Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 megabit

poruka: 19
|
čitano: 4.667
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 megabit".
6 godina
protjeran
offline
Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 megabit

Ne znam je li 20 minuta pješke od centra Slavonskog Broda ruralno područje, ali imam 10 mbita, pa postoji nada da će doći do 30? kada? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 megabit

Nigdje ne kažu da oni koji dobiju hibridni pristip imaju pravo na 100GB prometa po brzini od 30 Mbit, a da se onda brzina spušta na inicijalnu brzinu. Isto tako, ne kažu da jedino oni koji imaju brzinu 4 Mbit mogu dobiti 30 Mbit, a oni koji imaju npr. brzinu 10 Mbit to ne mogu dobiti. Dosta čudno. 

 
13 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 meg
MarkoRi kaže...

Nigdje ne kažu da oni koji dobiju hibridni pristip imaju pravo na 100GB prometa po brzini od 30 Mbit, a da se onda brzina spušta na inicijalnu brzinu. Isto tako, ne kažu da jedino oni koji imaju brzinu 4 Mbit mogu dobiti 30 Mbit, a oni koji imaju npr. brzinu 10 Mbit to ne mogu dobiti. Dosta čudno. 

 I nigdje ne piše da zbog opterećenosti mreže tih 30Mbit imaš samo u gluho doba noći, preko dana je prosjek 10-12 Mbit, a za vrijeme vršnih opterećenja budu 1-2Mbit...

(vjerujte znam jer ga trenutno koristim: speedtest)

 

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 meg
Povraća mi se od ovih promo tekstova 🤮
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
13 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 meg
INCOGNITO99 kaže...
MarkoRi kaže...

Nigdje ne kažu da oni koji dobiju hibridni pristip imaju pravo na 100GB prometa po brzini od 30 Mbit, a da se onda brzina spušta na inicijalnu brzinu. Isto tako, ne kažu da jedino oni koji imaju brzinu 4 Mbit mogu dobiti 30 Mbit, a oni koji imaju npr. brzinu 10 Mbit to ne mogu dobiti. Dosta čudno. 

 I nigdje ne piše da zbog opterećenosti mreže tih 30Mbit imaš samo u gluho doba noći, preko dana je prosjek 10-12 Mbit, a za vrijeme vršnih opterećenja budu 1-2Mbit...

(vjerujte znam jer ga trenutno koristim: speedtest

 kakav je ping? 40-50ms minimalno pretpostavljam?

 

nije im ovo viable tehnologija za dostavu broadbanda selima, cisti promo kak je neko gore rekao...

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 16:51 (8ax).
8 godina
offline
Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 megabit

...hibridni pristup za hibridnu državu.
Nekad imam osjećaj da smo svi mi (većina) samo bankomat za vladajuću kastu. Ponosni, mazohistički bankomat.

 
9 1 hvala 2
9 godina
offline
Re: Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 meg
Zechina kaže...

...hibridni pristup za hibridnu državu.
Nekad imam osjećaj da smo svi mi (većina) samo bankomat za vladajuću kastu. Ponosni, mazohistički bankomat.

 Nejasno je o cemu pricas, Hrvatska je rodijacka prcija, drzava ne.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 meg
Evo tako to izgleda kada je mreža opterećena i kod jednih i kod drugih. Najprije sam bio na HT pa sada na A1. 10 Mbs je lutrija. Jedino u gluho doba noći ide i 30. A HT ima i ograničenje maks. brzine na 7 Mbs. I naravno to se nigdje ne spominje već to saznaš na forumima.
Tražio sam 10 Mbs, žicom to mi ne mogu osigurati pa su mi dali 4G modem koji je zaključan na 7 Mbs. Nakon 2 god. patnje uzmem Vip i nisu ništa bolji. Jedino nešto jeftiniji poluproizvod sam dobio.
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 megabit

moj hibridni pristup trenutno

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 22:25 (nevrjeme).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 megabit

Ma sica u drzavi gdje je sve naopako

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 megabit

Mogu se samo nasmijati na taj promo članak. Ljudi se u većim gradovima i dan danas bore s jedva 10 mbit-a ( a u manjim da ne spominjem) u 2019 godini, a oni su kao nositelji nagrade najkvalitetnije mreže u ovoj jadnoj državi s najjadnijim duopolom u povijesti planete gdje se natječu tko će manje uložiti u infrastrukturu i više opteretiti mrežu do zadnje žice, pa kad doslovno dosegnu limit onda ju malo nadograde ili raznim trikovima oslobode tako da prebace opterečenje na one koji ih ne zovu puno na telefon.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 meg
Ja ne kuzim kam oni sve te novce spiskaju. Kao ulazu stotine i stotine milijuna kuna u infrastrukturu a situacija je samo gora. 3.5 kilometara zracne linije od sredista Koprivnice imaju max 4 megabita internet vec zadnjih 12 godina i nema nade da ce se u sljedecih 10 ikaj promeniti. Optika nece doci jos 20-25 ak ne i vise.
Kaj se tice ovog hibridnog, pa kaj ne optimiziraju te sugave centrale/odasiljace? Mjeril sam doma razliku izmedju 3g i 4g i nisam veroval kaj sam videl - 3g konzistentno povlacil 12 megabita a 4g iznad 4 nije isel da se popnes na trepavice.
Isto tak prijatelj donesel pokucni od tele 2. U samom startu 30 megabita, 5 min kasnije 2 megabita i vise do kraja dana nije islo.
Totalno nepredvidivo.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 meg
8ax kaže...
INCOGNITO99 kaže...
MarkoRi kaže...

Nigdje ne kažu da oni koji dobiju hibridni pristip imaju pravo na 100GB prometa po brzini od 30 Mbit, a da se onda brzina spušta na inicijalnu brzinu. Isto tako, ne kažu da jedino oni koji imaju brzinu 4 Mbit mogu dobiti 30 Mbit, a oni koji imaju npr. brzinu 10 Mbit to ne mogu dobiti. Dosta čudno. 

 I nigdje ne piše da zbog opterećenosti mreže tih 30Mbit imaš samo u gluho doba noći, preko dana je prosjek 10-12 Mbit, a za vrijeme vršnih opterećenja budu 1-2Mbit...

(vjerujte znam jer ga trenutno koristim: speedtest

 kakav je ping? 40-50ms minimalno pretpostavljam?

 

nije im ovo viable tehnologija za dostavu broadbanda selima, cisti promo kak je neko gore rekao...

 Kod mene Pokucni 40/45 Dl/Ul ... ping 13-18 ..... Flat .... 184 Kn mjesecno

Battlenet - TheProdigy#2234
12 godina
offline
Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 megabit

Spojen Vdsl na centralu.Centrala mi je na 80 metara od kuće
Veza do rutera je 102 megabita nemam tv nego samo internet i telefon a oni mi puštaju samo 50 megabita.
Koja je tu fora -ako nema nitko nemogu ni ja.
Ili frka je napisati papire za novu uslugu.
Ma ako je tolika frka platit ću više i gotovo...ne znam...prosvijetlite me

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 megabit

Zadnjih nepunih četri mjeseca sam vrlo učestao boravkom u Istri, primarno zapadna obala od Savudrije do Pule prema Pazinu, i mogu kazati da ima dosta mjesta sa E signalom ili čak bez njega, na moju veliku žalost 

Ono ča mene brine je kada ću ja dobiti pristup optičkom kabelu, obzirom je točka za prespajanje 5.2 metra od moje zgrade, i nemogu ga dobiti, a Osnovna škola udaljena oko 100 metara je “MORALA” ga dobiti, nabijem ih na !!!!! 

ATJ Lučko
Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 megabit

Pod hibridna vjerojatno misle na novu g.fast softwaresku tehnologiju koja radi po iskljucivo odredjenim uvijetima:

 

1. Kvaliteta home instalacija mora biti odlicna

2. Duljina parice max 450-500m, sto blize to bolje i mogucnost vece brzine

3. Parica mora ici podzemno od kabineta/centrale prema kucanstvu

 

Ja sam u UK, duljina parice oko 200-250m, nedavno su me ukljucili na to, imam oko 300/50 brzinu. Reko je lik da bi moglo to u buducnosti ici jos gore do nekih 1Gbps (navodno ide do 1.6Gbps u idealnim uvjetima), ali sad uglavnom jos to testiraju i ne zele pustat vece brzine dok nisu apsolutno sigurni da nebude problema...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 meg
Ping će ti bit onaj veći broj kad usporediš adsl ping i 4g ping. Isto tako ako ti adsl dio konekcije pukne ko svima nama koji smo 3.5+ kilometara daleko od centrale, 4g konekcija će ti i dalje bit spojena i imat ćeš taj mobilni ping. Meni zna bit 30ms sve do 150ms ovisno o t-comu. Ali ima još nešto što ovdje u komentarima ne vidim jest to da kad ti dsl veza pukne i ostane samo 4g, fiksni telefon iliti voip PRESTANE RADIT. Hibridbox je loša stvar i savjetujem NE kupit ništa što nije barem vdsl ili optika, a sve ostalo, a pogotovo preko mobilne mreže NE UZIMAT jer nam nikad više neće prokopat kanale i dovuć optiku u ruralna područja, pa čak ni s EU novcem! Ozbiljno vam kažem ljudi moji nemojte se zajebavati s tim stvarima jer bežični spojevi se nesmiju koristiti i shvatiti kao i fiksni fizički spojevi.
What da duck say? :3
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 meg
Nije uopće to što govorite, nego molim vas da pogledate na stranicama hr telekoma, tamo vam piše kolko tolko i okvirno preko čega je to. Uglavnom, radi se o spoju/bonding između ADSL i 4G mreže i to samo za kućanstva koja su toliko daleko od centrale da ne mogu imati više od 4Mbps brzinu učitavanja/download. Ako stanujete 2km daleko od centrale, mislim da već na ovoj udaljenosti brzina neće moć bit 10Mbps ili veća, a možda se varam. Ja sam stanovao oko 3.5km/4km daleko i pucala mi adsl veza 2+ puta dnevno, koja je bila 4Mbps na kraju jer sam ja reko ht-u da me prebace s profila 2Mbps na 4Mbps pošto je i na 2Mbps pucalo i rađe sam htio imati dobar dio dana po toj brzini nego po manjoj sa istim brojem pucanja. E kad su stavili hibrid, nisu rekli odmah za 100GB pa da se ta brzina smanjuje na osnovnu (DSL) brzinu od ~4Mbps... nisu ni rekli da telefon prestaje radit skroz ukoliko pukne dsl veza iako 4g i dalje radi... nisu ni rekli da će 2020 bit postavljen kabinet do kojeg dolazi optički kabel od centrale (neće ni doć ako svi mi kupujemo hibrid i ostale mobilne usluge). Ja sam na kraju odustao od svega i telefona i interneta i satelitskog maxtva i odjavio sve, pa rekao im da me zovu kad bude provučen i spojen optički kabel (i to single point) do buduće postavljenog kabineta putem p2p topologije, a ne gpon, odnosno p2mp topologije. I to je to. Da svi mi ostanemo na dslu i NE prihvatimo hibridbox, onda bi se nešto promijenilo. Ja želim ono što sve ozbiljne države rade, a to znači prović optiku po ruralnim područjima odnosno SVIM selima i budućim selima izvan gradova, a ne samo u naseljima koji imaju 1500 ili više stanovnika. Da se ja "moram preselit" su mi rekli... Kreteni...
What da duck say? :3
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 17:57 (dein).
5 godina
protjeran
offline
Hibridnim pristupom HT dovodi brzine do 30 megabit

Ne žele ulagati u infrastrukturu, i još ti kao alternativu ponude dosta ograničenu mobilnu uslugu .

 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice