Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu

poruka: 19
|
čitano: 6.474
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu".
16 godina
neaktivan
offline
Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu

Komentari novinara Buga da su baš smiješni:

- "Rusija pružila ruku spasa" niti je Amerika jedino tržište za Huawei, niti u Rusija može spasiti Huawei

- "Rusi se ne boje špijunaže" pa kao ako kupe američku opremu onda neće biti špijunirani :)))

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu

nekad se nadvojvoda morao voziti kroz sarajevo. sad će biti dovoljno uzajamno podjebavanje dva egomanijaka, uz kineski dugi nos. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 20:03 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu

Rusija je ekonomski patuljak, niti blizu usporedivo tržište kao SAD. To su mrvice za Huawei.

 
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu
Pa pogledaj mapu, nije Rusija jedina. Ima Brazil, Indija, zemlje Europe
5 godina
protjeran
offline
Re: Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu
Eto ga na... Rusija i Kina (+ Indija, Pakistan, 2/3 Afrike i još poneko) će imati 5G.
Mi ostali čekamo 6G. Pa kad dođe dođe.

Sve si nešto mislim kako je stisak na Huawei (i Kinu u cjelini) zapravo ne zato što ovi špijuniraju (ili ne), nego zato da dozvole (i) amerima da špijuniraju. Lome ih. Tko zna, možda im i uspije.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu

Zna li netko gdje mogu kupiti dinamit ili nabaviti neki eksploziv, da mogu dizati 100G tornjeve u zrak kad ih počmu postavljati u mojoj okolici? Radije ću umrijeti u zatvoru nego od raka.

 
0 13 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu
Paolo Maldini kaže...

Rusija je ekonomski patuljak, niti blizu usporedivo tržište kao SAD. To su mrvice za Huawei.

 

Ne shvacas.

Ovo ponajmanje ima veze sa trzistem.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
10 godina
offline
Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu

 

O.k., ekipo, nego jel' mi netko može ojasniti kaj se tiče izgradenje 5G mreža, tko je ima tehnološku prednost. Kina ili USA?

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu
PzKpfw kaže...

 

O.k., ekipo, nego jel' mi netko može ojasniti kaj se tiče izgradenje 5G mreža, tko je ima tehnološku prednost. Kina ili USA?

 

 Nije li to očito?

 

Kako stvari za sad stoje, čitav svijet (ili većina civiliziranog dijela) će imati  5G, osim USA i ucjenjenih brexitaša + ostalih lojalnih commonwealthaša (Australija).

Huawei je 3-5 godina ispred svih ostalih (u stvari samo su Nokia i Ericsson još u igri) tako da...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu
Evo ti, odgovar, nema boljeg:
12 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu
Neprijatelj moga neprijatelja je moj prijatelj 😂 pametna odluka
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu
Firmus kaže...

Zna li netko gdje mogu kupiti dinamit ili nabaviti neki eksploziv, da mogu dizati 100G tornjeve u zrak kad ih počmu postavljati u mojoj okolici? Radije ću umrijeti u zatvoru nego od raka.

 I mene zanima, jer vjerujem da nazalost malo ljudi zna za stetnost 5G-a...

16 godina
online
Re: Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu
BugHacker kaže...

 I mene zanima, jer vjerujem da nazalost malo ljudi zna za stetnost 5G-a...

 

Možeš li argumentirati tu štetnost?

Razlika između 4G i 5G je u frekvenciji koja je veća kod 5G ali se i dalje radi o redu veličine GHz-a.

Energija EM valova je veća što je veća frekvencija (E=hf) no i dalje se radi o energiji daleko ispod ionizirajućeg zračenja (koja je u rangu PHz !), pa čak i daleko ispod sunčeva zračenja koje je u rangu THz.

 

Naravno energija po m^2 ovisi o jakosti signala, no ona opada s kvadratom udaljenosti od izvora pa ako bi postojala ikakva štetnost ona je jedino moguća tik do izvora (< cm).

I u tom slučaju se ne radi o ionizaciji već o mogućem zagrijavanju u slučaju da molekule tijela rezoniraju na tim frekvencijama. To zagrijavanje opet ne mora biti štetno, ovisi koliko je, a možda je čak i dobro (pod povišenom temperaturom tijelo se riješava određenih bakterija)!

No i tu je razlika između 4G i 5G zanemariva.

 

Ako ćemo pričati o izloženosti tim valovima, 5G valovi budući da su veće frekvencije imaju i manji domet pa bi u slučaju da broj transceivera (primopredajnika) ostane isti izloženost ovim valovima bila puno manja nego kod 4G.

Naravno, ako se 5G uvede (zbog istog razloga) povećat će se broj odašiljača što će nakraju izjednačiti pokrivenost (izloženost) sa 4G.

 

Po svim tim (dokazanim) argumentima izvor štetnosti svodi se na mentalnu komponentu prisutnu kod onih sa strahom od (nove?) tehnologije. Moglo bi se nazvati inverznim placebo efektom.

 

Druga je sad priča koliko sve to umjetno zračenje utječe na cjelokupni ekosustav, no onda ne pričamo o 5G nego o zračenju općenito.

Treba napomenuti da ni ta energija nije dovedena izvana u ekosustav, radi se o pretvorbi već dostupne energije u drugi oblik.

Kad govorimo o ekosustavu, ključna riječ je ravnoteža pa pitanje treba formulirati ovako - Koliko se energije emitira i koliko je potrebno da se sustav izbaci iz ravnoteže?

 

Tako da se možebitna štetnost opet svodi na brojnost ljudotinja, pa budimo iskreni - upiranje prstom u tehnologiju je ništa nego prebacivanje krivice na nešto drugo.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 13:48 (PaleRider).
5 godina
offline
Re: Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu
5G talibani...A te sulude ideje šire upravo zahvaljujući tehnologiji...budite VJERODOSTOJNI...pa živite poput amisha
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu

jedino što je zbilja zajebano a označuje se s 5G je ubrzanje (pribl. 50 m/sek^2). kažu da to prosječna osoba može izdurati no neki se na onim toboganima izonesvijeste i od manje. kao utjeha, 5G naglo usporavanje je još gore (iako rekord s preživljavanjem drži jedan od vozača indy 500 utrka koji je pri udarcu u zid preživio 214 G usporavanje). kad skočiš s nebodera, naglo zaustavljanje je fatalno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 18:43 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu
Zechina kaže...
PzKpfw kaže...

 

O.k., ekipo, nego jel' mi netko može ojasniti kaj se tiče izgradenje 5G mreža, tko je ima tehnološku prednost. Kina ili USA?

 

 Nije li to očito?

 

Kako stvari za sad stoje, čitav svijet (ili većina civiliziranog dijela) će imati  5G, osim USA i ucjenjenih brexitaša + ostalih lojalnih commonwealthaša (Australija).

Huawei je 3-5 godina ispred svih ostalih (u stvari samo su Nokia i Ericsson još u igri) tako da...

 Imas neke reference za te tvrdnje? Nisam stekao dojam da je Huawei toliko ispred, mislim da je Ericcson tu negdi, a USA i Australija su jedni od rijetkih koji provode 5G komercijalno

https://www.worldtimezone.com/5g.html

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 1:02 (ivoleko).
16 godina
offline
Re: Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu
ivoleko kaže...
Zechina kaže...
PzKpfw kaže...

 

O.k., ekipo, nego jel' mi netko može ojasniti kaj se tiče izgradenje 5G mreža, tko je ima tehnološku prednost. Kina ili USA?

 Nije li to očito? Kako stvari za sad stoje, čitav svijet (ili većina civiliziranog dijela) će imati  5G, osim USA i ucjenjenih brexitaša + ostalih lojalnih commonwealthaša (Australija).Huawei je 3-5 godina ispred svih ostalih (u stvari samo su Nokia i Ericsson još u igri) tako da...

 Imas neke reference za te tvrdnje? Nisam stekao dojam da je Huawei toliko ispred, mislim da je Ericcson tu negdi, a USA i Australija su jedni od rijetkih koji provode 5G komercijalno

https://www.worldtimezone.com/5g.html

 

 https://www.technologyreview.com/s/612617/china-is-racing-ahead-in-5g-heres-what-it-means/
https://money.cnn.com/2018/08/07/technology/5g-china-united-states/index.html
https://www.slashgear.com/5g-deployment-us-defense-department-mmwave-sub6-china-security-03572067/
prouči posebno zadnje gdje otvoreno priznaju da su zahvaljujući 4g monopolu zaradili 400 milijardi dolara, a 5g bi mogao vrijediti i daleko više novca.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
Re: Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu
ivoleko kaže...
Zechina kaže...
PzKpfw kaže...

 

O.k., ekipo, nego jel' mi netko može ojasniti kaj se tiče izgradenje 5G mreža, tko je ima tehnološku prednost. Kina ili USA?

 

 Nije li to očito?

 

Kako stvari za sad stoje, čitav svijet (ili većina civiliziranog dijela) će imati  5G, osim USA i ucjenjenih brexitaša + ostalih lojalnih commonwealthaša (Australija).

Huawei je 3-5 godina ispred svih ostalih (u stvari samo su Nokia i Ericsson još u igri) tako da...

 Imas neke reference za te tvrdnje? Nisam stekao dojam da je Huawei toliko ispred, mislim da je Ericcson tu negdi, a USA i Australija su jedni od rijetkih koji provode 5G komercijalno

https://www.worldtimezone.com/5g.html

 

 

Nažalost samo odokativno (ne da mi se guglati): 
Možda sam krivo zapamtio, a možda je to isto bio neki PR spin; kad je glavonja Huaweia ishvalio njihovu tehnologiju, išao sam provjeriti i par puta sam naišao na te podatke (a gledao sam baš zato jer su bili nevjerojatni). Trump optužuje Huawei da su napredniji od ostalih (za 5G) jer ih je "vlada subvencionirala"; cifra je bila u milijardama dolara. Cifra ulaganja u r&d za 5G je po bilo kojem kriteriju više puta veća od Nokia+Ericsson, to se može provjeriti.
Ericsson ima problema s minijaturizacijom (posljedično cijenom) njihove 5G tehnologije (i još ponešto), a Nokia jer je morala promijeniti dobavljača sofisiticiranih komponenti koji ih je zahebao, no ne sjećam se detalja (nešto su im trebali razviti prije godinu dana, sad kreću ispočetka s drugim, tako nekako).

Po onom što sam čitao, u svakom slučaju je to još bar dvije godine kašnjenja "nešto nečega" r&d što je H. odradio prije par godina.

edit: ovdje je jedan fino i jednostavno napisan članak, ali je podugačak.
The Improbable Rise of Huawei
How did a private Chinese firm come to dominate the world’s most important emerging technology?
https://foreignpolicy.com/2019/04/03/the-improbable-rise-of-huawei-5g-global-network-china/ 

 

Ovdje je objašnjeno da je Huawei dobio cca 30 milijardi $ "poticajnog" kredita još 2011. I opet fale ključni podaci, ali reciimo da je to to.
https://www.wsj.com/articles/SB10001424052748703960804576120012288591074

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 14:40 (Zechina).
15 godina
offline
Re: Huawei će Rusima izgraditi 5G mrežu
PaleRider kaže...
BugHacker kaže...

 I mene zanima, jer vjerujem da nazalost malo ljudi zna za stetnost 5G-a...

 

Možeš li argumentirati tu štetnost?

Razlika između 4G i 5G je u frekvenciji koja je veća kod 5G ali se i dalje radi o redu veličine GHz-a.

Energija EM valova je veća što je veća frekvencija (E=hf) no i dalje se radi o energiji daleko ispod ionizirajućeg zračenja (koja je u rangu PHz !), pa čak i daleko ispod sunčeva zračenja koje je u rangu THz.

 

Naravno energija po m^2 ovisi o jakosti signala, no ona opada s kvadratom udaljenosti od izvora pa ako bi postojala ikakva štetnost ona je jedino moguća tik do izvora (< cm).

I u tom slučaju se ne radi o ionizaciji već o mogućem zagrijavanju u slučaju da molekule tijela rezoniraju na tim frekvencijama. To zagrijavanje opet ne mora biti štetno, ovisi koliko je, a možda je čak i dobro (pod povišenom temperaturom tijelo se riješava određenih bakterija)!

No i tu je razlika između 4G i 5G zanemariva.

 

Ako ćemo pričati o izloženosti tim valovima, 5G valovi budući da su veće frekvencije imaju i manji domet pa bi u slučaju da broj transceivera (primopredajnika) ostane isti izloženost ovim valovima bila puno manja nego kod 4G.

Naravno, ako se 5G uvede (zbog istog razloga) povećat će se broj odašiljača što će nakraju izjednačiti pokrivenost (izloženost) sa 4G.

 

Po svim tim (dokazanim) argumentima izvor štetnosti svodi se na mentalnu komponentu prisutnu kod onih sa strahom od (nove?) tehnologije. Moglo bi se nazvati inverznim placebo efektom.

 

Druga je sad priča koliko sve to umjetno zračenje utječe na cjelokupni ekosustav, no onda ne pričamo o 5G nego o zračenju općenito.

Treba napomenuti da ni ta energija nije dovedena izvana u ekosustav, radi se o pretvorbi već dostupne energije u drugi oblik.

Kad govorimo o ekosustavu, ključna riječ je ravnoteža pa pitanje treba formulirati ovako - Koliko se energije emitira i koliko je potrebno da se sustav izbaci iz ravnoteže?

 

Tako da se možebitna štetnost opet svodi na brojnost ljudotinja, pa budimo iskreni - upiranje prstom u tehnologiju je ništa nego prebacivanje krivice na nešto drugo.

 

Imas pravo, ne mogu nazalost bas argumentirati svoju izjavu s nekom cvrstom studijom, te mozda nisam bas trebao to tako izjaviti.

No opet, vjerujem da cemo vidjeti s vremenom kako ce se to odvijati. Ipak, evo jedan zanimljiv clanak:
https://www.saferemr.com/2017/08/5g-wireless-technology-millimeter-wave.html

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice