Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura poz

poruka: 57
|
čitano: 13.756
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura poz".
9 godina
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura
ivanzu kaže...
bačela kaže...

 Ovan Gregor pjeva u crkvi.. On nije bijel nego crn. Asocijacija je jasna. Provokacija i bogohuljenje.

A zašto  Gregor  nije  pjevao u sinagogi ili  džamiji? 

Uvrijeden sam jer crnu boju smatras provokacijom. 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura
ivanzu kaže...
bačela kaže...

 Ovan Gregor pjeva u crkvi.. On nije bijel nego crn. Asocijacija je jasna. Provokacija i bogohuljenje.

A zašto  Gregor  nije  pjevao u sinagogi ili  džamiji? 

Uvrijeden sam jer crnu boju smatras provokacijom. 

 Ti zezaš ili slabije shvaćaš? Citiram Barbaru Kovačević:"Frazem crna ovca obično se odnosi na osobu koja se svojim ponašanjem ili stavovima razlikuje od svoje sredine ili okružja, tj. koja je iznimka u lošemu smislu. . Crna se ovca ističe u stadu dominantnih bijelih ovaca, a stočari je smatraju manje vrijednom jer njezina vuna nije pogodna za daljnju obradu – bojenje. Također, oblikovanju frazeološkoga značenja i negativne konotacije pridonosi simbolika crne boje koja uključuje sem ‘zlo, loše’. Frazem crna ovca pojavljuje se   u većini europskih jezika: eng. the (a) black sheep , njem. das schwartze Schaf , franc. le mouton noir de la famille, tal. la pecora nera , češ. černá ovce , polj. czarna owca, grč. τομαύροπρόβατο <τηςοικογένειας>, mađ. a fekete bárány a családban

5 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura
Visak kaže...
bačela kaže...

 Ovan Gregor pjeva u crkvi.. On nije bijel nego crn. 

 Sad bi još odlučivao tko smije u crkvu? Naravno crni nisu dobrodošli...

Kad se Isus rađao ovce uokolo nisu nikoga smetale.

 

Stvarno moraš biti žešći snowflake da ovo smatraš uvredom

 Ti zezaš ili slabije shvaćaš? Citiram Barbaru Kovačević:"Frazem crna ovca obično se odnosi na osobu koja se svojim ponašanjem ili stavovima razlikuje od svoje sredine ili okružja, tj. koja je iznimka u lošemu smislu. . Crna se ovca ističe u stadu dominantnih bijelih ovaca, a stočari je smatraju manje vrijednom jer njezina vuna nije pogodna za daljnju obradu – bojenje. Također, oblikovanju frazeološkoga značenja i negativne konotacije pridonosi simbolika crne boje koja uključuje sem ‘zlo, loše’. Frazem crna ovca pojavljuje se   u većini europskih jezika: eng. the (a) black sheep , njem. das schwartze Schaf , franc. le mouton noir de la famille, tal. la pecora nera , češ. černá ovce , polj. czarna owca, grč. τομαύροπρόβατο <τηςοικογένειας>, mađ. a fekete bárány a családban

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura
Meni se čini da ti ne shvaćaš. Georg je odabran kao maskota kompanije. Sigurno nisu htjeli asocirati na nešto manje vrijedno ili đavla, to baš nije recept za dobru prodaju, nego su htjeli reći da su drugačiji od ostalih telekoma. I sad imaju tu svoju maskotu i dolazi Božić, rođenje Jaganjca Božjeg i oni u tu janjeću priču ubace svoju maskotu, takvu kakva već je, crna. Sve je u pozitivnom tonu, nema traga izrugivanju. Ali tko se hoće uvrijediti smislit će već nešto i izvući iz konteksta što mu treba.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
neaktivan
offline
Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura poz

Zar je moguće da na ovom visokosofisticiranom znanstvenom portalu postoje čitatelji koji ne znaju

za frazeme  crna ovca ili bijela vrana. U nekim jezicima postoji i crni labud.

 
0 3 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura
Visak kaže...
Meni se čini da ti ne shvaćaš. Georg je odabran kao maskota kompanije. Sigurno nisu htjeli asocirati na nešto manje vrijedno ili đavla, to baš nije recept za dobru prodaju, nego su htjeli reći da su drugačiji od ostalih telekoma. I sad imaju tu svoju maskotu i dolazi Božić, rođenje Jaganjca Božjeg i oni u tu janjeću priču ubace svoju maskotu, takvu kakva već je, crna. Sve je u pozitivnom tonu, nema traga izrugivanju. Ali tko se hoće uvrijediti smislit će već nešto i izvući iz konteksta što mu treba.

 A meni se čini da ti ne shvaćaš. Meni  taj oglas bje  krajnje uvredljiv. I ne samo meni. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura
Shvaćam, ali ti ne shvaćaš da je problem u tebi, a ne u oglasu.

I nisu ti još rekli sa je Srednji vijek završio i da to što je netko drugačiji ili crn više nije razlog da ga se smatra manje vrijednim.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura
bačela kaže...
Visak kaže...
Meni se čini da ti ne shvaćaš. Georg je odabran kao maskota kompanije. Sigurno nisu htjeli asocirati na nešto manje vrijedno ili đavla, to baš nije recept za dobru prodaju, nego su htjeli reći da su drugačiji od ostalih telekoma. I sad imaju tu svoju maskotu i dolazi Božić, rođenje Jaganjca Božjeg i oni u tu janjeću priču ubace svoju maskotu, takvu kakva već je, crna. Sve je u pozitivnom tonu, nema traga izrugivanju. Ali tko se hoće uvrijediti smislit će već nešto i izvući iz konteksta što mu treba.

 A meni se čini da ti ne shvaćaš. Meni  taj oglas bje  krajnje uvredljiv. I ne samo meni. 

Sto si ga onda gledao?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura
ivanzu kaže...
bačela kaže...
Visak kaže...
Meni se čini da ti ne shvaćaš. Georg je odabran kao maskota kompanije. Sigurno nisu htjeli asocirati na nešto manje vrijedno ili đavla, to baš nije recept za dobru prodaju, nego su htjeli reći da su drugačiji od ostalih telekoma. I sad imaju tu svoju maskotu i dolazi Božić, rođenje Jaganjca Božjeg i oni u tu janjeću priču ubace svoju maskotu, takvu kakva već je, crna. Sve je u pozitivnom tonu, nema traga izrugivanju. Ali tko se hoće uvrijediti smislit će već nešto i izvući iz konteksta što mu treba.

 A meni se čini da ti ne shvaćaš. Meni  taj oglas bje  krajnje uvredljiv. I ne samo meni. 

Sto si ga onda gledao?

 Kakovo je to pitanje? Odgledao sam ga te shvatio kako mi je poruka neprihvatljiva. To se zove empirija. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura
Visak kaže...
Shvaćam, ali ti ne shvaćaš da je problem u tebi, a ne u oglasu.

I nisu ti još rekli sa je Srednji vijek završio i da to što je netko drugačiji ili crn više nije razlog da ga se smatra manje vrijednim.

 Ti si baš tvrdoglav. tebi oglas nije uvredljiv,a meni jest. I što ja tu trebam elaborirat?. Na Badnjak,24.12.2013 , zbog lavine prosvjeda,

dotična tvrtka je izdala priopćenje (koga zanima neka potraži) kojim su se pravdali . Pa zar bi oni to učinili da mnogim Hrvaticama i Hrvatima

nije zasmetalo?

 

 

6 godina
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura
Ajde 'bačela' prođi nas se!...to je samo reklama koja može smetati samo zadrtim vjernicima koji nemaju veze sa stvarnošću...naš Bog je najbolji Bog,bla,bla,bla!
 
7 1 hvala 1
12 godina
offline
Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura poz

Meni više smeta T-comov zmaj, pogana izmišljena i zla životinja koja bljuje vatru i zlostavlja poštene princeze koje nikome nisu zlo nanijele. Zmajske opcije. I tome bih ja trebao vjerovati?

 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura poz

Evo ti u inat još reklama s Gregorom. 

 

 

Živio Gregor! 

 
4 1 hvala 0
8 godina
offline
Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura poz

Citajuci ovu vijest, najavu, ili kako god....Ne mogu si pomoci, padaju mi na pamet jedni stari stihovi...

 

"Odlazi cirkus iz naseg malog grada....


Sirokim drumom sto izlazi na most. 
Odlazi cirkus i ja se pitam sada, Ko je domacin, a ko je bio gost"

 

Laku noc dame i gospodo.....


Eto i ova predstava je zavrsena.
Nadam se da ste uzivali u njoj.
Bilo je zadovoljstvo glupirati se za vas sve ove godine.

Nadam se da cemo se jos videti u nekom gradu
na nekoj drugoj predstavi u nekom drugom cirkusu."

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura
Damir22 kaže...

Citajuci ovu vijest, najavu, ili kako god....Ne mogu si pomoci, padaju mi na pamet jedni stari stihovi...

 

"Odlazi cirkus iz naseg malog grada....


Sirokim drumom sto izlazi na most. 
Odlazi cirkus i ja se pitam sada, Ko je domacin, a ko je bio gost"

 

Laku noc dame i gospodo.....


Eto i ova predstava je zavrsena.
Nadam se da ste uzivali u njoj.
Bilo je zadovoljstvo glupirati se za vas sve ove godine.

Nadam se da cemo se jos videti u nekom gradu
na nekoj drugoj predstavi u nekom drugom cirkusu."

Sve je to lijepo i krasno, ali nitko ne odlazi. Tele2 i dalje ostaje raditi na području RH; ni preuzimanje još uvijek nije odobreno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2019 22:16 (Marko :D).
8 godina
offline
Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura poz

Sto opet nema nikakve veze s onim sto meni pada na pamet.... 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura poz

Zar Telemach nije slovenski ? Nadam se da ce sa mobilnom tehnogijom uci i na trziste BiH. Ako im ponuda bude i u pola kao tv+net iste sekunde bih presao. Korisnik sam dugi niz godina, brzine su brutalne, konekcija stabilna...prezadovoljan.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura

Sjećam se još onih mafijaša. Isto dobar set reklama :D

5 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura
Mali322 kaže...
Ajde 'bačela' prođi nas se!...to je samo reklama koja može smetati samo zadrtim vjernicima koji nemaju veze sa stvarnošću...naš Bog je najbolji Bog,bla,bla,bla!

 Kojih to nas? Ateista? Anarhista? Nevjernika? Liberalnih salonskih ljevičara? Mir s Tobom !

5 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura
Bačela morat ćeš popiti nešto za smirenje. Vidim, gadno te opralo.

I brzo 3 očenaša i bar 4 zdravomarije. (hrv. bokmarije)!
Pis on ju, tu :P
5 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura

Ne treba meni  ništa za smirenje. Bilo mi je  53.

Nešto za smirenje treba upravo vama koji branite iritantne Gregor oglase.

Mir i dobro.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura
Ma najžešći su mi ovi vjernici, što ližu oltare...

Postoji samo moja vjera, moja je najbolja, sve druge treba ubit jer ne vjeruju u isto.

E samo da ta ekipa zivi i postuje u to sto vjeruje nebi se tako ponašala.

Jer nigdje se ne navidi da treba nekoga ubit, da treba nekiga osuđivati itd.

A ova ekipica je full kontra...
Zanimljivo je peomatrati vjernike...

Pogotovo katloke i pravoslavce na ovim prostorima....

Jedan drugoga ce mrzit...
A i jedna i druga vjera (makar je ista stvar)
Ne kaze da treba ubit i nekome nanest patnju i bola.

Al ajde nek su oni svi u pravu...
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura
bačela kaže...
Visak kaže...

 Ti zezaš ili slabije shvaćaš? Citiram Barbaru Kovačević:"Frazem crna ovca obično se odnosi na osobu koja se svojim ponašanjem ili stavovima razlikuje od svoje sredine ili okružja, tj. koja je iznimka u lošemu smislu. . Crna se ovca ističe u stadu dominantnih bijelih ovaca, a stočari je smatraju manje vrijednom jer njezina vuna nije pogodna za daljnju obradu – bojenje. Također, oblikovanju frazeološkoga značenja i negativne konotacije pridonosi simbolika crne boje koja uključuje sem ‘zlo, loše’. Frazem crna ovca pojavljuje se   u većini europskih jezika: eng. the (a) black sheep , njem. das schwartze Schaf , franc. le mouton noir de la famille, tal. la pecora nera , češ. černá ovce , polj. czarna owca, grč. τομαύροπρόβατο <τηςοικογένειας>, mađ. a fekete bárány a családban

 

Evo još jedna crna ovca

 

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
8 godina
protjeran
offline
Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura poz

A jes ti jaka usporedba, to si baš imao pripremljeno pa da nastaviš provocirat,inače ste ovdje poznati po provociranju i "ravnopravnosti" ali samo kad vama paše.

 

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura poz

Cijela ova rasprava koja se pokrenula na djelomično vezanu temu odlično prikazuje stanje našeg društva i zašto nam je kako nam je. Možemo se samo nadati da će odumiranje biti što bezbolnije, ali teško će tome biti tako.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2019 17:29 (devotion).
 
3 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura
loncaric kaže...

ak ce Telemach bit ono sto je u ostalim zemljam u okruzenju odmah prelazim na njih, btw. jos uvijek 5Mbs/500kbs wire internet u mojoj ulici, optika ili kabel se cine ko daleka buducnost nadam se da ce novi igrac nesto promjeniti 

Evo ti moj lični primjer kao kolege forumaša iz "zemlje u okruženju":

 

Dok mi nije došao Telemach (United Gorup) vozio sam se na državnom BHTelecomu (5Mbps download). Sada za manju cijenu imam 40 Mbps (8 puta brže, a da ne govorim da sam sa nekim Aneksom ugovora dobio maximalnu propusnot Ethernet kartice tj. 1 GbpE).

 

Što se tiče TV kanala tu da i ne govorim, sve što ima u HD je i u HD-u, primjerice HBO, HBO2 i HBO3 + oni Cinemax HD i Cinestar HD kanali. Praćenje Forumle 1 na 6 TV kanala (HD naravno) iz kojih svaki kanal snima drugom kamerom, tako da se F1 može gledati iz više uglova. Vraćanje svih 220+ kanala do 7 dana u nazad.

 

2 Telefonska broja (fiksna sa brdom besplatnim nečim, ne koriti nitko fisknu telefoniju pa u većini slučajeva oba telefona znaju biti često isražnjena). Prenos fiksnog broja + prenos fiksne telefoni preko mobilnog telefona (da ima neka aplikacija pa onda kada se preko nje zove kao da se zove sa fiksnog).

 

Mobilni internet preko kućnih/fiksnih router baznih stanica. Svaki put kada vam Telemach donese Ciscov router (sada je taj odjel od Cisca preuzeo Tehnicolor) pojavi se još jedna UniFi mreža tako da je po gradu baš teško naći mjesto gdje nema neke od UniFi bazne stanice.

 

Podrška je jako dobra (osim ako se ne presječe neki od optičkih vodova što se dešava jednom u godinu dana u prosjeku). Jednom sam ih u 03:00 ujutru zvao jer sam skužio da imam Austrijsku IP adresu pa mi pola sradržaja nije radilo na Youtubeu i criješimo problem u par minuta.

 

Uglavnom, državni BhTelecom = fićo iz 80-tih, a Telemach = BMW M8 iz 2020. je najbliža usporedba.

 

Da ne zaboravim: HBO GO, HBO OD, i EON (do 5 uređaja) su samo kao šlag na torti.

16 godina
offline
Re: Hrvatski Tele2 prodaje se za 220 milijuna eura

Envy, ma sve to ja tebi vjerujem, ali evo ja imam tele2 pokućni, max ping koji sam dosegao je 30337ms, brzina u downu je od 0,1 - 67megabita (s time da bliže ovom 0,1 nego 67 (to su min i max koji sam ostvario)), a ako im dozvole preuzimanje, nema neke garancije da će ulagati u repetitore.

 

Bumo vidli. A tebi ugodno surfanje

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice