Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću ovih

poruka: 35
|
čitano: 6.611
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću ovih ".
12 godina
neaktivan
offline
Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću ovih

Može Trump trubit koliko hoće, ali i ovo je špijunaža.

 
4 8 hvala 0
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
Jel' ti upaljen GPS na mobitelu? E, pa to je tvoj problem, zato te vide. Nitko ti ne brani da prestaneš odašiljati svoju lokaciju.
Moj PC  
15 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
mifi kaže...

Može Trump trubit koliko hoće, ali i ovo je špijunaža.

Ne! Ovo ti je "Yes...yes...yes...yes..." kad se loguješ na novi telefon.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o

Zapravo nije samo GPS, kod naprednih postavki za BT / Wi-Fi piše ti (neki mobiteli ne prikazuju) da će ugašeni BT / Wi-Fi i dalje biti upaljen kako bi se mogao koristiti za određene servise. A pročitao sam više puta da Google koristi BT i Wi-Fi za lociranje mobitela na temelju uređaja i mreža u blizini. Znači ako ti nisi u Airplane modu ili ne mjenjaš settingse za koje većina ni ne znaju onda će te google na ovaj ili onaj način locirati. Sada možeš staviti da ne želiš lokaciju da se prati, no tvoja će lokacija biti i dalje praćena, ali kao anonimna lokacija koja služi tipa da može se znati koliko je ljudi na nekom prostoru (tipa zagušenje u prometu)

16 godina
offline
Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću ovih

Imam iPhone i ne koristim google. 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
1 5 hvala 0
15 godina
online
Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću ovih

Sto je s LTE/4G mrezom? Promet je ukljucen (nemoguce iskljuciti na 4G mrezi ili boljoj) cak i kada je data na off......

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 22:00 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
SupremeCommander kaže...

Imam iPhone i ne koristim google. 

Nije da se hvalim, ali zahvaljujući Google na iPhone pomogao sam riješiti jedno ubojstvo (inače radim u policiji preko 20 godina). 

13 godina
offline
Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću ovih

Ja sam na mobu vidio da u vožnji google točno zna gdje sam iako je gps bio isključen. Tek kad sam isključio mobilne podatke nije me više mogao locirati. Da li je moguće da te locira i preko mobilnih stanica na neki način?

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o

Moze preko mobilnih tornjeva i wifia. Oni kao sto si procitao kazu da prate samo ako je ukljucena lokacija, a svi znamo koliko je njima, facebooku itd itd za vjerovati....

12 godina
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
guslac kaže...

Ja sam na mobu vidio da u vožnji google točno zna gdje sam iako je gps bio isključen. Tek kad sam isključio mobilne podatke nije me više mogao locirati. Da li je moguće da te locira i preko mobilnih stanica na neki način?

 Da, uz pomoć triangulacije se odredi aproksimativna lokacija, ako je isključen GPS.

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
13 godina
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
Cromaki kaže...
 Da, uz pomoć triangulacije se odredi aproksimativna lokacija, ako je isključen GPS.

 Ok, ali na koji način google dobiva podatke o mojem spajanju na 4G mrežu, mojim baznim stanicama na koje sam spojen? Da li svaki mobitel kao uređaj ima te podatke pa ih onda prosljeđuje googlu, ili su ti podaci dostupni samo mobilnom operateru?

12 godina
offline
Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću ovih

Oćete se još rugati ljudima koji imaju Windows na mobu? 🤣🤣🤣

Ili i njih Google odgugla?? :--O

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću ovih

Ne ljudi, ovo nije špijuniranje.

 

Google je uzeo i objavio podatke od korisnika koji su to izričito dopustili. Dakle, ako ste prilikom izrade Google računa ili pri podešavanju novog mobilnog uređaja išli "Da -> Da -> Dalje -> Da -> Da", vaši su se podaci koristili i to isključivo vašom krivicom i nemarom.

Ako ste pak, jedni od pametnijih i isključili povijest lokacija u svojem Google računu, vaši se podaci nisu koristili jer Google-u niste dopustili spremanje vaše lokacije.

 

I da, čak i sa isključenom povješću lokacije, Google tijekom uporabe Google Mapsa uzima neke anonimne, neidentificirajuće podatke. Recimo, brzinu vašeg vozila, ali ne samo vašeg nego svih vozila koja u trenutku vožnje koriste navigaciju. Zahvaljujući tome na Google Maps možete vidjeti kakvo je stanje u prometu u stvarnom vremenu, te ako je gužva i imate uključenu navigaciju, Google računa najoptimalniju i najbržu rutu za dolazak na odredište.

 

And guess what, svi ti poslani podaci su anonimni, kao i ovi što je Google objavio.

 

A za vas koji se bunite i ne želite da vas Google "špijunira", siguran sam da koristite Huawei uređaje. Najsigurnije i najprivatnije uređaje na svijetu. /s

Eto, uskoro na mobitelima nećete imati ništa od Google-a pa vas neće imati tko pratiti. Osim kineske vlade, ali to je sasvim opravdano i dopušteno bez obzira što ne daju nikakvu korisnu uslugu za uzvrat. 😉

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2020 9:15 (Marko :D).
 
9 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
guslac kaže...

Ja sam na mobu vidio da u vožnji google točno zna gdje sam iako je gps bio isključen. Tek kad sam isključio mobilne podatke nije me više mogao locirati. Da li je moguće da te locira i preko mobilnih stanica na neki način?

Ako potegneš statusnu traku i isključiš lokaciju dodirom na ikonu, lokacija se neće u stvari uvijek isključiti. Ako uopće ne želiš koristiti lokaciju, moraš je kompletno isključiti odlaskom u postavke.

 

Tek kada tu isključiš lokaciju, lokacijske usluge su zaista isključene. Također možeš isključiti i skeniranje mreža za manju preciznost.

 

 

I imaj na umu da ako imaš preuzete karte i uključen GPS, a isključene mobilne podatke, Google ne zna tvoju lokaciju. Razlog zašto ti se auto pomiče na karti je GPS koji ne zahtjeva mobilne podatke za rad. Dakle, tada mobitel radi na istom principu kao i GPS navigacija u autu.

Inače, Google ne uzima anonimne, neidentificirajuće podatke tijekom vožne bez veze. To im omogućuje da vide ima li gužve na cesti ili ne, te da ti Google Maps predloži najoptimalniju i najbržu rutu da dođeš do odredišta.

 

I još nešto GPS je jednosmjerna komunikacija, a ne dvosmjerna. Znači, tvoj uređaj ne može slati podatke na GPS satelite, ali ih može primiti.

guslac kaže...
Cromaki kaže...
 Da, uz pomoć triangulacije se odredi aproksimativna lokacija, ako je isključen GPS.

 Ok, ali na koji način google dobiva podatke o mojem spajanju na 4G mrežu, mojim baznim stanicama na koje sam spojen? Da li svaki mobitel kao uređaj ima te podatke pa ih onda prosljeđuje googlu, ili su ti podaci dostupni samo mobilnom operateru?

SupremeCommander kaže...

Imam iPhone i ne koristim google. 

Dobro. Kako ti kažeš... 

Kad stvorite Apple ID, zatražite komercijalni kredit, kupite proizvod, preuzmete ažuriranje softvera, prijavite se za tečaj u maloprodajnoj trgovini tvrtke Apple, povežete se s našim uslugama, kontaktirate nas putem društvenih mreža ili sudjelujete u upitniku na internetu, možemo prikupljati različite podatke, uključujući vaše ime, adresu, broj telefona, adresu e-pošte, preferencije za kontakt, identifikacijske oznake uređaja, IP adresu, podatke o lokaciji, podatke o kreditnoj kartici i podatke o profilu s kojeg nas kontaktirate putem društvenih mreža.

Možemo prikupljati podatke kao što su zanimanje, jezik, poštanski broj, pozivni broj, jedinstveni identifikator uređaja, URL preporučitelja, lokacija i vremenska zona u kojoj se upotrebljava proizvod tvrtke Apple radi boljeg razumijevanja ponašanja korisnika i poboljšanja naših proizvoda, usluga i oglašavanja.

Da bi na Apple proizvodima mogla pružiti usluge koje se temelje na lokaciji, tvrtka Apple i njezini partneri i nositelji licenci, kao što su pružatelji podataka o kartama, može prikupljati, upotrebljavati i dijeliti precizne podatke o lokaciji, uključujući zemljopisnu lokaciju u stvarnom vremenu za Apple računalo ili uređaj. Gdje je to dostupno, usluge temeljene na lokaciji mogu koristiti GPS, Bluetooth i vašu IP adresu, zajedno s Wi-Fi žarišnom točkom i lokacijama repetitora, te druge tehnologije radi utvrđivanja približne lokacije vaših uređaja. Osim ako ne date pristanak za suprotno, ovi podaci o lokaciji anonimno se prikupljaju u obliku koji vas osobno ne identificira, a upotrebljavaju ih tvrtka Apple i njezini partneri te nositelji licence radi pružanja i poboljšanja proizvoda i usluga temeljenih na lokaciji. Na primjer, vaš uređaj može podijeliti geografsku lokaciju s davateljima aplikacije kada uključite njihove lokacijske usluge.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2020 11:21 (Marko :D).
14 godina
offline
Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću ovih

Na koji način mislite da će Google ili bilo koja drugi subjekt koji prikuplja vaše podatke o kretanju upotrijebiti ih protiv vas?

Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
online
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
guslac kaže...

 Ok, ali na koji način google dobiva podatke o mojem spajanju na 4G mrežu, mojim baznim stanicama na koje sam spojen? Da li svaki mobitel kao uređaj ima te podatke pa ih onda prosljeđuje googlu, ili su ti podaci dostupni samo mobilnom operateru?

 Operater tvoju lokaciju vidi čim se spojiš na mrežu (svejedbo jel 2G, 3G, 4G ili 5G).

Budući da znaju lokaciju bazne stanice i tvoj mobitel javlja razinu signala i još određene parametre, jednostavnom računicom se iz toga izračuna poprilično točna lokacija, i uz par uzastopnih računanja ispadne praktički i preciznije od GPS-a, pogotovo unutar zgrada (i operater je dužan te podatke dati policiji i sudstvu ako zatraže, za unazad do godinu dana su ih dužni i čuvati).

Google jedino od tih podataka ne zna lokacije baznih stanica, ali isto nekim malo boljim algoritmom može odrediti gdje se nalaze, jer bazna stanica šalje svoj id, pa onda oni na temelju više korisnika kojima vide lokaciju i znaju id bazne stanice mogu približno odrediti gfje se bazna nalazi, pa je onda izračun lokacije jednako jednostavan kao i operateru.

Uglavnom, to možeš i sam napraviti, skini si network cell info i imaš sve podatke koje mobitel ima, i na temelju pozicije bazne stanice (koju je taj program izračunao iz podataka korisnika), razine signala i frekvencijom koju koristiš (njima odrediš udaljenost od bazne stanice) već imaš jednadžbu pravca, samo ti fali nagib, ali on se vjerovatno isto može aproksimirati iz par brojeva, samo treba proučiti preko kojih, dok je to operateru to trivijalno jer zna točno jednadžbe širenja signala u cijelom sektoru oko bazne stanice.

I naravno, ta lokacija koju izračunaš ti bitno jako odstupala kad uletiš u područje gdje taman nemaš signala, ali algoritam za računanje lako ignorira takve slučajeve, premda ni ne treba, jer na puno uzoraka ionak srednja vrijednost bude točna, a mobitel više puta u sekundi javlja sve te parametre, tak da oni lako to izračunaju s velikom točnošću.

Kruha i igala...
14 godina
protjeran
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
SupremeCommander kaže...

Imam iPhone i ne koristim google. 

 -

4 godine
protjeran
offline
Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću ovih

Orwell 1984

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću ovih

600 tisuća ljudi dakle i dalje ide na radna mjesta. Još ima dosta onih koji rade od kuće. S obzirom da nema uvoza, proizvodnja bi trebala biti (znatno) povećana znači trebali bismo imati i potražnju za radnom snagom.

 

Još da imamo sposobne poduzetnike, a ne ove poduzetničke uhljebe koje država mora spašavati iz govana, ne bismo uopće trebali biti u recesiji.

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
jozef kaže...

Na koji način mislite da će Google ili bilo koja drugi subjekt koji prikuplja vaše podatke o kretanju upotrijebiti ih protiv vas?

Tako što će ih prodati/ustupiti nekome tko ima od toga koristi.

Mogu razumijeti da se ti osobno u cijeloj priči osjećaš potpuno nebitnim i beskorisnim, ali priča nije ista kad se prikupljaju podaci na većoj razini. Sveti Vili i njegova ekipa mogu na temelju ovih (i sličnih) podataka odlučiti da na cestu izađe i vojska i primijeni silu ako netko proviri glavu van. Naravno, sve za sigurnost nacije. Zamisli što se može desiti u zemljama koje nemaju ovako visoke standarde demokracije kao mi.

13 godina
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
DexCro kaže...
jozef kaže...

Na koji način mislite da će Google ili bilo koja drugi subjekt koji prikuplja vaše podatke o kretanju upotrijebiti ih protiv vas?

Tako što će ih prodati/ustupiti nekome tko ima od toga koristi.

Mogu razumijeti da se ti osobno u cijeloj priči osjećaš potpuno nebitnim i beskorisnim, ali priča nije ista kad se prikupljaju podaci na većoj razini. Sveti Vili i njegova ekipa mogu na temelju ovih (i sličnih) podataka odlučiti da na cestu izađe i vojska i primijeni silu ako netko proviri glavu van. Naravno, sve za sigurnost nacije. Zamisli što se može desiti u zemljama koje nemaju ovako visoke standarde demokracije kao mi.

Ne, neće ih prodati nikome.

 

Kao prvo, Google se ne financira prodajom korisničkih podataka kao što to internetom obično kruži. Google se financira prodajom oglasnog prostora, komercijalnih usluga (G Suite i slično), hardvera i još puno toga.

Kao drugo, prodaja korisničkih podataka je ilegalna. Tako da Google ne smije prodati tvoje korisničke podatke trećim stranama.

 

Iskreno, ako se bojiš da netko ne proda ili podijeli tvoje podatke s trećim stranama, mislim da ti je Facebook veći problem. Oni su puno puta uhvaćeni s prstima u pekmezu i iz istog razloga kažnjeni. Koliko mi je poznato Google još nije kažnjen zbog toga (ili ako je, davno prije); njih su većinom kažnjavali jer nisu jasno napisali politiku privatnosti i uvjete, te zbog monopola.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2020 17:01 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o

 

Marko :D kaže...
DexCro kaže...
jozef kaže...

Na koji način mislite da će Google ili bilo koja drugi subjekt koji prikuplja vaše podatke o kretanju upotrijebiti ih protiv vas?

Tako što će ih prodati/ustupiti nekome tko ima od toga koristi.

Mogu razumijeti da se ti osobno u cijeloj priči osjećaš potpuno nebitnim i beskorisnim, ali priča nije ista kad se prikupljaju podaci na većoj razini. Sveti Vili i njegova ekipa mogu na temelju ovih (i sličnih) podataka odlučiti da na cestu izađe i vojska i primijeni silu ako netko proviri glavu van. Naravno, sve za sigurnost nacije. Zamisli što se može desiti u zemljama koje nemaju ovako visoke standarde demokracije kao mi.

Ne, neće ih prodati nikome.

Kako znaš da neće? Vidovit si? Ok, Google će ih ustupiti državnim službama (sigurnosti), a za uzvrat te službe možda neće biti previše stroge kad procjenjuju ispravno Googlovog poslovanja. To nije prodaja?

 

Marko :D kaže...

 

Kao prvo, Google se ne financira prodajom korisničkih podataka kao što to internetom obično kruži.

 Ja sam taj koji kupuje te podatke, mogu ti čak i račun pokazati. Upravo na temelju tih podataka i upravo zbog tih podataka oglašavam na Googleu. Na temelju podataka koje su korisnici direktno dali i na temelju podataka koje je Google prikupio o korisnicima leži cijeli biznis njihovog oglašavanja. Da nema tih podataka, oglasi na Googleu nebi ništa vrijedili. Nebitno je da li ih ja kupujem sirove ili obrađene i nebitno je da li ih kupujem direkntno ili zakamuflirane u uglase. Od tih podataka ja imam korist i spreman sam je platiti. Kad ćeš ti imati firmu koja će moj oglas isporučiti korisnicima koji imaju karakteristike i lokaciju koja meni treba, oglasit ću kod tebe.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2020 18:09 (DexCro).
15 godina
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
BMT kaže...

poduzetničke uhljebe

Nije mi ovo baš jasno. Na temelju pudozetnika (i njihovih zaposlenika) uhljebi i žive. Postoji li još netko treći koji stvara vrijednost? Ne bih rekao.

13 godina
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
DexCro kaže...

Kako znaš da neće? Vidovit si? Ok, Google će ih ustupiti državnim službama (sigurnosti), a za uzvrat te službe možda neće biti previše stroge kad procjenjuju ispravno Googlovog poslovanja. To nije prodaja?

Prodati ih ne smiju bez tvog izričitog odobrenja. Sve što se tiče tvog korisničkog računa, tvojih osobnih podataka moraju te pitati i tražiti tvoje dopuštenje. U suprotnom će dobiti ogromnu kaznu (opet).

 

I da, Google će ih ustupiti vlastima ukoliko to bude potrebno; to je njihova zakonska obveza. I ne, neće im vlast zažmiriti na jedno oko ako im budu dali podatke, a poslovanje im nije "ispravno". Zar stvarno misliš da su sve države u svijetu korumpirane kao Kina ili Rusija?

 

Inače, ako misliš da je kod nas drugačija situacija, varaš se. Citiram pravila foruma;

Pravne posljedice – U slučaju sumnje na protupravno ponašanje korisnika i na službeni zahtjev nadležnih tijela kao što su policija, Državno odvjetništvo i sudovi Republike Hrvatske, ovim tijelima ćemo dostaviti sve podatke prekršitelja u koje mogu spadati i osobni podaci kao što su ime i prijavljena adresa, napisane poruke te IP adresa s koje se spajao na forum, te drugi podaci sukladno zakonu.

I ako ćemo gledati na tvoj način; što spriječava banke da nam isprazne bankovne račune i podijele novce međusobno? Sve naše podatke imaju, kao i naše potpise. Ne smiju; tako ni Google ne smije prodati tvoje podatke.

DexCro kaže...

Ja sam taj koji kupuje te podatke, mogu ti čak i račun pokazati. Upravo na temelju tih podataka i upravo zbog tih podataka oglašavam na Googleu. Na temelju podataka koje su korisnici direktno dali i na temelju podataka koje je Google prikupio o korisnicima leži cijeli biznis njihovog oglašavanja. Da nema tih podataka, oglasi na Googleu nebi ništa vrijedili. Nebitno je da li ih ja kupujem sirove ili obrađene i nebitno je da li ih kupujem direkntno ili zakamuflirane u uglase. Od tih podataka ja imam korist i spreman sam je platiti. Kad ćeš ti imati firmu koja će moj oglas isporučiti korisnicima koji imaju karakteristike i lokaciju koja meni treba, oglasit ću kod tebe.

U redu, pokaži nam. Ne račun, nego naše podatke koje si točno kupio. Možeš nam čak i pokazati interese po kojima se oglašavaš. I ne želim tvoju riječ; želim vidjeti dokaz.

15 godina
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
DexCro kaže...
BMT kaže...

poduzetničke uhljebe

Nije mi ovo baš jasno. Na temelju pudozetnika (i njihovih zaposlenika) uhljebi i žive. Postoji li još netko treći koji stvara vrijednost? Ne bih rekao.

Kako nije jasno? Ako će uzimati bespovratna sredstva iz proračuna nizašto, onda su uhljebi.

 

Novu vrijednost stvaraju radnici i u privatnom i u javnom sektoru. Sigurno novu vrijednost ne stvaraju poduzetnici, a pogotovo ne oni koje se spašava javnim (radničkim) novcem.

 

Za one koji lažu da javni sektor ne stvara vrijednost, imam pitanja. Je li sigurnost koju nude vojska i policija nova vrijednost? Je li zdravlje koje nudi zdravstvo nova vrijednost? Je li znanje koje nudi obrazovni sustav nova vrijednost? I na kraju, jesu li znanstvene spoznaje koje nudi znanstveni sustav nova vrijednost?

Jer ako nisu, tko će me spasiti ako ne netko napadne na ulici? Tko će me liječiti ako sam bolestan? Od koga sam naučio što sam trebao da od vrtićkog djeteta dođem do doktorata? I na kraju da se nitko nije bavio znanošću bismo li i dalje gurali tačke?

8 godina
offline
Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću ovih

Ovo o "novoj vrijednosti" je komunistička floskula. Samo radnik nešto proizvodi, drugi nitko. Najveće blago naroda, a i pojedinca, je znanje. Rad uložen u znanje najbolje je uložen rad! A tko nam daje znanje? Daju nam učitelji, nastavnici, profesori. Itd. Nije dovoljno proizvodiiti, treba osigurati uvjete da bi se proizvodilo. A ti koji se ih omogućuju zovu se "uhljebi". Ima i takvih, ne kažem da ih nema. Ali to se već svodi na ekfikasnot državne administracije, na organizaciju rada, a ne na ukinuće "neproizvodnih" djelatnosti. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
BMT kaže...
DexCro kaže...
BMT kaže...

poduzetničke uhljebe

Nije mi ovo baš jasno. Na temelju pudozetnika (i njihovih zaposlenika) uhljebi i žive. Postoji li još netko treći koji stvara vrijednost? Ne bih rekao.

Kako nije jasno? Ako će uzimati bespovratna sredstva iz proračuna nizašto, onda su uhljebi.

 

Novu vrijednost stvaraju radnici i u privatnom i u javnom sektoru. Sigurno novu vrijednost ne stvaraju poduzetnici, a pogotovo ne oni koje se spašava javnim (radničkim) novcem.

 

Za one koji lažu da javni sektor ne stvara vrijednost, imam pitanja. Je li sigurnost koju nude vojska i policija nova vrijednost? Je li zdravlje koje nudi zdravstvo nova vrijednost? Je li znanje koje nudi obrazovni sustav nova vrijednost? I na kraju, jesu li znanstvene spoznaje koje nudi znanstveni sustav nova vrijednost?

Jer ako nisu, tko će me spasiti ako ne netko napadne na ulici? Tko će me liječiti ako sam bolestan? Od koga sam naučio što sam trebao da od vrtićkog djeteta dođem do doktorata? I na kraju da se nitko nije bavio znanošću bismo li i dalje gurali tačke?

Krivog si našao za prozivati. Ja sam i po svjetonazoru i po djelovanju izraziti ljevičar i socijalist (ako netko baš inzistira na tom terminu). Nikako ne prizivam vladavinu kapitala, neoliberalizam i slična sranja.
Idemo sad dalje. Poduzetnici po definiciji stvaraju novu vrijednost. Nije to njihova odluka niti je riječ poduzetnik sinonim za lopova.  Ako aludiraš na Todorića i još nekoliko sličnih državotvornih kriminalaca, moram te "razočarati". Kao prvo, oni su gotovo nemjerljiva manjina, a kao drugo i oni stvaraju novu vrijednost. Svi ostali poduzetnici u koje i sam spadam, su sami osnovali svoje firme i obrte, sami su zaposlili radnike i sami se svakodnevnoj bazi bore za preživljavanje. Od njihovog djelovanja se stvara novac koji se onda raspoređuje svima.
Riječ "uhljeb" nije nastala zbog policajaca, liječnika, vojske, učitelja, znanstvenika nego zbog stotina tisuća zaposlenih u raznim državnim, gradskim, županijskim, mjesnim i drugim upravama, finama, elektrama i birokracijom u raznim državnim tvrtkama i agencijama.
Ako imaš doktorat, to bi i sam trebao znati.

15 godina
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
danen kaže...

Ovo o "novoj vrijednosti" je komunistička floskula. Samo radnik nešto proizvodi, drugi nitko. Najveće blago naroda, a i pojedinca, je znanje. Rad uložen u znanje najbolje je uložen rad! A tko nam daje znanje? Daju nam učitelji, nastavnici, profesori. Itd. Nije dovoljno proizvodiiti, treba osigurati uvjete da bi se proizvodilo. A ti koji se ih omogućuju zovu se "uhljebi". Ima i takvih, ne kažem da ih nema. Ali to se već svodi na ekfikasnot državne administracije, na organizaciju rada, a ne na ukinuće "neproizvodnih" djelatnosti. 

 Slažem se. Samo me zasmetalo što se riječ uhljeb kaći onima koji to najmanje zaslužuju.

15 godina
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
Marko :D kaže...

U redu, pokaži nam. Ne račun, nego naše podatke koje si točno kupio. Možeš nam čak i pokazati interese po kojima se oglašavaš. I ne želim tvoju riječ; želim vidjeti dokaz.

Jesi se ikad zapitao zašto ti se na raznim internet stranicama prikazuju oglasi proizvoda i usluga koji su u zoni tvog interesa, o kojim si pretraživao (ne samo u Googleu), o kojima si pisao u (g)mailovima, o kojima si pričao u blizini svojeg telefona itd. Da, ja nigdje nisam to kupio crno na bijelo, ali sve dok mi oglasi tamo izlaze i dalje ću ih plaćati. Ne govorim sad samo o Googleu. Naravno da nitko ne naručuje "uslugu ilegalnog praćenja korisničkih navika", ali kad se plaća oglašavanje, računa se na rezultate takvih usluga.

13 godina
offline
Re: Google objavio kuda se i koliko Hrvati kreću o
DexCro kaže...
Marko :D kaže...

U redu, pokaži nam. Ne račun, nego naše podatke koje si točno kupio. Možeš nam čak i pokazati interese po kojima se oglašavaš. I ne želim tvoju riječ; želim vidjeti dokaz.

Jesi se ikad zapitao zašto ti se na raznim internet stranicama prikazuju oglasi proizvoda i usluga koji su u zoni tvog interesa, o kojim si pretraživao (ne samo u Googleu), o kojima si pisao u (g)mailovima, o kojima si pričao u blizini svojeg telefona itd. Da, ja nigdje nisam to kupio crno na bijelo, ali sve dok mi oglasi tamo izlaze i dalje ću ih plaćati. Ne govorim sad samo o Googleu. Naravno da nitko ne naručuje "uslugu ilegalnog praćenja korisničkih navika", ali kad se plaća oglašavanje, računa se na rezultate takvih usluga.

Nemoj skretati s teme. Gdje je dokaz da si ti taj koji je kupio korisničke podatke od Google-a? Svi znamo kako oglašavanje na internetu funkcionira, ali i isto tako znamo da se "personalizirano" oglašavanje može i isključiti.

 

I nikakav dokaz ti nemaš osim računa koji govori da si Google-u platio da oglas prikazuje korisnicima koje interesiraju X stvari. Niti ti imaš pristup korisničkim podacima niti znaš kojeg korisnika što interesira.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2020 20:50 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice