IBM potvrdio otpuštanja

poruka: 17
|
čitano: 7.546
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IBM potvrdio otpuštanja".
15 godina
neaktivan
offline
IBM potvrdio otpuštanja

IBM otpusta ovako ili onako. Svakih par godina otpuste tonu ljudi. Rjesavaju se vecinom ljudi koji rade godinama u IBMu.. Nema to veze sa virusom.

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
IBM potvrdio otpuštanja

Ma gotov je IBM vec 10ak godina.

Apple ne koristi vise PowerPC, konzole vise ne koriste PowerPC,

sve licence za HW su prodali Lenovou, od desktopa, notebooka do serverske opreme.

 

IBM je sad softwareska kompanija koja tapka u mraku, na terenu koji je vec odavno

popunio Microsoft i Linux.

 

Pokusali su nesto malo sa open source platformom hardwarea, doslo je prekasno, nikog

nije zanimalo ni 5%.

 

Nerentabilna su firma, bez obzira koliko patenata imaju - da ih netko kupi, samo bi gomilao

njihove dugove dok ih ne ugasi.

 

Hmmm, mislim da je to posao za Stevena Elopa, on je ekspert u tom podrucju.

Trojanski konj

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: IBM potvrdio otpuštanja
Čitatelj kaže...

Ma gotov je IBM vec 10ak godina.

Apple ne koristi vise PowerPC, konzole vise ne koriste PowerPC,

sve licence za HW su prodali Lenovou, od desktopa, notebooka do serverske opreme.

 

IBM je sad softwareska kompanija koja tapka u mraku, na terenu koji je vec odavno

popunio Microsoft i Linux.

 

Pokusali su nesto malo sa open source platformom hardwarea, doslo je prekasno, nikog

nije zanimalo ni 5%.

 

Nerentabilna su firma, bez obzira koliko patenata imaju - da ih netko kupi, samo bi gomilao

njihove dugove dok ih ne ugasi.

 

Hmmm, mislim da je to posao za Stevena Elopa, on je ekspert u tom podrucju.

Trojanski konj

 

Iskreno šteta za IBM, jer oni su jedni od stupova na kojima je izgrađen IT. A, vjerujem da kada bi dobili dobru upravu, da bi za neko vrijeme došli na staro.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
offline
Re: IBM potvrdio otpuštanja
Čitatelj kaže...

Ma gotov je IBM vec 10ak godina.

Apple ne koristi vise PowerPC, konzole vise ne koriste PowerPC,

sve licence za HW su prodali Lenovou, od desktopa, notebooka do serverske opreme.

 

IBM je sad softwareska kompanija koja tapka u mraku, na terenu koji je vec odavno

popunio Microsoft i Linux.

 

Pokusali su nesto malo sa open source platformom hardwarea, doslo je prekasno, nikog

nije zanimalo ni 5%.

 

Nerentabilna su firma, bez obzira koliko patenata imaju - da ih netko kupi, samo bi gomilao

njihove dugove dok ih ne ugasi.

 

Hmmm, mislim da je to posao za Stevena Elopa, on je ekspert u tom podrucju.

Trojanski konj

 Tipične Američke budalaštine, ili budale su trebali prije mislit nego su sve bitno prodali Kinezima.

 

"Nesposobni Ameri koji imaju prevelike plače", pa im se zbog profita ne isplati držat biznis pa eto prodajmo Kinezima.

 

Lenovo je iskoristio priliku, pa eto danas su največi proizvođač PC kompova na svijetu.

 

https://www.cnet.com/news/ibm-sells-pc-group-to-lenovo/

 

https://www.centricsit.com/faq-ibm-sells-x86-server-business-lenovo/

 

Nekad je bio IBM ThinkPad, a danas nema više ode baba s kolačima u Kinu.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 15:16 (rambox).
16 godina
neaktivan
offline
Re: IBM potvrdio otpuštanja

Sori Čitatelj bat apsolutno ne znaš o čemu pričaš.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 15:35 (Annihilator).
7 godina
protjeran
offline
IBM potvrdio otpuštanja

Oprosti sto ne znam, ali vjerujem da ces mi ti sve objasniti, pa da ubuduce znam o cemu pricam.

 

Ili neces? Never mind

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: IBM potvrdio otpuštanja

koliko ja čujem i čitam, vode borbu sa googleom oko kvantnih kompjutera, a to mi se uz svo duzno postovanje ne čini kao neka glupost

15 godina
offline
Re: IBM potvrdio otpuštanja
Čitatelj kaže...

Oprosti sto ne znam, ali vjerujem da ces mi ti sve objasniti, pa da ubuduce znam o cemu pricam.

 

Ili neces? Never mind

Kakvo crno propadanje IBM-a? Veliki plavi da propadne morali bi se magnetni polovi okrenuti na zemlji. Karikiram. To nije frima od jučer. Stari su preko 100 godina i imaju toliko duboke korjene u amričkoj industriji da je to teško i opisati.
To je "rekreativno" opuštanje kao i uvijek plati Marketing ekipa jer u takvom biznisu marketing je sasvim nepotreban da ne kažem mlate praznu slamu.

Ovo gore što si naveo u prvom postu je ono što ti i ja vidimo na prvu kod IBM-a. Prodali su Lenovu odjel PC-a 2005, a 2014. serverski odjel i kao što rekoh to je neka sića a za nas Win-Win situacija jer je Lenovo zadržao (i nadmašio) kvalitetu IBM-a + ThinkPad iz Lenova iz Kine sigurno je jeftiniji danas nego hipotetički IBM-ov (da nisu prodali) isti taj ThinkPad da kojim slučajem nisu prodali taj odjel.

Ono što ti i ja ne vidmo jeste što stoji iza partnerstva IBM-a sa kompanijama Apple Inc.,Twitter, Facebook, Tencent, Cisco, UnderArmour, Box, Microsoft, VMware, CSC, Macy's, Sesame Workshop. itd. itd.

Usotalom 1993. IBM je zabilježio gubitak od 8 milijardi američkih dolara - u to vrijeme najveće u američkoj korporacijskoj povijesti. Kada to preživiš možeš preživjeti sve. Danas su 12. Brand na svijetu, iza njih je Intel a ispred njih BMW.

Isto kao kada bih ja (koristeći VHS kazete, diskete, CD-ove pa onda BluRay diskove) BASF kompanije zaključio da je ista mrtva jer ne viđam da itko više "prži" nešto a ono BASF među top 100 kompanija u svijetu.

Ništa ne brinite - IBM-u se ne može za sada ništa loše desiti.

6 godina
protjeran
offline
Re: IBM potvrdio otpuštanja
Envy kaže...
Čitatelj kaže...

 

Kakvo crno propadanje IBM-a? Veliki plavi da propadne morali bi se magnetni polovi okrenuti na zemlji. Karikiram. To nije frima od jučer. Stari su preko 100 godina i imaju toliko duboke korjene u amričkoj industriji da je to teško i opisati.
To je "rekreativno" opuštanje kao i uvijek plati Marketing ekipa jer u takvom biznisu marketing je sasvim nepotreban da ne kažem mlate praznu slamu.


 Taman ste negdje isto godište? 

14 godina
offline
Re: IBM potvrdio otpuštanja
Čitatelj kaže...

Ma gotov je IBM vec 10ak godina.

Apple ne koristi vise PowerPC, konzole vise ne koriste PowerPC,

sve licence za HW su prodali Lenovou, od desktopa, notebooka do serverske opreme.

 

IBM je sad softwareska kompanija koja tapka u mraku, na terenu koji je vec odavno

popunio Microsoft i Linux.

 

Pokusali su nesto malo sa open source platformom hardwarea, doslo je prekasno, nikog

nije zanimalo ni 5%.

 

Nerentabilna su firma, bez obzira koliko patenata imaju - da ih netko kupi, samo bi gomilao

njihove dugove dok ih ne ugasi.

Ma da, IBM je gotov. Jedino Buffet ne misli tako, ali kaj taj bedak zna...

PowerPC je bio tehnološki super ali nije donosio toliko zarade koliko je tražio investicija u razvoj, mislim da je dobro da su se toga riješili.
Čime je to MS popunio teren? Konkuriraju IBMu-u jedino Azureom. Linux? IBM zarađuje jaaaako puno na Linuxu!

Nerentabilna firma svake godine ima 10 milijardi neto dobiti. Banke, osiguranja i javni servisi daju dobru lovu.
I ne, nije sav HW prodan. Zaboravio si servere (System Z), kupci ne pitaju za cijenu.

15 godina
offline
Re: IBM potvrdio otpuštanja
Čitatelj kaže...

Ma gotov je IBM vec 10ak godina.

Apple ne koristi vise PowerPC, konzole vise ne koriste PowerPC,

sve licence za HW su prodali Lenovou, od desktopa, notebooka do serverske opreme.

 

IBM je sad softwareska kompanija koja tapka u mraku, na terenu koji je vec odavno

popunio Microsoft i Linux.

 momak pojma nemaš....
pa nedavno su kupili RedHat
imaju više patenata nego Apple, Google, Samsung, Microsoft zajedno
HW im je samo 20% prihoda, i još uvijek imaju veliki paket dionica Lenova
sada samo pobiru vrhnje, mlijeko ih ne zanima

if only you knew the power of the dark side
7 godina
protjeran
offline
Re: IBM potvrdio otpuštanja
Njih drzi ulaganje i pranje dionica, nista drugo. Tako je kod puno velikih poduzeca.

Jednostavno stavljanjem pod kisobran druga poduzeca i tako manipuliranje dionicama generira zaradu.

Al na HW-akom polju ne rade sami skoro nista. Software vecinom outsourceaju, dokupe i to je to.

Ne sjecam se u zadnjih 15g da sam ista vidio njihovog u nekom IT roomu.
DELL/EMC, Cisco, HP, Lenovo, to je uglavnom to sto se vidi.

Kad se sve to lijepo sagleda, IBM samo trosi novac, ne zaradjuje ga tehnologijom.

Ulaganjem u dionice ne smije biti core biznis jedne IT firme.

Al slicno je i u drugim podrucjima. Porsche banka opere vise love nego sto sam Porscheov odjel u VW-u moze izgubiti.

Isto kao sto Microsoft ima samo gubitke na Surface odjelu, al ga drze radi prestiza.
Core biznis im je nesto drugo, i generiraju stalne prihode, dok im je Surface biznis cisti rashod.

Kad u IT firmi imaa vise odvjetnika nego inzinjera, znas da je sve to laganini pranje love na temelju stare slave, patenata, tuzbi i manipuliranjem dionica.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: IBM potvrdio otpuštanja
Čitatelj kaže...
...
Al na HW-akom polju ne rade sami skoro nista. Software vecinom outsourceaju, dokupe i to je to.
....

Previše se fokusiraš na HW. Danas tu nije neka posebna lova, na stranu što je IBM i danas miljama ispred Intela s Powerom, standardne serverijade s enterprise rješenjima, davno je krenuo i kvantum itd.

BTW, da, jako dobro zarađuju i znaju što rade i zašto su prodali PSG Lenovu i slično.

7 godina
protjeran
offline
IBM potvrdio otpuštanja

Uvjek ce se naci netko tko radi HW. Jer sta je SW bez HW-a i vice versa?

 

U principu, kad nitko nebi radio HW, software bi drzali...gdje?

Nasao bi se neki Kinez koji bi radio sve sam i imao potpunu dominaciju i monopol nad cjenama HW-a,

a to nitko ne zeli - sto je vise konkurencije na HWskom polju, to su cjene bolje i brze se napreduje.

 

A kvantna racunala su ionako daleko od mainstreem uporabe - dobri su koncepti, puno se love ulaze,

ali koliko je potrebno elektricne energije da se napajaju, hlade, odrzavaju itd., prakticno su neisplativi

i globalno gledajuci su samo dodatan izvor izgubljenih resursa.

 

Postavljaju se pitanja:

- Koliko poduzeca trebaju kvantna racunala?

- Koliko od tih poduzeca si mogu priustiti kvantna racunala?

 

I sad ista ta pitanja se mogu postaviti i za sve druge oblike tehnike,

te se tocno vidi gdje lezi lova u HW-u, SW-u i odrzavanju.

 

Kad jedan HP koji je do prije 10g bio ispod top 10 OEM-ova, dodje na drugo mjesto,

i zaradi milijarde samo na ugovorima za odrzavanje IT i mrezne opreme, to je velik uspjeh.

 

Uz Cisco, HP radi zaista super Enterprise grade mreznu opremu - osobito switcheve, koji

imaju zaista lifetime jamstvo. A to ne nudi (koliko znam), osim HP-a - nitko (i Aruba, koja je dio HP Enterprisea).

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: IBM potvrdio otpuštanja
Čitatelj kaže...

Uvjek ce se naci netko tko radi HW. Jer sta je SW bez HW-a i vice versa?

 

U principu, kad nitko nebi radio HW, software bi drzali...gdje?

Nasao bi se neki Kinez koji bi radio sve sam i imao potpunu dominaciju i monopol nad cjenama HW-a,

a to nitko ne zeli - sto je vise konkurencije na HWskom polju, to su cjene bolje i brze se napreduje.

 

A kvantna racunala su ionako daleko od mainstreem uporabe - dobri su koncepti, puno se love ulaze,

ali koliko je potrebno elektricne energije da se napajaju, hlade, odrzavaju itd., prakticno su neisplativi

i globalno gledajuci su samo dodatan izvor izgubljenih resursa.

 

Postavljaju se pitanja:

- Koliko poduzeca trebaju kvantna racunala?

- Koliko od tih poduzeca si mogu priustiti kvantna racunala?

 

I sad ista ta pitanja se mogu postaviti i za sve druge oblike tehnike,

te se tocno vidi gdje lezi lova u HW-u, SW-u i odrzavanju.

 

Kad jedan HP koji je do prije 10g bio ispod top 10 OEM-ova, dodje na drugo mjesto,

i zaradi milijarde samo na ugovorima za odrzavanje IT i mrezne opreme, to je velik uspjeh.

 

Uz Cisco, HP radi zaista super Enterprise grade mreznu opremu - osobito switcheve, koji

imaju zaista lifetime jamstvo. A to ne nudi (koliko znam), osim HP-a - nitko (i Aruba, koja je dio HP Enterprisea).

Tehnički gledano, za ogromnu količinu korisnika (i pravnih i fizičkih osoba) nisu bitni ni HW ni SW. Bitni su servisi, odnosno što iz IT sustava žele i dobijaju.

Zato je danas HW industrija "u sjeni", sve je više bazirano na SW, a manje pravim HW stvarima za razliku od nekad. I zato i cloud i sve ostalo.

Nekad smo pažljivo kalkulirali što je i kako potrebno, danas je to sve manje bitno, samo se gleda cijena.

 

Za onu manjinu korisnika još uvijek postoje enterprise sustavi, zato još uvijek postoje skupe škrinje i koliko god se planiralo zadnjih desetak godina da "nestanu" oni su još uvijek tu, samo nekad dosta modificirani (kao IBM P i Z serija s uvođenjem linuxa i slično) ili pak HPC i ostali "ekstremi". Tu je smjer i kvantnih računala.

 

Zato "nestaje" i HP (što se klasičnog HW-a tiče), no kod mrežne opreme je još uvijek stepenicu ispod Cisca, na stranu što i Cisco nije savršen i u nekim stvarima ga šibaju i Extreme, Brocade, Huawei... Nisu stvari ni jednostavne ni klanski definirane.

7 godina
protjeran
offline
Re: IBM potvrdio otpuštanja
Čitatelj kaže...

Oprosti sto ne znam, ali vjerujem da ces mi ti sve objasniti, pa da ubuduce znam o cemu pricam.

 

Ili neces? Never mind

 Ako komentiras barem se informiraj. Kako moze propasti firma koji je imala 13 miljardi dobiti 2019? To sto nisu vise toliko prisutni u retail industriji, ne znaci da su nestali. 

16 godina
offline
Re: IBM potvrdio otpuštanja
O_O_O kaže...
Čitatelj kaže...

Oprosti sto ne znam, ali vjerujem da ces mi ti sve objasniti, pa da ubuduce znam o cemu pricam.

 

Ili neces? Never mind

 Ako komentiras barem se informiraj. Kako moze propasti firma koji je imala 13 miljardi dobiti 2019? To sto nisu vise toliko prisutni u retail industriji, ne znaci da su nestali. 

 Zabrijao je da je u lokalnoj birtiji i pravi se pametan pred deckima s baustele 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice