Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

poruka: 91
|
čitano: 15.917
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali ".
4 godine
protjeran
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

Za sada se nitko nema čemu veseliti jer se ljudi koji su ovo isprobali u SADu žale na vrlo visoke latencije, input lag i to pri visokim brzinama preko optike. Tako da AMD i Nvidia mogu odahnuti, bar još koju godinu...

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Kokobil50 kaže...

Za sada se nitko nema čemu veseliti jer se ljudi koji su ovo isprobali u SADu žale na vrlo visoke latencije, input lag i to pri visokim brzinama preko optike. Tako da AMD i Nvidia mogu odahnuti, bar još koju godinu...

Osim kaj Stadia koristi AMD hardver,dakle GPU a nedavno je potvrđen i procesor AMD serverski Epyc.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=311&jumpto=5877831&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/igrae-konzole/google-gaming-console/267216.aspx?page=0&jumpto=5876118&sort=asc&view=flat

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 21:57 (rambox).
15 godina
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

po toj cijeni da to dođe pa ja se ne bih skidao sa igara.

 

samo da vidim kolika je potrošnja tokom igranja, jer tele2 limit od 1tb i nije nešto za strimanje igara. al vidjet ćemo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
ranko091 kaže...

po toj cijeni da to dođe pa ja se ne bih skidao sa igara.

 

samo da vidim kolika je potrošnja tokom igranja, jer tele2 limit od 1tb i nije nešto za strimanje igara. al vidjet ćemo.

 Bilo je nešto kao se 1tb potroši u 60h 4k igranja

15 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Hrvatske kao ni Svicarske nema na popisu. Polako postajemo kao oni.
 
37 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Kokobil50 kaže...

Za sada se nitko nema čemu veseliti jer se ljudi koji su ovo isprobali u SADu žale na vrlo visoke latencije, input lag i to pri visokim brzinama preko optike. Tako da AMD i Nvidia mogu odahnuti, bar još koju godinu...

 To je rjeseno negativnom latencijom. Uskoro ce biti puno brze jer ce moci predviditi tvoje poteze.

8 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
rambox kaže...
Kokobil50 kaže...

Za sada se nitko nema čemu veseliti jer se ljudi koji su ovo isprobali u SADu žale na vrlo visoke latencije, input lag i to pri visokim brzinama preko optike. Tako da AMD i Nvidia mogu odahnuti, bar još koju godinu...

Osim kaj Stadia koristi AMD hardver,dakle GPU a nedavno je potvrđen i procesor AMD serverski Epyc.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=311&jumpto=5877831&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/igrae-konzole/google-gaming-console/267216.aspx?page=0&jumpto=5876118&sort=asc&view=flat

 

 

Ma kakabil kaka kao i obično. Mahom su svi bili oduševljeni. Kad dođe do štekanja HD rezolucija padne na sekundu-dvije, ali nema primjetnog laga.

Inače, ideja je da ako gledaš na yt streaming igrica (live), možeš skoro trenutno uletiti u onu koja ti se sviđa. S bilo kojeg uređaja (ali će još bar neko vrijeme trebati chromecast za tv), i nastaviti s drugog.

Je, AMD im razvija luđačko jaku hw mrežu globalno. A slijedeće godine je 5G u igri tako da će to mnogima biti super stvar.

14 godina
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

i nikakva vijest da je ladavac presao u stadiju? e buze, buze...

 
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Zechina kaže...

 

Ma kakabil kaka kao i obično. Mahom su svi bili oduševljeni. Kad dođe do štekanja HD rezolucija padne na sekundu-dvije, ali nema primjetnog laga.

Inače, ideja je da ako gledaš na yt streaming igrica (live), možeš skoro trenutno uletiti u onu koja ti se sviđa. S bilo kojeg uređaja (ali će još bar neko vrijeme trebati chromecast za tv), i nastaviti s drugog.

Je, AMD im razvija luđačko jaku hw mrežu globalno. A slijedeće godine je 5G u igri tako da će to mnogima biti super stvar.

5G u punom smislu i pokrivenosti će doći tko zna kada, ako i dođe, jer je njegova manjkavost po meni presudna, a imati odašiljač na svakom uglu je hmmm....

15 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Kokobil50 kaže...

Za sada se nitko nema čemu veseliti jer se ljudi koji su ovo isprobali u SADu žale na vrlo visoke latencije, input lag i to pri visokim brzinama preko optike. Tako da AMD i Nvidia mogu odahnuti, bar još koju godinu...

 

Nemoguće, a činilo se da ne može failat :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
ranko091 kaže...

po toj cijeni da to dođe pa ja se ne bih skidao sa igara.

 

samo da vidim kolika je potrošnja tokom igranja, jer tele2 limit od 1tb i nije nešto za strimanje igara. al vidjet ćemo.

 ma koja cijena...

Daj 130$ za "konzolu" i onda placaj 10$ mjesecno i jos kupuj igre.

4 godine
protjeran
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,

Rambox@ Nikad me nije previše zanimao streaming ni išta masovno. No, početkom ove godine razgovarao sam sa prijateljima iz SADa koji su isprobali Stadiu (Houston i Seattle) i nimalo nisu bili oduševljeni. Izuzetno je gladna resursa a pritom često trza, zaštopa ili padne u kvaliteti prikaza. Možda je sada sve to bolje, ali svejedno mi nikako nije drag taj sustav u kojem zapravo nisi vlasnik ničeg a sve skupo plaćaš. Fizička kopija i dobar komad kante su moj svijet, a vama mlađima prepuštam tu debilanu :))

14 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Pa kaj nije tih 10 usd pretplata na sve igre? Pise da ce u jeftinijoj tarifi biti potrebno kupovati igre.
Osim toga, chromecast nije samo za igre. Mnogi ga vec i imaju
PSN - darklydexter
15 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Ezio kaže...
Pa kaj nije tih 10 usd pretplata na sve igre? Pise da ce u jeftinijoj tarifi biti potrebno kupovati igre.
Osim toga, chromecast nije samo za igre. Mnogi ga vec i imaju

 pa vjerovatno ćeš moć kupit igre za nešto što želiš dugo igrat bez pretplate (tipa mmo, online pucačine i to). a za sve ostalo (single player igre za koje ti se neda iskeširat 60+$) isto kao netfilx, 1080p 10$, 4K skuplje možda 15 - 20$. ali i dalje ćeš moć i jedno i drugo strimat.

 

jedino neznam ako prestaneš plaćat pretplatu možeš li i dalje strimat kupljene cijele igre. jer mislim strimanje košta. ipak to negdje generira struju i nabija trošak.

16 godina
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

Prvi argument protiv Stadie mi je to što je od googla... Plaćaš pretplatu, kupuješ igre negdje u oblaku i onda google odluči da im je to neprofitabilno i ugase servis i sve što je kupljeno baj baj. A nije da je google-u strano gašenje projekata jer im tako dođe....

Moj PC  
12 1 hvala 1
16 godina
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

Možda nas ubace u kalendar kad i Android auto 

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
ranko091 kaže...
Ezio kaže...
Pa kaj nije tih 10 usd pretplata na sve igre? Pise da ce u jeftinijoj tarifi biti potrebno kupovati igre.
Osim toga, chromecast nije samo za igre. Mnogi ga vec i imaju

 pa vjerovatno ćeš moć kupit igre za nešto što želiš dugo igrat bez pretplate (tipa mmo, online pucačine i to). a za sve ostalo (single player igre za koje ti se neda iskeširat 60+$) isto kao netfilx, 1080p 10$, 4K skuplje možda 15 - 20$. ali i dalje ćeš moć i jedno i drugo strimat.

 

jedino neznam ako prestaneš plaćat pretplatu možeš li i dalje strimat kupljene cijele igre. jer mislim strimanje košta. ipak to negdje generira struju i nabija trošak.

 Hehe da svi smo mislili da ce to bit ko netflix. Ja nebi imao nista protiv.


"The core Stadia experience will be available as part of Stadia Pro, which is a $9.99 per month subscription service that gets you a growing library of games at the service’s highest streaming quality (4K/60 fps/HDR). A Stadia Pro subscription also provides exclusive discounts to game purchases. It’s not totally clear which games will require a separate purchase and which will be part of Stadia Pro, but Google has confirmed that Destiny 2 is part of the membership."

"Don’t want to subscribe to anything? You can wait for Stadia Base to arrive in 2020, which will allow you to simply buy the games you want to play a la carte."

"In an interview with Eurogamer, Stadia’s Phil Harrison said that he doesn’t expect Stadia to be cheaper to run than other consoles, as you’ll still have to buy the games on top of your subscription or free version. The additional cost is justified by the ability to play in more varied locations thanks to Stadia’s streaming abilities, he said."

Znaci dobit ces neke igre uz 10$ predplatu no nemoj ocekivat da ce najnovije igre bit odma ukljucene u to.

 

Iskreno mene to bas ne privlaci. Da se placa tih 10$ mjesecno za sve igre to bi bio onda dobar kompromis za losiju kvalitetu slike i ostale probleme koji sa tim servisom dolaze

7 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Kokobil50 kaže...

Rambox@ Nikad me nije previše zanimao streaming ni išta masovno. No, početkom ove godine razgovarao sam sa prijateljima iz SADa koji su isprobali Stadiu (Houston i Seattle) i nimalo nisu bili oduševljeni. Izuzetno je gladna resursa a pritom često trza, zaštopa ili padne u kvaliteti prikaza. Možda je sada sve to bolje, ali svejedno mi nikako nije drag taj sustav u kojem zapravo nisi vlasnik ničeg a sve skupo plaćaš. Fizička kopija i dobar komad kante su moj svijet, a vama mlađima prepuštam tu debilanu :))

 
E to je to. Sve više se kreće prema tome da korisnik ne može kupiti proizvod niti postaje vlasnik istoga, nego samo plaća pretplatu na "uslugu". Dok plaćaš uslugu (kakvu-takvu) sve ok, kad prestaneš...bye-bye  
A i upitno je koliko je stabilno danas sve živo imati na udaljenim serverima bez offline kopije na svom računaru.

12 godina
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

Stadia službeno s radom započeti 19. studenog 2019. godine. Hrvatska se nije našla na popisu država u kojima će Stadia biti dostupna od ovog vikenda

 

 

Hm, ovaj vikend je 19. listopad.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Solo761 kaže...

Prvi argument protiv Stadie mi je to što je od googla... Plaćaš pretplatu, kupuješ igre negdje u oblaku i onda google odluči da im je to neprofitabilno i ugase servis i sve što je kupljeno baj baj. A nije da je google-u strano gašenje projekata jer im tako dođe....

Koliko god sam pobornik strimanja igara ovo mi je užasan minus, čak recimo potoršiš 1000-2000$ na igre i onda ti banaju account zbog gluposti, eto zato što si možda nešto neprimjereno rekao u nekom chatu a u ovo doba retardirane političke korektnosti je vrlo jednostavno. 

 

Plus ovo može ok raditi samo onima koji su dovoljno blizu datacentrima i imaju optiku. 

13 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Hehe, pa ne rade to oni da bi bila manja zarada, nego veca, pogotovo nakon nekog vremena.

Zanimljivo da neki misle da je to kao kada uzmes auto na lizing umjesto na keš - u tom slucaju je i dalje isti auto samo je nacin placanja drugaciji.

Ovo je i drugaciji nacin placanja i drugaciji dozivljaj, po meni puno inferiorniji i izgleda solidno iritantan.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

treba igrat stadiu na ps4 sa xboxone kontrolerom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Gajotres kaže...
Solo761 kaže...

Prvi argument protiv Stadie mi je to što je od googla... Plaćaš pretplatu, kupuješ igre negdje u oblaku i onda google odluči da im je to neprofitabilno i ugase servis i sve što je kupljeno baj baj. A nije da je google-u strano gašenje projekata jer im tako dođe....

Koliko god sam pobornik strimanja igara ovo mi je užasan minus, čak recimo potoršiš 1000-2000$ na igre i onda ti banaju account zbog gluposti, eto zato što si možda nešto neprimjereno rekao u nekom chatu a u ovo doba retardirane političke korektnosti je vrlo jednostavno. 

 

Plus ovo može ok raditi samo onima koji su dovoljno blizu datacentrima i imaju optiku. 

 

> A nije da je google-u strano gašenje projekata jer im tako dođe....

KOJI si ti to točno servis od Googlea KUPIO a da ti je ugašen?

 

> potoršiš 1000-2000$ na igre i onda ti banaju account zbog gluposti, eto zato što si možda nešto neprimjereno rekao u nekom chatu a u ovo doba retardirane političke korektnosti je vrlo jednostavno. 

 

A jel ga vi kakate. Kome od vas je do sad baniran account na Steamu? Ili na Gmailu? Ili na Adobe/Autodesk/whatever?

Ako si kupio igricu, imaš je. To da je sad ko Golum moraš imati u svojoj špilji... Prije ili kasnije, pokazat će se specifična moć Stadije - igrice koje ni teoretski nećeš moći "skinuti" i pokrenuti lokalno - jer će ovisiti o ekstra jakom mrežnom hardweru kojeg Google postavlja. U stvari, koliko znam, već se razvijaju takve igre.

 

> Plus ovo može ok raditi samo onima koji su dovoljno blizu datacentrima i imaju optiku. 

Streaming Stadia in 4K require an internet speed of at least 35 Mbps; Google's recommended minimum for using Stadia is 10 Mbps, which will deliver 720p video with stereo sound

Otkad to po bakrenoj parici ne možeš vući 10 Mbit/s već ti treba optika???

Mudro kao da si rekao "da bi vidio Full HD prikaz moraš imati Full HD ekran". Pa ako hoćeš 4K rezoluciju + surround (jer eto, "moraš"), onda moraš imati bar 35 Mbit/s dl.

4 godine
protjeran
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

Davno je bio igranje u oblaku i odustali su od toga ili se raspali ne sjecam se uglavnom ne isplati se.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
g29log kaže...

Davno je bio igranje u oblaku i odustali su od toga ili se raspali ne sjecam se uglavnom ne isplati se.

 Tehnologija inače stoji i ne napreduje tako da jednom pokušan koncept ne može zaživjeti s novim tehnologijama?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
JozoBozo121 kaže...
g29log kaže...

Davno je bio igranje u oblaku i odustali su od toga ili se raspali ne sjecam se uglavnom ne isplati se.

 Tehnologija inače stoji i ne napreduje tako da jednom pokušan koncept ne može zaživjeti s novim tehnologijama?

 Naravno da može ali još uvijek je prerano za to. Latencija je prevelik problem i kad se streamaju PS3 igre preko PS Now, a kamoli ne najnovije u 4K i 60 fpsa. Da ne govorim koliko je nebulozno to što moraš platiti servis i onda još i igre dodatno uz to. Plaćaš igru koju streamaš i praktički nije tvoje vlasništvo. Zamisli da na Netflixu plaćaš pretplatu i onda još uz to moraš platiti film ili seriju. Da ne govorim da je konzola/PC ispred monitora/TV-a i kabel uvijek bolje nego streamanje bez obzira kakav Internet imao sad ili za 5-10 godina.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 1:15 (antimadridista).
5 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Mad Ant kaže...
Hehe, pa ne rade to oni da bi bila manja zarada, nego veca, pogotovo nakon nekog vremena.

Zanimljivo da neki misle da je to kao kada uzmes auto na lizing umjesto na keš - u tom slucaju je i dalje isti auto samo je nacin placanja drugaciji.

Ovo je i drugaciji nacin placanja i drugaciji dozivljaj, po meni puno inferiorniji i izgleda solidno iritantan.

 Zavisi kaka lizing. Kod nekoh varijanti auto nije tvoj..... Placas samo koristenje auta......

U USA uglavnom uzimaju tako.....

10 godina
offline
Google Stadia službeno kreće od 19. studenog, ali

Ovo je dobra stvar i vjerojtno budućnost, samo što će Google izračunati da se u Hrvatskoj ne isplati gradit data server centar za par korisnika koji ionako mogu nabaviti piratske igre. Uz to, hrvatska HT infrastrukura je preslaba za ovo.

Svi mislimo da imamo bezbroj Mbit na raspolaganju, ali da samo 10ak ljudi istovremeno igra Staviu srušili bi cijelu internet vezu u tom gradu.

 

 

Doduše PC ne služi samo za igre. Mašina koju sam baš nedavno sastavio mi je otvorila oči u potpuno novi svijet kako ugodno može biti crtati u AutoCAD u na 27" 144hz monitoru i raditi nekoliko stvari odjednom.

Mislim da google nikad neće uvesti programsku pretplatu za Staviu, jer se vlasnicima programa (Microsoft, Autodesk i slični) ne isplati kadi ovako imaju cloud licence na pretplatu.

 

Jedna stvar koja je negativna u cijeloj priči još od pojave Steama je što ne postoji više kult sakupljaja igara kako je nekad bio. Prije bi mirisao kutiju od sreće kad bi kupio igru, a danas je sve kao na traci.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
Posmatrač kaže...
Mad Ant kaže...
Hehe, pa ne rade to oni da bi bila manja zarada, nego veca, pogotovo nakon nekog vremena.

Zanimljivo da neki misle da je to kao kada uzmes auto na lizing umjesto na keš - u tom slucaju je i dalje isti auto samo je nacin placanja drugaciji.

Ovo je i drugaciji nacin placanja i drugaciji dozivljaj, po meni puno inferiorniji i izgleda solidno iritantan.

 Zavisi kaka lizing. Kod nekoh varijanti auto nije tvoj..... Placas samo koristenje auta......

U USA uglavnom uzimaju tako.....

 Tamo uzimaju mercedese i bmw koji kasnije ne vrijede nist pa ih se nit ne isplati prodavat

Toyota aute sigurne ne uzimaju na lizing :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Stadia službeno kreće od 19. studenog,
antimadridista kaže...

 Naravno da može ali još uvijek je prerano za to. Latencija je prevelik problem i kad se streamaju PS3 igre preko PS Now, a kamoli ne najnovije u 4K i 60 fpsa. Da ne govorim koliko je nebulozno to što moraš platiti servis i onda još i igre dodatno uz to. Plaćaš igru koju streamaš i praktički nije tvoje vlasništvo. Zamisli da na Netflixu plaćaš pretplatu i onda još uz to moraš platiti film ili seriju. Da ne govorim da je konzola/PC ispred monitora/TV-a i kabel uvijek bolje nego streamanje bez obzira kakav Internet imao sad ili za 5-10 godina.

 Nisam ni ja rekao da je koncept dobar. Ja sam očekivao pretplatu poput Netflixa, za nekih 15 dolara da postoji pristup nekoj velikoj knjižnici igara ili možda da postoji paket igara koji bi htio odabrati pa ga onda možeš promijeniti sljedeći mjesec, ali ovo s kupovanjem igara mi je promašen koncept. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice