Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim župa

poruka: 57
|
čitano: 13.699
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim župa".
16 godina
offline
Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim župa

S obzirom da niti certifikat ne znaju složiti, stvarno ulijevaju povjerenje.

www.petvolta.com
Moj PC  
13 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim župa

Forumaški kripto-skeptici se nisu stigli pomiriti ni s činjenicom da ćete u Hrvatskoj uskoro s kriptovalutama moći kupiti i automobil, a sada još i ovo :)

 
1 8 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim župa

Polako, ali sigurno crypto ide naprijed... Sitnim koracima, ali bolje i tako nego nikako...

Cekam dan kad cu moci u pekaru otici i sa 0,000000001 btc-a kupiti burek... :D

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
FP64_miner kaže...

Forumaški kripto-skeptici se nisu stigli pomiriti ni s činjenicom da ćete u Hrvatskoj uskoro s kriptovalutama moći kupiti i automobil, a sada još i ovo :)

 -uskoro? Trgovina nema veze s mjenjačnicom, dva odvojena posla. Gdje je tu skepticizam (osim u razlozima zašto to hp uvodi kao pilot.. npr rizik i čijim novcem će pokriti moguće gubitke, dok za zaradu nije problem, skepticizam samo u tome igrati loto ili igrati se krriptovalutama, dok je mjenjačnica samo stvar provizije kao s bilo kojom valutom)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim župa

Bitcoin polako postaje novo zlato. Od početka ove godine Bitcoin ima povrat na uloženo 111%.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 16:23 (Noel).
 
1 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
ihush kaže...

 -uskoro? Trgovina nema veze s mjenjačnicom, dva odvojena posla. Gdje je tu skepticizam (osim u razlozima zašto to hp uvodi kao pilot.. npr rizik i čijim novcem će pokriti moguće gubitke, dok za zaradu nije problem, skepticizam samo u tome igrati loto ili igrati se krriptovalutama, dok je mjenjačnica samo stvar provizije kao s bilo kojom valutom)

 Imaš pravo, da bi bio skeptik moraš barem malo poznavati tehnologiju prema kojoj si skeptičan, a sudeći po tvojim postovima to nije slučaj

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
FP64_miner kaže...

Forumaški kripto-skeptici se nisu stigli pomiriti ni s činjenicom da ćete u Hrvatskoj uskoro s kriptovalutama moći kupiti i automobil, a sada još i ovo :)

 

Buraz samo daj... Meni je posve OK to sto se kod mene stanje na racunu ne promjeni od veceri do jutra i ne moram racunati sta mogu danas kupiti sa onime sto imam na racunu.

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim župa

HP zamijenio HPB.
Nakon što su nas okrali kroz pete ortake, Ercegovičke, Protege itd, HDZ je odustao od Fimi-medija i Hrvatske Poštanske Banke.
Ali sada je tu - rvacka pošta!
Ajd sad nek netko pita oklen HDZu milijun kuna da pokloni Kollindi za predizbornu kampanju?
Zaradit će se, subvencioniranjem HPošte kad prikaže gubitke.

 

Idem učit Irski.

 

edit:

Mislio sam da su odustali nakon PlinaCRO Plinacoina, Bandićevog blockchaina... ali Karamarkova digitalizacija ide dalje.
Evo, Čehok odobrio i preporučio, navalite:


 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 22:45 (Zechina).
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim župa

Nego, može li se još poslati pismo preko te pošte ili se više ne bavi takvim glupostima?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
14 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
Nabijem ih na k, paket mi od slavonskog broda do zg-a putovao od 22.11. Do 7.12.
Doslovno brže dolaze paketi iz kine.
4 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
Friday kaže...

Buraz samo daj... Meni je posve OK to sto se kod mene stanje na racunu ne promjeni od veceri do jutra i ne moram racunati sta mogu danas kupiti sa onime sto imam na racunu.

 Evo specijalno za tebe lista Top 11 stablecoina za 2019

 

Stablecoini su kriptovalute koje su vezane za vrijednost dolara ili neke druge fiat valute (ili čak zlata, srebra, nekretnina, štagod). Drugim riječima, vrijednost im se ne mijenja od večeri do jutra.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
FP64_miner kaže...
Friday kaže...

Buraz samo daj... Meni je posve OK to sto se kod mene stanje na racunu ne promjeni od veceri do jutra i ne moram racunati sta mogu danas kupiti sa onime sto imam na racunu.

 Evo specijalno za tebe lista Top 11 stablecoina za 2019

 

Stablecoini su kriptovalute koje su vezane za vrijednost dolara ili neke druge fiat valute (ili čak zlata, srebra, nekretnina, štagod). Drugim riječima, vrijednost im se ne mijenja od večeri do jutra.

 

 Nemas ni jedan coin. 

Seres. Nemas pojma. 

6 godina
offline
Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim župa

Može pitanje, koji wallet je najjednostavniji za koristiti ako nešto želim platiti s BC? Coinbase me traži slike dokumenata a to mi ne izgleda pametna ideja?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
love2ml86 kaže...

Može pitanje, koji wallet je najjednostavniji za koristiti ako nešto želim platiti s BC? Coinbase me traži slike dokumenata a to mi ne izgleda pametna ideja?

 Ne kuzim zasto? 

I racun u banci kad radis trebas presliku dokumenta. To zelite etc.

4 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
love2ml86 kaže...

Može pitanje, koji wallet je najjednostavniji za koristiti ako nešto želim platiti s BC? Coinbase me traži slike dokumenata a to mi ne izgleda pametna ideja?

 Manje-više sve centralizirane mjenjačnice traže slike dokumenata danas. Najsigurnije ti je zapravo instalirati neki Bitcoin wallet na svom PC-ju ili mobitelu, kreirati svoju Bitcoin adresu i onda kupiti Bitcoin sa bitcoin-mjenjacnica.hr

 

Pomoć za odabir Bitcoin wallet aplikacije je ovdje: https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet

6 godina
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim

Ma ono, koliko često čujem da su pokradeni podaci na nekom od walleta pa sam malo oprezan.

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
love2ml86 kaže...

Ma ono, koliko često čujem da su pokradeni podaci na nekom od walleta pa sam malo oprezan.

 Upravo zato je najpreporučljivije instalirati wallet na vlastiti uređaj, te ga zaštititi šifrom. Takav wallet je onda praktički nemoguće pokrasti (osim ako ti kompletno ne hakiraju cijeli PC s nekakvim malwareom)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
FP64_miner kaže...
love2ml86 kaže...

Ma ono, koliko često čujem da su pokradeni podaci na nekom od walleta pa sam malo oprezan.

 Upravo zato je najpreporučljivije instalirati wallet na vlastiti uređaj, te ga zaštititi šifrom. Takav wallet je onda praktički nemoguće pokrasti (osim ako ti kompletno ne hakiraju cijeli PC s nekakvim malwareom)

 Nemoguce ali je moguce? 

Ljudi pricate li hrvatski? 

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
Kolacic kaže...
FP64_miner kaže...
love2ml86 kaže...

Ma ono, koliko često čujem da su pokradeni podaci na nekom od walleta pa sam malo oprezan.

 Upravo zato je najpreporučljivije instalirati wallet na vlastiti uređaj, te ga zaštititi šifrom. Takav wallet je onda praktički nemoguće pokrasti (osim ako ti kompletno ne hakiraju cijeli PC s nekakvim malwareom)

 Nemoguce ali je moguce? 

Ljudi pricate li hrvatski? 

 .. ili imaš svoju banku? sef, pa držiš pc+wallet u sefu.. osim ako opljačkaju banku?

... no sad sam opet bumpao temu koju ne želim.. :)) ili besmislenu raspravu, s pitanjima na koje nema odgovora osim 'skepticizam' i sl..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
FP64_miner kaže...
Friday kaže...

Buraz samo daj... Meni je posve OK to sto se kod mene stanje na racunu ne promjeni od veceri do jutra i ne moram racunati sta mogu danas kupiti sa onime sto imam na racunu.

 Evo specijalno za tebe lista Top 11 stablecoina za 2019

 

Stablecoini su kriptovalute koje su vezane za vrijednost dolara ili neke druge fiat valute (ili čak zlata, srebra, nekretnina, štagod). Drugim riječima, vrijednost im se ne mijenja od večeri do jutra.

 

 

StableCoin su kriplovalute čija je funkcija ispumpavanje ukradenih virtualnih Bitcoina itd u prave, šuškave dolare.

Preko Tethera je do sad ispumpano preko 5 milijardi dolara iz Bitcoina. Kad je nastala frka, jer se saznalo da im fali 2,5 milijarde dolara kojima su garantirali poslovanje, onda su im frendovi iz mjenjačnica (BitFinex 850m) posudili par milijardi. Samo da biznis ide dalje.
I dalje su pod istragom US Justice Departement, da ne bi bilo zabune.
BitFinex i Tether su prst i nokat. Preko Tethera se vrši pump-n-dump:
Kitovi drže bar 42% svog postojećeg Bitcoina i igraju se tečajem (i budalama) kako im paše ... (a samo 104 računa drži 70% Tethera).

Ovaj balon ne može pući, ovo je trajna epidemija retardacije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 0:19 (Zechina).
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
Zechina kaže...
.. ovo je trajna epidemija retardacije.

 -ispravak, nije epidemija, jer nije zarazno, recimo prirodna pojava, ostalo je ok :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
Zechina kaže...

Ovaj balon ne može pući, ovo je trajna epidemija retardacije.

 

Neka, pusti ih. Neka se decki igraju mesetarenja sa svojih 500 ulozenih kuna i pricaju svima po forumu kako je to buducnost. Radije bih kupio flasiranu vodu i drzao to kao zalog za buducnost nego kriptovalute

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
ihush kaže...
Zechina kaže...
.. ovo je trajna epidemija retardacije.

 -ispravak, nije epidemija, jer nije zarazno, recimo prirodna pojava, ostalo je ok :)

 Zarazno je; nitko nije imun na pohlepu, pohlepa kroz vrijeme > ovisnost, a da bi igra trajala moraš uvlačiti nove žrtve (friški novac) > epidemija.

 Imaš kripto pozadinu i u vrhunskim fenomenima gluposti današnjice, npr financiranje kampanja Trump 2016, Brexit 2016. Uvučene nacije.

Svih ovih pedesetak kripto igrača milijardera koji vode igru su registrirani na Karibima; paralelno, oslobađa ih se poreza (žrtve uragana... siroti).
Pogledaj distancu između British vs US Virgin Island: 40 milja od Puerto Rica. A kao dva kontinenta.

https://www.justice.gov/usao-vi/pr/two-men-indicted-money-laundering-and-bulk-cash-smuggling-funds-british-virgin-islands

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 0:49 (Zechina).
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim

-čemu vrtiti globus.. imaš to i bliže, gibraltar, jersey.. pa i cipar. Naravno sve pod UK krunom ali 'izvan' jurisdikcije mada kad žele ratuju s druge strane globusa. No time ulazimo u domenu teorije zavjere i iluminata-guštera.. ili samo pozadine banaka i korporacija koje su naddržavne pa je i google čak mala ribica odnosno, nije jer trumpek upravo zato makarončiću nabije carinu na nos..

-prvo pravilo (svakog poštenog lopova) nikad u svom dvorišču.. drugo, pravilo, nema pravila. A što god blesavija shema, to se bolje/više može zaraditi/nakrasti dok će uvjek biti naivnih a digitalizacija nam je čak omogućila ono što je do sad bilo nemoguće, tj nisi mogao pokrasti sirotinju.. do danas, do interneta-digitalizacije, danas možeš, tj možeš ukrasti svakom kinezu kunu-dolar i postao si milijarder u sekundi a rizik je nepostojeći ... jer što je kuna-dollar? .. skuplji su biljezi i poštarina za tužbu.

 

-nitko (od zagovaratelja kripto igre) se ne pita gdje su milijarde nestale, što je kriptovaluta, za što je dobra-bolja-izmišljena? .. svi samo vide jackpot-zaradu, koju naravno šarena reklama propagira, ali ne postoji loto zato da bi mi dobili jackpot nego zato da bi banka zaradila. Kao i anarhisti koji misle da su kripto anti banking.. ili da su time anti nešto, dok su zapravo filijale tih banaka-država-korporacija.. no da, epidemija, kao gripa, nema cjepiva osim placeba.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim

Nisu filijale banaka, jer je ovo nova ekipa.

Države da (Rusija direktno, Kina indirektno; Japan zato da yakuze vrate pare koje su im pokrali sa Mt. Gox (> Kobayashi) ... ostalo razni paradržavni muljatori, naravno).  

OK; Trumpov Bannon je doista bio investicijski bankar u Goldman Sachsu i među prvima - još 2006 - počeo surađivati sa Brock Pierceom, likom iza Tethera, BitFinexa itd - s prijevarom sa "pretećom" kripla, virt. valutama (assetima) za MMO (WOW npr. - IGE). Ali je Bannon tu uglavnom bio sucker - Pierce ga je izradio.

Btw, Pierce je stajao i iza najvećeg dijela dot.com prijevare (2000) ... teflon-man, evil genius se iz svega izvukao "čist".

 

Ali bankari/banke "potajno" masovno ulažu i manipuliraju tržištem, naravno. Samo ne vode igru već... recimo da naplaćuju reket pravim "kriplo kitovima".

 

Korporacije? Pa ovi "kitovi" (pravi vlasnici kapitala "mjenjačnica") su sami virtualne korporacije; jbt MS je kupio Nokiju za 7M$ iirc, a ovi si posuđuju po milijardu dvije kako kom zatreba! Puerto Rico je grad-država u njihovom stvarnom ( a ne kripto virtualnom) vlasništvu. Izvan prave jurisdikcije čak i USA (pa i Capone je pao na porezu, a ovima se to tolerira pod normalno jer...). Ovo mi je i dalje vrh- Puertopia :D

 

Za razliku od "groznih" banaka, ovi imaju apsolutnu ("grozniju") kontrolu nad svime criplo, skoro bez zakonske regulative i muljaju tečajem kako i kada žele.

15 godina
offline
Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim župa

bit konj ili ne bit konj, to je pitanje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim župa

Kripto-skepticima često izmiče iz vida činjenica da se danas možete baviti kriptovalutama bez da uložite i jedan cent u njih, samo morate imati malo šire poznavanje tehnologije, a ne držati se Bitcoina kao pijan plota.

 

Tako npr. imate Steemit, društveni medij i blogging platformu temeljenu na blockchainu gdje npr. dobivate određeni iznos kriptovalute za svaki blog-tekst koji objavite (popularniji i zapaženjii tekstovi mogu uprihoditi do 100 dolara, čak i po sadašnjim niskim cijenama Steema). Ili Solarcoin, gdje dobivate određenu količinu coina proporcionalno kilovat-satima električne energije koje proizvedete vlastitim solarima. Ili Siacoin gdje slobodne terabajte na vašem hard disku možete "iznajmiti" korisnicima na Siacoin mreži i za to onda dobivate nekakvu naknadu u Siacoinu. Takvih i sličnih rješenja ima na desetine, sve više i više, i svima im je zajedničko da ne morate uložiti nijedan cent u kriptovalute, jednostavno monetizirate ono što ste do sad imali ili radili besplatno (blog, solare, diskovni prostor itd).

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim

Ništa od toga nije vezano uz kriptovalute - plaćeni blogovi su postojali i prije, kao i najam diska ili poticaji za proizvodnju zelene energije. Činjenica da je netko nagurao kriptovalute u to ne predstavlja nikakav argument za kriptovalute.

 

Ako sam disk rentao za kune, ne vidim razloga zašto bi mijenjao za coine, a ako se želim baviti coinima onda mogu za kune uzeti koje želim. Ako nisam rentao, ne vidim zašto bih počeo samo zato što netko daje coine.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
4 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
MrBlc kaže...

Ništa od toga nije vezano uz kriptovalute - plaćeni blogovi su postojali i prije, kao i najam diska ili poticaji za proizvodnju zelene energije. Činjenica da je netko nagurao kriptovalute u to ne predstavlja nikakav argument za kriptovalute.

 

Ako sam disk rentao za kune, ne vidim razloga zašto bi mijenjao za coine, a ako se želim baviti coinima onda mogu za kune uzeti koje želim. Ako nisam rentao, ne vidim zašto bih počeo samo zato što netko daje coine.

 Pa i novac je postojao prije kriptovaluta, a prije novca su postojale školjkice i perlice. Tehnologija očigledno ide naprijed i kriptovalute sve te mehanizme čine neusporedivo bržima i transparentnijima. Ne moraš tražiti sponzore za blog (ionako ih ne bi ni našao) - na Steemitu možeš početi pisati (i zarađivati) odmah. Izvisio si za subvencije? Solarcoin je dostupan svima. Disk sigurno nisi rentao za kune jer se nitko u Hrvatskoj time ne bavi - ali Siacoin je dostupan i u Hrvatskoj. Itd. itd. itd.

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta otkupljuje kriptovalute u svim
ihush kaže...
 A što god blesavija shema, to se bolje/više može zaraditi/nakrasti dok će uvjek biti naivnih a digitalizacija nam je čak omogućila ono što je do sad bilo nemoguće, tj nisi mogao pokrasti sirotinju.. do danas, do interneta-digitalizacije, danas možeš, tj možeš ukrasti svakom kinezu kunu-dolar i postao si milijarder u sekundi a rizik je nepostojeći ... jer što je kuna-dollar? .. skuplji su biljezi i poštarina za tužbu.

 Upravo si objasnio financijski management danasnjeg game-deva. tj. EPICov cjelokupni business model.

 

ihush kaže...

-nitko (od zagovaratelja kripto igre) se ne pita gdje su milijarde nestale, što je kriptovaluta, za što je dobra-bolja-izmišljena? .. svi samo vide jackpot-zaradu, koju naravno šarena reklama propagira, ali ne postoji loto zato da bi mi dobili jackpot nego zato da bi banka zaradila. Kao i anarhisti koji misle da su kripto anti banking.. ili da su time anti nešto, dok su zapravo filijale tih banaka-država-korporacija.. no da, epidemija, kao gripa, nema cjepiva osim placeba.

Ali ako je Bitcoin slobodan za korstenje svima kako bi bili protiv banaka (sto i kazu na svojoj stranici) - tko sprijecava Banke da koriste Bitcoin?

 

Ah, da, Banke su usle u gaming, ruske banke su pokupovale masu grafickih kartica :D.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice