Za Hubbleov 30. rođendan provjerite što je snimio

poruka: 14
|
čitano: 3.202
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Za Hubbleov 30. rođendan provjerite što je snimio ".
12 godina
odjavljen
offline
Za Hubbleov 30. rođendan provjerite što je snimio

Zašto ne možemo godinu odabrati? 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Za Hubbleov 30. rođendan provjerite što je snimio

a što napisati...stanje u NASA danas je gore nego prije 30 godina:(

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 2
4 godine
protjeran
offline
Za Hubbleov 30. rođendan provjerite što je snimio

Ajde neka je, vrijeme za 7x boljeg nasljednika, James Webb bi trebao biti lansiran 2021g, napokon cemo vidjeti dalje od kraja svemira

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Za Hubbleov 30. rođendan provjerite što je snimio

Zenin rodjendan - super fotografija, moj rodjendan mutna fotografija! Sta ovo znaci?

Samo jedno: Zene su zlo i u svemiru!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Za Hubbleov 30. rođendan provjerite što je sni
mrssmit kaže...

Ajde neka je, vrijeme za 7x boljeg nasljednika, James Webb bi trebao biti lansiran 2021g, napokon cemo vidjeti dalje od kraja svemira

 Koliko znam, već su ga sto puta odgodili. Ovo je sad iz nekog razloga sigurno, ili okvirni datum?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
protjeran
offline
Za Hubbleov 30. rođendan provjerite što je snimio

Malo iz arhiva

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
14 0 hvala 8
14 godina
offline
Re: Za Hubbleov 30. rođendan provjerite što je sni
Dex.pwn kaže...

Zašto ne možemo godinu odabrati? 

 Možda nije svake godine svaki dan slikavao?

Swedish latin super funk.
14 godina
offline
Re: Za Hubbleov 30. rođendan provjerite što je sni
Dex.pwn kaže...

Zašto ne možemo godinu odabrati? 

 Nažalost, ja sam morao čekati 29 godina da lansiraju Hubble. Vjerovatno bi se i to moglo, ako imaju dovoljno fotografija u bazi.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Za Hubbleov 30. rođendan provjerite što je sni
mrssmit kaže...

Ajde neka je, vrijeme za 7x boljeg nasljednika, James Webb bi trebao biti lansiran 2021g, napokon cemo vidjeti dalje od kraja svemira

 Webb je trebao već odavno biti lansiran, stalno nešto odgađaju. Jedva čekam da konačno krene, ipak je puno jači od Hubblea, zanima me kakve fotke će on praviti, mada koliko ja znam, neće raditi u vidljivom nego IC spektru. Zato i ima pozlaćena zrcala, a ne zrcala presvučena aluminijem.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 12:25 (učo).
3 godine
protjeran
offline
Re: Za Hubbleov 30. rođendan provjerite što je sni
učo kaže...
mrssmit kaže...

Ajde neka je, vrijeme za 7x boljeg nasljednika, James Webb bi trebao biti lansiran 2021g, napokon cemo vidjeti dalje od kraja svemira

 Webb je trebao već odavno biti lansiran, stalno nešto odgađaju. Jedva čekam da konačno krene, ipak je puno jači od Hubblea, zanima me kakve fotke će on praviti, mada koliko ja znam, neće raditi u vidljivom nego IC spektru. Zato i ima pozlaćena zrcala, a ne zrcala presvučena aluminijem.

 Razlika je takva da ce novi Webb pucati fotke s F1.4 blendom a  Hubble je to do sad radio s f16, znaci razlika je nebo i zemlja, i radit ce u vidljivom spektru no daleko sofisticiranije, taj teleskom se radi vec 20g.

7 godina
offline
Za Hubbleov 30. rođendan provjerite što je snimio

dwarf galaxy za moj rođendan...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
 
1 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Za Hubbleov 30. rođendan provjerite što je sni
učo kaže...
mrssmit kaže...

Ajde neka je, vrijeme za 7x boljeg nasljednika, James Webb bi trebao biti lansiran 2021g, napokon cemo vidjeti dalje od kraja svemira

 Webb je trebao već odavno biti lansiran, stalno nešto odgađaju. Jedva čekam da konačno krene, ipak je puno jači od Hubblea, zanima me kakve fotke će on praviti, mada koliko ja znam, neće raditi u vidljivom nego IC spektru. Zato i ima pozlaćena zrcala, a ne zrcala presvučena aluminijem.

 Dok oni lansiraju Webba sa svojom rasklopivom konstrukcijom, već će biti aktualne i Muskove heavy Falcon rakete u koje bi stao još veći i jači teleskop.

 

Majketi sjećam se kad sam prvi put pročitao o nasljedniku Hubblea, pisalo je da će ga lansirati 2014. i mislio sam si tada ajme tko će to dočekat 

3 godine
protjeran
offline
Za Hubbleov 30. rođendan provjerite što je snimio

Iz Hrvatskog astronomskog saveza vele da je lansiranje 30. ožujka 2021 zivi bili pa vdjeli.

 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Za Hubbleov 30. rođendan provjerite što je sni
učo kaže...
Dex.pwn kaže...

Zašto ne možemo godinu odabrati? 

 Nažalost, ja sam morao čekati 29 godina da lansiraju Hubble. Vjerovatno bi se i to moglo, ako imaju dovoljno fotografija u bazi.

 1961. godište:)...eto na okruglu brojku 60 godina od NASA dobijaš poklon u obliku nasljednika

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice