Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

poruka: 500
|
čitano: 144.052
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva".
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
kiki_b kaže...
191x7 kaže...

Povoljan dvb-t2 hevc prijemnik s Androidom?

Pridružujem se pitanju.
Ja sam gledao ove MECOOL prijemnike. Samo nisam 100% da li je tuner HEVC. Jer pitam jednog sellera kaže da je, pitam drugog za isti proizvod kaže da ne. Morat ću malo više istražiti.

https://s.click.aliexpress.com/e/Kk89YqZ2

 u spec ovog modela piše da je hibrid s DVBt-2 tunerom... dakle morao bi podržavati hevc tuner, je li.

 

Mecool M8S Plus DVB TV box is new hybrid box integrating Android and DVB-T2 functions. With ultra thin shell, M8S Plus DVB connect your TV or LCD monitor via HD cable. The box can play free movies through apps after connecting Internet. Also you can enjoy online video chat through M8S Plus DVB. Amlogic S905D high performance chipset allow you to search DVB-T/T2 channels fast. 

 

E, sad, bolje je pitati nekoga tko je kupio nešto slično jer može biti i muljaža kao i s gornjim Samsung tv-om.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
DVB-T2 je tuner, a hevc je codec. Tuner može biti uparen i s drugim codecima i ne znači da odmah podržava sve codece jer ima T2.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Znamo to.

Zato je bitno provjeriti podržava li h265...

Npr. televizori od 2017 100% podržavaju h265 codec.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Evo moj LG je od 2015 i podržava koliko vidim klik.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Taraba kaže...

Evo moj LG je od 2015 i podržava koliko vidim klik.

 

DVB-T2 može biti i MPEG4 što je starije kodiranje (npr stari HRT2 HD). Ako piše DVB-T2 ne znači da podržava HEVC.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
kiki_b kaže...
bojan111111 kaže...

Imam telku 55" UHD 4K Smart TV UE55JU6872 serija 6, piše da ima dvb-t2, živim u Zagrebu, zajednička antena na zgradi. Ne nalazi mi niti jedan hd program. Negdje sam tu našao da je potrebna manja korekcija sustava u zgradama sa zajedničkim antenskim sustavom pa me zanima da li je itko to već radio i o kakvim se točno korekcijama radi jer ako to ostavim da obavi predstavnik stanara znaći da će mo svi ostat bez slike. 

Stavi na ručnu pretragu, kanal 40. Ima li signala, gubi li se signal?
Ako signala nema ili bježi, treba otići antenu malo okrenuti da dobiješ dobar signal na 40 kanalu, onda ćeš dobiti i HD programe.

 

Tv treba podržavati T2 hevc h.265, jer imaš i T2 koji ne podržava koji je h.264 i onda nema gledanja HD kanala kod nas :)
(Nisam provjeravao za tvoj TV podržava ili ne)

 

Svi smart samsunzi od 2015. na dalje podržavaju T2 HEVC. Od najmanjeg 32J55xx pa na više:)

 

http://www.televizniweb.cz/wp-content/uploads/2018/06/Samsung-seznam-kompat.-TV-DVB-T2-HEVC-k-2018.xls

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 14:53 (Flagship).
5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Taraba kaže...

Evo moj LG je od 2015 i podržava koliko vidim klik.

I LG od 2015. 4K modeli, pojedini 1080p a od 2016 i 2017. na dalje gotovo svi.

 

http://www.televizniweb.cz/2018/06/prechazite-na-ceske-dvb-t2hevc-zkontrolujte-si-kompatibilitu-sveho-starsiho-televizoru/

8 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
191x7 kaže...

DVB-T2 može biti i MPEG4 što je starije kodiranje (npr stari HRT2 HD). Ako piše DVB-T2 ne znači da podržava HEVC.

 Vidim da si pogledao specifikaciju .... samo sam rekao da moj iz 2015 podržava h256 codec 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 15:05 (Taraba).
13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Taraba kaže...
191x7 kaže...

DVB-T2 može biti i MPEG4 što je starije kodiranje (npr stari HRT2 HD). Ako piše DVB-T2 ne znači da podržava HEVC.

 Vidim da si pogledao specifikaciju .... samo sam rekao da moj iz 2015 podržava h256 codec 

Prvo, specifikacije proizvoda gledaju se na stranicama proizvođača, a ne na nekoj random stranici koju si pronašao na internetu. Drugo, ima dosta televizora koji se reklamiraju da podržavaju HEVC, a zapravo ga ne podržavaju kompletno. Recimo, tuner koji se nalazi u televizoru ne podržava HEVC kodiranje, ali televizor uredno može pročitati HEVC sadržaj reproduciran s USB-a.

8 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Marko :D kaže...

Prvo, specifikacije proizvoda gledaju se na stranicama proizvođača, a ne na nekoj random stranici koju si pronašao na internetu. Drugo, ima dosta televizora koji se reklamiraju da podržavaju HEVC, a zapravo ga ne podržavaju kompletno. Recimo, tuner koji se nalazi u televizoru ne podržava HEVC kodiranje, ali televizor uredno može pročitati HEVC sadržaj reproduciran s USB-a.

 Veliš to meni, a ti imaš moj modela tv pa to znaš ili random lupaš u želji da ispadneš pametan. Bez obzira na tvoj komentar, da ovo su točne specifikacije modela kojeg posjedujem.

9 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Gdje se može provjeriti kako se mjenja situacija sa puštanjem novog signala? Mene zanima konkretno za Rijeku. Ili će svi ostali osim Zagreba dobiti u 6mj na godinu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
matrix777 kaže...

Gdje se može provjeriti kako se mjenja situacija sa puštanjem novog signala? Mene zanima konkretno za Rijeku. Ili će svi ostali osim Zagreba dobiti u 6mj na godinu?

 do 15.11. bi trebalo biti pušteno u svim regijama.

nemam za potpis
6 godina
protjeran
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Nije točno. 

Lupaju gluposti kao Sanaderovo micanje antena s kuća.

Do svibnja 2020 ćemo se načekati za HD u HEVc-u u većem dijelu Hrvatske.

Zagreb i okolicu se ne brinem..tu vrijedi taj 15. studeni. Bitno je pokriti Zagreb i širu okolicu a mi ostali ćemo se načekati.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Taraba kaže...
Marko :D kaže...

Prvo, specifikacije proizvoda gledaju se na stranicama proizvođača, a ne na nekoj random stranici koju si pronašao na internetu. Drugo, ima dosta televizora koji se reklamiraju da podržavaju HEVC, a zapravo ga ne podržavaju kompletno. Recimo, tuner koji se nalazi u televizoru ne podržava HEVC kodiranje, ali televizor uredno može pročitati HEVC sadržaj reproduciran s USB-a.

 Veliš to meni, a ti imaš moj modela tv pa to znaš ili random lupaš u želji da ispadneš pametan. Bez obzira na tvoj komentar, da ovo su točne specifikacije modela kojeg posjedujem.

Jedini način da budeš 100% siguran da televizor podržava DVB-T2 HEVC je da napraviš pretragu kanala (kada se isti pokrenu na tvom području). Ako TV kanale pronalaziš i slika se normalno prikazuje (bez artefakta), znači da je televizor 100% kompatibilan.

 

Nisi rekao da si to testirao; rekao si da "vidiš" i u poruku stavio poveznicu na neku stranicu...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 18:27 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Anđeo bez falinge kaže...

Nije točno. 

Lupaju gluposti kao Sanaderovo micanje antena s kuća.

Do svibnja 2020 ćemo se načekati za HD u HEVc-u u većem dijelu Hrvatske.

Zagreb i okolicu se ne brinem..tu vrijedi taj 15. studeni. Bitno je pokriti Zagreb i širu okolicu a mi ostali ćemo se načekati.

 do sad  su se držali rokova

nemam za potpis
12 godina
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Zahvaljujem na informacijama, znači imam dvb t2 hevc 265 pa je problem u anteni na zgradi. Na automatskom traženju mi ne nalazi a probati ću ručno na 40.kanalu a ako i to ne radi onda zvati nekog majstora da porikhta bolje antenu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

nije stvar u rihtanju antene nego u antenski zgradni sustav (koji nije za nove kanale, kao kabelska..). Dok se kanali ne dodaju (ili dodatna oprema za nove kanale ili promjen apostojećeg-starog na novi..) nećeš loviti. Možeš nekom svojojm antenom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
191x7 kaže...
Taraba kaže...

Evo moj LG je od 2015 i podržava koliko vidim klik.

 

DVB-T2 može biti i MPEG4 što je starije kodiranje (npr stari HRT2 HD). Ako piše DVB-T2 ne znači da podržava HEVC.

Realno i znači baš to, jer dosta renomiranih brendova danas(2017 godina pa dalje) više uopče posebno ne ističe ono DVB-T2/H265 ili HEVC Dekoder.

 

Brend koji drži do sebe i kojeg ne vode budaletine, pa niti u ludilu na modelima 2018/2019 ne bi ugradio klasičan DVB-T2 MPEG4 dekoder.

 

Kao primjer Hisense(modeli za EU tržište), i kao primjer jedan od modela koji se može kupit na domačem HR tržištu. 

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H32B5600/

 

Ako ideš na službenu englesku stranicu, na mjestu za takve tehnikalije pored DVB-T2 nema nikakvih dodatnih oznaka kao H265 ili HEVC.

 

https://hisense.co.uk/tvs/all-tvs/b5600/

 

 

 

Skoknimo sad na vrlo poznati Češki Alzashop.Izabereš Hisense brend, pa ljevo klikneš na DVB-T2 HEVC eto kaj dobiješ.Svi modeli podržavaju prijem HEVC DVB-T2 signala.Kad klikneš na bilo koji model televizora, drugi link uz svaki model imaš zlatni okrugli štambilj da je testirano ili potpuno očekivano da prima HEVC signal emitiranja.To je Češka a ne Hrvatska, pa Česi sve fino testiraju i tu nema nikakve zabune.Realno nisu trebali niti testirat, ili daj si zamisli Hisense(Kinezi nisu budale) debakla da su u 2018/2019 modele ugurali stari model DVB-T2 prijemnika.

 

https://www.alza.cz/televize-dvb-t2/hisense/18859564-v6822.htm#f&cst=0&cud=0&pg=1&prod=&par956=956-127625&sc=808

 

https://www.alza.cz/EN/32-hisense-h32b5600-d5608202.htm

 

 

 

Zakaj sam izabral baš Hisense primjer, pa eto zato jer oni u zadnje vrjeme debelo sponzoriraju UEFA ili FIFA nogomet. Hrvateki obožavaju gledat nogomet, i da uživaju prat u Gorenje vešmašinama+Hisense je vlasnik Gorenja=užitak u HD nogometu i čist veš.

 

Marko :D kaže...

Prvo, specifikacije proizvoda gledaju se na stranicama proizvođača, a ne na nekoj random stranici koju si pronašao na internetu. Drugo, ima dosta televizora koji se reklamiraju da podržavaju HEVC, a zapravo ga ne podržavaju kompletno. Recimo, tuner koji se nalazi u televizoru ne podržava HEVC kodiranje,ali televizor uredno može pročitati HEVC sadržaj reproduciran s USB-a.

Da, ali jedno i drugo nisu za usporedbu, to su u praksi kruške i jabuke jel.

 

Žuto su multimedijalne hardverske ARM SoC AV tehnikalije(opet Hisense primjer), a zeleno je več par godina hardverski standard DVB-T2 HEVC prijema signala.

 

Hisense je vrlo detaljan, jer fino navodi šta hardverski podržava/Processor features navedeni ARM SoC.

 

 

 

DMP Play Format, kao što vidiš niti tu uopče nije naveden H265 ili jer realno nema potrebe.Bilo koji video Container može sadržavat HEVC video codec, recimo vrlo popularni MP4 ili MKV itd.

 

 

 

Svi televizori jašu na ARM SoC-evima, i najbitnije je ono kaj oni mogu izgurat+današnji standardni DVB-T2 HEVC hardver.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 22:35 (rambox).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Priča je o modelu iz 2015, a ti pričaš o standardima u 2018/2019.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
MrBlc kaže...
Priča je o modelu iz 2015, a ti pričaš o standardima u 2018/2019.

 Točno.

 

Npr jedan od mojih televizora iz 2014 svugdje ima naveden dvb-t2 kojeg i podržava, samo što je u pitanju mpeg4 koji je onda bio aktualan. Pitao sam LG, ne podržava hevc.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
10 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Kaj ak imam DVB-T2 prijamnik, ali s HEVC 264 kodiranjem?

13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
The_Fichek kaže...

Kaj ak imam DVB-T2 prijamnik, ali s HEVC 264 kodiranjem?

Televizor ti jednostavno neće pronaći HEVC (H.265) kanale. Ili će ih pronaći, ali neće imati slike.

15 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
The_Fichek kaže...

Kaj ak imam DVB-T2 prijamnik, ali s HEVC 264 kodiranjem?

 -ne postoji hevc-264 tj H.265=HEVC dok je stariji H.264 =AVC ili 265 je upgrejdani, he+avc 264=hevc.

odgovor, za prijem novih kanala kodiranih h.265 treba 265 dekoder. Bez tog, stariji ostaju na starom dok se signal ne ugasi a tad jednako kao sa starim analognim prijemnicima (smeće).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 18:42 (ihush).
10 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Hvala na odgovorima. Evo slika o čem se radi. Pretpostavljam da to nije H.265, inače bi vjerojatno bilo spomenuto, a receiver je iz 2014.

15 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
The_Fichek kaže...

Hvala na odgovorima. Evo slika o čem se radi. Pretpostavljam da to nije H.265, inače bi vjerojatno bilo spomenuto, a receiver je iz 2014.

 točno, nije.. + hevc je kao standard usvojen tek 2013-14.. i proizvodi na tržištu su tek 2015-16.. (nadalje) + moguće starije zalihe. Kao relativna granica bi bila 2016ta, tj sve što se prodaje u EU bi moralo biti usklađeno s tim standardnom i 99% uređaja nakon tog podržava. Pošto je tvoj tv iz 14te, tad je to normalno, tj samo neki demo-najnovij model je u to vrijeme mogao imati hevc.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Tako je, ovaj prijemnik ne podržava HEVC.

 

MPEG-4 (Part 10) = H.264 = AVC (ono što ti prijemnik podržava)

MPEG-H (Part 2) = H.265 = HEVC (ono što ti prijemnik mora podržavati)

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 18:51 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Može preporuka tako nekog receivera onda, kad se već dopisujemo :) Isplati li se kupovati vani, npr: https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20191108024313&SearchText=DVB-T2+hevc+265 ili ništa osim ~50kn ne gubim kupnjom u HR: https://www.nabava.net/search.php?q=dvb+t2+265, tipa SYNERGY T-202 ili VIVAX IMAGO DVB-T2 181 koji su prvi na listi, koji od njih dva? Signal se lovi sobnom antenom, IPTV i YT nebitni.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2019 12:12 (The_Fichek).
6 godina
protjeran
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Kupi nešto iz trgovine koja ti je blizu da možeš krš odmah vratiti ako ne povuče novokodirane programe. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Taman editao post, Vivax ili Synergy ili nešto treće u HR? Ili su ovi jeftiniji krš naspram kineskih..? Ne kužim se u procesore za receivere, bilo bi zgodno da daljinski ima čim manji delay i da ne lovi samo, ako se uperi drito u receiver. Neutrino mobile je blizu, ali nije problem otić do Ronisa na velesajmu, bilokoje poslovnice koja je u Zg.. Svi ti receiveri imaju EPG kolko vidim i PVR snimanje.

7 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Fichek, bolje ga kupi online i onda ga možeš u roku 14 dana vratiti bez ikakvog objašnjavanja. Ovako kad kupiš u radnji nebuš samo tako ostvario povrat love.

Ako imaš stabilan i brzi flat net, razmisli i o android Tv boxu...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice