HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

poruka: 221
|
čitano: 66.889
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n".
15 godina
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Flagship kaže...

 Zbog toga, kao i zbog minimalnog bitrate-a ako ostane kako je predviđeno, moguće je da hakom intervenira pa M1 ipak krene u mreži s 36,50 mbit 256QAM (kao što sada imamo u M2)

 Koji bi bio razlog da u M1 koriste nižu modulaciju nego u M2? Bolji prijem?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Flagship kaže...

 

"Vodili" su računa i zato u ponudi za koncesiju koju su i dobili piše da će garantiran protok biti 3 mbit koliko ispada kad se svi parametri uračunaju i broj kanala koji će emitirati: 8 kanala x 3 mbit + ostali parametri je taman negdje oko 27 mbit koliko iznosi maximalni protok u mreži koju je predložio OiV.

 

Dodatni problem bi mogao nastati ako još netko dobije nacionalnu koncesiju i time automatski mjesto u multiplexu M1, tada protok pada ispod ovih obećanih 3 mbit. Zbog toga, kao i zbog minimalnog bitrate-a ako ostane kako je predviđeno, moguće je da hakom intervenira pa M1 ipak krene u mreži s 36,50 mbit 256QAM (kao što sada imamo u M2)

 Po meni neće više sigurno nitko uči u M1 jer i Sportska TV i Kockica i CMC imaju nacionalnu koncesiju, a nisu u M1. Jednako kao što sad RTL2, Doma, HRT3 i 4 nisu u MUX-u A. Po meni bi super stvar bila i da operater sam raspolaže protokom za svoje kanale. Npr. da HRT može HRT 1 i 2 puštati u 3.5 mbita/s, a 3 i 4 u 2.5 mbita/s jer na HRT 3 pogotovo je ionako večina sadržaja u SD kvaliteti. Jednako i za RTL/RTL2 i Novu TV/Domu TV.

nemam za potpis
5 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Visak kaže...
Flagship kaže...

 Zbog toga, kao i zbog minimalnog bitrate-a ako ostane kako je predviđeno, moguće je da hakom intervenira pa M1 ipak krene u mreži s 36,50 mbit 256QAM (kao što sada imamo u M2)

 Koji bi bio razlog da u M1 koriste nižu modulaciju nego u M2? Bolji prijem?

 

Vjerojatno, ali treba pričekati kraj svibnja pa ćemo vidjeti.

5 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
tenac kaže...
Flagship kaže...

 

"Vodili" su računa i zato u ponudi za koncesiju koju su i dobili piše da će garantiran protok biti 3 mbit koliko ispada kad se svi parametri uračunaju i broj kanala koji će emitirati: 8 kanala x 3 mbit + ostali parametri je taman negdje oko 27 mbit koliko iznosi maximalni protok u mreži koju je predložio OiV.

 

Dodatni problem bi mogao nastati ako još netko dobije nacionalnu koncesiju i time automatski mjesto u multiplexu M1, tada protok pada ispod ovih obećanih 3 mbit. Zbog toga, kao i zbog minimalnog bitrate-a ako ostane kako je predviđeno, moguće je da hakom intervenira pa M1 ipak krene u mreži s 36,50 mbit 256QAM (kao što sada imamo u M2)

 Po meni neće više sigurno nitko uči u M1 jer i Sportska TV i Kockica i CMC imaju nacionalnu koncesiju, a nisu u M1. Jednako kao što sad RTL2, Doma, HRT3 i 4 nisu u MUX-u A. Po meni bi super stvar bila i da operater sam raspolaže protokom za svoje kanale. Npr. da HRT može HRT 1 i 2 puštati u 3.5 mbita/s, a 3 i 4 u 2.5 mbita/s jer na HRT 3 pogotovo je ionako večina sadržaja u SD kvaliteti. Jednako i za RTL/RTL2 i Novu TV/Domu TV.

 

Ne znamo da li će netko ući, ako ispunjava zakonske i ostale uvjete onda može. Hakom je odredio da u M1 broj kanala je minimalno 8. To su ovi iz A i B. Sptv ako se ne ugasi prije sigurno nikada neće u M1, za CMC ne znam ali ne bih nikoga isključio, vidjet ćemo.

 

Ne ide to tako s protokom, ako hoćeš više onda moraš ispunit 2 uvjeta: platit više i uskladit s ukupnim bitrate-om cijelog multiplexa. Drugim riječima ne može npr hrt 1 ili 2 tražit 5 ili 7 mbit jer to nikada neće dobiti.

 

Zašto? Zato što će osim njih u M1 biti još barem 7 a možda i više kanala. Nije dovoljno da se "njihovi" odreknu kojeg mbit, a sigurno se nijedan od komercijalnih neće odreći svojih mbit da bi ovi s državne tv mogli dići sebi protok. Isto vrijedi i vice versa. To je zbog toga što je kapacitet M1 samo 27 mbit, najmanji od svih koji su bili na raspolaganju kad je OiV odabirao. Zašto se nije išlo na rješenje kao u M2 (36,50 mbit 256QAM) to treba objasnit. Možda i bude promjena, ima još 6 mjeseci do M1 i sigurno Hakom sve to kontrolira. Ako bude kako je to OiV predložio onda ćemo imati novi M1 mux s najnovijim zemaljskim standardom ali i s najmanjim protokom

9 godina
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Visak kaže...

 Koji bi bio razlog da u M1 koriste nižu modulaciju nego u M2? Bolji prijem?

 Što je veća modulacija to je signal osjetljiviji, teže ga je dekodirati zbog interferencije. U gradovima je to i više nego dovoljno, no kad su u pitanju rubni dijelovi i oni u brdovitim predjelima, ta razlika može značiti kockice ili čistu sliku.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2019 23:43 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Flagship kaže...

 

Ne znamo da li će netko ući, ako ispunjava zakonske i ostale uvjete onda može. Hakom je odredio da u M1 broj kanala je minimalno 8. To su ovi iz A i B. Sptv ako se ne ugasi prije sigurno nikada neće u M1, za CMC ne znam ali ne bih nikoga isključio, vidjet ćemo.

 

Ne ide to tako s protokom, ako hoćeš više onda moraš ispunit 2 uvjeta: platit više i uskladit s ukupnim bitrate-om cijelog multiplexa. Drugim riječima ne može npr hrt 1 ili 2 tražit 5 ili 7 mbit jer to nikada neće dobiti.

 

Zašto? Zato što će osim njih u M1 biti još barem 7 a možda i više kanala. Nije dovoljno da se "njihovi" odreknu kojeg mbit, a sigurno se nijedan od komercijalnih neće odreći svojih mbit da bi ovi s državne tv mogli dići sebi protok. Isto vrijedi i vice versa. To je zbog toga što je kapacitet M1 samo 27 mbit, najmanji od svih koji su bili na raspolaganju kad je OiV odabirao. Zašto se nije išlo na rješenje kao u M2 (36,50 mbit 256QAM) to treba objasnit. Možda i bude promjena, ima još 6 mjeseci do M1 i sigurno Hakom sve to kontrolira. Ako bude kako je to OiV predložio onda ćemo imati novi M1 mux s najnovijim zemaljskim standardom ali i s najmanjim protokom

 Ući neće sigurno jer je za to predviđen M2 iako kako smo nerazuman narod, nikad neznaš. CMC, Kockica i SPTV neće u M1 jer za njih nije ni predviđeno da idu u M1. U M1 idu svi kanali  iz multiplexa A i B, a Mux D ide u M2 kao što će sigurno i  sve ostalo u M2 jer je M1 već pun. Ne radi se tu o tome da se netko s komercijalnih treba odreči svog protoka u korist državnih već da bi svaka TV kuća raspolagala svojim protokom. To je i HRT tražio u javnoj raspravi samo za produženje emitiranja u DVB-T standardu, a ne znam dal je za DVB-T2 opće bilo javne rasprave.

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 10:01 (tenac).
5 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
tenac kaže...

 Ući neće sigurno jer je za to predviđen M2 iako kako smo nerazuman narod, nikad neznaš. CMC, Kockica i SPTV neće u M1 jer za njih nije ni predviđeno da idu u M1. U M1 idu svi kanali  iz multiplexa A i B, a Mux D ide u M2 kao što će sigurno i  sve ostalo u M2 jer je M1 već pun. Ne radi se tu o tome da se netko s komercijalnih treba odreči svog protoka u korist državnih već da bi svaka TV kuća raspolagala svojim protokom. To je i HRT tražio u javnoj raspravi samo za produženje emitiranja u DVB-T standardu, a ne znam dal je za DVB-T2 opće bilo javne rasprave.

 

M1 je pun na papiru ali na žalost to ne znači da još netko neće ući tamo. Sve dok postoji takva mogućnost morat ćemo bit zabrinuti, ionako mali protok bit će još manji.

 

A hrt je jedan od krivaca što smo tek 2019. uhvatili tehnološki korak. Oni su praktički do nedavno emitirali u 4:3, s tolikim MILIJARDAMA svih ovih godina utrošenim u svašta bolje im je da šute i rade na kvaliteti svojih programa

 

Srećom pa nije bilo nekakvih nerazumnih produženja postojećeg dvb-t sd, mada je čini mi se OiV tražio odgodu čak do 2024 Ali Hakom je to očekivano odbio jer smo ionako bili na dnu u EU kad je riječ od FTA zemaljskoj tv. 

 

Još uvijek nije sve kako treba ali kak se veli- gettin' there, pa bi od ljeta kada završi tranzicija muxeva sve trebalo štimat:)

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup

HRT, koliko god ga mogli razapinjati radili milijun drugih stvari, nije kriv što je tranzicija na HD toliko spora. Tu su krivci OiV i HAKOM, HAKOM je recimo mogao tražiti da se poveća propusnost sadašnjih muxeva A i B da bi se ugurao recimo još po jedan primarni HD kanal nacionalnih TV kuća. Primjer za to je Britanija, oni su se između regulatora, distributera i televizijskih kuća dogovorili da mimo ugovora promjene stvar i uvedu HD u jedan mux.

 

Ako se ne varam, SD kanali imaju bitrate od 4.5 megabita, mux A je na 22.4, da se smanjio guard rate došlo bi na 24.8 što je bilo sasvim dovoljno za recimo HRT1 u HD na H264. A RTL i Novu bi se moglo staviti na mux B i da se podigao code rate i guard interval došlo bi na 27.7 megabita što ostavlja 9.7 megabita prostora za RTL i Novu. 

Usotalom, pola europe ionako boli briga za dogovor oko frekvencija, Talijani ih šibaju kako hoće, ne znam zašto mi nismo mogli pustiti jedan treći FTA mux gdje bi se mogli staviti HD kanali bez da se utječe na propusnost A i B.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 21:33 (JozoBozo121).
12 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup

Ameri koliko sam gledao šibaju što je kod nas jedan MUX kod njih je to JEDAN CIJELI PROGRAM..i slika je kao bluray...toliko o štednji...

12 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Slovenci imaju HD programe u dvb-t(1) i h264..ZAŠTO NAŠI TO NISU MOGLI PROMJENITI?? pa kasnije u HEVC i dvb-t2??

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Filip100able kaže...

Ameri koliko sam gledao šibaju što je kod nas jedan MUX kod njih je to JEDAN CIJELI PROGRAM..i slika je kao bluray...toliko o štednji...

Ne, Amerikanci koriste svoj standard, ATSC, koji na 6MHz bandu ima propusnost od 19.4 megabita. U njega ide nekoliko kanala, isto ako i kod nas, npr, sad sam gledao za neki gradić u New Yorku, u jednom njihovom multipleksu su 4 kanala jedne TV kuće, znači maksimalno nekih 4.5 megabita po kanalu. 

Amerikanci su sami oko sebe, mi se nalazimo u sasvim drugačijem okruženju gdje jednostavno neke frekvencije ne možemo koristiti jer bi si međusobno smetali naš i mađarski multipleks, ili slovenski ili srpski. I onda tu otpada ogroman broj frekvencija koje ne možemo koristiti jer bi signali u graničnim područjima bili i jednima i drugima katastrofa i nitko ne bi mogao gledati ništa. Slika sigurno nije kao blu ray, stanice u US imaju 720p ili 1080i sliku što je lošije od našeg. No, zemaljska televizija u US ni nije najviše popularna, kabelska je druga stvar i tamo je dostupna veća propusnost pa je i slika 1080p, no to je sasvim druga stvari.

 

Uspredivati SAD i bilo koji zemlju europe je kao da uspoređuješ kruške i jabuke jer su sasvim druge okolnosti, sasvim drugi način pružanja usluge i još 100 faktora.

Filip100able kaže...

Slovenci imaju HD programe u dvb-t(1) i h264..ZAŠTO NAŠI TO NISU MOGLI PROMJENITI?? pa kasnije u HEVC i dvb-t2??

 Zašto bi prelazili na nešto što je samo inkrementalno bolje od onoga što imamo trenutno, pa onda još jednom za godinu, dvije zbunjivati ljudi i ponovno mijenjati standard? 

Usotalom, DVB-T1 h264 je nedovoljan da bi svi kanali bili u HD sa zadovoljavajućom pokrivenošću u rubnim dijelovima. Ionako cijela Europa, uključujući Slovence do 2022. mora prijeći na DVB-T2. Konačno uvodimo tehnologiju ukorak s vremenom i eto, opet nije dobro.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 2:25 (JozoBozo121).
4 godine
protjeran
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 4:24 (bugovac222).
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
To je potpuno u redu što su prešli na DVBT2 i HEVC, međutim odakle ti to da pokrivenost ne bi bila dobra s DVBT1 H264? DVBT2 ima prednost što prenosi puno više podataka po kanalu. Čak je iz iskustva novi signal sa iste pozicije sa maksimalno usmjerenom i namještenom izvrsnom antenom puno osjetljiviji na smetnje od starog signala. Teoretski bi signal trebao možda biti nešto malo robustniji ali budući da je spakirano više podataka i nije. Iz iskustva signal na MUX M2 je puno osjetljiviji na elekrične uređaje, prolaske auta i sl. odmah zamrzne slika, iako je signal i kvalitet na 100%. Ne znam jel kod drugih tako? Slovenski signal sa Svete Gere (kao i stari HR DVBT1 kanali) je izvrstan i u dijelovima Zg i nema nikakvih smetnji (ok znam da može biti i do frekvencije). U svakom slučaju dobar odabir je HEVC i DVBT2 samo pokrivenost nije razlog ona bi bila otprilike jednako dobra i s DVBT1, u mom slučaju je bila i dosta bolja i manje osjetljiva na smetnje ali trebali bi i drugi reći praktična iskustva. Jedno iskustvo/mjerenje je premalo.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 4:43 (bugovac222).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup

Ma ranije su mogli preci na hd emitiranje u ovom dvb-t1..Šta ima veze ako bude i samo 1-2 kanala u hd? bolje i to nego svi ovako..

A koliko vidim iako je HEVC to nije magično..kada ima vise pokreta u slici bolji je ovaj standard stari (ne mozes protiv veceg bitrata)...ima manje pikelizacije.. dok u HEVCU okej slika dok je mirna super je ali čim je nesto  brzo vidi se da je bitrate nizak baš..Najbolje se vidjelo u utakmici neki dan..Ali ostaje nam se nadati da ce biti bolje :D

7 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Ima li jos tko problema s novim signalom? Imamo zajednicku antenu u zgradi i normalno primam stari signal. Novi signal mi prekida sliku i zvuk, pogotovo navecer.

 

Svi u zgradi imaju tv preko internet providera pa nemaju taj problem. Moze li problem biti u tvu? Rijec je o LG SK8000.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Ne razumijem, skenirao i pronašao sve HD kanale, al i dalje su mi u 576i. Ja sam u Osijeku. Imam Sony xg95

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Ima netko televizor TCL 32ES560? Piše da podržava DVB-T2, ali ne znam podržava li HEVC. Na Emmezetinim stranicama piše da da, ali nigdje drugdje nisam pronašao tu informaciju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Uzmeš na 30 dana probni rok pa vidiš ako ne valja vrati nazad 😉
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup

Pa to sam i planirao. 😄

 

U uputama piše da Media Player podržava HEVC, a na jednom YouTube videozapisu netko je također odgovorio da podržava HEVC. 

15 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Marko :D kaže...

Ima netko televizor TCL 32ES560? Piše da podržava DVB-T2, ali ne znam podržava li HEVC. Na Emmezetinim stranicama piše da da, ali nigdje drugdje nisam pronašao tu informaciju.

 -kako ne znaš? piše, t2-hevc.. + sve unazad par godina u eu mora biti t2-hevc i pošto piše, to je dovoljan razlog za reklamaciju-povrat ako ne radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup

Pitam zato što to piše samo na stranici od Emmezete. Na stranicama proizvođača i na drugim webshopovima piše da podržava DVB-T2, ali ne piše podržava li HEVC.

15 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Marko :D kaže...

Pitam zato što to piše samo na stranici od Emmezete. Na stranicama proizvođača i na drugim webshopovima piše da podržava DVB-T2, ali ne piše podržava li HEVC.

 -kao da su stranice trgovaca relevantan izvor informacija? :) .. da piše ''mile''? zaboravi što piše, sve je od 2015-16 s t2-hevcom, ako negdje nađeš da piše, miran si.. tj 'mora biti' 99%..

 

izuzetak bi bila neka stara serija, no nema ih .. naravno, očekujemo da upravo tad uvale recimo s talijanskog tržišta na naše, ali nema takvih serija i sve od 2017te nadalje je 100% (osim robe na crno koja nije ni ušla službeno u eu.. kao i ostali atesti npr TuV i energetska klasa itd..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
ihush kaže...
Marko :D kaže...

Pitam zato što to piše samo na stranici od Emmezete. Na stranicama proizvođača i na drugim webshopovima piše da podržava DVB-T2, ali ne piše podržava li HEVC.

 -kao da su stranice trgovaca relevantan izvor informacija? :) .. da piše ''mile''? zaboravi što piše, sve je od 2015-16 s t2-hevcom, ako negdje nađeš da piše, miran si.. tj 'mora biti' 99%..

 

izuzetak bi bila neka stara serija, no nema ih .. naravno, očekujemo da upravo tad uvale recimo s talijanskog tržišta na naše, ali nema takvih serija i sve od 2017te nadalje je 100% (osim robe na crno koja nije ni ušla službeno u eu.. kao i ostali atesti npr TuV i energetska klasa itd..)

Znam da stranice nisu relevantan izvor informacija, upravo zbog toga sam pitao ima li netko taj TV; da čujem informacije iz prve ruke. 😊

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 17:28 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Marko, u emezetu sam ja nedavno kupovao smart Tv, upiknuo neku jeftikaner Toshiba i još su taj vikend imali neku akciju i još sam na blagajni izvadio oni njihovu clubu karticu za popust i televizor dobio za siću.

Njihovi trgovci nisu nešto posebno educirani niti zainteresirani, no na Žitnjak u na 2 katu imaju veliki odjel sa tehnikom i većina modela visi na zidu pa konkretni model možeš isprobati prije kupnje.

Toshiba koju sam ja htio nije bila na zidu, pa sam ljubazno zamolio prodavača da jednu otvorimo i spojimo na zid ( antena i napajanje ) što je čovjek i učinio. Naravno, taj je i ostao na zidu a ja sam uzeo drugog ( u kutiji, na paleti, ide to njima ko krafne...).
16 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Marko :D kaže...

Ima netko televizor TCL 32ES560? Piše da podržava DVB-T2, ali ne znam podržava li HEVC. Na Emmezetinim stranicama piše da da, ali nigdje drugdje nisam pronašao tu informaciju.

Pa to smo več raspravili, ili več dosta godina nema niti potrebe naglašavat da DVB-T2=HEVC prijem signala.Dakle dolnji Hisense primjer, ili takvu praksu moš nač kod večine renomiranih TV brendova.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/hrvatska-prelazi-dvb-t2-objavljujemo-sve-najva/270646.aspx?page=7&jumpto=6012480&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Marko :D kaže...

Ima netko televizor TCL 32ES560? Piše da podržava DVB-T2, ali ne znam podržava li HEVC. Na Emmezetinim stranicama piše da da, ali nigdje drugdje nisam pronašao tu informaciju.

Prošli tjedan sam kupio TCL 660 i ima hevc. Gotovo siguran možeš biti da ima hevc.

nemam za potpis
9 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n
Kupio sam 24' TESLA TV u mall.hr.. blackfriday akcija za 750 kn.. i ima HEVC..

tak da ako to ima.. onda ima i sve ostalo :-)

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Pozdrav svima!

 

Kupio sam nedavno STRONG SRT 8541 prijamnik iz Chipoteke.
Instalirao ga i pronašao sve programe, međutim jučer su mi svi kanali koji su FULL HD (Hrt 1,2 , RTL, Nova TV) počeli jako štekati te su usporeni kao da je upaljen slow motion, a slika zaostaje za zvukom. Također kada prebacim na te kanale i uđem u meni od prijamnika, prijamnik počne također štekat i vrlo sporo odrađivati stvari u meniju, a čim se prebaci na neki ne FULL HD program (npr DOMA TV) sve radi normalno i super. 

Eh sad ne znam je li to do prijamnika ili je do antene, pa ako netko ima sličnog iskustva bio bih vrlo zahvalan.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Trle96 kaže...

Pozdrav svima!

 

Kupio sam nedavno STRONG SRT 8541 prijamnik iz Chipoteke.
Instalirao ga i pronašao sve programe, međutim jučer su mi svi kanali koji su FULL HD (Hrt 1,2 , RTL, Nova TV) počeli jako štekati te su usporeni kao da je upaljen slow motion, a slika zaostaje za zvukom. Također kada prebacim na te kanale i uđem u meni od prijamnika, prijamnik počne također štekat i vrlo sporo odrađivati stvari u meniju, a čim se prebaci na neki ne FULL HD program (npr DOMA TV) sve radi normalno i super. 

Eh sad ne znam je li to do prijamnika ili je do antene, pa ako netko ima sličnog iskustva bio bih vrlo zahvalan.

 

Ugasi ga (ištekaj iz struje) na pet-šest minuta pa probaj ponovo. Izgleda da se čip pregrijava, ne može biti do prijema ako su SVI usporedni na istom M2 mux-u.

 

Pa ga vrati.

 

13 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Ekipa, odlučio sam se za seriju TCL televizora ES560, ali imam dilemu.

 

Dakle, u ponudi imaju dva TV-a; 32" HD Ready i 40" Full HD. Pošto je 40" dosta veliko, a prostora nemam previše na ormaru na kojem bi TV bio, 32" bi bilo taman.

Na tom mjestu je sada 28" televizor, također HD Ready rezolucije. Ono što mene zanima, hoće li slika na tom 32" HD Ready televizoru biti lošija, manje oštrija nego ona na 28" iste rezolucije? 

 

U specifikacijama 32" TCL navodi picture performance index 300, dok na 40" 400. Koliko je to zapravo dobro, što to točno znači?

 

Na YouTube-u sam gledao malo recenzije; na jednom od videa se vidi kako TV bez problema vrti Full HD i 4K videozapis. Pa me zanima i koja bi bila optimalna dijagonala ekrana za 720p i 1080p.

 

Izbor je spao na samo ta dva TV-a jer nema doslovno ni jednog 32" i 40" TV-a koji ima Android i Chromecast. Vivax ne gledam...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice