Hrvatski Photomath integriran u Snapchat

poruka: 10
|
čitano: 4.247
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski Photomath integriran u Snapchat".
15 godina
offline
Hrvatski Photomath integriran u Snapchat

još uvijek, unatoč proteklom vremenu, a kao bivši prosvjetar, ne vidim ama baš nikakvu korisnu svrhu ovog programa, osim za varanje na kontrolnjacima i ispitima. nešto poput ovoga:

 

 

za učenje matematike potreban je dobar učitelj, zainteresiran učenik (barem prosječno inteligentan), papir/ploča i olovka/kreda. može i knjiga borisa demidoviča. telefon - ne može. ova aplikacija je, ako joj je svrha to što govore, kolosalan potpun promašaj. ako je svrha bila razvoj prepoznavanja rukopisa, to je drugi par kobasa. broj preuzimanja govori zapravo o broju varalica/lijenčina/džabalebaroša/lopina/parazita (rekle bi rvat'ne: snalažljivih) koje će i ostatak života pokušati provesti na tuđoj grbači. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 8 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Photomath integriran u Snapchat
Ajar kaže...

još uvijek, unatoč proteklom vremenu, a kao bivši prosvjetar, ne vidim ama baš nikakvu korisnu svrhu ovog programa, osim za varanje na kontrolnjacima i ispitima. nešto poput ovoga:

 

 

za učenje matematike potreban je dobar učitelj, zainteresiran učenik (barem prosječno inteligentan), papir/ploča i olovka/kreda. može i knjiga borisa demidoviča. telefon - ne može. ova aplikacija je, ako joj je svrha to što govore, kolosalan potpun promašaj. ako je svrha bila razvoj prepoznavanja rukopisa, to je drugi par kobasa. broj preuzimanja govori zapravo o broju varalica/lijenčina/džabalebaroša/lopina/parazita (rekle bi rvat'ne: snalažljivih) koje će i ostatak života pokušati provesti na tuđoj grbači. 

Nemoj biti zavidan i čangrizav da ti ne pređe u naviku.

 

Aplikacija je odlična i malo pomakni vidike da shvatiš koji joj je cilj. Iz te aplikacije se izrodila aplikacija za američke izbore koja je skeniranjem osobne iskaznice ubrzala proceduru na biralištima. Isto tako sama aplikacija je odlična za roditelje kojima pomogne da dođu do postupka kada pregledava zadaću djetetu. Ali pošto si ti fokusiran na varanje i sve gledaš crno nema potrebe objašnjavati.

9 godina
neaktivan
offline
Hrvatski Photomath integriran u Snapchat

U zadnje vrijeme srecem mnogo ljudi koji ne znaju osnove matematike. + - X / do 100

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Photomath integriran u Snapchat
Kolacic kaže...

U zadnje vrijeme srecem mnogo ljudi koji ne znaju osnove matematike. + - X / do 100

 Realno, ja bez obzira koliko znam da je sinus ili kosinus od 45 stupnjeva korijen od dva kroz dva, svaki put to provjerim na kalkulatoru. Ista stvar je sa 6 + 7 ili neznam, 7 puta 9.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
offline
Hrvatski Photomath integriran u Snapchat

 

Ah, ljudi, vi ste na krivom kolosijeku...Nije ova aplikacija za varanje, jer koga ćeš u stvari varati. Samoga sebe. To je nešto najgore, kaj ti se može dogoditi u životu.

O.K., provlači se niškoristi, balavudrija, lijenčine...al' to su ionako luzeri i bez odličnog komada softvera kao što je Photomath.

 

Drago mi je za tu ekipu koja radi tamo., što niže uspjeh za uspjehom. 

Tako treba.

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski Photomath integriran u Snapchat
ivan599 kaže...

 Iz te aplikacije se izrodila aplikacija za američke izbore koja je skeniranjem osobne iskaznice ubrzala proceduru na biralištima. 

 ovo je upravo ono ostalo o čemu sam pisao. ovo kao podloga nečem korisnom. ipak, ostaje činjenica da se ukine dopuštenje mobitela na ispitima iz matematike, 90% bi pljusnulo. a matematici je pedagoška namjena rijetko u domeni izračuna. primarno je naučiti "subjekt" logičkom razmišljanju i zaključivanju. ako dobije sve na gotovo (a ovako dobiva) ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
protjeran
offline
Hrvatski Photomath integriran u Snapchat

Sto to znaci ucenicima za vrijeme ispita znamo i sami. Koliko je dobra toliko je i losa.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Photomath integriran u Snapchat
Photomath unistava mladost Oleze
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski Photomath integriran u Snapchat
Nisu sva djeca kao naša Balkaska da varaju 😂
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatski Photomath integriran u Snapchat

za svoj stav "protiv" dao sam argumente osnovane na recenzijama diljem svijeta, dostupnima na internetu (kao što je ova, primjerice). na stranu to što aplikacija "X" (kao nepoznanicu) miješa sa znakom množenja ("x", ne"*"!). to je razumljivo jer nikad i nigdje nismo asterisk rabili u tu svrhu (ponekad točku "•" između dva broja). svi recenzetni u tekstovima ocjenjivanja imaju rečenicu "IF used properly ..." i "...it's tempting to cheat". prije svih ostalih zakona ionako vrijedi murphyjev. nema do papira, olovke i uključenja mozga (da "rula nadmoćno i roka na najjače"). čak niti BUG nikad nije otišao dalje od panegirika autoru, ne propitujući praktičnu svrhu te aplikacije. i sad, iznad, nema argumenata za neslaganje s mojim "opažanjima". tek jedan forumaš naveo je moguću širu primjenu (OCR, u osnovi).

 

donedavno ovakav "alat" nije postojao pa se valjalo (pom)učiti i razumjeti postupak. gimnasticirati mozgom. ako znaš postaviti zadatak (shvatiti smisao problema), već imaš glavninu rješenja. zanima me što bi Dragan, kao inženjer matematike (NE kao mobitelaš aplikacionist i glorifikator "rvackog poduzetništva i sratupa"), imao za napisati o tome. kako bi to njemu bilo pomoglo tijekom studija? volio bih da imam krivo no 99% naučene matematike kao takve nikome više nije trebalo u životu, ali vještina razmišljanja i logičkog pristupa jest. matematika je sredstvo, a ne cilj. ova aplikacija je sama sebi svrha za većinu "preuzimatelja".

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice