Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih dijel

poruka: 18
|
čitano: 3.781
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih dijel".
14 godina
offline
Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih dijel

Zato i je toliko dobar mobitel

Moj PC  
11 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih d
Od Buga sam ocekivao vise.Processor je kao kineski,a to sto je baziran na Arm arhitekturi nikom nista? Srecom po nas, Trump ce odustati od blokade Huawei-a ,al ako nece biti ce Vam jasno koliko posto je stvarno americko. Da Trump ustraje Huawei bi mogao zatvoriti odmah bar izvoz van Kine. Dovoljan je samo Google Store,da zatvori proizvodnju tj izvoz mobitela.To je cinjenica. Ja koristim Xiaomi koji nije daleko od istog scenarija ako bi eskalirao...
 
6 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih d
Pa isto vrijedi i obrnuto za Kinu, Apple bi mogao ključ u bravu. Trgovinski rat nikom ne donosi dobra, svi gube, pa tko duže izdrži.
Mislim, dakle half adder
 
10 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih d
Ono što mnogi ljudi ne znaju jest da su kinesku ekonomiju pokrenuli upravo Amerikanci, još sedamdesetih prošlog stoljeća kada su krenule obilne donacije i otvaranje brojnih tvornica (po nalogu američke vlade). Sve što Kina danas ima, može "zahvaliti" Amerikancima (razvoj su platili teškim zagađenjem). I ti čipovi, sve su to redom izumi i tehnologije sa zapada ili iz Japana i Koreje, a Kinezi sve što rade jest kopiranje. Tako su počeli i Japan i J. Koreja i ovo pišem da bih podsjetio ljude da Kina i SAD nisu nikakvi neprijatelji, a kamoli da će ikada zaista zaratiti. Zato sam se prije par tjedana i smijao i naglašavao da je "trgovinski rat" između Kine i SADa zapravo predstava za neupućene. I zato je Huawei dobio opet zeleno svjetlo od SADa... tragikomedija.
 
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih d
Očito su ovi neki udbaši...jerbo ima i oko 6.5% izvorno hrvatsko...djelova
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2019 14:56 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih dijel

Dok to sve radi kako sam i platio hebe mi se zivo odakle i od koga dolaze dijelovi i zasto. Da budem iskren.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2019 17:55 (bloodborne).
Moj PC  
9 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih d
Hoggy kaže...
Od Buga sam ocekivao vise.Processor je kao kineski,a to sto je baziran na Arm arhitekturi nikom nista? Srecom po nas, Trump ce odustati od blokade Huawei-a ,al ako nece biti ce Vam jasno koliko posto je stvarno americko. Da Trump ustraje Huawei bi mogao zatvoriti odmah bar izvoz van Kine. Dovoljan je samo Google Store,da zatvori proizvodnju tj izvoz mobitela.To je cinjenica. Ja koristim Xiaomi koji nije daleko od istog scenarija ako bi eskalirao...

 

Falija si balun ali 200%.

ARM je britanski, točnije britansko-japanski, a ne američki. Istina je da se, po licenci, nešto proizvodi u USA, ali Huawei je koliko se sjećam većinom opskrbljen od TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company).

https://en.wikipedia.org/wiki/Arm_Holdings

 

Britanci su (opet) ispali glupi zbog amera (jer su popušili priču o "sigurnosti").

 

I Japan i UK ovise o Kini toliko da, bez obzira što se prečesto ponašaju kao bezobrazne američke pudlice (i ne samo oni - vidi "sporazum pet očiju"), itekako su prisiljeni biti s Kinom u dobrim odnosima (odn. itekako paziti na njihove interese).

Za Japan valjda ne moram elaborirati zašto, a oo što je očito nedovoljno znano jest da je Kina najveći (strani) investitor u UK!

 

> Da Trump ustraje ...

Amerika bi popušila. FYI: EU nije pristala na "blokadu" Huaweia (kamo li Kine), a niti većina svijeta.

 

> Dovoljan je samo Google Store,da zatvori proizvodnju tj izvoz mobitela.

Google ne može "zabraniti" korištenje svojih aplikacija Huaweiju (ionako su većina web apps), može blokirati samo svoj "dućan" (za što je lako naći alternativu) i dio specifičnih aplikacija vezanih uz sam uređaj. Čak i da to Google nekako uradi, dobio bi žestoke sankcije od EU.

 

Vrlo brzo bi se ti privikao na neki drugi Store, da Kina uzvrati istim mjerama na "USA tehnologiju" pa da ti npr. mobitel sa Google Store košta 30% više.

Očito nemaš pojma koliko gdje Huawei mobitela prodaje: 0% u USA, samo cca 50% na "zapadno tržište", samo u Kini cca 30%. Većine Googletovih servisa ionako uopće nema u Kini.

Samo Huawei i Xiaomi drže 1/3 EU tržišta! Kad bi se i Samsung solidarizirao i izbacio Googleove usluge (što već godinama pokušava!), Google bi izgubio bar 80% tržišta mobitela.  

 

Uglavnom: ovo je bio amaterski "blitzkreig" blef napad, s nadom da će se svi globalno priključiti, a kinezi ushrati.

Kinu su, koordinirano s amerima, "napali" UK, Novi Zeland, Kanada i Japan (te još poneka pudlica). Vrlo brzo su svi reterirali i počeli se direktno ispričavati Kini, a najviše su posrani ispali britovi i kanađani (oni su uhapsili kćer osnivača Huaweia btw!). Sada kanađani preko amera (G20!) cvile da im Kina skine sankcije i ponovno uvozi meso itd iz Kanade, a Xi ne želi ni čuti za to (do daljnjeg).

12 godina
offline
Re: Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih d
Hoggy kaže...
Od Buga sam ocekivao vise.Processor je kao kineski,a to sto je baziran na Arm arhitekturi nikom nista? Srecom po nas, Trump ce odustati od blokade Huawei-a ,al ako nece biti ce Vam jasno koliko posto je stvarno americko. Da Trump ustraje Huawei bi mogao zatvoriti odmah bar izvoz van Kine. Dovoljan je samo Google Store,da zatvori proizvodnju tj izvoz mobitela.To je cinjenica. Ja koristim Xiaomi koji nije daleko od istog scenarija ako bi eskalirao...

 Od Buga si očekivao više?

1. Bug ovdje prenosi rezultate istraživanja. Istraživanje je o tome koliko je dijelova iz koje države. Ako je procesor iz Kine onda je iz Kine. Nebitno što je baziran na ARM arhitekturi (koja je btw. britanska a ne američka) i za koji ima licencu.

2. Da Trump ustraje? Da Trump ustraje najviše bi izgubile američke firme kao što je i sad bio slučaj. Također, njegovo ustrajanje rezultira protumjerama i opet ameri puše. A što da se Kina zainati pa prestane proizvoditi za američke firme? Kina bi tu izgubila, Amerika puno više. A da Kina zatvori izvoz materijala koji su neophodni za svu današnju elektroniku? Google bi propao za mjesec dana (burza bi ih pojela). A da zaustavi uvoz američke hrane? A da odluči naplatiti državne obveznice tj. ogromni dug koji USA ima prema Kini?

 

Shvati da je kinesko tržište od 1.5 milijardi ljudi. Oni mogu funkcionirati sami za sebe. Proizvode apsolutno sve. Njima bi se vrlo brzo okrenuli Rusija i Indija, eto ti još 2 milijarde. A ni ostatak svijeta ne voli kupovati skupo. S druge strane, Amerika ne proizvodi skoro ništa. Zamisli koliko bi koštao jedan iPhone da se proizvodi u USA i da za njegovu proizvodnju Apple ne može kupiti rijetke minerale i metale u Kini? 

 

I ono najbitnije, zamisli kako bi reagirala američka a kako kineska javnost da im država kaže kako će zarađivati 80% manje nego što sad zarađuju. Kinesku politiku definiraju ljudi a američku novac. Da sutra Amerikancima padne standard 2% Trump i Republikanci bi odletjeli s vlasti dok u Kini standard može pasti 80% a oni na vlasti se za svoj položaj ne moraju brinuti. Ta razlika čini američku stranu totalno inferiornu u bilo kakvim pregovorima.

 

12 godina
offline
Re: Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih d
Zechina kaže...

Samo Huawei i Xiaomi drže 1/3 EU tržišta! Kad bi se i Samsung solidarizirao i izbacio Googleove usluge (što već godinama pokušava!), Google bi izgubio bar 80% tržišta mobitela.  

 

 

 Ovo možeš zaboraviti. Samsung može nešto pokušavati u interesu svoje tvrtke sve dok to nije u suprotnosti s američkom politikom. Prije možeš očekivati da se Apple ili Google pobune protiv te politike, jer su neovisniji o njoj,  nego Samsung.

 

11 godina
offline
Re: Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih d
BlueMax kaže...

... A da odluči naplatiti državne obveznice tj. ogromni dug koji USA ima prema Kini?

 

...

 

1. Obveznice se isplaćuju kad im istekne rok, a ne kad nekom prne da ih naplati. I, zasad, amerikanci to uredno servisiraju. Zato ih kinezi i ostatak svijeta i kupuju. 

 

2. Obveznice su nominirane u US dolarima, a zna se gdje se dolar štampa.

 

3. Sve što kinezi mogu poduzet u vezi obveznica je da ih prestanu kupovat, što je Jinping možda i prišapnuo Trumpu, a to nije baš bezazlena prijetnja. 

 

4. Ostatak stoji.

42
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 10:49 (markoBT).
12 godina
offline
Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih dijel

Servisiraju ih novim obveznicama. Pitanje je što kad kažu dosta.

Kinezi ih prihvaćaju isto kao što ja ponekad prihvatim neku uslugu ili bilo što osim novca, zato jer nemam izbora.

 

Štampanje ogromne količine novca sigurno nije način za pobjedu u trgovinskom ratu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih d
BlueMax kaže...

...

 

Štampanje ogromne količine novca sigurno nije način za pobjedu u trgovinskom ratu.

Nije. Ali u ratu je najvažnije pobjedit i ponekad se zaračene strane ne ponašaju baš najpametnije.

42
8 godina
offline
Re: Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih d

(edit. @BlueMax)

 Sve je ovo bilo hipotetski, ali: Samsung je već bar dvaput nagužen nagažen ranije od strane amera, na gotovo isti recept kao i Huawei (patenti, sigurnost), ne samo za mobitele već i za npr - perilice (carine)!

Samsungov Tizen možda nije uspio zamjeniti Android, no kladio bih se da, poput Huaweia, imaju svoju "alt-Android"  inačicu za slučaj uzbune.

 

Ništa od ovog se neće desiti enivej, jer bi stvari otišle predaleko: samo zbog 5G bi se svijet podijelio na 2 standarda (a ovaj "Huaweijev" su već uključeni primjerice i Koreja i Japan; velika je vjerojatnost je da bi se i EU našla u "neimperijalnom sistemu").

 

Što se pak tiče politike (geolokalno), uzajamna je međuovisnost - s korejskim poluotokom nije problem samo Sj. Koreja, već i svi ostali (Japan, J. Koreja, Kina...) - vidiš da je sad Trump pozvao Kim Jong Una u Washington :D 

Uzmi sličan primjer Japana - koji je doslovce prisiljen biti USA saveznik; nakon što je Panasonic bio prisiljen dati izjavu da prekida suradnju s Huaweijem, čim su ih Kinezi "pozvali na red", u roku par sati su se ispričali, povukli statement i rekli da je to bilo krivo shvaćeno.

Nije možda najbolji već ekstremni primjer članaka, ali otprilike ovako se gleda na "kauboje":

 

Bannon says killing Huawei more important than trade deal with China (usporedi: Bannon ima "misiju" protiv EU sa svojim "The Movement")

https://www.politico.com/story/2019/05/22/steve-bannon-huawei-trade-china-1464607

 

 

Trump’s Huawei Problem: Asia Doesn’t Want U.S. to Kneecap China (vidi zaključak: flexible vs uncompromising)
https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-06-02/trump-s-huawei-problem-asia-doesn-t-want-u-s-to-kneecap-china


Slažem se da će se uvijek prije pobuniti Apple ili Google jer je riječ o neovisnim multinacionalnim korporacijama koje de facto vode (Trumpovu) Ameriku.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 11:13 (Zechina).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih d
Ovdje ljudi ocekuju da na bugu nadju nesto vise nego na drugim portalima, a kad im spomenes da skinu addblock onda ga drze "zbog sigurnosti", da ne spomenem pretplatu na portal.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih dijel

Najveći iznos na ime dijelova naplaćuje Kina koja 80 dijelova cijeni na 138,61 USD (38,1%).

Drugi po visini cijene je Japan koji za osjetno veći broj dijelova, čak 869, naplaćuje 83,71 USD..

 

dakle, nešto smo propustili ako ja znam računati..

najveću zaradu ima tzv. "američka pudlica Japan"  , dakle Amerika.. preko svoje "pudlice" 

 

72.743,99 JAPAN


11.088,8  KINA

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 7:55 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih d
Anđeo bez falinge kaže...

Najveći iznos na ime dijelova naplaćuje Kina koja 80 dijelova cijeni na 138,61 USD (38,1%).

Drugi po visini cijene je Japan koji za osjetno veći broj dijelova, čak 869, naplaćuje 83,71 USD..

 

dakle, nešto smo propustili ako ja znam računati..

najveću zaradu ima tzv. "američka pudlica Japan"  , dakle Amerika.. preko svoje "pudlice" 

 

72.743,99 JAPAN


11.088,8  KINA

 Pricas o cijeni identicnih ili razlicitih dijelova? Uporedjujes cijenu za vijak i ekran?

 

ja deblnije analize ne vidjeh odavno.... Sta znaci  samo 0,9% ako je to dio koji mozes dobiti od samo jednog dobavljaca.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 8:03 (Posmatrač).
6 godina
protjeran
offline
Re: Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih d
Posmatrač kaže...

 Pricas o cijeni identicnih ili razlicitih dijelova? Uporedjujes cijenu za vijak i ekran?

da, dobro pitanje ali, cifre ne lažu.

tko zna točan odgovor ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 8:02 (Anđeo bez falinge).
5 godina
offline
Re: Huaweijev P30 Pro sadrži samo 0,9% američkih d
Anđeo bez falinge kaže...
Posmatrač kaže...

 Pricas o cijeni identicnih ili razlicitih dijelova? Uporedjujes cijenu za vijak i ekran?

da, dobro pitanje ali, cifre ne lažu.

tko zna točan odgovor ?

 Cifre ne lazu ali i ne govore apsolutno nista..... Vijak proizvode na milion mjesta na planeti a ekrane na 2.... 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice