Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlastitog

poruka: 21
|
čitano: 6.395
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlastitog ".
7 godina
neaktivan
offline
Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlastitog

Bravo huawei. Samo tako. 

 
14 1 hvala 0
14 godina
offline
Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlastitog

Kako su fino bez ikakvih loših riječi komentirali situaciju, niti su okrivljavali ikoga, fino su se primili posla i radili, kao i do sad samo više, sa svojim radom i rezultatima pokazuju srednjaka trumpu, americi i cijeloj situaciji.

Tipično kineski.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
Moj PC  
28 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlasti
Upravo tako kako si napisao. Inače, strpljenje je njihova vrlina. Oni nisu poput "divljaka" na balkanu preko noći prešli sa socijalizma na kapitalizam, nego to smatraju dugoročnim procesom. Tako se ponašaju i u IT-u. Rade polako i detaljno, te uvijek imaju spreman odgovor. Ništa ih ne može iznenaditi Dakle, tajna je u strpljenju!!
14 godina
offline
Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlastitog

A i ako budu trebali se prebaciti na HarmonyOS komplet i uspiju u tome uz zadržavanje prodaje, pokazat će koliko su moćni.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlastitog

Svi se oni bore za svoj komad naseg zaradjenog novca i Samsung i Apple i Huawei ... tako da to treba posmatrati s te strane a ne ko je kome sta uradio, svi oni jedni drugima zakrhavaju i kradu i kopiraju... jednostavno gdje je para i moc glavni pokretac tu nema nista humano.

 
16 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlasti
One OS to rule them all...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlastitog

Jedan OS za sve, hmmm, zvuči poznato!? Je li java trebala biti (bila) univerzalna platforma, pa nešto slično microsoft s windowsima što je pokušavo?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlastitog

kad ti država ima milijardu i pol mrava, sve se isplati i ima smisla. ne kužim, zapravo, zašto išta prepuštaju "nekima tamo" izvana, kad sve mogu sami (osim kuglica za kemijske). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlastitog

Da, ovako doista zvuči kao Windows 8 nekada. Sve med i mlijeko. Samo Huawei ovaj put doista ima adute u rukama, nisu padobranci u mobile biznis.

 

Ali sve fino i pristojno... i čitavo vrijeme se ispričavaju Googletu, Qualcommu itd "za korake na koji su prisiljeni", umjesto prijetnji, pritisaka ili pak pompoznih najava na potemkinovim predstavljanjima (kako smo već navikli, Sinofsky & Belfiore, anyone?).

 

China aims to produce 40% of the semiconductors it uses by 2020 and 70% by 2025.

Ovo je bio plan, trumpijada je to samo ubrzala.

 
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlasti
Ajar kaže...

kad ti država ima milijardu i pol mrava, sve se isplati i ima smisla. ne kužim, zapravo, zašto išta prepuštaju "nekima tamo" izvana, kad sve mogu sami (osim kuglica za kemijske). 

 Pa trebalo je to sve prvo iskopirati.

16 godina
offline
Re: Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlasti
Hajducka.Cesma kaže...

Jedan OS za sve, hmmm, zvuči poznato!? Je li java trebala biti (bila) univerzalna platforma, pa nešto slično microsoft s windowsima što je pokušavo?

 pa JAVA i je jedina prava crossplatformtehnologija, ostalo su samo loši pokušaji... ajd možda .NET Core to isto postigne

12 godina
offline
Re: Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlasti
Adin kaže...

Svi se oni bore za svoj komad naseg zaradjenog novca i Samsung i Apple i Huawei ... tako da to treba posmatrati s te strane a ne ko je kome sta uradio, svi oni jedni drugima zakrhavaju i kradu i kopiraju... jednostavno gdje je para i moc glavni pokretac tu nema nista humano.

 Sportskim riječnikom: da je to fair play utakmica sjeo bi uz kokice i uživao u igri. No imam običaj, kad natjecanje nije fer i kad sudac konstantno potkrada jednu ekipu, navijati upravo za tu ekipu.

Nije mi drago kad jedna, dokazano agresivna, svjetska sila ima apsolutnu kontrolu komunikacije stanovništva. Ne kažem da su Kinezi bolji ali ipak mi je draže da se to malo razvodni.

12 godina
offline
Re: Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlasti
Zechina kaže...

Da, ovako doista zvuči kao Windows 8 nekada. Sve med i mlijeko. Samo Huawei ovaj put doista ima adute u rukama, nisu padobranci u mobile biznis.

 

Ali sve fino i pristojno... i čitavo vrijeme se ispričavaju Googletu, Qualcommu itd "za korake na koji su prisiljeni", umjesto prijetnji, pritisaka ili pak pompoznih najava na potemkinovim predstavljanjima (kako smo već navikli, Sinofsky & Belfiore, anyone?).

 

China aims to produce 40% of the semiconductors it uses by 2020 and 70% by 2025.

Ovo je bio plan, trumpijada je to samo ubrzala.

 kec na desetku. ko kad mi je doktor u vojsci zabranio fizičke napore.

8 godina
offline
Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlastitog

Znam da ovo suludo zvuči, ali doista ispada ovako:

Trump: "Mi vama soju, vi nama naprednu elektroniku" :D :D :D

...Make America Great Again.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlasti
BoxRS kaže...
Upravo tako kako si napisao. Inače, strpljenje je njihova vrlina. Oni nisu poput "divljaka" na balkanu preko noći prešli sa socijalizma na kapitalizam, nego to smatraju dugoročnim procesom. Tako se ponašaju i u IT-u. Rade polako i detaljno, te uvijek imaju spreman odgovor. Ništa ih ne može iznenaditi Dakle, tajna je u strpljenju!!

 Kina igra na duge staze.

Poput ovoga sranja koje rade u Hong Kongu, ništa ne ide preko noći, budi spreman i na veće kriminalce od Amerikanaca.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
6 godina
offline
Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlastitog

Po meni migracija sa Androida i IOS-a na njihovu platformu neće biti ni blizu lagana ako se ikad i dogodi, jer oni če bit doslovno jedini proizvođač sa svojom novom platformom, a sa obzirom na trenutni udjel na tržištu od oko 9% sumnjam da će se išta bitno promjenit u sljedećih 5-10 godina. JAko Zamzung (sa trenutnim udjelom od 31% - najveći na trgu) nije uspio progurat svoj Tizen (osim na satove) sumnjam da Huawei može išta bitno napravit.

 

Još dugo ćemo bit u nemilosrdnosti gugla i epla koliko god vam bilo drago ili ne....

 

P.S. evo sada pogledao taman i njihov market share na 3 najveća tržišta Azija 7,9%, Sjeverna Amerika 2,6%, Europa 17,75% (mislim da je največi udio na istočnoj europi)

 

ako koga zanima i detaljnije: https://gs.statcounter.com/vendor-market-share/mobile/europe

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 23:58 (nikonja).
Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlastitog

nije mi jasno ovo stalno idealiziranje kineza u većini komentara..tko je radio s njima zna o čemu pričam...dobri mirni kinezi rade za dobrobit svijeta za šaku riže... 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlasti
bosingwa kaže...

nije mi jasno ovo stalno idealiziranje kineza u većini komentara..tko je radio s njima zna o čemu pričam...dobri mirni kinezi rade za dobrobit svijeta za šaku riže... 

 Ako trebam birati tko će primiti velikog crnog u dupe onda bih jako htio da to bude država koja pokušava biti policajac cijelom svijetu, bez ikakvog razmišljanja. 

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
8 godina
offline
Re: Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlasti
nikonja kaže...

Po meni migracija sa Androida i IOS-a na njihovu platformu neće biti ni blizu lagana ako se ikad i dogodi, jer oni če bit doslovno jedini proizvođač sa svojom novom platformom, a sa obzirom na trenutni udjel na tržištu od oko 9% sumnjam da će se išta bitno promjenit u sljedećih 5-10 godina. JAko Zamzung (sa trenutnim udjelom od 31% - najveći na trgu) nije uspio progurat svoj Tizen (osim na satove) sumnjam da Huawei može išta bitno napravit.

 

Još dugo ćemo bit u nemilosrdnosti gugla i epla koliko god vam bilo drago ili ne....

 

P.S. evo sada pogledao taman i njihov market share na 3 najveća tržišta Azija 7,9%, Sjeverna Amerika 2,6%, Europa 17,75% (mislim da je največi udio na istočnoj europi)

 

ako koga zanima i detaljnije: https://gs.statcounter.com/vendor-market-share/mobile/europe

 

 

Podaci su ti krivi. I inače, statcounter je debilana - tek u nekim stvarima koliko toliko pokazuje okvirno točne podatke.

"Europa", kako god je mjerio, je manje od desetine stanovništva globalno. Huawei je globalni igrač.

IDC je među najtočnijima, no uvijek je pametno usporediti više izvora:
https://www.idc.com/promo/smartphone-market-share/vendor 

 

Prvo, nikad ne mjeri po stablu šumu već obrnuto, tek naknadno prouči specifična stabla. Ovdje to znači pogledaj (točne!) globalne podatke, pa onda traži specifično.

 

Huawei je drugi najveći proizvođač mobitela na svijetu (cca 20%), cilj im je bio već ove godine postati prvi - prestići Samsung (prije "Trumpijade"). To je realnost.

Tek nešto manje od pola se prodaje na "zapadu" (u Americi se nikad Huawei mobiteli nisu ni prodavali!), a preko trećine mobitela je samo za domestic kinesko tržište. Situacija je tamo takva da se masovno prelazi na Huawei (puk bijesan na američke sankcije), u tolikoj mjeri da je Huawei, unatoč logičnom podbacivanju na globalnom (prvenstveno zapadnom) tržištu (zbog nesigurnosti itd), i dalje ostvario priličan rast u globalnom tržištu (30% porast u Kini ako se dobro sjećam, jučer čitao na CNBC).

Uzmi sad još dva faktora: 1) Harmony/Hongmeng će se prvo pojaviti u Kini; 2) H/H mobitele će gurati tek na kraju, odn. "opkoljavaju" mobilno tržište sa "internet of things"  i sl proizvodima.

Prevedeno, "naše" (zapadno) tržište od <1M ljudi ih za sad ne zanima, već pikiraju na onih drugih cca 3M ljudi (od cca 8,M ukupno). Osim ako neće biti natjerani ("zabrana Androida" - Google servisa). 

 

Kad (i ako) krenu sa harmony mobitelima izvan Kine, Indije itd, vjerojatno će ih već prodavati u desecima milijuna komada. To znači da će, čak i bez dumpinga ("umjetnog" spuštanja cijene), ti mobiteli biti cijenom vs performanse biti itekako konkurentni (res&dev itd troškovi već amortizirani), a performansama navodno ostavljaju Android u prašini.

Jedini problem je potencijalni nedostatak Google specifičnih appsa (btw u Kini se to ionako ne koristi), no i to se ugl može riješiti (web apps, alt apps).

Moja pretpostavka je da se harmony neće "ovdje" (EU) pojaviti prije 2021, osim ako (Trump je potpuno izgubljen i nepredvidiv, a izgleda da globalna recesija stiže za max 9 mjeseci...).

 

---

Tizen nije dobra usporedba: nije kompatibilan s Androidom i popriličan je "mess", pogotovo za developere.

Ovdje je situacija da bi u startu dobar dio Android aplikacija bio kompatibilan s novim OSom, a za ostalo stimuliraju developere da upotrijebe ARK kompajler - prekompajliraju istu Android app u "harmony" specifičnu app.

Niža cijena i bolje performanse, ultra kompatibilnost sa raz. IoT + osigurano "istočno" tržište: ne znam što bi im još trebalo, valjda preporuka od Googla? :D 

6 godina
offline
Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlastitog

Sve je moguće daleko od toga, za 3-4 godine će bit jasno dali je to bio veliki promašaj i nestanak Huaweia ili najbolja ideja ikada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huawei prvi puta javno prikazao detalje vlasti
nikonja kaže...

Sve je moguće daleko od toga, za 3-4 godine će bit jasno dali je to bio veliki promašaj i nestanak Huaweia ili najbolja ideja ikada.

 

Nestanak Huaweia? Ova ti je dobra.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice