Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

poruka: 102
|
čitano: 31.428
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj".
16 godina
neaktivan
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Ovo pišem bez ikakve zlobe pogotovo jer sam jedini u obitelji koji koristi Android a ne iOS. Međutim Googleova podrška za malo hrvatsko tržište - jezik, navigacija, Play dućan... a sad i Google pay Android čini daleko vrijednijom platformom od iOS-a.

Moj PC  
37 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Sve je to ok, al nek konačno više uvedu dev monetizaciju na Androidu i Merchant center.

 

FFS Google, 2018 je...

 
9 1 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Znači ovo je usluga gdje ću na blagajni izvadit mobitel da mi skenira umjesto PBZ-ove vize koja radi isto to? Ne znam za vas, al meni je lakše dat prodavaču/ici karticu nego vaditi mobitel i otključavati ga.

 
6 4 hvala 1
9 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
DJecko23 kaže...

ima, pogle bolje

ali se app rusi lol

valjda prva app nakon duuugo vremena da vidim da se srusi.. i to jos od poznatog developera

Keops kaže...

Znači ovo je usluga gdje ću na blagajni izvadit mobitel da mi skenira umjesto PBZ-ove vize koja radi isto to? Ne znam za vas, al meni je lakše dat prodavaču/ici karticu nego vaditi mobitel i otključavati ga.

meni ce pomoci kad mi zena zaplijeni karticu, pa je ne moram trazit da mi je vrati, jer je mob uvijek u depu

16 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
exxe kaže...

Sve je to ok, al nek konačno više uvedu dev monetizaciju na Androidu i Merchant center.

 

FFS Google, 2018 je...

 jesi lud!?!?!? pa da hrvati počnu zarađivati? NE MOŽE!  

13 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Isprobao na Huawei P20 i radi ko urica :)

7 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Znaci samo se skine google pay i doda kartica? I moze se placati svugdje gdje imaju pos za bezkontaktno placanje? Vidim da pise da se moze i preko pbz aplikacije, ali nigdje ne vidim to u aplikaciji.

@keops ne nose svi uvijek karticu sa sobom, a mobitel nose.
 
7 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Keops kaže...

Znači ovo je usluga gdje ću na blagajni izvadit mobitel da mi skenira umjesto PBZ-ove vize koja radi isto to? Ne znam za vas, al meni je lakše dat prodavaču/ici karticu nego vaditi mobitel i otključavati ga.

Kartica ce ne daje trgovcu nego samostalno prisloniš karticu/mobitel na uređaj. To što trgovci ne znaju za tu praksu i što ti uzimaju karticu u svoje ruke je druga priča... 

 

btw. Negdje sam pročitao da zaslon uređaja mora biti uključen kako bi skeniranje do 100kn radilo, a ako se želi platiti račun veći od 100kn onda se uređaj mora otključati... Na uređaju sa ugašenim zaslonom plaćanje ne bi trebalo funkcionirati... Ako je to istina, onda to daje dodatnu dozu sigurnosti pošto ti ne može netko skenirati mobitel i skinuti pare kao što to može s beskontaktnom karticom (ako nije u zaštićenom novčaniku).

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 13:48 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Ili NFC uključiš samo kad je potrebno plaćati, ali da, čini se sigurnijim 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
lllnuclearlll kaže...
Keops kaže...

Znači ovo je usluga gdje ću na blagajni izvadit mobitel da mi skenira umjesto PBZ-ove vize koja radi isto to? Ne znam za vas, al meni je lakše dat prodavaču/ici karticu nego vaditi mobitel i otključavati ga.

Kartica ce ne daje trgovcu nego samostalno prisloniš karticu/mobitel na uređaj. To što trgovci ne znaju za tu praksu i što ti uzimaju karticu u svoje ruke je druga priča... 

 

btw. Negdje sam pročitao da zaslon uređaja mora biti uključen kako bi skeniranje do 100kn radilo, a ako se želi platiti račun veći od 100kn onda se uređaj mora otključati... Na uređaju sa ugašenim zaslonom plaćanje ne bi trebalo funkcionirati... Ako je to istina, onda to daje dodatnu dozu sigurnosti pošto ti ne može netko skenirati mobitel i skinuti pare kao što to može s beskontaktnom karticom (ako nije u zaštićenom novčaniku).

 

Bojim se da je krivo pojašnjeno.

Mislim da GPay zahtijeva verifikaciju otiskom prsta ukoli ga imaš na mobu ili pinom, jer u suprotnome bi app konstantno radila u pozadini i držala NFC upaljem što baš i nema neke logike.

14 godina
neaktivan
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Zašto se ne može povezati kartica bilo koje banke u hrvatskoj? Sad bi trebao ići u PBZ otvoriti račun samo da bi to mogao koristiti, pa i nije mi baš toliko privlačno.

 
4 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Spem kaže...
Keops kaže...

Znači ovo je usluga gdje ću na blagajni izvadit mobitel da mi skenira umjesto PBZ-ove vize koja radi isto to? Ne znam za vas, al meni je lakše dat prodavaču/ici karticu nego vaditi mobitel i otključavati ga.

 

Jer bankovnu karticu drzis u dzepu od hlaca/jakne? A mobitel spremas prvo spremas u neku futrolu iz koje ga moras izvadit da bi ga koristio.. i onda sve tako spremas u neki dzep koji po mogucnosti ima cif?

Ili lazes il si glup.

 

 

Stari moj lakše malo, ne vidim potrebu za ovim.

Imam u džepu uvijek mobitel i novčanik, a mobitel volim što manje vaditi, osim ako baš ne moram. Stvarno mi je ista stvar izvaditi karticu iz novčanika, otkucati bez PIN-a i dobit račun ili vadit mobitel i otključavati. Ja biram karticu.

 
4 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Keops kaže...

Znači ovo je usluga gdje ću na blagajni izvadit mobitel da mi skenira umjesto PBZ-ove vize koja radi isto to? Ne znam za vas, al meni je lakše dat prodavaču/ici karticu nego vaditi mobitel i otključavati ga.

 

Mobitel imam uvijek sa sobom. Otkljucavanje je palac na senzor. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
digitall kaže...
DJecko23 kaže...

ima, pogle bolje

ali se app rusi lol

valjda prva app nakon duuugo vremena da vidim da se srusi.. i to jos od poznatog developera

Ja ili ne vidim dobro ili nema stvarno? xd

9 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
DJecko23 kaže...

Ja ili ne vidim dobro ili nema stvarno? xd

 Stavili su Hrvatsku na popis i preveli tu stranicu na hrvatski jezik, ali su opet makli, nekaj petljaju 

5 godina
protjeran
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
DJecko23 kaže...

Ja ili ne vidim dobro ili nema stvarno? xd

 Ne bi znao. Kod mene se sve uredno vidi.

8 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Ne mogu uopce otvorit app koliko se ruši :(
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
DJecko23 kaže...
digitall kaže...
DJecko23 kaže...

ima, pogle bolje

ali se app rusi lol

valjda prva app nakon duuugo vremena da vidim da se srusi.. i to jos od poznatog developera

Ja ili ne vidim dobro ili nema stvarno? xd

 

Treba na dnu odabrat hrvatski jezik pa se onda vidi. Nisu englesku verziju još ažurirali izgleda.

Music for life!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 15:36 (malij).
14 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Spem kaže...
Keops kaže...

Znači ovo je usluga gdje ću na blagajni izvadit mobitel da mi skenira umjesto PBZ-ove vize koja radi isto to? Ne znam za vas, al meni je lakše dat prodavaču/ici karticu nego vaditi mobitel i otključavati ga.

 

Jer bankovnu karticu drzis u dzepu od hlaca/jakne? A mobitel spremas prvo spremas u neku futrolu iz koje ga moras izvadit da bi ga koristio.. i onda sve tako spremas u neki dzep koji po mogucnosti ima cif?

Ili lazes il si glup.

 

 uuu kakva srdžba

PSN - darklydexter
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
U slučaju gubitka mobitela nema potrebe za deaktivacijom same kartice jer podaci nisu pohranjeni na uređaju, što ovu uslugu plaćanja čini donekle sigurnijom od klasičnog plaćanja karticom.

Biram mob.
12 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Dodao karticu, ali mi ne da postavit mobitel za plaćanje u trgovinama, šta je ironično jer imam Googlov pixel xl mobitel   ... Nije rootan, ali sad mi je dalo ideju 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

evo proradilo, vise se ne rusi pri pokretanju, a nije se app apdejto.. vjerojatno nesto do servera bilo

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Meni također proradilo, idem na bicikl sad pa ću isprobati ako ovi na sladoled kioscima imaju beskontaktni POS. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

nisam jedino skuzio da li google ili netko treci uzima neku proviziju po transakciji ili nesto slicno?

 

a zanima me i koliko su upoznate blagajnice po trgovinama s tim.. kad krenem mobitelom prema terminalu jos ce me opalit po ruci i zvat policiju

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 20:41 (digitall).
Moj PC  
3 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Ja ne kužim u čemu je prednost ovoga s obzirom da već 2 godine koristim PBZ wave2pay gdje imam i visu tekućeg računa i Amex pa zašto bi sada prešao na ovo , samo da promijenim aplikaciju?
 
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Mp89 kaže...
Ja ne kužim u čemu je prednost ovoga s obzirom da već 2 godine koristim PBZ wave2pay gdje imam i visu tekućeg računa i Amex pa zašto bi sada prešao na ovo , samo da promijenim aplikaciju?

mislim da to vrijedi samo za prodavaonice gdje pbz ima svoj terminal, a ovo vrijedi svugdje, ukljucujuci i tih 20-ak drzava za sada, a i sve google servise (trg play, music, itd)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Ne. Pbz wave2pay isto vrijedi na bilo kojem mjestu gdje ima beskontaktno plačanje i bilo gdje.
5 godina
protjeran
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Mp89 kaže...
Ne. Pbz wave2pay isto vrijedi na bilo kojem mjestu gdje ima beskontaktno plačanje i bilo gdje.

 Sve se tu vrti oko dobiti/para. PBZ gubi krajem godine ekskluzivnu licencu za amex i pokušava na druge načine povećati svoje prihode i nadoknaditi manjak zarade.

Kako će i stranci/turisti koristiti ovu uslugu...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice