Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

poruka: 77
|
čitano: 14.369
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn".
5 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Keso kaže...
Visak kaže...
Što se isplativosti tiče, ako uzmemo cijenu od 1kn/kWh, uređaj koji troši 40W mjesečno potroši 30 kn. To je orjentacijski, skalirajte prema potrebi.
Govorimo samo o struji, bez investicije, prostora i vremena potrošenog na postavljanje i održavanje.

To pretplatu za velik broj ljudi čini jeftinijom varijantom.

Uređaj je napravljen po apple principu jednostavnosti i plug-and-play. Postavljenje se svodi na ubacivanje diskova i paljenje.

Eventualno dvije minute da si kreiraš file share - jednom u tih 10 godina.

Održavanja - nema. Ne zahtijeva ništa, sve radi sam, i updateove i skeniranja, sve živo.

Ako hoćeš više prostora, ubaciš disk.

A je bez otvaranja uređaja, bez ikakvog alata: poput ubacivanje knjige u policu knjiga u prazan slot među knjigama. Neš ti "tehnike". Mobitele je teže "održavati" od synology-a i zahtijevaju tonu više brige.

 

****

 I ti bi tu drzao ili drzis bitne stvari bez backupa na cloud? A provalnici? Odnesu sve to lijepo sa sobom i sva racunica ti pada u vodu. Pozar? Takodje.... 

15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Posmatrač kaže...
Keso kaže...
Visak kaže...
Što se isplativosti tiče, ako uzmemo cijenu od 1kn/kWh, uređaj koji troši 40W mjesečno potroši 30 kn. To je orjentacijski, skalirajte prema potrebi.
Govorimo samo o struji, bez investicije, prostora i vremena potrošenog na postavljanje i održavanje.

To pretplatu za velik broj ljudi čini jeftinijom varijantom.

Uređaj je napravljen po apple principu jednostavnosti i plug-and-play. Postavljenje se svodi na ubacivanje diskova i paljenje.

Eventualno dvije minute da si kreiraš file share - jednom u tih 10 godina.

Održavanja - nema. Ne zahtijeva ništa, sve radi sam, i updateove i skeniranja, sve živo.

Ako hoćeš više prostora, ubaciš disk.

A je bez otvaranja uređaja, bez ikakvog alata: poput ubacivanje knjige u policu knjiga u prazan slot među knjigama. Neš ti "tehnike". Mobitele je teže "održavati" od synology-a i zahtijevaju tonu više brige.

 

****

 I ti bi tu drzao ili drzis bitne stvari bez backupa na cloud? A provalnici? Odnesu sve to lijepo sa sobom i sva racunica ti pada u vodu. Pozar? Takodje.... 

I ti bi držao ili držiš bitne stvari na cloudu bez backupa na NAS?

Svako malo cloud izgubi podatke, i meni se desilo. Izgube, nema i moš se j... Ni verzija niti ičeg. Zato, pamet u glavu i backupiraj cloud na više nezavisnih mjesta.

Cloud nije čarolija, samo tuđi server.

Idi i radi nešto korisno!
15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Keso kaže...
Posmatrač kaže...
Keso kaže...
Visak kaže...
Što se isplativosti tiče, ako uzmemo cijenu od 1kn/kWh, uređaj koji troši 40W mjesečno potroši 30 kn. To je orjentacijski, skalirajte prema potrebi.
Govorimo samo o struji, bez investicije, prostora i vremena potrošenog na postavljanje i održavanje.

To pretplatu za velik broj ljudi čini jeftinijom varijantom.

Uređaj je napravljen po apple principu jednostavnosti i plug-and-play. Postavljenje se svodi na ubacivanje diskova i paljenje.

Eventualno dvije minute da si kreiraš file share - jednom u tih 10 godina.

Održavanja - nema. Ne zahtijeva ništa, sve radi sam, i updateove i skeniranja, sve živo.

Ako hoćeš više prostora, ubaciš disk.

A je bez otvaranja uređaja, bez ikakvog alata: poput ubacivanje knjige u policu knjiga u prazan slot među knjigama. Neš ti "tehnike". Mobitele je teže "održavati" od synology-a i zahtijevaju tonu više brige.

 

****

 I ti bi tu drzao ili drzis bitne stvari bez backupa na cloud? A provalnici? Odnesu sve to lijepo sa sobom i sva racunica ti pada u vodu. Pozar? Takodje.... 

I ti bi držao ili držiš bitne stvari na cloudu bez backupa na NAS?

Svako malo cloud izgubi podatke, i meni se desilo. Izgube, nema i moš se j... Ni verzija niti ičeg. Zato, pamet u glavu i backupiraj cloud na više nezavisnih mjesta.

Cloud nije čarolija, samo tuđi server.

 

OneDrive ima verzije, i to vrhunski radi. Zajebeš nešto, vratiš verziju filea ili čak snapshot cijelog drivea od jučer ili na neki drugi dan u prošlosti. Da MS izgubi podatke mogao bi stavit ključ u bravu.

Kad sam koristio synology kao primarnu destinaciju za backup, na njemu sam konfigurirao da automatski synca i na OneDrive. Radilo je poprilično dobro. Ali eto, sa Synologyem sam imao više problema za photo backup nego sa OneDrive zadnjih par godina. 

 

Ne treba pametovati, nemamo svi iste potrebe i zahtjeve.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 22:15 (Bitanga).
7 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp

Keso , temeljna pretpostavka backupa je da ga imaš na više različitih lokacija.

Ti doma brineš o svojim diskovima i prostorima u kojima su ti diskovi kao što to čine tvrtke kojima je to posel ?

https://www.google.com/about/datacenters/data-security/
16 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
bunker kaže...

Ti doma brineš o svojim diskovima i prostorima u kojima su ti diskovi kao što to čine tvrtke kojima je to posel ?

https://www.google.com/about/datacenters/data-security/

kod nas u AWS ide ovako (tj islo je, dok sam jos bio u datacentru, sad je vjerojatno i striktniji proces)..

 

HDD - dvije runde kroz degausser, fizicki destroy (Garner) i onda shreddanje na 2mm komade

SSD - ako je jos uvijek ziv ide par rundi wipe sa custom softverom, i shreddanje  na 2mm komade

 

chain of custody je nevjerojatan, uglavnom prodje kroz 5 ruku u procesu unistavanja..

 

diskovi se unistavaju bez obzira bili ispravni ili ne, ako je server usao u EOL - sve ide u rezaliste.

najveca muka je bila gledat troznamenkaste brojke Intelovih 4TB PCIE NVME, 100% ispravan, u shredderu..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
5 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Keso kaže...
Posmatrač kaže...
Keso kaže...
Visak kaže...
Što se isplativosti tiče, ako uzmemo cijenu od 1kn/kWh, uređaj koji troši 40W mjesečno potroši 30 kn. To je orjentacijski, skalirajte prema potrebi.
Govorimo samo o struji, bez investicije, prostora i vremena potrošenog na postavljanje i održavanje.

To pretplatu za velik broj ljudi čini jeftinijom varijantom.

Uređaj je napravljen po apple principu jednostavnosti i plug-and-play. Postavljenje se svodi na ubacivanje diskova i paljenje.

Eventualno dvije minute da si kreiraš file share - jednom u tih 10 godina.

Održavanja - nema. Ne zahtijeva ništa, sve radi sam, i updateove i skeniranja, sve živo.

Ako hoćeš više prostora, ubaciš disk.

A je bez otvaranja uređaja, bez ikakvog alata: poput ubacivanje knjige u policu knjiga u prazan slot među knjigama. Neš ti "tehnike". Mobitele je teže "održavati" od synology-a i zahtijevaju tonu više brige.

 

****

 I ti bi tu drzao ili drzis bitne stvari bez backupa na cloud? A provalnici? Odnesu sve to lijepo sa sobom i sva racunica ti pada u vodu. Pozar? Takodje.... 

I ti bi držao ili držiš bitne stvari na cloudu bez backupa na NAS?

Svako malo cloud izgubi podatke, i meni se desilo. Izgube, nema i moš se j... Ni verzija niti ičeg. Zato, pamet u glavu i backupiraj cloud na više nezavisnih mjesta.

Cloud nije čarolija, samo tuđi server.

 ne ne bih ali meni je nas backup od clouda a ne primarna lokacija za cuvanje icega.....Imao sam pozar u kuci i od tada nista bitno u kuci ne cuvam.....

15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Bitanga kaže...
..OneDrive ima verzije, i to vrhunski radi. Zajebeš nešto, vratiš verziju filea..

 

 Pa to ti velim, backupi i njihove VERZIJE su otišle u pm... Nema druge nego na više mjesta, bez obzira koliko te marketing uvjerava da je nešto sto posto pouzdano oni su ipak prodaja a u stvarnom svijetu svako malo se desi njesra. Zato, dva mjesta. Odnosno podijeliti na vrlo bitno, manje bitno, i nebitno. Nebitno - jedna lokacija, manje bitno - dvije lokacije, vrlo bitno - tri lokacije. Pri tome su lokacije komabinacija privatnih NAS-eva (prednost: ogroman kapacitet, najveća brzina prijenosa, i sve za nisku cijenu) i više cloudova (skupo, sporo, ali prednost je udaljena lokacija za koju se brine netko drugi). Naravno, najviše GB ima nebitno, nešto manje GB ono manje bitno, i najmanje GB ima ono vrlo bitno (pošto ga ima malo, lako ga je imati na dva clouda i nas-u, ili dva udaljena replicirana NAS-a i jednom cloudu).

Idi i radi nešto korisno!
15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Keso kaže...
 

 Pa to ti velim, backupi i njihove VERZIJE su otišle u pm... 

 

Što mi točno veliš? Što je otišlo u pm?

Koristilo mi je nebrojeno puta, evo neki dan sam slučajno s kompa iz OneDrivea pobrisao hrpu .dll fileovea jer sam izvrtio moju loše napisanu cleanup batch skriptu u krivom folderu. Kliknuo "restore OneDrive to yesterday version", jedan klik i problem solved.

Plus, sa OneDriveom imam sve bitno po izboru syncano čak na tri lokacije (jer sam upalio always sync na ključne foldere): privatni desktop, sužbeni laptop i OneDrive cloud.

Naravno, to isto sve sam imao i sa Synology Driveom, samo je OneDrive bolje integriran u Windowse i manja je šansa da će imati neki bug jer ga više ljudi koristi, plus još mi je "besplatan" jer ionako plaćam Office 365 Family.

Kad mi nešto na Synologyu rikne (za sad nije ništa u 4-5 godina, al moglo bi svaki čas) onda moram iskeširat lovu za novi uređaj ili novi disk i strepit hoće li se to dobro i bezbolno sve vratit na svoje mjesto.

A i da ne pričam o eleganciji podešavanja i korištenja OneDrivea za cijelu obitelj, jer nismo sami na svijetu. 

 

Bitne su jedino fotografije i dokumenti: fotke čuvam i na lokalnom synologyu i na onedriveu i još u Adobe Cloudu. Dokumenti mi se syncaju po svim računalima spojenim na OneDrive. 

Sve drugo je nebitno i lako se ponovo downloada.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 11:55 (Bitanga).
13 godina
offline
Google Photos u lipnju ukida neograničenu besplatn

Gledam što se ovdje piše i ne vjerujem.

 

1. Google nije nikoga prevario.

To stvarno mislim. U uvjetima jasno piše da se usluga može izmjeniti bilo kada. A i svatko, s imalo mozga, mogao je zaključiti da nešto neograničeno i pritom još besplatno neće trajati zauvijek. Štoviše, mislim da je tu Google bio fer i korektan jer je te promijene naveo dosta rano, odnosno, dao relativno dugačak rok da se svi pripreme i prenesu još što žele.

 

2. Sve pohranjeno ostaje i ne ubraja se u prostor.

Dakle, nema straha da će vam već prenesene slike nestati jer one ostaju netaknute i neće se ubrajati. Iako je Google mogao sve to ubrajati u vaš prostor i tako vas natjerati da platite dodatni prostor, oni to jednostavno nisu učinili. 

 

3. Korisnici svih trenutnih Pixela i dalje imaju neograničenu pohranu.

Ako ste kupili i koristite Pixel uređaj, neograničena pohrana vam ostaje i dalje. Ali ako planirate kupiti neki sljedeći Pixel, on neće imati tu mogućnost. Možda se ova politika promijeni do izlaska nekih novih Pixela, tko zna...

 

4. Sadržaj neaktivnih računa se briše, a aktivnih ostaje.

Ne znam za vas, ali meni je ovo u potpunosti prihvatljivo. Ne samo za slike, nego i za kompletan sadržaj Google računa. Zašto bi Google trebao čuvati datoteke, ako se vlasnik istih niti jednom u godinu dana nije udostojio prijaviti na Google račun? Ovaj potez u potpunosti prodržavama i smatram da su ga trebali još prije uvesti. Tko zna, jednom kada se isprazne poslužitelji, možda opet ponude neograničenu pohranu uz neka ograničenja.

 

5. Kompresija na Google Photos radi odličan posao.

Ne koristim Google Photos, ali da koristim, sigurno bih uključio High quality opciju, pa čak i ako slike ulaze u prostor za pohranu. Taj njihov algoritam odrađuje vrhunski posao. Slike ostaju gotovo identične, a veličina datoteke pada. Ako ništa drugo, imate ogromnu uštedu.

 

6. Ovime je riješen trik koji je omogućavao neograničenu pohranu na Google-u.

Ne znam jeste li znali, ali zbog toga što se Google dokumenti nisu ubrajali u pohranu, mogle su se prenijeti i druge datoteke na Drive, a da ništa ne zauzimaju. Doduše, taj trik i nije baš bio user friendly i imao je neka ograničenja, ali funkcionirao je. No zbog svih promijena koje stupaju na snagu, ni ovaj trik više neće raditi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 12:15 (Marko :D).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
nixass kaže...
diskovi se unistavaju bez obzira bili ispravni ili ne, ako je server usao u EOL - sve ide u rezaliste.

najveca muka je bila gledat troznamenkaste brojke Intelovih 4TB PCIE NVME, 100% ispravan, u shredderu..

Ne vidim zašto ne bi unovčili te diskove. Doduše, Intelovi NVMe su njesra, barem serija 660p, ali ipak imaju neku vrijednost.

Idi i radi nešto korisno!
15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Keso kaže...
nixass kaže...
diskovi se unistavaju bez obzira bili ispravni ili ne, ako je server usao u EOL - sve ide u rezaliste.

najveca muka je bila gledat troznamenkaste brojke Intelovih 4TB PCIE NVME, 100% ispravan, u shredderu..

Ne vidim zašto ne bi unovčili te diskove. Doduše, Intelovi NVMe su njesra, barem serija 660p, ali ipak imaju neku vrijednost.

 

Zbog securitya očito, korišteni diskovi se uništavaju, ne dao bog da nešto negdje procuri.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp

S vecinom se slazem, ali:

3. Korisnici svih trenutnih Pixela i dalje imaju neograničenu pohranu -> netocno jer je sam Google demantirao tu pretpostavku i imaju plan izjednaciti Pixele sa svim ostalim Androud uredajima. Ostaje samo opcija originalne kvaliteta na prvom Pixelu jer se tada nisu pravno ogradili da mogu izmjeniti uvjete koristenja.

5. Kompresija na Google Photos radi odličan posao -> ovo je vrlo subjektivno te ako je tebi dobro, ne znai da je dobro i vecini drugih korisnika (sve ovisi o namjeni). Ne pada mi ni na kraj pameti obiteljske fotografije backupirati sa kompresijom i na to se oslanjati. Kod mene postoje dvije kategorije slika - ono sto se cuva u originalnoj kvaliteti i ono sto nije vrijedno cuvanja (ali eto radi inertnosti i kronicnog nedostatka vremena nije obrisano)

15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
kerum kaže...

S vecinom se slazem, ali:

3. Korisnici svih trenutnih Pixela i dalje imaju neograničenu pohranu -> netocno jer je sam Google demantirao tu pretpostavku i imaju plan izjednaciti Pixele sa svim ostalim Androud uredajima. Ostaje samo opcija originalne kvaliteta na prvom Pixelu jer se tada nisu pravno ogradili da mogu izmjeniti uvjete koristenja.

5. Kompresija na Google Photos radi odličan posao -> ovo je vrlo subjektivno te ako je tebi dobro, ne znai da je dobro i vecini drugih korisnika (sve ovisi o namjeni). Ne pada mi ni na kraj pameti obiteljske fotografije backupirati sa kompresijom i na to se oslanjati. Kod mene postoje dvije kategorije slika - ono sto se cuva u originalnoj kvaliteti i ono sto nije vrijedno cuvanja (ali eto radi inertnosti i kronicnog nedostatka vremena nije obrisano)

 

Ja još imam i RAW za sve što sam slikao fotićem, a to onda ide na obradu i export u jpeg, i čuvam oboje i na synologyu i u onedriveu i u adobe cloudu. :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Keso kaže...
nixass kaže...
diskovi se unistavaju bez obzira bili ispravni ili ne, ako je server usao u EOL - sve ide u rezaliste.

najveca muka je bila gledat troznamenkaste brojke Intelovih 4TB PCIE NVME, 100% ispravan, u shredderu..

Ne vidim zašto ne bi unovčili te diskove. Doduše, Intelovi NVMe su njesra, barem serija 660p, ali ipak imaju neku vrijednost.

 Ovo su sve DC verzije diskova i SSD/NVME-ova.

Da ijedan procuri van, cijeli AWS može ključ u bravu.

Sve banke, vlade i ostali veliki igrači bi sigurno našli drugog cloud providera da se idu diskovi prodavat.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 15:24 (nixass).
15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp

Ne znam šta WEB aplikacija radi mom PC-u ali trenutno se PC čuje kao 747 pri polijetanju. Sve jezgre i threade je zauzeo.

Evo nakon 10-tak minuta se smirila situacija. U prvom valu imam 175 GB podići.

13 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
kerum kaže...

S vecinom se slazem, ali:

3. Korisnici svih trenutnih Pixela i dalje imaju neograničenu pohranu -> netocno jer je sam Google demantirao tu pretpostavku i imaju plan izjednaciti Pixele sa svim ostalim Androud uredajima. Ostaje samo opcija originalne kvaliteta na prvom Pixelu jer se tada nisu pravno ogradili da mogu izmjeniti uvjete koristenja.

Ovo nije točno. Ne znam gdje si to čitao ili kada, ali Google je potvrdio da će svim Pixel uređajima (do 5) ostati mogućnost prijenosa neograničenog broja fotografija. Sljedeći Pixel uređaji neće imati tu mogućnost.

 

https://9to5google.com/2020/11/12/future-pixel-phones-reportedly-wont-have-unlimited-google-photos-storage/

kerum kaže...

5. Kompresija na Google Photos radi odličan posao -> ovo je vrlo subjektivno te ako je tebi dobro, ne znai da je dobro i vecini drugih korisnika (sve ovisi o namjeni). Ne pada mi ni na kraj pameti obiteljske fotografije backupirati sa kompresijom i na to se oslanjati. Kod mene postoje dvije kategorije slika - ono sto se cuva u originalnoj kvaliteti i ono sto nije vrijedno cuvanja (ali eto radi inertnosti i kronicnog nedostatka vremena nije obrisano)

Ova usluga nije namijenjena ekipi koja broji svaki piksel. Ali da je kvaliteta fotografija i nakon kompresije odlična, jest.

 

https://www.phonearena.com/news/Google-Photos-High-quality-vs-Original-Whats-the-difference-and-should-you-care_id93938

 

Iz PhoneArene su još 2018. napravili testiranje Google-ovog algoritma. Ispada da se razlika ne primjeti dok ne povećaš sliku na 500%. Ne znam za tebe, ali ja fotografije ne gledam toliko povećane. Da govoriš o RAW formatu i da si po zanimanju, fotograf ili neki entuzijast, bilo bi mi jasno. Ali onda opet moraš imati na umu da u tom slučaju ova usluga nije namijenjena za tebe. Osim toga, kome je stvarno stalo do kvalitete fotografija, napravit će je s DSLR-om, a ne mobitelom.

Envy kaže...

Ne znam šta WEB aplikacija radi mom PC-u ali trenutno se PC čuje kao 747 pri polijetanju. Sve jezgre i threade je zauzeo.

Evo nakon 10-tak minuta se smirila situacija. U prvom valu imam 175 GB podići.

Zar nemaš ti Microsoft 365 pretplatu? Čemu onda Dubox?

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 17:19 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Google Photos u lipnju ukida neograničenu besp
Marko :D kaže...
* * *

Ne znam šta WEB aplikacija radi mom PC-u ali trenutno se PC čuje kao 747 pri polijetanju. Sve jezgre i threade je zauzeo.

Evo nakon 10-tak minuta se smirila situacija. U prvom valu imam 175 GB podići.

Zar nemaš ti Microsoft 365 pretplatu? Čemu onda Dubox?

Nego šta, nego imam. Dubox vidio da probam a dižem oko 700 GB Filmova i serija, pa ću to podjeliti sa djevojkom, snajkom i drugarima i svima koji me mole da ih naučim koristiti .torrent. Ja naučim a oni zabrljaju.

Kao što rekoh Covid je učinio svoje da sada skoro svaki dom ima PC (čitaj: Laptop) u svojoj kući. A ne djeli mi se svoj MS račun baš svakome. Ali pomalo mi ljudi idu na živce.. krenu gledati nešto.. "joj to je fantastika".. "joj nije zanimljovo"... mislim se u sebi.. idi čitaj Gričku Vješticu ako zna uopće o čemu je riječ.

BTW: Dubox ima ograničenje od 4GB po Fajlu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice