Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imala kr

poruka: 15
|
čitano: 6.664
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imala kr".
10 godina
offline
Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imala kr

Ko drugi nego kineski lopovi. Pa ti nemaju tehnologiju a da nisu prethodno ukrali, banda nesposobna.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imala kr

nema časti među lopinama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imal
#Entry Point

Ma zamisli samo Kinezi kradu...svi ostali su med i mlijeko
Nitko nije zapadne kompanije prisiljavao da otvaraju pogone u Kini...je njihova pohlepa za jeftinom radnom snagom...ali za razliku od političara koji vode hrvatsku...pa su spremni da ih se naguzi do kraja...Kinezi su rekli...može ali uz transfer znanja i tehnologije...zapad je pristao...rađe Kinezu šaku riže za plaću nego da plate svoje zapadnjake

Ali nemaju Kinezi bezveze 2000-3000 godina civilizacije i kulture..u međuvremenu su postali SILA
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
11 godina
neaktivan
offline
Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imala kr

Jednostavno se dogodilo da su zapadnjaci umjesto da plate svoje radnike isli u kinu platit radnike za saku rize... 

Pritom au zaboravili da ce ovi nesto od toga naucit pa im se sad taj kapitalizam odbija o glavu jer kinezi doslovno prekopiraju nauce i eventualno poboljšaju za duplo manju cifru nego zapadne zemlje...  Tako da za 50 godina ne treba se cudit ako mi budemo radili za kineze.... 

Sve je to usteda od par miljuna na placama dovela da ti sad isti kinezi uzimaju sve veci dio trzisnog kolaca ali valjda je to neistrazeni dio kapitalizma...

Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imal
Južna Koreja je USA ispostava...kao i Japan...bez USA oni su nitko i ništa...što je najgore ti isti američani su upravo japancima i korejcima omogućili elektronski napredak...samo američani nisu znali da kosooki imaju drukčiji mentalni sklop u glavi...pa su učenici postali bolji od učitelja

Tamo u 80' bila je vijest na TV-u...da se američane pozivali da kupuju svoju elektroniku A ne japansko "smeće"...čak su snimali kako razbijaju japanske kazetofone...make Amerika shit Again nije od Trump

To što su Kinezi bili marljivi učenici...tako su bili i japanci i Korejci...sredinom 90' goldstar(LG) je bio smijurija kao i Samsung...nema šanse da bi netko od nas kupio to...u to doba su vladali Japanci
Sony...Panasonic...Hitachi...JVC...Sanyo...Tehnics...

U to doba Philips...Grunding...Telefunken...su bili čistokrvni europljani...Made in W Germany
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 14:05 (HCMAA).
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imala kr

Di su danas ti japanci i europljani pojelo ih je tipa lg samsung i slicni a kako je krenulo isto ce se dogodit i njima ds ce ih hisense tcl ili ko zna tko pojest... Tako to ide... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imala kr

Fino, očekuju nas cijenovno povoljni kineski OLED ekrani u budućnosti.

Ista priča je bila i sa LED tehnologijom prije desetak godina.

Živjela industrijska špijunaža!

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
5 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imal
Transfer tehnologije je okej ako je ugovorno tako određeno. Nemam ja ništa protiv toga, sve je to biznis. Hoćeš jeftino proizvoditi i poslovati, plati. Stvar dogovora. Konstantna krađa je druga stvar. Industrijska, vojna, ma na svim poljima. Pa pokrali su toliko američke tehnologije da nije ni čudo da im konzulate zatvaraju po Americi. Što se inovativnosti tiče, nisu oni još ni blizu zapadu. Jesu napredovali, ali uz gore spomenute ugovore, akvizicijom zapadnjačkih tehnoloških kompanija, i naravno čistom krađom. Ljudi koji podržavaju takav odvratan sustav su mi fascinantni. Samo zato jer im prodaju jeftine mobitele i gadgete. Kao primjerice priča sa 5G i Huawei-em. Kao da smo obavezni koristiti njihova rješenja i poticati kinesku ekonomiju, a imamo Europsku kompaniju i možemo poticati europsku ekonomiju (i direktno hrvatsku, Ericsson Nikola Tesla). Ali ne, ekipa se razljuti jer ne financiramo Kinu. Svašta.
Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 16:35 (Entry Point).
5 godina
offline
Re: Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imal
Kakvi je to onda kapitalistički šljam koji otvara tvornice u jednoj takvoj diktaturi...evo Tim postao milijarder a iPhone se proizvodi u jednoj takvoj diktaturi...kad triba štediti na radnicima onda im ne smeta političko uređenje Kine

Svi smo mi LICEMJERI...dok koristimo proizvode iz Kine i sličnih zemalja....a s druge strane se "ZGRAŽAMO"
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imal
HCMAA kaže...
#Entry Point

Ma zamisli samo Kinezi kradu...svi ostali su med i mlijeko
Nitko nije zapadne kompanije prisiljavao da otvaraju pogone u Kini...je njihova pohlepa za jeftinom radnom snagom...ali za razliku od političara koji vode hrvatsku...pa su spremni da ih se naguzi do kraja...Kinezi su rekli...može ali uz transfer znanja i tehnologije...zapad je pristao...rađe Kinezu šaku riže za plaću nego da plate svoje zapadnjake

Ali nemaju Kinezi bezveze 2000-3000 godina civilizacije i kulture..u međuvremenu su postali SILA

 Apple je svojedobno izjavio da bi iPhone-i bili jedno duplo skuplji da se proizvode na zapadu...... a oni su sigurno ozbiljni kada je rijec o penezima.

 

Budimo realni, svi smo dvolicni..... svi bi sve za "dzabe", a ljutimo se sto su popravci automobila u jednoj npr. Njemackoj sve skuplji i skuplji (cijena ruku), a super nam je sto je kod nas u HR/BiH/SRB itd. dosta jeftino, a svi bi imali dobru platu/satnicu, povecavali bi minimalnu placu, ljutimo se sto je svaki nadolazeci smartphone po min 30-50 eura skuplji itd.

 

Nejde to tak..... negdje mora prevagnuti.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 0:18 (lovac82).
5 godina
protjeran
offline
Re: Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imal
Ne kužim koji su kua krali od Samsunga OLED tehnologiju?! Mogli su na LED dodati slovo Q i izdaleka eto OLED-a ;)
Pis on ju :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imal

Postoji OLED i izvan TV-a. Npr. probaj naci laptop s OLED panelom koji nije Samsungov, mislim da ih nema. Ili AMOLED na mobitelima...

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 2:48 (CyberK).
5 godina
protjeran
offline
Re: Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imal
@ CyberK

Radilo se o sarkazmu.
Samsung niti u tom području nije jedini... pa niti najbolji. A kurvinsku foru s QLED-om im jednostavno ne mogu zaboraviti.
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 7:37 (Antiseptik).
16 godina
online
Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imala kr

A jednom će valjda ovaj svijet shvatiti da je kapitalizam zlo i da je puno bolje da se ukinu patenti, copyright-i, licence i sl. sranja te da sve bude open source. Tada ne bi pričali o tome tko je komu što ukrao i tko koga tuži već bi progresivno evoluirali i uživali u onom što imamo.

Svemir.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Industrijska špijunaža u Samsungu za cilj imal
Antiseptik kaže...
Samsung niti u tom području nije jedini... pa niti najbolji.

Trenutno su jedini proizvodjac cije "embedded" OLED panele mozes kupit u nekom laptopu - tko je onda ispred njih *u tom podrucju*?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice