HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

poruka: 221
|
čitano: 66.849
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n".
14 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Konačno smo i to dočekali. Odmah sam preskenirao kanale i prebacio na FullHD. Ipak, u jednom multipleksu je 14 kanala, pa bitrate nije baš nešto. Zanima me kako će to izgledati kada dođu još 2 multipleksa, pa se i programi bolje rasporede. Valjda će onda i slika biti bolja. Ovo sada je bolje od SD, ali je to još prilično daleko od onoga što fullHD treba biti.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Ja imam dvbt2 ali izgleda da nemam hevc dekoder tako da ne hvatam signal. Bas sam gledao da uzmem dvbt2 tv ali nisam nista znao o tom dekoderu. 😟 Lg43LF510V
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Meni je i dalje sve u 576i 

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Jel mi moze itko reci zasto hvatam M2 HD mađarski a hrvatske programe ne ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Meni nije jasno zašto RTL-ovi kanali nisu u HD-u, a tipa Z1 ili JabukaTV imaju HD inačice ?
King in the castle, king in the castle ...
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
tjodalv kaže...
Meni nije jasno zašto RTL-ovi kanali nisu u HD-u, a tipa Z1 ili JabukaTV imaju HD inačice ?

 Ponovno skeniraj, danas su sva tri puštena u HD.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
odjavljen
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
pqweasdyxc kaže...

Meni je i dalje sve u 576i 

SD programi su ostali u 576i na kanalima na kojima su bili i biti će tamo do svibnja sljedeće godine. Za HD kanale moraš ponovno skenirati - ili sve kanale automatski ili ručno upisati kanal na kojem je M2 mux u tvojoj regiji.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Gogy7 kaže...
Jel mi moze itko reci zasto hvatam M2 HD mađarski a hrvatske programe ne ?

 Zato jer mađari imaju MPEG-4 AVC (h.264), što tvoj tv može dekodirati a mi imamo HEVC (h.265)

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 19:48 (dastefan).
7 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Gogy7 kaže...
Ja imam dvbt2 ali izgleda da nemam hevc dekoder tako da ne hvatam signal. Bas sam gledao da uzmem dvbt2 tv ali nisam nista znao o tom dekoderu. 😟 Lg43LF510V

 

 

Imao sam isti problem sa LG televizorom 47LB650V za koji su mi gospoda iz LG podrške rekli da ću morati nabaviti dekoder, ali sam lutajući forumima naišao na podatak da ukoliko prebacite zemlju na češka republika i ponovo poskenirate programe možete pratiti digitalnu TV!

Isprobano i radi!!!

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 19:59 (Majna).
15 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Ja ne mogu naći ni jedan. Jel ima tko iz Požege ili okolice da je uspio naći koji hd program? I jel može biti problem u zajedničkoj anteni na koju je spojena cijela zgrada?

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Pozdrav svima!

 

Nemam pitanje nego samo dijelim dojmove. Imam Philips 55PUT6400/12. Televizor je 4K rezolucije. Proizveden 2015 godine. Ima DVB-T2... ali nema HEVC. Samo MPEG2 i MPEG4. Iskreno nisam ni provjeravao do sada jer pretpostavljao sam da će moći. Nije baš toliko star jel...

 

Uglavnom izgleda da ću morati kupovati receiver. A opet... kad pogledam TV program možda i neću. Ionako preko njega gledam samo filmove i serije što preko kompa što preko Netflixa. Totalno sam izbacio koncept televizije uživo iz svog života. Gladam što god što hoću i samo onda kad ja to hoću a ne kad mi oni puste. Nemam iritantnih reklama u pola filma. Uopće nisam informiran o stanju na političkoj sceni. (i bolje da nisam). Uglavnom htio sam prebaciti na HD danas ali šta se može, biti ću bez TV programa. Kad budem kupovao novi TV kroz par godina kad OLED još malo pojeftini pazit ću da ima HEVC. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

naprosto prodiše tv.

imate li EPG? nemam ga na HD.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Napravio rescan i naslo sve.
Super.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Nakon par godina imam i tv programe. Koje ni ne gledam. :-) Da Dinamo ne igra Ligu prvaka i utakmice ne prenosi HRT srijedom ne bi se ni gnjavio spajati antenu.
 
4 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
dejo6 kaže...

Ja ne mogu naći ni jedan. Jel ima tko iz Požege ili okolice da je uspio naći koji hd program? I jel može biti problem u zajedničkoj anteni na koju je spojena cijela zgrada?

Ista stvar i kod mene. Kako sam i ja na zajedničkoj anteni, a kvaliteta signala na 43. kanalu (gdje bih trebao hvatati programe s Psunja) mi je 0%, nadam se da je problem upravo u tome... 

12 godina
online
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Nakon 11g testiranja :D bravo HRT i ostali :D EPG-a nema (barem još) a slažem se bitrate je 3mbps.. a zvuk 66kbps to je najlosija karika..
Ali zanima me kako da idu u 1080p 50 Hz obicno  tv su u 1080i 25 Hz...gledam i francuzi i rusi i englezi, ali necemo se žaliti još bolje :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Nemam sad mogucnost testiranja a i trazim po net-u pa ne nalazim ima li Philips 43pfs5501 hevc.265?

Edit.
U biti ne kuzim razliku kod hevc.265 za multimediju i tuner?
Npr. ako je hevc.265 za multimediju mogu gledati takve videe preko usb, a ne preko antene?
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 21:53 (Repko).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Osjetna razlika na 4k telki. Pogotovo ako još poprave bitrate.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Da li TV sony 55xe7005 podržava taj h.265, ne uspijevam naći te HD programe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 23:11 (Zločko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Dobro je u Japanu su vec na 8K , ne kasnimo mnogo
be Cool
Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Za Japanom svi kasne.
 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Horned Reaer kaže...
Dobro je u Japanu su vec na 8K , ne kasnimo mnogo

 Ajde ne treba kenjati sad, preko zemaljske televizije se nigdje u Europi ne odašilje 4K komercijalni signal, čak većina država ima i lošiju kvalitetu slike od nas sad jer su 1080i dok mi imamo 1080p. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 0:09 (JozoBozo121).
14 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Evo šta kažu savijeti iz jednog jako poznatog It-dućana...

 

● Svi novi modeli televizijskih prijemnika (od 2017. pa do sada) podržavaju DVB-T2 / H.265 sustav
● Ako kupujete novi uređaj – preporuka je na best-buy modelima (TV prijemnici između 48'' i 65'' dijagonale)
● Ako kupujete novi uređaj – naša preporuka je 4K rezolucija umjesto FullHD jer će 4K tehnologija ekrana biti zastupljenija u budućnosti zbog istiskivanja FullHD tehnologije s tržišta zbog kvalitete slike.

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Zločko kaže...
Da li TV sony 55xe7005 podržava taj h.265, ne uspijevam naći te HD programe...

 Da, ja na svom našao...

Rtl pise da je HD ali slika je losa, valjda ce im trebat neko vrijeme da puste i hd sadrzaj u svoj program

http://trakt.tv/user/MjezZza
4 godine
protjeran
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
A kad ih planira vrli HT (maxtv) prebaciti u HD?
 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

HRT-ove kanale imaju svi u u HD na MaxTV, dok Novu TV imaju samo oni sa HD paketom. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

E sad mi je lakše. Znao sam da ovaj moj tv , model iz 2016. LG 49UH6207 , podržava hevc preko usb-a ali nisam bio siguran za tjuner. Sve radi . I slika i zvuk .

shit happens too often
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 7:53 (Wox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
dejo6 kaže...

Ja ne mogu naći ni jedan. Jel ima tko iz Požege ili okolice da je uspio naći koji hd program? I jel može biti problem u zajedničkoj anteni na koju je spojena cijela zgrada?

 Da, potrebno je podesiti kanalno pojačalo na zgradi na kanal na kojem se odašilje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 9:16 (ojpi).
16 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

 

Mnogi će još neko vrijeme raditi upscale SD-a na HD.

A i to što imamo 1080p standard vam samo znači da će većina televizija slati 1080i koji će se konvertirati u 1080p jer većina televizija ima 1080i kamere.

(Info iz prve ruke, radim na tv.)

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Sto ovo znaci? Ne shvacam to “emitiranje” jer je podržana reprodukcija sa USB-a, ali nigdje ne piše za tuner osim ovog dolje.

“Televizor podržava digitalno emitiranje pomoću kodeka HEVC, no kompatibilnost sa svim signalima operatera/usluga koja se može promijeniti tijekom vremena ne može se zajamčiti.”
Uglavnom nema novih programa!
Life is a sexually transmitted disease and there is a 100% mortality rate.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice