Indijski Chandrayaan-2 orbitira oko Mjeseca

poruka: 14
|
čitano: 2.683
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Indijski Chandrayaan-2 orbitira oko Mjeseca".
15 godina
offline
Indijski Chandrayaan-2 orbitira oko Mjeseca

Eto, sad može za nevjernike uslikati i poslati slike landera ostavljenih iz Apollo misija, i otiske stopala ako ima jak zoom objektiv.

Ili ih nema tamo pa nema šta uslikati?

 
0 3 hvala 0
8 godina
offline
Indijski Chandrayaan-2 orbitira oko Mjeseca
Ljudskoj gluposti zbilja kraja nema. Kad takvi nešto zabiju u glavu nema te sile, tog argumenta koji će ih razuvjeriti. Nego, vratimo se temi. Mene ovdje fascinira kako se polako, malom snagom motora, može doći do Mjeseca. Tako se umnogome može uštedjeti gorivo, a to znači i orbitalnu masu svemirskog broda.
 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Indijski Chandrayaan-2 orbitira oko Mjeseca

pa kaže: 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: Indijski Chandrayaan-2 orbitira oko Mjeseca
Mjesec (i po) je tamo, ali amerikamci ne postoje ;)
Pis on ju, tu :P
16 godina
offline
Re: Indijski Chandrayaan-2 orbitira oko Mjeseca
Keso kaže...

Eto, sad može za nevjernike uslikati i poslati slike landera ostavljenih iz Apollo misija, i otiske stopala ako ima jak zoom objektiv.

Ili ih nema tamo pa nema šta uslikati?

 Postoje stotine takvih fotografija već.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Indijski Chandrayaan-2 orbitira oko Mjeseca
Keso kaže...

Eto, sad može za nevjernike uslikati i poslati slike landera ostavljenih iz Apollo misija, i otiske stopala ako ima jak zoom objektiv.

Ili ih nema tamo pa nema šta uslikati?

 Trošiti resurse na kolosalne budale umjesto fokusirati se na znanstvenu misiju? Yeah, right...

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
offline
Re: Indijski Chandrayaan-2 orbitira oko Mjeseca
Usraše nam mjesec...triba UN donijeti rezoluciju da je sranje na mjesecu zabranjeno
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Indijski Chandrayaan-2 orbitira oko Mjeseca
CrnaBitanga kaže...

 Postoje stotine takvih fotografija već.

A da je snimio netko tko nije Amerikanac? Daj link.

7 godina
offline
Indijski Chandrayaan-2 orbitira oko Mjeseca

ovakve teme su najbolje za dopuniti ignore listu dodatnim kretenima...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 20:11 (Louis Pluto).
 
9 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Indijski Chandrayaan-2 orbitira oko Mjeseca
Koliko znam jedino NASA trenutno ima orbiter oko mjeseca sa opremom koja moze snimiti te fotografije, tako da budes jos malo cekao.
16 godina
offline
Re: Indijski Chandrayaan-2 orbitira oko Mjeseca
Keso kaže...
CrnaBitanga kaže...

 Postoje stotine takvih fotografija već.

A da je snimio netko tko nije Amerikanac? Daj link.

 O majko Isusova, još jedan. I zemlja je ravna a cijepiti se ne treba, pretpostavljam?

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
16 godina
neaktivan
offline
Indijski Chandrayaan-2 orbitira oko Mjeseca

Meni samo ostaje čudno gorko nejasan ponor između 1) interesa ulaganja bogatstva u istraživanje s naizgled bespotrebnim rezultatima i 2) ne-ulaganja bogatstva u poboljšanje kvalitete života ljudi.

 

Kad mi je davno Ivica Puljak rekao da je interes Europe u CERNu da svoje milijarde eura pretvore u istraživanje tisuća novih tehnologija i materijala, u redu, shvatio sam da se ne radi samo o sudaranju čestica zbog sudaranja, eto.

 

Ali u ovoj vijesti i pothvatu se radi o Indiji. Ta država 1) ulaže bogatstvo za istraživanje seizmičkih promjena na Mjesecu dok 2) ima abnormalno veliku stopu samoubojstava poljoprivrednika u južnim dijelovima pogođenim sušom, koji su očajni što ne mogu prehraniti svoje obitelji i isplaćivati dugove bankama, jer nema vizije o navodnjavanju tog predjela.

 

Iskreno, ne tvrdim ništa time što sam rekao. Samo sam vrlo mračno zbunjen. I ma koliko čitao knjiga i slušao stručne ljude, paradoks koji sam spomenuo mi je samo još mučniji.

Where else are you going to practice, other than at your actions, speech and thoughts?
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 14:28 (Zeljko B).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Indijski Chandrayaan-2 orbitira oko Mjeseca

Pazi kad pitaš dokaz slikom, kako su se svi uzhebali i počeli lijepiti etikete koje veze nemaju sa sasvim legitimnim pitanjem. Samo je jedan rekao korisnu informaciju da takve slike nema, bar ne od ne-amera. Hvala mu. Bar znam omjer kvalitetnih sudionika u odnosu na ostale.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Indijski Chandrayaan-2 orbitira oko Mjeseca
Indijci i svi drugi ne slikavaju američke ostatke jer ne sumnjaju da su ovi bili gore. To bi koštalo, a oni nemaju nikakve razloge da na to bacaju novac. Imaš li ti slike s vjenčanja svih ljudi u svom gradu, a ako nemaš, je li to dokaz da se nisu vjenčali?

Pitanje je zašto su samo oni koji ne sumnjaju sposobni slati rakete na mjesec, dok milijuni skeptika to nisu. Naime skeptici bi jednim putovanjem sve mogli riješiti. U čemu je razlika između te dvije grupe ljudi, da jedna može nešto postići a druga ne?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice