Google objavio detalje o svojem streaming servisu

poruka: 16
|
čitano: 4.308
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google objavio detalje o svojem streaming servisu ".
16 godina
offline
Google objavio detalje o svojem streaming servisu

UH bogme sam fulal, ja sam mislil da če za 10$ mjesečno ljudi dobit samo 720p rezoluciju.

 

 

Ali jok za taj iznos ide 4K i nekoliko igrica, "ili ovo 1080p rezolucija okvirno za badave pa ti konkuriraj takvoj podmukloj ponudi".

 

https://www.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/google-gaming-console/267216.aspx?page=0&jumpto=5876118&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=311&jumpto=5877831&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Google objavio detalje o svojem streaming servisu

Dead on arrival

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2019 21:19 (DeniZg).
Moj PC  
1 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google objavio detalje o svojem streaming serv
DeniZg kaže...

Dead on arrival

 Nekoliko dobrih igara odma na prije početka usluge, vrlo pristupačna cijena, mogućnost igranja bilo gdje, vrlo mali uvjeti za brzinu interneta. Ne vidim jedan problem s usulugom osim da sjebu marketing.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Re: Google objavio detalje o svojem streaming serv
JozoBozo121 kaže...
DeniZg kaže...

Dead on arrival

 Nekoliko dobrih igara odma na prije početka usluge, vrlo pristupačna cijena, mogućnost igranja bilo gdje, vrlo mali uvjeti za brzinu interneta. Ne vidim jedan problem s usulugom osim da sjebu marketing.

Nove igre ces morati kupiti kao sto bi i bez Stadie, a ako (vrlo lako se moze dogoditi) Google ugasi uslugu, ostajes bez svega kupljenoga. Bilo bi izvrsno kada bi dopustili igranje vec kupljenih igara, odnosno da su usli u partnerstvo s nekom od online trgovina. Ovako mi se besplatna verzija na 1080p cini jako dobrom malo kasnije kada omoguce igranje bez chromecasta.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2019 22:01 (kerum).
12 godina
offline
Re: Google objavio detalje o svojem streaming serv
JozoBozo121 kaže...
DeniZg kaže...

Dead on arrival

 Nekoliko dobrih igara odma na prije početka usluge, vrlo pristupačna cijena, mogućnost igranja bilo gdje, vrlo mali uvjeti za brzinu interneta. Ne vidim jedan problem s usulugom osim da sjebu marketing.

 

Ma ništa od toga. Kao i milijun drugih Googleovih eksperimenata i ovo će nakon nekog vremena ugasiti.

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
8 godina
offline
Re: Google objavio detalje o svojem streaming serv
Q-Tip kaže...
JozoBozo121 kaže...
DeniZg kaže...

Dead on arrival

 Nekoliko dobrih igara odma na prije početka usluge, vrlo pristupačna cijena, mogućnost igranja bilo gdje, vrlo mali uvjeti za brzinu interneta. Ne vidim jedan problem s usulugom osim da sjebu marketing.

 

Ma ništa od toga. Kao i milijun drugih Googleovih eksperimenata i ovo će nakon nekog vremena ugasiti.

 

 Glupost, neće ugasiti.

Stvari koje su ugasili su 99% bile soft, razvijen unutar "kuće". Odnosno, odnos uloženog i dobivenog kod ugaslih proizvoda/usluga je uvijek bio oko nule ili s minimalnom dobiti, rijetko kad da je producirao direktne (značajne) gubitke.

Ovdje je pak riječ o desecima i desecima milijuna dolara ulaganja, u druge firme, spec. hardware, "kupovinu" stručnjaka itd. Ozbiljno to razvijaju godinama, nema šanse da odustanu.

Kao što je kolega rekao, za 10$ mjesečno je to no-brainer super ponuda: vrhunski naslovi i vrhunska virtualna konzola, sad i odmah (gdje će biti dostupno).
Veći je problem gdje će to i kako raditi: makar to nije službeni uvjet, očito se računalo na 5G mreže svugdje, a s tim je sad izgleda zapelo (bar u USA).

15 godina
offline
Google objavio detalje o svojem streaming servisu

Ovo bi moglo biti super za tu cijenu samo to ne može kod nas funckionirati dok ne bude neki bliži data centar. Ako bude kao na gforce now da možeš dodati steam account biti će ekstra. To je recimo super za nekog casual gamera kao ja. Upalim pretplatu od 10€ igram malo pa ugasim. Pa ponovo reaktiviram. Realno gledano tri do četri godine pretplate je u gabaritima ako se ne varam RTX 2060 OC. 

 

Edit: e da i za ovo optika će trebati ako bude ikada kod nas dostupno. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 13:29 (Gajotres).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Google objavio detalje o svojem streaming serv
kerum kaže...
JozoBozo121 kaže...
DeniZg kaže...

Dead on arrival

 Nekoliko dobrih igara odma na prije početka usluge, vrlo pristupačna cijena, mogućnost igranja bilo gdje, vrlo mali uvjeti za brzinu interneta. Ne vidim jedan problem s usulugom osim da sjebu marketing.

Nove igre ces morati kupiti kao sto bi i bez Stadie, a ako (vrlo lako se moze dogoditi) Google ugasi uslugu, ostajes bez svega kupljenoga. Bilo bi izvrsno kada bi dopustili igranje vec kupljenih igara, odnosno da su usli u partnerstvo s nekom od online trgovina. Ovako mi se besplatna verzija na 1080p cini jako dobrom malo kasnije kada omoguce igranje bez chromecasta.

 Nisam sve pročitao, ali nvidia npr, na svojoj Geforce streaming usluzi, uvijek kod kupovine neke igre dodjeljuje i steam/uplay/koja već trgovina ključ. 

Ne bih se čudio da neku takvu varijantu implementira i Google. 

6 godina
offline
Re: Google objavio detalje o svojem streaming serv
Trebali su staviti 480p(30fps) za nas iz cirkus država
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google objavio detalje o svojem streaming serv

Optika, jel to ono kad zarežeš žicu bude tamno narančaste boje ?

12 godina
offline
Re: Google objavio detalje o svojem streaming serv
Zechina kaže...

 Ma ništa od toga. Kao i milijun drugih Googleovih eksperimenata i ovo će nakon nekog vremena ugasiti.

 

 Glupost, neće ugasiti.

Stvari koje su ugasili su 99% bile soft, razvijen unutar "kuće". Odnosno, odnos uloženog i dobivenog kod ugaslih proizvoda/usluga je uvijek bio oko nule ili s minimalnom dobiti, rijetko kad da je producirao direktne (značajne) gubitke.

Ovdje je pak riječ o desecima i desecima milijuna dolara ulaganja, u druge firme, spec. hardware, "kupovinu" stručnjaka itd. Ozbiljno to razvijaju godinama, nema šanse da odustanu.

Kao što je kolega rekao, za 10$ mjesečno je to no-brainer super ponuda: vrhunski naslovi i vrhunska virtualna konzola, sad i odmah (gdje će biti dostupno).
Veći je problem gdje će to i kako raditi: makar to nije službeni uvjet, očito se računalo na 5G mreže svugdje, a s tim je sad izgleda zapelo (bar u USA).

 

No-brainer, a ne znaš ni koje će ti igre biti dostupne za tih $10? Dobio si samo grubi pregled nekoliko većih naslova, a posebno mi smrdi da kao posebnu ponudu i partnerstvo reklamiraju fucking Destiny 2. Pa to je rijetko tko igrao mjesec dana nakon izlaska. 

 

No-brainer, a ne znaš hoćeš li dobivati sve nove naslove odmah, ne znaš koji će to biti i po kojem kriteriju, od kojih developera. Ne znaš hoće li za neke igre ipak biti delay u odnosu na retail launch date.

 

No-brainer, a ne znaš kako će se ponašati u mrežnim igrama, jer latenciju će jednostavno morati imati. Trebaš poslati informaciju na Stadia servere, oni moraju poslati informaciju na servere na kojima se vrti igra, pa onda u suprotnom smjeru natrag.

 

Puno je tu stvari zbog kojih ovo nije no-brainer.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
8 godina
offline
Re: Google objavio detalje o svojem streaming serv
Q-Tip kaže...

 

No-brainer, a ne znaš...

 

Puno tog ne znaš; Google je tvoj prijatelj.   ...proguglaj.

Btw: Koliko plaćaš pretplatu/prepaid mjesečno za svoj mob? Sigurno 66kn (10$) ili više. Pa usporedi što dobivaš.

Sad ne znaš, jer sad ne plaćaš (niti ćeš to u hr skoro moći), a krajem godine kad bi to trebalo biti dostupno ćeš znati. 

 

> Trebaš poslati informaciju na Stadia servere, oni moraju poslati informaciju na servere na kojima se vrti igra, pa onda u suprotnom smjeru natrag.

 

NE. Potpuno je odvojeno ono što primaš na ekran i ono što šalješ preko Stadia kontrolera. To je revolucionarno. Ako netko ima infrastrukturu za to, onda je to Google.

Ovo osnovno, latency lag, naravno da nikad neće biti potpuno jednako kao na skroz lokalnom stroju. S druge strane, trebao bi imati real-time rendering kakav si ne možeš priuštiti lokalno, a sigurno ne za 100$ godišnje. Plus, da se možeš bilo kad od bilo gdje trenutno ubaciti u igru, sa svog moba, tableta, bilo čega. U video streaming neke igre koji upravo gledaš!
edit: ljudi tvrde da na Nvidia GeForce Now (vrlo sličan servis) PUBG, Apex Legends i Fortnite odlično rade - ako ima lag, onda je minimalan. Zašto GeForce Now radi, a Stadia ne bi trebala? 

 

> ne znaš od kojih developera

 

ID Software, Ubisoft, Tequila Works, Q-Games su sigurni Stadia partneri.

 

> Dobio si samo grubi pregled nekoliko većih naslova

 

evo "nekoliko"
https://www.ign.com/wikis/stadia-google-game-console/List_of_Google_Stadia_Games:_Announced_and_Confirmed

  • Assassin's Creed Odyssey
  • Baldur's Gate 3
  • Borderlands 3
  • Darksiders Genesis
  • Destiny 2
  • Doom 2016
  • Doom Eternal
  • Dragon Ball Xenoverse 2
  • Farming Simulator 19
  • Final Fantasy XV
  • Football Manager
  • Get Packed
  • GRID
  • Gylt
  • Just Dance
  • Metro Exodus
  • Mortal Kombat 11
  • NBA 2K
  • Power Rangers: Battle for the Grid
  • Rage 2
  • Samurai Shodown
  • The Elder Scrolls Online
  • Thumper
  • Tomb Raider Definitive Edition
  • Shadow of the Tomb Raider
  • Rise of the Tomb Raider
  • Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint
  • Tom Clancy's The Division 2
  • Trials Rising
  • The Crew 2
  • Wolfenstein: Youngblood
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 19:19 (Zechina).
12 godina
offline
Re: Google objavio detalje o svojem streaming serv
Zechina kaže...

Puno tog ne znaš; Google je tvoj prijatelj.   ...proguglaj.

 

Na ništa mi nisi dao odgovor, a Google ti je navodno prijatelj.

 

Prvo, nema te znanosti i revolucije po kojoj će Stadia imati iste latencije kao da je lokalni stroj spojen na internet. Točka. I ja ne pričam o latencijama između akcije na kontroleru i njenog prikaza na ekranu (i to treba vjerojatno ukalkulirati), nego o pingu u mrežnim pucačinama.

 

Drugo, imam poprilično dobar stroj da si lokalno priuštim 2,5 puta više od 60 fps-a koje mi nudi Stadia. 

 

Treće, ne pada mi na pamet bilo koju od igara koje igram na PC-ju pokretati na mobitelu, tabletu ili frižideru. Koji je smisao pokretanja Dooma ili Divisiona 2 na ekranu od 10 cm? Tek toliko da kažeš "evo, može se"?

 

I da, ovo što si iskopirao je "nekoliko" naslova, od kojih su većinu ljudi ionako već odavno odigrali. Steam je u 2018. godini izdao 9000 naslova, a ti meni iskopiraš 20 imena i 4 developera.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
8 godina
offline
Re: Google objavio detalje o svojem streaming serv
Q-Tip kaže...
Zechina kaže...

Puno tog ne znaš; Google je tvoj prijatelj.   ...proguglaj.

 

Na ništa mi nisi dao odgovor, a Google ti je navodno prijatelj.

 

Prvo, nema te znanosti i revolucije po kojoj će Stadia imati iste latencije kao da je lokalni stroj spojen na internet. Točka. I ja ne pričam o latencijama između akcije na kontroleru i njenog prikaza na ekranu (i to treba vjerojatno ukalkulirati), nego o pingu u mrežnim pucačinama.

 

Drugo, imam poprilično dobar stroj da si lokalno priuštim 2,5 puta više od 60 fps-a koje mi nudi Stadia. 

 

Treće, ne pada mi na pamet bilo koju od igara koje igram na PC-ju pokretati na mobitelu, tabletu ili frižideru. Koji je smisao pokretanja Dooma ili Divisiona 2 na ekranu od 10 cm? Tek toliko da kažeš "evo, može se"?

 

I da, ovo što si iskopirao je "nekoliko" naslova, od kojih su većinu ljudi ionako već odavno odigrali. Steam je u 2018. godini izdao 9000 naslova, a ti meni iskopiraš 20 imena i 4 developera.

 

Gle ovak: jadan si i patetičan. Prvo si krenuo sraćkati da je ovo "još jedan Google eksperiment koji će ugasiti".

Onda si krenuo sa pljuvanjem "kako i zašto to ne valja". Jer TI imaš "poprilično dobar stroj" (...za igru), ti igraš "velike naslove", ti išćeš "sve nove naslove odmah", i podrazumijevaš od svih mogućih žanrova igara "mrežne pucačine".


Stadia ionako neće tebi biti dostupna u tvom selu u tvojoj cajkaškoj rvackoj.


Gle, da sam ja pljunuo XXXX novaca za "poprilično dobar stroj", i ja bih bio frustriran da će netko negdje moći dobiti odličan servis za samo 10$.

Meni se pak sviđa ideja (i sigurno nisam jedini) da na vikend odem negdje, uzmem samo kontroler i igram se npr. u hotelu, ili odem na plažu i nastavim se igrati na tabletu.
Jedino, za "prave gejmere" poput tebe ne možeš se igrati na 10" ekranu, jer ekran mora biti barem 4K "inače to nije to"... tvoji roditelji su sigurno presretni svojim uratkom.

Da skratim, Stadia NIJE za tebe i nikad neće biti. Toplo ti preporučam da pogledaš "Bowling For Columbine", možda se pronađeš.

12 godina
offline
Re: Google objavio detalje o svojem streaming serv
Zechina kaže...
Q-Tip kaže...


Da skratim, Stadia NIJE za tebe i nikad neće biti. Toplo ti preporučam da pogledaš "Bowling For Columbine", možda se pronađeš.

 

Znaš što se kaže za ekipu koja u nedostatku argumenata krene s ad hominem napadima? Sad mi je žao što sam vrijeme potrošio na tebe, nikad neću naučiti da se klonim sitnih umova. 

 

Iš. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
15 godina
offline
Google objavio detalje o svojem streaming servisu

Možete se preganjati koliko hocete ali ovo je budučnost. Posebno 10$ mjesečno ne znam kako će to uspjet. Ja nisam uspio ispod 2,5$ po satu na azuretu.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice