Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničku pl

poruka: 32
|
čitano: 4.583
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničku pl".
9 godina
offline
Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničku pl

Ne slazem se sa trgovinskim ratom ali ovo nece izaci na dobro za kineske proizvodjace. Ne vjerujem da ce se developerima isplatiti posebno prilagodjavati uredjanje njihovim servisima.

Moj PC  
0 11 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničk

Eto šteta što se najveći proizvođači mobitela nisu s tobom posavjetovali prije formiranja ovog udruženja, ti očito znaš bolje od njih što će se kome isplatiti.

http://dukedantalion.weebly.com/
7 godina
neaktivan
offline
Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničku pl

Iskreno navijam za tu platformu jer mi je muka od googla na svakom ćošku. A što se tiće DEV-a ne vidim gdje je problem?!

 
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničk
Igormaric kaže...

Ne slazem se sa trgovinskim ratom ali ovo nece izaci na dobro za kineske proizvodjace. Ne vjerujem da ce se developerima isplatiti posebno prilagodjavati uredjanje njihovim servisima.

 Šališ se zar ne? Pokrivaju 75% svjetskog tržišta svojim telefonima.

16 godina
offline
Re: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničk
Pozdravljam odluku i mislim da je mudar i pametan potez. Vrijeme je da netko razdrma tržište..
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničk
Igormaric kaže...

Ne slazem se sa trgovinskim ratom ali ovo nece izaci na dobro za kineske proizvodjace. Ne vjerujem da ce se developerima isplatiti posebno prilagodjavati uredjanje njihovim servisima.

Pajdo moj, Kinezi su danas ti kojima se svijet treba prilagoditi, a ne obrnuto.

 

Ne brini se ti za njih. 

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničk
Hoće li to promijeniti da umjesto dvije "iste" aplikacije imam samo jednu?
Ovako imam dvije app za muziku, fotografije, web browser... Samo smeća imam
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničku pl

Iz ovoga samo kinezi mogu izaci kao pobjednici. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničku pl

In your face America!

S banom koji su roknuli Huawei-u,Ameri su pucali sami sebi u nogu.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničk
Dex.pwn kaže...
Hoće li to promijeniti da umjesto dvije "iste" aplikacije imam samo jednu?
Ovako imam dvije app za muziku, fotografije, web browser... Samo smeća imam

 Kupi danas xiaomi i imat ćeš samo jednu. (Nisam sto posto siguran ali mislim da sam uspio obrisati sve gluposti koje su bile predinstalirane, a bilo ih je jako malo!)

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 0:13 (zicer1101).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničk
Kinezi samo pricaju zna se tko je gazda.
 
1 7 hvala 0
11 godina
offline
Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničku pl

Mnogi nasi sugradjani ocito ili nisu obrazovani ili nisu u stanju koncepirati sto je Kina, njihova ekonomija a jos bitnije obrazovanje koje goni njihovu ekonomiju. Jos smo 90tih mogli u osnovnim skolama ili srednjim slusati price kako Kina napreduje enormnom brzinom i kako bi za 20tak godina trebala biti najjaca(medju najjacim) ekonomija svijeta, otprilike za receno vrijeme to se i dogodilo.

 

To sto google ili facebook na papiru imaju korisnike nista ne znaci, a ovo je lijep dokaz i ovaj ce potez odraditi veliku pomutnju u smislu monopola koji google drzi na androidu, to je za nas korisnike veliki plus, jer ja tu ocekujem appove prilagodjene za googleov ekosustav/api ali i ove koji ce pisati sw za drugu "polovicu" svijeta, ona koja je jedina u realnoj ekspanziji...

 

Sto se tice strucnosti kineskih inzenjera ili kvalitete njihovih proizvodnih procesa ne moramo trositi vrijeme, mozda se pod upitnik moze staviti njihovo iskustvo/sposobnost da kvalitetno svoje servise prilagode potrebama zapada ali osobno mislim da se toga ne bi trebali bojati. 

 

Kazete zna se tko je gazda ;) Sjedni na kauc, jedi kokice, interesantno ce biti sljedecih 15tak godina sa tog aspekta.

 
5 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničk
Imam Xiaomi, i ne mogu ni njihove, ni Googleove appse obrisati
6 godina
offline
Re: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničk
zicer1101 kaže...
Dex.pwn kaže...
Hoće li to promijeniti da umjesto dvije "iste" aplikacije imam samo jednu?
Ovako imam dvije app za muziku, fotografije, web browser... Samo smeća imam

 Kupi danas xiaomi i imat ćeš samo jednu. (Nisam sto posto siguran ali mislim da sam uspio obrisati sve gluposti koje su bile predinstalirane, a bilo ih je jako malo!)

Nisam znao da se to može bez rootanja? Makar ja na Mi 9 ne mogu deinstalirati app za sms npr.

15 godina
offline
Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničku pl

Kineska vlada, koja stoji iza ove platforme, šalje vrlo jasnu poruku da stoji iza svojih kompanija i da one neće biti Trumpovi pijuni. 

 

Ukoliko ovo zaživi, priključit će se i svi ostali kineski igrači (ZTE, Moto-Lenovo, OnePlus, Coolpad, Meizu, Realme....) što će stvoriti veliki pritisak na Google. 

 

Od nove platforme mogli bi profitirati i korisnici i developeri.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničk
Poveži se sa računalom i preko računala ćeš moći. Barem je tako u mom slučaju bilo.
14 godina
neaktivan
offline
Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničku pl

Nadam se konkurenciji Google-u, iako nisam ovisan o njima, YouTube je jedina stvar koju aktivno koristim nadam se da će bit nešto od svega ovog, jer ovo što su napravili Huaweiu mogu bilo kome a ovo samo pokazuje kako su nas navukli da ovisimo o njima. Europa treba neku svoju alternativu jer nitko ne garantira "dobre odnose" s Amerima, čudna su oni biljka.

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničku pl
Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 11:56 (fer-de-lance).
 
3 0 hvala 2
8 godina
offline
Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničku pl

A ovo je već van pameti: US državni odvjetnik Billy the Barr sasvim ozbiljno pozvao USA (državu, vlast) da - kupe Nokiju i Erricson.
Zbog 5G i shranja u koje su se uvalili. Kao, time će prerezati gordijski čvor kako bi ostvarili dominaciju nad Kinom. 
https://www.cnet.com/news/attorney-general-suggests-us-should-take-stake-in-ericsson-nokia-to-compete-with-huawei/
Ne da mi se ni komentirati (koliko je to glupo, krivo, neizvedivo, besmisleno itd).
Trump će ostti uklesan u nadgrobni kamen Amerike.

 

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničk
Zechina kaže...

A ovo je već van pameti: US državni odvjetnik Billy the Barr sasvim ozbiljno pozvao USA (državu, vlast) da - kupe Nokiju i Erricson.
Zbog 5G i shranja u koje su se uvalili. Kao, time će prerezati gordijski čvor kako bi ostvarili dominaciju nad Kinom. 
https://www.cnet.com/news/attorney-general-suggests-us-should-take-stake-in-ericsson-nokia-to-compete-with-huawei/
Ne da mi se ni komentirati (koliko je to glupo, krivo, neizvedivo, besmisleno itd).
Trump će ostti uklesan u nadgrobni kamen Amerike.

 

 Pa načelno ima smisla, smanjiti ili eliminirati ovisnost o Kini.. Naravno, problema u toj ideji ima koliko hoćeš..

8 godina
offline
Re: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničk
love2ml86 kaže...

 Pa načelno ima smisla, smanjiti ili eliminirati ovisnost o Kini.. Naravno, problema u toj ideji ima koliko hoćeš..

 

Je, i Bandićev "genijator" načelno ima smisla.

 - - -

Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo drže  45% tržišta ukupno, sa tendencijom rasta udjela. Dodatno, nitko im (osim djelomično Huaweiju) ne brani da pored stave pristup i na Google App store (bar za sad, Ameri npr ozbiljno žele zabraniti kineski TikTok - ugroza itd). Samsung se već duže vrijeme želi bar malo odlijepiti od Googleta, pitanje je samo da li im je ovo dovoljno "manje zlo" (=konkurencija).

Google ima set killer appsa i servisa, ali za dobar dio ne može zabraniti pristup istima preko običnog weba. Glede clouda (..machine learning AI itd), pa već samo Alibaba je tu negdje blizu Googleta; ako se otvori "rupa" nitko od "morskih pasa" neće čekati druge da se ostali pregrupiraju i uzmu svoj kolač tržišta.

6 godina
offline
Re: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničk
Zechina kaže...
love2ml86 kaže...

 Pa načelno ima smisla, smanjiti ili eliminirati ovisnost o Kini.. Naravno, problema u toj ideji ima koliko hoćeš..

 

Je, i Bandićev "genijator" načelno ima smisla.

 - - -

Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo drže  45% tržišta ukupno, sa tendencijom rasta udjela. Dodatno, nitko im (osim djelomično Huaweiju) ne brani da pored stave pristup i na Google App store (bar za sad, Ameri npr ozbiljno žele zabraniti kineski TikTok - ugroza itd). Samsung se već duže vrijeme želi bar malo odlijepiti od Googleta, pitanje je samo da li im je ovo dovoljno "manje zlo" (=konkurencija).

Google ima set killer appsa i servisa, ali za dobar dio ne može zabraniti pristup istima preko običnog weba. Glede clouda (..machine learning AI itd), pa već samo Alibaba je tu negdje blizu Googleta; ako se otvori "rupa" nitko od "morskih pasa" neće čekati druge da se ostali pregrupiraju i uzmu svoj kolač tržišta.

Da ameri i EU naprave zajedničku strategiju, da, zajedno stvore proizvodnju kao alternativu istoku bilo bi zanimljivo.

Prvenstveno što zapadnjaci ako imaju izbor, radije će kupiti proizvod koji su i napravili.

Azija neće moći još jako dugo imati strategiju jeftinije radne snage s obzirom kojim se tempom diže njihov standard.

16 godina
offline
Re: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničk
love2ml86 kaže...
Zechina kaže...

A ovo je već van pameti: US državni odvjetnik Billy the Barr sasvim ozbiljno pozvao USA (državu, vlast) da - kupe Nokiju i Erricson.
Zbog 5G i shranja u koje su se uvalili. Kao, time će prerezati gordijski čvor kako bi ostvarili dominaciju nad Kinom. 
https://www.cnet.com/news/attorney-general-suggests-us-should-take-stake-in-ericsson-nokia-to-compete-with-huawei/
Ne da mi se ni komentirati (koliko je to glupo, krivo, neizvedivo, besmisleno itd).
Trump će ostti uklesan u nadgrobni kamen Amerike.

 

 Pa načelno ima smisla, smanjiti ili eliminirati ovisnost o Kini.. Naravno, problema u toj ideji ima koliko hoćeš..

Pitaj Jabučare jer ima smisla, dakle nek prebace svu proizvodnju u Ameriku i nek plate radnike po Američkim standardima=malo morgenKineska satnica je mizerna ili za posrati, u usporedbi sa Američkih kolko minimalno 6-7$ po satu fučkaj ga sad.

 

Kod Amera ili EU firme se ne zna ko je luđi, a večina kompanija uživa u veliki profitima na račun Kineskih radnika koji rade za mizerne plače.Za početak eto nek Ameri ako smiju bombardiraju Lenovo, kad su več kompetan PC i serverski CPU biznis(nekad u IBM vlasništu) prodali Kinezima.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Lenovo

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 18:24 (rambox).
14 godina
offline
Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničku pl

Realno kasno pale ti Kinezi. Al ako ovo upali Tramp je zajebo Ameriku i to baš jako.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničk
rambox kaže...

Pitaj Jabučare jer ima smisla, dakle nek prebace svu proizvodnju u Ameriku i nek plate radnike po Američkim standardima=malo morgenKineska satnica je mizerna ili za posrati, u usporedbi sa Američkih kolko minimalno 6-7$ po satu fučkaj ga sad.

 

Kod Amera ili EU firme se ne zna ko je luđi, a večina kompanija uživa u veliki profitima na račun Kineskih radnika koji rade za mizerne plače.Za početak eto nek Ameri ako smiju bombardiraju Lenovo, kad su več kompetan PC i serverski CPU biznis(nekad u IBM vlasništu) prodali Kinezima.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Lenovo

 

 

Trenutno nema smisla, no ako se trend nastavi s povećanjem standarda mislim da nije nerealno očekivati prebacivanje proizvodnje postepeno iz Kine.

Prvo u Vijetnam i ostale ''azijske tigrove'' a zatim i polako nazad prema zapadu. 

8 godina
offline
Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničku pl

Lako je pričati o mizernim plaćama u Kini - kad oni drže tečaj taman toliko nisko da im je i super plaća, preračunato, za nas "meh";
Što će biti kad ih konačno natjeramo na "ravnopravan" tečaj, pa ispadne da su preko noći štajaznam 15% bogatiji (za iste pare), i onda s tim ekstra desecima milijardi krenu kupovati zahtjevnije stvari po Zapadu a ne samo resurse (kompletna riješenja - npr tech industrije, a ne samo "željezare")? Pa onda opet reciklirati ili oplemeniti dodatnom vrijednošću i jopet nama prodavati (ali ovaj put po skupoj cijeni, jerbo će tad biti "jedini", a ne "alternativa")?

 

Čuvaj se onog što priželjkuješ... 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničku pl

Jadni Kinezi, samo ih tlače ti zli kapitalisti sa zapada i ostale priče za malu djecu iz tvornice dezinformacija:

 

https://arstechnica.com/tech-policy/2020/02/us-gave-allies-evidence-that-huawei-can-snoop-on-phone-networks-wsj-says/

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničku pl

Ja se nadam da ce ova ekipa provest svoje zamisli do kraja i ostvarit uspjeh.

Ako nista, barem u ovom podrucju da prestanemo gledat tlacenje Amera.

Prije svega, jer se ovdje radi o odlicnim proizvodima, koji su itekako vazno za trziste i nas korisnike.

 

Ako ovo krene kako treba, najvise ce kostat Amer kompanije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničku pl

Konkurencija samo tjera tehnologiju naprijed da nije tako danas bi imali pentium 4 nvidija tntgrafu i laptopi bi bili ko perilice rublja a tv bi jos inali katodne cijevi pa tako glupo je ovo glwdati kao u nesto zlocesto kad ce svak imat izbor... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo stvaraju zajedničk
Zechina kaže...

Lako je pričati o mizernim plaćama u Kini - kad oni drže tečaj taman toliko nisko da im je i super plaća, preračunato, za nas "meh";
Što će biti kad ih konačno natjeramo na "ravnopravan" tečaj, pa ispadne da su preko noći štajaznam 15% bogatiji (za iste pare), i onda s tim ekstra desecima milijardi krenu kupovati zahtjevnije stvari po Zapadu a ne samo resurse (kompletna riješenja - npr tech industrije, a ne samo "željezare")? Pa onda opet reciklirati ili oplemeniti dodatnom vrijednošću i jopet nama prodavati (ali ovaj put po skupoj cijeni, jerbo će tad biti "jedini", a ne "alternativa")?

 

Čuvaj se onog što priželjkuješ... 

Ako se njima plaće izjednače u budućnosti ne znam kako bi nastavili ekonomski, najednom bi imali milijune radnika koje njihove kompanije ne bi mogle priuštiti a zapadni naručitelji bi se okrenuli sami sebi, jer bi cijena rada bila slična.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice