sve veći tržišni udio u Aziji, Europi i Africi.

Lol, pa ne treba im USA (koju i onako nemaju) nego im treba Android sa svim servisima ako zele prodat ista van Kine...

 

Pa nije ni to problem, kupit će Google i tak im je USA dužna 1.15 triliona dolara kojih im nema s čim vratiti a svi znamo da je Huawei vojna državna firma iliti u prijevodu vrlo bitna firma za Kinu

5 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
VooDooZg kaže...
ansha kaže...
CPU kaže...

Realno, Huawei ne treba SAD, s obzirom na njegovo snažno tržište u Kini, i sve veći tržišni udio u Aziji, Europi i Africi.

Lol, pa ne treba im USA (koju i onako nemaju) nego im treba Android sa svim servisima ako zele prodat ista van Kine...

 

Pa nije ni to problem, kupit će Google i tak im je USA dužna 1.15 triliona dolara kojih im nema s čim vratiti a svi znamo da je Huawei vojna državna firma iliti u prijevodu vrlo bitna firma za Kinu

 Ali google nije pa da ih zaplijene radi drzavnog duga....

12 godina
neaktivan
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

Vlasnici Huawei uređaja, ne očajavajte... 

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
7 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
rjakopec kaže...
Kokobil50 kaže...

Taj glupi "Trumpi" je doveo preko 5 milijuna radnih mjesta, oborio sve rekorde, smanjio nezaposlenost na najniže grane u zadnjih 50 godina... Misli svojom glavom, a ne levičarskim tikvama.

 Otvorio je radna mjesta, ali dugoročno prestaje biti globlalna sila.

 Je, otvorio je radna mjesta pekača i prodavača hamburgera.  POTUS (Trump) im je najveća reklama MCDonald'su (zbog paranoje ne dopušta da mu se kuha, već mu donose hamburgere iz random McDonald'sa).

Inače, stupanj obrazovanja Kineza je desetorostruko premašen spram USA, naročito u visoko tehnološkim domenama. A i ima ih poprilično više; Ameri pak sve živo outsourcaju, isprva je bilo samo za "telefonske sekretarice", a danas i gomila high-tech itd stručnih stvari.

8 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
ihush kaže...
ansha kaže...
CPU kaže...

Realno, Huawei ne treba SAD, s obzirom na njegovo snažno tržište u Kini, i sve veći tržišni udio u Aziji, Europi i Africi.

Lol, pa ne treba im USA (koju i onako nemaju) nego im treba Android sa svim servisima ako zele prodat ista van Kine...

 -nemaju ništa, nemaju ni sw ni hw, imaju lemilicu, plastiku i manufakturu, dok u slučaju iphonea nemaju ni vlasništvo nego sve rade za druge.

 

LOL, Huawei je samo za 5G r&d 5 puta više milijardi $ uložio od Nokie i Ericssona zajedno; mnogo je to lemilica brate :D

 

Huawei  je najveći svjetski proizvođač mrežne tehnologije. Glede mobitela, samo kinesko tržište je veće od EU i USA zajedno (a dominiraju globalno).

 

Kinezi razmišljaju desetljećima unaprijed; još prije 30 godina su "po diktatu" stvarali "vojske" inženjera za napredne tehnologije (u desecima tisuća).


Nije čitava Kina Foxconn, tamo se samo krade zapadnjačka tehnologija, a usavršava drugdje. Imaju oni desetke "silicijskih dolina" o kojima nemamo pojma.

 

@Android: kao što je već netko napisao, Android je open source, a budućnost su PWA (polu-mrežne) apps. To ne možeš zabraniti pa i da hoćeš.
Google Maps, Search, YouTube itd kao stand-alone apps na mobu - da, to je potencijalni problem.

16 godina
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

Posjedujem P20 pro, prezadovoljan sam sa mobitelom i nisam dugo imao mob koji ispunjava skoro sve moje zelje i ocekivanja i stvarno ne bih ga volio mijenjati ali po vama da li se isplati mijenjati za npr Note 9, S9+ ili S10, mozda cak i Xperia xz3 uz naravno doplate u rangu od nekih 150 do 200 eura ??

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Bazen21 kaže...

Vjerujem da ćemo kroz par godina biti isključivo na Progressive Web Apps stoga platforma vjerojatno neće biti ni bitna.

 

Upravo o tome se i radi.

Sad, da Google (Alphabet) zabrani mrežne servise od kojih živi polovici svijeta po nalogu Trumpa (a zbog sl. preds. mandata), ne samo da bi bio pucanj u vlastitu nogu već realno teško ostvarivo.

Plus, Android (core) je open source, koriste ga forkanog već sada ne samo Amazon (Fire OS) ili Xiaomi (MIUI) već i drugi. 

 

 

A OVO (od autora članka):

"Kineska će kompanija izgubiti pristup Androidu"

 

"Android is an open source operating system for mobile devices and a corresponding open source project led by Google."
https://source.android.com/

Pa nije Android iOS/OS X!
Znamo da je autor ljubitelj iTehnologija (pa ga duša boli što mu iPhone više nikad neće biti na drugom, uskoro ni na trećem mjestu globalno)... no što je mnogo, mnogo je.

Problem je da autor nije glup, neinformiran ili neobrazovan, tako da je riječ o malicioznom predumišljaju imho.

Svi znamo što je autor u stvari htio reći, a to je da bi Huawei mogao izgubiti pristup Google servisima itd (što je nadokrpao u sl. rečenici) ali to nije isto.


Dijelovi ("nadogradnje") Android API su proprietary closed source tako da nije jednostavno "isklonirati" čitav sustav; no ako je već cyanogenmod bio dobar eksperiment, mislim da to ne bi trebao biti preveliki zalogaj za ogromnu multinacionalnu kompaniju.
Iliti: ako se Android apps mogu vrtiti na Fire OS, Sailfish OS (ex Nokia MeeGo) ili Chrome OS, može se i novi fork napraviti.  

8 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra

Jura iz druge galaksije:

Previše si pod utjecajem zapadne propagande. Nitko nije rekao da SAD nije pomogao Evropi, ali to pretvoriti u ekskluzivnu pobjedu je ne samo pogrešno već i krajnje bezobzirno prema žrtvi koju su podnijeli Rusi, Poljaci i Ukrajinci. Židovi su od pogroma napravili mit, međutim, Ruse su ubijali otprilike kao stoku, nisu čak bili ni dovoljno dobri da bi radili u logorima. Velika je nepravda spomenuti američki doprinos a zaboraviti Slavene. Mi smo iz iste skupine i mi smo izginuli. Ne Francuzi, ne Englezi, ne Židovi, a još manje jebeni ameri. Slaveni su desetkovani i dan danas su trećerazredna stoka koja masovno, s veseljem, odlazi delati tri posla za minimalac. Malo razmisli...

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 19:37 (Feudalac).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Dr. Vicko kaže...

Posjedujem P20 pro, prezadovoljan sam sa mobitelom i nisam dugo imao mob koji ispunjava skoro sve moje zelje i ocekivanja i stvarno ne bih ga volio mijenjati ali po vama da li se isplati mijenjati za npr Note 9, S9+ ili S10, mozda cak i Xperia xz3 uz naravno doplate u rangu od nekih 150 do 200 eura ??

 Imas mobitel Koji ispunjava sve tvoje potrebe i onda pitas da Li se isplati mjenjati. Nema smisla.

Hmmmm

16 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Kolacic kaže...
Dr. Vicko kaže...

Posjedujem P20 pro, prezadovoljan sam sa mobitelom i nisam dugo imao mob koji ispunjava skoro sve moje zelje i ocekivanja i stvarno ne bih ga volio mijenjati ali po vama da li se isplati mijenjati za npr Note 9, S9+ ili S10, mozda cak i Xperia xz3 uz naravno doplate u rangu od nekih 150 do 200 eura ??

 Imas mobitel Koji ispunjava sve tvoje potrebe i onda pitas da Li se isplati mjenjati. Nema smisla.

Hmmmm

 Obzirom da bukvalno skoro sve mi je vezano za Google i njegov eko sistem postavlja se pitanje da li se isplati mijenjati.

Sta ako jednog dana osvane vijest da vise niti jedna aplikacija americkih firmi ne radi na Huaweiju, znaci bez whappa, gmaila, hotmaila, da ne spominjem drive i one drive.

 

Kakva je situacija povodom toga, lako je meni ako ne dobijem android Q, problem je ako uskoro prestanem dobivati nadogradnje i podrsku za “americke” servise i aplikacije koje koristim?

 

6 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Dr. Vicko kaže...

Hmmmm

 Obzirom da bukvalno skoro sve mi je vezano za Google i njegov eko sistem postavlja se pitanje da li se isplati mijenjati.

Sta ako jednog dana osvane vijest da vise niti jedna aplikacija americkih firmi ne radi na Huaweiju, znaci bez whappa, gmaila, hotmaila, da ne spominjem drive i one drive.

 

Kakva je situacija povodom toga, lako je meni ako ne dobijem android Q, problem je ako uskoro prestanem dobivati nadogradnje i podrsku za “americke” servise i aplikacije koje koristim?

 

Ništa od trenutnih događanja neće ugroziti tvoje korisničko iskustvo sa tvojim mobitelom. 

Nećeš uskoro prestati dobivati nadogradnje ali niti tako daleko, ali prestao bi dobivati bez obzira na sve ovo.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Uplašilo ga je ovo s Huawei-jem.. pa pretpostavljam da se zbog toga informira.

Ne moraš tražiti drugi mob. Koristi p20 pro, treba pričekati da se iskristalizira ova situacija sa Huawei vs Google. Vjerujem da će oni naći neku sredinu koja će zadovoljiti obje kompanije + krajnje korisnike.
14 godina
offline
Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili raskid

Razumijem da je SAD u ovoj priči bad guy, ali razumijem i to da je njima apsolutno dozlogrdilo širenje kineza u njihovom vlastitom vrtu i u cijeloj ovoj priči teško suditi ko bi šta trebao učiniti. Htio sam samo komentirati da mislim da je svijetu potreban igrač broj 1 (sudo, admin, root) koji će donekle kontrolirati raznorazne pojednice i pokrete koji bi mogli podijeliti svijet u puno malih dijelova koji će samo čekati krivi potez jednog od njih.

kad mačaka nema miševi kolo vode
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra

prošli root je imao brćiće.. i postao je glavni negativac, krivac za ww2. Ovaj ima lošu frizuru pa je time kvalifirican biti root? ok..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Feudalac kaže...

Jura iz druge galaksije:

Previše si pod utjecajem zapadne propagande. Nitko nije rekao da SAD nije pomogao Evropi, ali to pretvoriti u ekskluzivnu pobjedu je ne samo pogrešno već i krajnje bezobzirno prema žrtvi koju su podnijeli Rusi, Poljaci i Ukrajinci. Židovi su od pogroma napravili mit, međutim, Ruse su ubijali otprilike kao stoku, nisu čak bili ni dovoljno dobri da bi radili u logorima. Velika je nepravda spomenuti američki doprinos a zaboraviti Slavene. Mi smo iz iste skupine i mi smo izginuli. Ne Francuzi, ne Englezi, ne Židovi, a još manje jebeni ameri. Slaveni su desetkovani i dan danas su trećerazredna stoka koja masovno, s veseljem, odlazi delati tri posla za minimalac. Malo razmisli...

 Nemoj u istu rečenicu stavljati Ruse (ustvari SSSR) i Poljake u kontekstu II sv.rata. Rusi su zajedno s Njemačkom okupirali Poljsku i napravili jedan od najvećih zločina, onaj u Katinskoj šumi. To im Poljaci nikad zaboraviti neće. Ali ni slanje tisuća tona sirovina Njemačkoj koja je tada već debelo bila u ratu sa zapadnim saveznicima. Hitler i Staljin su se jako dobro razumjeli i potpomagali na početku rata. I opet je zapad prešao preko toga i kasnije slao ogromnu pomoć SSSR-u. Nakon tvog omalovažavanja te pomoći, samo sam postavio rezonsko pitanje. Šta bi bilo da su V.Britanija i SAD postupile kao SSSR na početku rata, potpisao primirje sa Hitlerom na zapadnom bojištu i potpomagao Njemačku u ratu sa Staljinom?

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
15 godina
offline
Re: Google, Intel, Qualcomm i Broadcom najavili ra
Jura iz druge galaksije kaže...

 Šta bi bilo da su V.Britanija i SAD postupile kao SSSR na početku rata, potpisao primirje sa Hitlerom na zapadnom bojištu i potpomagao Njemačku u ratu sa Staljinom?

Postoji teorija da je Hitler kad je potpisao pakt sa Staljinom trebao isprovocirati Staljina da on napadne Poljsku.
Tada bi Engleska i Francuska objavile rat SSSRu, a Njemačka bi uskočila u rat da "pomogne u obrani" Poljske
I tada bi Hitler dobio što je želio. Rat sa Rusima, a da mu Englezi i Francuzi čuvaju leđa.

if only you knew the power of the dark side
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice