Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Locodel

poruka: 18
|
čitano: 6.703
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Locodel".
10 godina
offline
Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Locodel

 

Lijepo je sve ovo. Međutim, ljudi dragi iz HR pošte, riješite već jednom problem dostave paketa.

Naime, iz više se izvora može čuti, kako poštari ne rade svoj posao.

Osobno bi rađe platio duplo, samo kako ne bih imao problema sa kojim sam se susretao kada mi HP dostavlja paket. 

 

Naime, baš sam nedavno imao neugodno iskustvo sa HP-om, jer jednostavno nisu mi isporučivali paket, niti me je itko obavijestio da je isti stigao i da čeka.

Da, skratim priču na kraju sam preko tracking broja morao sam ići po svoj paket. 

Obratio sam se pošti da mi se očituju, ne tražeći ništa drugo, nego objašnjenje, al' mi se još nitko nije očitovao.

 

Tako da pored priče sa startupovima, poradite na tome da poštari počnu raditi svoj posao,

jer će vas jednostavno vrijeme pregaziti kao državnu firmu koja hrani uhljebe koji ne rade nikako svoj posao, a žive od novaca raje.

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
18 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Locodel

HP vec godinama ne radi svoj osnovni posao kako treba pa isprobavaju alternative

PSN - darklydexter
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Locodel

Kad bi mi bar dali preuzeti paket koji je po trakingu stigao u poštu, nego one "dame" što sjede u pošti kažu, morate čekati da vam oštar ostavi listić, pa onda s listićem dođite preuzeti. Mislim ipak da nisu krivi poštari, nego organizacija dostave, jer ima tamo i onih koji ništa ne rade.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Loc
PzKpfw kaže...

 

Naime, baš sam nedavno imao neugodno iskustvo sa HP-om, jer jednostavno nisu mi isporučivali paket, niti me je itko obavijestio da je isti stigao i da čeka.

Da, skratim priču na kraju sam preko tracking broja morao sam ići po svoj paket. 

Obratio sam se pošti da mi se očituju, ne tražeći ništa drugo, nego objašnjenje, al' mi se još nitko nije očitovao.

 

I kod mene isto to. Paket po trackingu stigao u 9h ujutro u poštu (po plaćenoj usluzi je i trebao odmah do mene). Cijeli dan čekam doma, a od poštara ni p. Sutradan stiže uz ispriku "vaš je paket trebao stići jučer, ali smo imali puno posla".

16 godina
online
Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Locodel

Imao sam priliku razgovarati sa nekim više pozicioniranim ljudima iz HP-a i iako nije bila tema ali svaki puta sam im spomenuo da bi bilo super napraviti sustav dojave za pakete. Znači bilo bi dovoljno da moju adresu povežu sa mojim brojem mobitela (naravno ja im dajem taj podatak) pa kad njima dođe paket da mi pošalju poruku (njihova nativ aplikacija, SMS whatever).

Ne treba mi usluga da mi nosi doma jer te jednostavno ne radi. Em se paket izgubi em pokisne a dostavljaju kada radnog naroda nema doma. Naime neki od nas trebaju i raditi.

Nadalje kad bi imali i ormare u kojima bi ostavljali pakete, tipa Amazona vani, bilo bi idealno. Pošalju ti broj ormarića zajedno sa šifrom za otključavanje i ti lijepo kad stigneš odeš i preuzmeš paket. 

 

Eto, rješenja ima bezbroj ja samo spomenuh jedno od mogućih ali teško je takav sustav pokrenuti iako su svjesni da pismena više nisu core business već paketna dostava.

 

 

Democracy is not for the people
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Loc
JudgeDredd kaže...

Imao sam priliku razgovarati sa nekim više pozicioniranim ljudima iz HP-a i iako nije bila tema ali svaki puta sam im spomenuo da bi bilo super napraviti sustav dojave za pakete. Znači bilo bi dovoljno da moju adresu povežu sa mojim brojem mobitela (naravno ja im dajem taj podatak) pa kad njima dođe paket da mi pošalju poruku (njihova nativ aplikacija, SMS whatever).

Ne treba mi usluga da mi nosi doma jer te jednostavno ne radi. Em se paket izgubi em pokisne a dostavljaju kada radnog naroda nema doma. Naime neki od nas trebaju i raditi.

Nadalje kad bi imali i ormare u kojima bi ostavljali pakete, tipa Amazona vani, bilo bi idealno. Pošalju ti broj ormarića zajedno sa šifrom za otključavanje i ti lijepo kad stigneš odeš i preuzmeš paket. 

 

Eto, rješenja ima bezbroj ja samo spomenuh jedno od mogućih ali teško je takav sustav pokrenuti iako su svjesni da pismena više nisu core business već paketna dostava.

 

 

 nije to teško pokrenuti nego nema potrebe jer su državna firma i boli ih đon za konkurentnost dok lova stiže radili/ne radili. Evo sad im plenki skupa u paketu sa ostalim uhljebima još daje i povišice. milina

PSN - darklydexter
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Loc
Kaj ocekivat od firme gdi rade uhljebi?

Sve se moze kad se hoce ali u posti ocito nema interesa, volje ili mozda ni znanja posto se ekipa zaposljava prek veze.

Cisto informacije kak je u Austriji. Znaci imam app od Poste gdi mi isti tren iskace popup kad negdi netko u EU pripremi paket za mene. Recimo narucim nekaj na Amazonu i za pet minuta negdi netko u skladistu pokrene pakiranje a meni dolazi poruka da je Amazon poceo pakirat robu. Aplikacija prati svaki korak paketa i sve do zadnjeg dana imam opciju preusmjeravanja paketa na drugu adresu. Ako me nema doma u appu imam zutu ceduljicu s kojom mogu na postu ili do onih sanducica koji skeniraju barcode pa otvore vrata iza kojih je moj paket. Znaci u 99% slucajeva ni ne moram pricat s djelatnicima poste nego vani pokupim paket iz "abholstation".
Kaj mi se dopada i kaj mislim uzeti je E-Postanski sanducic. Znaci djabaleske je ako se ne varam i svu postu koja dolazi oni otvaraju skeniraju te stavljaju u taj digitalni postanski sanducic u pdf formatu. Znaci postar vise ne mora nositi postu, ne mora se gubiti po zgradi i gubiti postu a ja si zasparam skiniranje racuna te meni bitnih pisama.

Ovo sve nabrojano AT posta ima vise od pet godina. HR posta bude to imala za pedeset godina i to ako.
9 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Locodel

Isto i u njemackoj. Nego jebeni DPD sugavi kopija i to gora kopija hrvatske poste.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Loc
Ezio kaže... 

 nije to teško pokrenuti nego nema potrebe jer su državna firma i boli ih đon za konkurentnost dok lova stiže radili/ne radili. Evo sad im plenki skupa u paketu sa ostalim uhljebima još daje i povišice. milina

 

Da mogao bih se složiti. Doduše nije samo državno vlasništvo problem već i monopol koji je hebeno destimulirajući za razvoj. Ali pitanje je i mentaliteta naroda jer ovakva situacija postoji i u drugim državama ali oni imaju svijest boljitka društva a kod nas se svede na uhljebljivanje i da je meni dobro.

BTW plenkijev potez nije povećao plaće u HP-u jer mislim da oni nisu državni službenici.

 

 

Democracy is not for the people
16 godina
offline
Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Locodel

Evo ja čekam danas točno 14 dana za dostavu paketića između dva grada u Rh udaljena 127km. 10 dana na trackingu stoji kako je paket u uredu pošiljatelja, a sada zadnjih pet dana stoji da je u uredu primatelja. Ni ured pošiljatelja ni ured primatelja nemaju pojma gdje je.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Loc
Sve je to do poštara, on je ta odredišna spona. Zato ću ja ispričavati o svome poštaru Slaveku. Najbolji je na cijelom svijetu i ne bih ga mijenjao ni za što. Radi već preko 30 godina u kvartu, svaki paket dostavljen bez obzira na veličinu, nikad ne komplicira, uvijek osmijeh na licu bez obzira na vremenske prilike, srdačnost, susretljivost, profesionalnost za poželjeti. Kad god mu je neka zamjena, uvijek je bilo nekih problema. Zato sam sretan sa svojim Slavekom koji voli svoj posao, voli ljude i najbolji mogući rezultati se vide.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 12:53 (ivaninho).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Locodel

Tak je, nema tu napretka dok im najbolji odlaze jer ne žele raditi posao za trojicu koji sjede i ne rade ništa. Dok mi nije otišao moj stari poštar (dao otkaz i otišao voziti kamion) sva pošta i paketi stizali uredno i na vrijeme. Sada kaos. Evo šta mi piše za paket:

  • Sep 27, 2019
  • 3:31pm
  • YOUR SHIPMENT HAS ARRIVED AT THE POSTAL OPERATOR OF THE COUNTRY OF DESTINATION AND WILL BE DELIVERED IN THE COMING DAYS.

Još uvijek ništa od paketa, i nije samo ovaj nego cijelu ovu godinu od kad je moj poštar otišao pošta i paketi stižu s velikim kašnjenjem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Loc
ivaninho kaže...
Sve je to do poštara, on je ta odredišna spona. Zato ću ja ispričavati o svome poštaru Slaveku. Najbolji je na cijelom svijetu i ne bih ga mijenjao ni za što. Radi već preko 30 godina u kvartu, svaki paket dostavljen bez obzira na veličinu, nikad ne komplicira, uvijek osmijeh na licu bez obzira na vremenske prilike, srdačnost, susretljivost, profesionalnost za poželjeti. Kad god mu je neka zamjena, uvijek je bilo nekih problema. Zato sam sretan sa svojim Slavekom koji voli svoj posao, voli ljude i najbolji mogući rezultati se vide.

 kloniraj ga i odmah nekoliko primjeraka na trešnjevku. 

 

pe se: prek pošte dobivam samo račune (začudo, iznimno uredno i redovito) i takve sitnije incidente (kovertirane). inače, imam dobra iskustva s hp-express (ima toga još?) kao pošiljatelj: predano u 12 u zg (redovna pošiljka, niš posebno), sutra u 9 bilo u jelsi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 13:53 (Ajar).
15 godina
offline
Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Locodel

Svi padaju u nesvjest na rijec startup, a meni ovo izgleda kao praonica para, sta oni mogu ponuditi HP-u sa godisnjim prometom od 100k €?

 
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Loc
Bono kaže...

Svi padaju u nesvjest na rijec startup, a meni ovo izgleda kao praonica para, sta oni mogu ponuditi HP-u sa godisnjim prometom od 100k €?

 Sa ovim modelom ne moraju postari vise raditi dostavu, vec gradjani. Pokupis tipa sa ulice i kazes mu dostavi ovaj paket dobit ces za gablec (dobro malo karikiram). Sto otvara prostor da se postari bave malo smislenijim poslovima; prodajom krunica, osiguranja i wc papira. 

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Loc
O_O_O kaže...
Bono kaže...

Svi padaju u nesvjest na rijec startup, a meni ovo izgleda kao praonica para, sta oni mogu ponuditi HP-u sa godisnjim prometom od 100k €?

 Sa ovim modelom ne moraju postari vise raditi dostavu, vec gradjani. Pokupis tipa sa ulice i kazes mu dostavi ovaj paket dobit ces za gablec (dobro malo karikiram). Sto otvara prostor da se postari bave malo smislenijim poslovima; prodajom krunica, osiguranja i wc papira. 

 To vec rade, bave se sa svime samo ne dostavom. Kad su shoppingu mogu kupiti sim tam, potrcko i slicne dostavne firme. Neke od njih i rade vise od 3 godine.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 16:02 (Bono).
4 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Loc
A zar je ovo uopće trebalo otkupiti?? U HP ne postoji nitko makar s kvocijentom sobne temperature koji bi mogao doći sam na ideju da je 2+2=4, te da ovakav način dostave u SADu postoji već 10 godina, nego treba dati milijune nekom Stevici, i to NAŠE milijune? Ako je Stevica išta dobio... a najvjerojatnije je brke omastio neki foteljaš u HP, kako se to već radi u Lijepoj našoj (silovanoj).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Hrvatska pošta preuzela startup za dostavu Locodel

Cudno mi je to da postar dostavi paket a niti te ne obavijesti. Brat kupio iz USA duks 60 eura, prepakirali ga u Nizuzemskoj nema carine. Na trackeru je pisalo da prvi dan nisu uspijeli dostaviti paket te da ce pokusati drugi dan! Moj bad! Drugi dan brat sidje u haustor zgrade i nadje paket, ono, niti je zvao, niti javio, ni mobitelom iako su imali broj. Nije neki veliki novac ali ostanes zapanje kako ih nije previse briga! Kuzim da su samo ljudi i da i oni imaju puno posla, ali izgleda mi da ih nije previse strah za svoj poso!Da naprave neku apk pa da se ocijenjuje usluga, npr kao Uber taxi, mislim da im nije bitno! Dok imaju slobodne vikende i praznike, 7h-15h, sigurnu placu, ..nista se nece promijeniti! Nije to samo do postara, vec do uprave, a nakraju i do drzave kojoj nije previse bitno da im narod bude u blagostanju! Dok imaju "mir" njima je sve OK! Nazalost.

Odmori se u Istini!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice