HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za smrtni

poruka: 22
|
čitano: 6.738
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za smrtni".
11 godina
neaktivan
offline
HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za smrtni

Kako je nekoć bilo lijepo doći na BOL i čitati vijesti iz svijeta informatike, recenzije informatičkog hardvera, softvera...

Moj PC  
1 6 hvala 0
11 godina
offline
HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za smrtni

...Vanjska strana ušnih školjki perforirana je i posve otvorena, a to znači da slušalice propuštaju zvuk u oba smjera. Zbog toga definitivno nisu pogodne za korištenje na otvorenom ili u prostoriji, gdje biste mogli smetati drugima (ili drugi vama).

 

nije to nikakav problem koji s komadom-dva pattex trake ne bi mogao riješiti 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za sm
Montarinari kaže...

Kako je nekoć bilo lijepo doći na BOL i čitati vijesti iz svijeta informatike, recenzije informatičkog hardvera, softvera...

 

Ako postaviš miša iznad tipke "RECENZIJE" na vrhu BOL-a, iskočit će ti lijepi narančasti izbornik (screenshot dolje), iz kojeg možeš odabrati i čitati recenzije iz neke od desetak drugih kategorija, koje mahom nisu audio  Malo je prigovarati što ti ne paše neka konkretna vrsta recenzije, tim više što iz sve do jedne dajemo besplatno.

Never put Dolby on snake detectors.
12 godina
offline
HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za smrtni

Meni su bas super i dobro mi dođu te audio recenzije, vjerujem da nas ima hrpa takvih... a kome se ne sviđa, ne mora citat, kao sto ni ja ne citam kategorije koje me ne zanimaju...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
offline
HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za smrtni

Davor Sustic - ako ti treba koji HM5 za testiranje, imam ih ja nekoliko pa ti posudim na koji tjedan ;)

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za sm
Davor kaže...
Montarinari kaže...

Kako je nekoć bilo lijepo doći na BOL i čitati vijesti iz svijeta informatike, recenzije informatičkog hardvera, softvera...

 

Ako postaviš miša iznad tipke "RECENZIJE" na vrhu BOL-a, iskočit će ti lijepi narančasti izbornik (screenshot dolje), iz kojeg možeš odabrati i čitati recenzije iz neke od desetak drugih kategorija, koje mahom nisu audio  Malo je prigovarati što ti ne paše neka konkretna vrsta recenzije, tim više što iz sve do jedne dajemo besplatno.

 

Problem je što su vam te recenzije "lame" kako vi kul momci kazete i što obicno kasne stilom, formatom, duhom, datumski za konkurencijom koju čini neki klinjo na jutubu koji vas oprere od produckijskih vrijednosti do kvalitete recenzije. BTW odlican odgovor na kritiku ja bi reko da je to prije ono u litru stane litra pa je jasno.

16 godina
offline
HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za smrtni

Ja sam ubo HE400S, kazu da je malo topliji i ugodniji zvuk od 400I/4XX, ako je vjerovati internet recenzijama.

Prodao stare Grado SR80, koje su stvarno bile odlicne za sitne pare, ali Hifiman su ipak klasa iznad. 

 

Cini mi se da su S malo manje zahtjevne za pojacalima, jer su ok radile i za mob-om i laptopom. 

Doduse ja sam si onda uzeo i Audioquest Dragonfly Red, koji nema nikakvih problema potjerati hifiman do neslusljivih glasnoca, uz osjetno bolju kvalitetu u odnosu na standardni headphone izlaz na laptopovima. 

 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za sm
Davor kaže...
Montarinari kaže...

Kako je nekoć bilo lijepo doći na BOL i čitati vijesti iz svijeta informatike, recenzije informatičkog hardvera, softvera...

 

Ako postaviš miša iznad tipke "RECENZIJE" na vrhu BOL-a, iskočit će ti lijepi narančasti izbornik (screenshot dolje), iz kojeg možeš odabrati i čitati recenzije iz neke od desetak drugih kategorija, koje mahom nisu audio  Malo je prigovarati što ti ne paše neka konkretna vrsta recenzije, tim više što iz sve do jedne dajemo besplatno.

 Davore,

Hvala ti lijepo na svim tim besplatnim recenzijama koje, kao što je kolega napisao, opere klinac na jutjubu - kvalitetom, produkcijom i vremenom kada je ista izašla.

Lame je kada jedan od autora zabrije na audio tehniku i onda od svih dobavljača žica raznorazni hardver s kojim bi se igrao i s istim popunio retke informatičkog (il kakav god da je BUG nekoć bio) časopisa. Da, voliš slušalice, voliš audio tehniku... otkrio si ih u zadnjih godinu dana i sada ti je to sve jako napeto, te si štoviše, postao i stručnjak u navedenom polju!

Lame je slušalice od 1200kn nazivati slušalicama s cijenom za smrtnike... iako zahtjevaju "dobro pojačalo" i rastepavanje ili zamjenu jastučića...

Lame je reklamirati Massdrop u jednom članku, pa u sljedećem nuditi slušalice s Massdropa za smrtnike od 1200kn u sljedećem.

Jednako lame zvuči i cijeli ovaj dio recenzije koji me natjerao na mentalni proljev:

"Reprodukcija vokala je izvrsna, bez obzira radi li se o muškim ili ženskim – kako zbog njihove prirodnosti, tako i činjenice da se nikad ne utapaju u glazbenoj podlozi, već redovito zadržavaju svoju distinktivnost. Moglo bi se reći da su malo gurnuti naprijed, ali ne toliko da bi se izgubila širina zvuka i cjelokupna atmosfera u pjesmama u kojima vokali nisu u fokusu."

Kao i " jedine slušalice koje ćete ikad htjeti kupiti"... istina, zaboravimo sve prijašnje recenzije slušalica, ovo je jedino što ćete ikada htjeti.... manje vam ne treba, ni više, iskipajte 1200kn za slušalice, a usput i par somića za dobro pojačalo, kao pravi smrtnik.

Iako se kojem rijetkom smrtniku 1200kn učini previše, neka bude sretan, barem je recenzija besplatna!

9 godina
offline
Re: HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za sm
Montarinari kaže...

Kako je nekoć bilo lijepo doći na BOL i čitati vijesti iz svijeta informatike, recenzije informatičkog hardvera, softvera...

 Informatički hardver je odnedavno postao daleko nedostupniji običnom smrtniku nego slušalice od 1200 kuna...problem je taj kaj neki neznaju kad bi stisnuli a kad bi prdnuli...pa obično tamo gdje trebaju prditi stisnu...

IIII
11 godina
neaktivan
offline
Re: HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za sm
ZGamer kaže...
Montarinari kaže...

Kako je nekoć bilo lijepo doći na BOL i čitati vijesti iz svijeta informatike, recenzije informatičkog hardvera, softvera...

 Informatički hardver je odnedavno postao daleko nedostupniji običnom smrtniku nego slušalice od 1200 kuna...problem je taj kaj neki neznaju kad bi stisnuli a kad bi prdnuli...pa obično tamo gdje trebaju prditi stisnu...

 Imaš pravo:

- SSD-ovi od 250GB koštaju 300kn!
- Tableti koštaju 500kn!
- 24" monitori koštaju 900kn!
- Najjeftiniji laptopi su na čak 1500kn!

Cijene su se zadržale na gotovo jednakoj razini, osim grafičkih koje su nestvarno poskupjele... ostalo je sve više manje isto.

Da li će obični smrtnik kupiti laptop za soma i pol ili slušalice za malo manje... dalo bi se diskutirati.

15 godina
offline
HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za smrtni

Note Offtopic: Ljudi sorry na pitanju ali morma još jednom pitati pa ću C/P iz predhodnog posta:

 

Ljudi ovako ide moj problem: trebao bih kupiti slušalice da od njih ogluvim. Dakle jesu li to one DJ ili kako se već zovu sa snagom od 3W (3.000mW) ili slično - ne znam.
Pa mi treba koje su to slušalice i šta njih pogoni?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za sm
Envy kaže...

Note Offtopic: Ljudi sorry na pitanju ali morma još jednom pitati pa ću C/P iz predhodnog posta:

 

Ljudi ovako ide moj problem: trebao bih kupiti slušalice da od njih ogluvim. Dakle jesu li to one DJ ili kako se već zovu sa snagom od 3W (3.000mW) ili slično - ne znam.
Pa mi treba koje su to slušalice i šta njih pogoni?

ogluvis? mislis na slusalice koje izoliraju od vanjske buke?

Kakve veze ima ovih 3W? To je nebitno, barem ne jos. 

Pogledaj over-ear closed back slusalice, ilitiga pasivna izolacija buke, ima ih brdo na trzistu, od jeftinih do skupih. Preciziraj vise, koliki tu je budzet, na sto vec ih spajati, ...

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
15 godina
offline
Re: HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za sm
hudo kaže...
Envy kaže...

Note Offtopic: Ljudi sorry na pitanju ali morma još jednom pitati pa ću C/P iz predhodnog posta:

 

Ljudi ovako ide moj problem: trebao bih kupiti slušalice da od njih ogluvim. Dakle jesu li to one DJ ili kako se već zovu sa snagom od 3W (3.000mW) ili slično - ne znam.
Pa mi treba koje su to slušalice i šta njih pogoni?

ogluvis? mislis na slusalice koje izoliraju od vanjske buke?

* * *

Ma jok, slušalice toliko glasne da nadglasaju diskoteku u dbA ili SPL. Daj modele neke, Pioneer jel tu ili tko već?

16 godina
offline
Re: HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za sm
Envy kaže...

Ma jok, slušalice toliko glasne da nadglasaju diskoteku u dbA ili SPL. Daj modele neke, Pioneer jel tu ili tko već?

Skoro svi brandovi imaju DJ modele, koji su bas za to (Sennheiser, AKG, Audio Technica, Pioneer, Sony, Beyerdynamic, ...)

Izlazi iz mix pulta su isto dovoljno jaki. 

Probaj par modela, citaj reviewove na netu i odluci.

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
16 godina
offline
HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za smrtni

Davor Sustic hvala na recenziji, potaknut tvojom inspirativnom odlukom izazvao si me da oprobam sreću i naručim HiFiMana, konstukcijski su iste kao HE-4/5/6/400/500. Par dana nakon narudžbe izbjegavši carinu u tvom stilu već nekoliko dana slušam iste.

Shvaćam tvoje napise o kvaliteti zvuka i potvrđujem da vrijede svakoga novčića. Potpisujem sve što si napisao iako nisi naglasio ergonomske karakteristike, naime slušalice su udobne i dobro napravljene tako da nakon dužeg perioda korištenja ne proizvode pritisak i nelagodu što mi je naravno pored zvuka jedna od najboljih karateristika.

Dobro pojačalo je preporuka, slušanje na mobitelu gdje ne treba očekivati čuda, npr. tijekom putovanja, je prihvatljivog zvuka (Sams. S8). Isto treba spomenuti da na kvalitetu zvuka utječe pozicija slušalica na glavi, na kvalitetu basa utječe (pazi sad ovo:) udaljenost od glave slušatelja, što možete testirati na način da ih blago odmaknete od glave s čime će se promjeniti jačina basa. Ako netko želi može probati HiFiMan velour pad s čime će se primjentno poboljšati basovi. 

 

Ako se odlučite za HE-4XX moja preporuka je 4,8 od 5.

 

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za sm
Xidrus kaže...

Davor Sustic hvala na recenziji, potaknut tvojom inspirativnom odlukom izazvao si me da oprobam sreću i naručim HiFiMana, konstukcijski su iste kao HE-4/5/6/400/500. Par dana nakon narudžbe izbjegavši carinu u tvom stilu već nekoliko dana slušam iste.

Shvaćam tvoje napise o kvaliteti zvuka i potvrđujem da vrijede svakoga novčića. Potpisujem sve što si napisao iako nisi naglasio ergonomske karakteristike, naime slušalice su udobne i dobro napravljene tako da nakon dužeg perioda korištenja ne proizvode pritisak i nelagodu što mi je naravno pored zvuka jedna od najboljih karateristika.

Dobro pojačalo je preporuka, slušanje na mobitelu gdje ne treba očekivati čuda, npr. tijekom putovanja, je prihvatljivog zvuka (Sams. S8). Isto treba spomenuti da na kvalitetu zvuka utječe pozicija slušalica na glavi, na kvalitetu basa utječe (pazi sad ovo:) udaljenost od glave slušatelja, što možete testirati na način da ih blago odmaknete od glave s čime će se promjeniti jačina basa. Ako netko želi može probati HiFiMan velour pad s čime će se primjentno poboljšati basovi. 

 

Ako se odlučite za HE-4XX moja preporuka je 4,8 od 5.

 

 Koje pojačalo/dac koristiš,jesi možda slušao HD650 usporedba s HiFiManom?

Golicaju me već dugo ove sluse.

AUDIOFIL
13 godina
neaktivan
offline
Re: HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za sm
Ja se takoder ovim putem zahvaljujem na besplatnim recenzijama.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za sm
Xidrus kaže...

Davor Sustic hvala na recenziji, potaknut tvojom inspirativnom odlukom izazvao si me da oprobam sreću i naručim HiFiMana, konstukcijski su iste kao HE-4/5/6/400/500. Par dana nakon narudžbe izbjegavši carinu u tvom stilu već nekoliko dana slušam iste.

Shvaćam tvoje napise o kvaliteti zvuka i potvrđujem da vrijede svakoga novčića. Potpisujem sve što si napisao iako nisi naglasio ergonomske karakteristike, naime slušalice su udobne i dobro napravljene tako da nakon dužeg perioda korištenja ne proizvode pritisak i nelagodu što mi je naravno pored zvuka jedna od najboljih karateristika.

Dobro pojačalo je preporuka, slušanje na mobitelu gdje ne treba očekivati čuda, npr. tijekom putovanja, je prihvatljivog zvuka (Sams. S8). Isto treba spomenuti da na kvalitetu zvuka utječe pozicija slušalica na glavi, na kvalitetu basa utječe (pazi sad ovo:) udaljenost od glave slušatelja, što možete testirati na način da ih blago odmaknete od glave s čime će se promjeniti jačina basa. Ako netko želi može probati HiFiMan velour pad s čime će se primjentno poboljšati basovi. 

 

Ako se odlučite za HE-4XX moja preporuka je 4,8 od 5. 

 

Baš mi je iznimno drago čuti da si kupio na moju preporuku, a još draže da su ti se dopale koliko i meni  Također mi je odlično što si napisao oko isplativosti - nisam se uopće htio upuštati u rasprave s početka ovog threada, jer ne znam kako objasniti nekome da ako nešto ima zvuk iz klase Mercedesa, a za cijenu Škode Octavije, da onda to vrijedi svakog potrošenog novčića i odlična je kupnja, unatoč tome što 1200 kn nije malo novca. Što se udobnosti tiče, osvrnuo sam se na nju u recenziji, valjda ti je promaknuo ovaj pasus:

 

Umjesto dvostrukog obruča, koristi se klasična izvedba s jednim metalnim obručem, posve zaštićenim umjetnom kožom i s unutarnje strane podstavljenim nečime što pod prstima djeluje poput kruće memorijske pjene. Na krajnju lijevu i desnu stranu obruča fiksirani su nosači ušnih školjki, a same školjke za nosače povezane su pomoću metalnog okvira. Jastučići su na bridovima prekriveni umjetnom kožom, a dio koji dolazi s u kontakt s glavom je od velura. Čitava opisana kontrakcija omogućuje zadovoljavajuću slobodu gibanja ušnih školjki u svim smjerovima, a to se u praksi prevodi u mogućnost prilagodbe glavama svih veličina, odnosno izvrsnu udobnost. HE-4XX vam na glavi može stajati mnogo sati u komadu, a da ni u jednom trenutku počne žuljati ili se pretjerano zagrijavati.

 

Jastučiće od velura nisam isprobavao, jer su ovi tvornički u principu miks velura i umjetne kože, ali probao sam Brainwavzove kožne i mogu potvrditi da oni podebljaju bas. U pravu si kad kažeš da do te promjene u zvuku ne dolazi samo zbog materijala jastučića, već i toga što slušalice s drugim jastučićima drugačije sjednu na uši. Naravno, ima i DAC/ampova s kojima nitko neće osjećati potrebu da promijeni padove. Dok ovo pišem, slušam ih sa stock padovima, spojene na Audiolab M-DAC - ne fali ni trunke basa, zvuče fenomenalno u tvorničkom, netaknutom obliku 

 

Sale_ds kaže...
Ja se takoder ovim putem zahvaljujem na besplatnim recenzijama.

 

Sve za ekipu! 

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
moderator
offline
Re: HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za sm
volegradele kaže...

 Koje pojačalo/dac koristiš,jesi možda slušao HD650 usporedba s HiFiManom?

Golicaju me već dugo ove sluse.

 

Mogu usporediti sa HD 660 S, koristim jedne i druge paralelno. Da moram birati, odabrao bih Sennheiser, bez puno razmišljanja. HD650 sam imao prije par godina, a slušao sam ih i paralelno sa HD 660 S, dok sam pisao njihovu recenziju - HD 660 S mi je bio bolji od HD650, ali razlika njie bila drastična. S tim na umu, mislim da bih uzeo i HD650 radije nego HE-4XX, da koštaju isto. Međutim, kako je HE-4XX jeftiniji, one bi bile moj izbor. Usto, ako već imaš dobre slušalice s dinamičkim driverima, onda bih ti pogotovo preporučio HE-4XX, čisto kao izlet u svijet planarnih magneta 

Never put Dolby on snake detectors.
10 godina
protjeran
offline
HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za smrtni

...najdrazi su mi forumski dusebriznici koji konstantno pogledavaju tudje novcanike i djepove.... laptop za 1500kn i slusalice za bilo koju cijenu nisu uopce usporedivi i ne moze ih se tako iz nekih perfidnih razloga trpat u isti kos (ili je mozda munjom uklesano u kamen da BUG ne smije recenzirati hifi ili audio opremu?).... imam lap od nekoliko tisuca kuna vise, trebaju mi slusalice jer ih nemam i mozda bas kupim ove, a mozda i skuplje (WHAT??????)...... recimo bas gledam jedne od B&W (za 2300kn).... ima li netko pravo nekome pametovati sta ce sa svojim novcem? NEMA!.... ima li pravo komentirati clanak? IMA, ali nek onda to barem izgleda suvislo, ne s visoka i sa zlom namjerom....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za smrtni

Likovi kupuju štapove za ribičiju za soma(ili štuku) eura a kvalitetne slušalice za 200 eura su skupe i ne upadaju u svijet običnih smrtnika? Ne kužim rejđ.. Moja želja je prije nego kaj krepam, uloviti(ne štuku od 3 metra) audio sustav s kojim budem ja sretan i zadovoljan.. polako sam počeo radit na tome.. I ne želim da mi neki random lik kvari zen oko toga.. Ok?

 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
HiFiMan HE-4XX - Visoka klasa, s cijenom za smrtni

Za one koji ne znaju, a htijeli bi ove slusalice, ima ih i na Europskom Massdropu po cijeni od 160$+free dostava, sto mislim da je super cijena (oko 1000kn)

 

https://drop.com/buy/massdrop-x-hifiman-he4xx-planar-headphones-eu

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice